Odpálil strýček Sam alias Wile E. Coyote špatný plynovod?

Autor: Kevin Barrett, 05. 10. 2022

Poté, co „nepříliš známé strany“ vybombardovaly plynovod Nordstream, Anthony Blinken oslavoval „obrovskou příležitost“. Předpokládal, že celá operace Nordstream je mimo provoz. To by dalo americkým producentům šanci vydělat miliardy dolarů okrádáním Evropy na slepo prodejem předraženého plynu.

Blinken však možná oslavoval příliš brzy. Podle agentury Bloomberg News:

blomberg-600

Po podezření na sabotáž v síti, k níž došlo minulý týden při sérii výbuchů, Gazprom v pondělí uvedl, že tři z linek byly zasaženy a jedna nikoli. Plynárenský gigant snížil tlak na nezasaženém potrubí B plynovodu Nord Stream 2, aby zkontroloval, zda nedošlo k poškození a případným únikům, uvedl v prohlášení na svém účtu na Telegramu.

Komentátor Unz Review vysvětlil:

Vychvalované americké námořnictvo to podělalo. V kalných hlubinách Baltského moře nastražili výbušniny, aby vyhodili do povětří ***ČTYŘI*** trubky plynovodů NS 1 a NS2. (Nevěděli jste, že jsou čtyři, že ne? Ani já ne.) Ale zdá se, že to zvorali a dva balíčky výbušnin umístili na jedno z potrubí NS2 – potrubí A – a druhé potrubí – potrubí B – ponechali bez výbušné nálože a následně bez ***ŠKODY***. Linka B je tedy ***PŘIPRAVENA K PROVOZU*** s kapacitou 27,5 miliardy metrů krychlových ročně … což je pro srovnání 50 % celkové kapacity Nordstream 1, která, jak si možná vzpomínáte, byla nedávno snížena na 20 % kapacity, než byla zcela odstavena. (2,75násobek kapacity nově otevřeného plynovodu z Norska do Polska).

Pokud Němce naštve snaha arogantních amerických teroristů drancovat a rozvracet jejich ekonomiku, stačí, aby zrušili sankce vůči Rusku a požádali Putina o otevření kohoutku, což by mohlo způsobit rychlý rozpad NATO. Pokud se tak stane, ukáže se, že teroristický útok na Nordstream byl jedním z nejhorších vlastních cílů ve strategických dějinách.

I kdyby se tento nejhorší scénář (z pohledu USA) rychle nenaplnil, zpackaný bombový útok na Nordstream by se mohl katastrofálně odrazit proti pachatelům. Odříznutí Německa od ruského plynu a jeho nahrazení neadekvátním množstvím předraženého amerického plynu mohlo z krátkodobého hlediska znít jako dobrý nápad, protože to zvýší kurz dolaru vůči euru a udrží EU připoutanou k vazalskému postavení USA, odříznutou od obrovských zdrojů Ruska. Ale ve střednědobém horizontu, kdy nezápadní země získávají stále větší podíl na světovém HDP, zatímco Západ klesá, se sabotování ekonomiky svého největšího vazala jeví jako sebezničující, a to i v nepravděpodobném případě, že se Evropané nikdy nerozhodnou vrátit úder.

Fiasko s Nordstreamem se zařadilo do dlouhé řady ohromujících hloupých kroků někdejšího světového hegemona. USA mohly v prostředí po skončení studené války prosperovat, pokud by uzavíraly oboustranně výhodné dohody se všemi významnými národy a civilizacemi. Místo toho, jak poznamenal Putin ve svém projevu minulý týden, se jim podařilo odcizit si většinu světa svou psychopatickou arogancí a krvelačným vandalismem. Zdá se, že strategičtí géniové řídící americký stát národní bezpečnosti tím, že v devadesátých letech drancovali Rusko a tlačili NATO na východ, v roce 2001 zahájili válku proti islámu pod falešnou vlajkou a v poslední době si odcizili Rusko, Čínu, Írán a celý islámský svět současně, záměrně vytvářejí matku všech protizápadních koalic.

Chová impérium tajné přání zemřít? Vede podvědomá vina (za zradu americké republiky a vraždění milionů lidí v zahraničí) mozkový trust národní bezpečnosti k sebedestrukci? Možná. Nejprve však zvažme dvě další vysvětlení, jedno zřejmé, druhé konspirační.

Nejprve to nejzřetelnější: Stálá národní bezpečnost USA je absolutně zkorumpovaná absolutní mocí. Když skončila studená válka a USA se staly unipolárním hegemonem, manažeři impéria začali věřit, že „teď jsme impérium, a když jednáme, vytváříme si vlastní realitu„. To je v lepším případě pýcha, v horším psychóza. Začali si myslet, že jim projde téměř všechno. Takové iluze o velikosti rozpoutaly mezi těmi, kdo se cpou ke korytu vojensko-průmyslového komplexu, šílenství. Korupce a nekompetentnost spolu tančily v sebeposilující pozitivní zpětné vazbě. Nikdo si nemusel dělat velké starosti s reálnými důsledky špatných rozhodnutí, protože „my“ jsme žili ve „své vlastní realitě“ zdánlivé všemohoucnosti.

Politika USA však byla tak nápadně sebedestruktivní, že je těžké se neptat, zda to není záměr. Mohla nějaká nepřátelská moc ovládnout americký mozek a dohnat národ k sebedestrukci, podobně jako paraziti toxoplazmózy ovládnou mozek myší a donutí je zamilovat se do koček?

Nejvíce ze sebezničující politiky USA může získat Čína. Ten, kdo se rozhodl vyvézt americkou výrobu do Číny, pak promrhat více než 7 bilionů dolarů v boji proti muslimům bez jakéhokoli konkrétního důvodu a pak se pustit do boje s Ruskem na Ukrajině, mohl být klidně čínským spícím agentem. Dokonce i opožděná protičínská obchodní válka zahájená v roce 2019, po níž následoval zjevný útok COVID na Wuhan, byly tak šíleně neúčinné, že je klidně mohla napsat verze doktora Fu Manchu z ČKS.

Neexistují však žádné důkazy o tom, že by ČKS tajně řídila zahraniční politiku USA. Pokud existuje parazit typu toxoplazmózy řídící mozek strýčka Sama, pak jsou to sionističtí neoconi. Tito lidé jsou opilí samozvanou filozofií zla Lea Strausse. Celá představa o diplomacii a vyjednávání typu win-win give-and-take je jim cizí. Nikdy se nesetkali s aktem extrémní imperiální chucpe, který by se jim nelíbil. Od 11. září a válek, které měly vyvolat, přes faktické vyhlášení války Rusku prostřednictvím převratu v Kyjevě v roce 2014, útok COVID na Wuhan a Kom koncem podzimu 2019 až po nedávný blamážový pokus o trvalé vyřazení Nordstreamu z provozu – neoconi neustále dělají šílené věci, které mají údajně posílit americké impérium, ale skrytě ho podkopávají.

Plánují zio-konzervativci zničit USA a poté ovládnout Nový světový řád, který vznikne z jejich popela? Nebo jsou jen tak neovladatelní a fanatičtí ve své proamericko-imperiální pýše, že dělají šíleně kontraproduktivní věci?

Originál článku a úvodního obrázku: The Unz Review
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ