Odmítnutím bezpečnosti Rusku otevřel Washington dveře k válce

Autor: Dr. Paul Craig Roberts, 13. ledna 2022

Jak čtenáři vědí, odmítání Washingtonu vyhovět ruským bezpečnostním zájmům považuji za naprosto nezodpovědné. Odmítnutím bezpečnostních záruk Rusku Washington v podstatě sdělil Kremlu, že USA mají v úmyslu umístit jaderné rakety na hranicích Ruska a využít barevných revolucí v bývalých ruských provinciích k destabilizaci Ruské federace. Jinými slovy, Washington ukázal, že USA představují pro Rusko životu nebezpečné nepřátelství.

Rusko nehodlá sedět a čekat, až se tak stane. Ukrajině zcela jistě nebude dovoleno stát se členem NATO. Než aby to Rusko připustilo, raději Ukrajinu znovu začlení do Ruska. Na Ukrajině nebudou povoleny žádné raketové základny USA ani NATO. Pokud tam budou nebo budou umístěny, budou zničeny.

Stávající americké raketové základny v Rumunsku a Polsku budou zničeny. Rusko toho může dosáhnout letecky nebo raketami a nemá potřebu invaze. Pro NATO by bylo zbytečné mobilizovat, protože jeho konvenční síly jsou v porovnání s Ruskem malé a nejsou schopny se ruským armádám jakkoli bránit. Rusko by mohlo obsadit východní Evropu mnohem dříve, než by USA dokázaly zmobilizovat dostatek sil k boji.

Společnost Stratfor, jenž poskytuje geopolitické zpravodajské informace korporátním klientům, uvádí, že čtyři armády ruského Východního vojenského okruhu jsou v procesu přesunu na západní frontu. Nemám žádný názor na spolehlivost informací společnosti Stratfor ani žádné poznatky o tom, kdo by za touto organizací mohl stát.

Zpráva Stratforu možná naznačuje, že Kreml očekával, že jednání se Západem budou neúspěšná, a připravuje se na to, že Rusko NATO zruší, jak naznačil náměstek ruského ministra zahraničí. Pokud nebudou bezpečnostní problémy Ruska vyřešeny, bude to mít podle něj neblahé důsledky.

Před použitím síly Rusko pravděpodobně umístí jaderné rakety 200 mil od atlantického a tichomořského pobřeží USA jako omezení Washingtonu, aby se nenápadná konvenční akce změnila v jadernou válku a zachovala si tak tvář. Washington si svou arogancí a hloupostí připravil porážku, kterou bude těžko přijímat, zejména proto, že si ji Washington přivodil sám.

Putin mnohokrát vyjádřil své zoufalství nad tím, že Washington nedokáže akceptovat suverenitu jiných zemí a naučit se žít společně ve světě. K zachování míru by Washingtonu stačilo demilitarizovat členské země NATO, které hraničí s Ruskem, a přestat do NATO přidávat další země. Místo toho učinil příliš sebevědomý Washington utápějící se v pýše špatné rozhodnutí.

Je možné, že výsledkem bude jaderná válka. To by však Washington musel učinit ještě více hloupých rozhodnutí. To není záměrem Ruska.

Náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško ve středu novinářům řekl, že Rusko a NATO nedokázaly najít společnou řeč. Shrnul středeční jednání: „Rozhodnutím NATO byla pozastavena veškerá praktická spolupráce mezi Ruskem a aliancí v oblastech společného zájmu. Dnes nemáme žádnou sjednocující pozitivní agendu, vůbec žádnou.“ Uvedl, že Západ předložil Rusku „nepřijatelnou hrozbu“, které bude muset Rusko čelit.

Jinými slovy, Washington ani jeho odnož NATO neslyšely to, co Rusové řekli, že vojenské základny na ruských hranicích jsou nepřijatelné. Vzhledem k tomu, že Kreml zjistil, že rozum a diplomacie jsou při jednání se Západem k ničemu, perspektiva budování společné evropské bezpečnosti již není v dohledu. Rusku „nezbývá nic jiného než provádět politiku proti zadržování a proti zastrašování“.

Po odmítnutí bezpečnosti Ruska může hloupý Západ očekávat válku.

***

Dr. Paul Craig Roberts píše na svém blogu PCR Institute for Political Economy, kde byl tento článek původně publikován.

Originál článku: Global Research,
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ

Poznámka Admina: Není to tak dávno, co tiskem proběhla zpráva, že dvě letadla, plná politiků a vojenských odborníků odletěla z Ruska. Jedno s cílem na Kubu, druhé do Venezulely.

podpora2

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code