Oceánie, svět 1984, se tvoří právě teď.

Autor: Jeremiah Johnson

„Oceánie“ byl národ popsaný v roce 1984 Georgem Orwellem jako složený z Británie (tzv. „Airstrip One“) a Spojených států.

Byly zde dvě další velmocí, jmenovitě Eurasie a Eastasia. Jiné země bohaté na zdroje byly zpochybněny, jako je Afrika a převážně jižní Amerika, země, které nikdy nebyly udržovány žádným ze tří nadnárodních států po nějakou významnou dobu. „Tavidlo“ v dobývání bylo přesně to, co by MIC (Military Industrial Complex) našeho času označil za „nezbytné“ pro ospravedlnění velkých výdajů: Válka jako ohniskový účel spíše než výjimečná událost.

Vidíme paralelu v dnešním světě s obrovskými rozpočty na obranu a rozmístěním vojsk, které udržují smlouvy na cestách a shromažďují značné množství národních příjmů, aby se vlastenecké válčící stroje udržely v pohybu … bez ohledu na každý národ. Psychologie: udržujte obyvatelstvo v agresivitě a na kontinuální válce, používejte „hrozbu“ (skutečné, vytvořené nebo představené), abyste to dosáhli.

Jste svědky konečného sblížení těch sfér vlivu, které jsou téměř totožné s románem, George Orwella. Podívejte se na situaci s údajnou ruskou otravou zpravodajského operátora a jeho dcerou v Británii. Spojené státy projevily „solidaritu“ s Velkou Británií vyloučením 60 ruských diplomatů a uzavřením ruského konzulátu v Seattlu a ve Washingtonu. Rusko čelilo tím, že nařídilo vyhoštění stejného množství z amerického velvyslanectví.

Je zajímavé, že i ostatní státy, které následovaly v „humanitární křížové výpravě“ údajné ruské otravy bývalého agenta FSB Skripala a jeho dcery. Otravu možná udělali Britové, ne Rusové. Americké ministerstvo zahraničí učinilo několik prohlášení, podle nichž Rusové nesdílí naše hodnoty svobody a demokracie“.

Opravdu, nyní … v totalitním státě, který neúprosně, postupně přijímá opatření, že občané ztratí svá práva, zatímco jsou sledování v každé činnosti, jaké „hodnoty“ ještě máme?

Nechci charakterizovat celou populaci Spojených států, ale naše vláda, která drží většinu „základů“, na kterých byla země založena, je bez jakéhokoli skutečného vedení, státnictví nebo zastoupení amerického lidu. Bohužel pro hodně lidi stačí přecházení z jedné reality show na další dávku hollywoodské propagandy a změny paradigmatu označené jako „filmy“ a jen být loajální vůči zemi, dokud se rozdávají letáky (označené jako „dávky“).

Tvorba nadnárodních států, každého s jejich sférami vlivu v románu, se nyní formuje. Lotyšsko, Litva, Estonsko, Polsko, Česko a Rumunsko vyhnaly ruské diplomaty v souladu s akci USA. Všechny tyto národy jsou vojensky silně zainteresovány v NATO. Polsko nakupuje americké střely a protiraketové systémy. Rumunsko již má raketovou základnu USA.

Ukrajina vyhnala ruské diplomaty. Ukrajina je vazalský stát Spojených států a MMF. Většina evropských národů, jako je Nizozemsko, Německo, Francie, Británie, Španělsko … následovaly. Právě teď je vidět, kdo bude souhlasit s americko-britskou západní hegemonii, [Oceanie] proti Rusku a jeho spojencům, (jako je Írán, Sýrie, atd), [Eurasia], s Čínou, [Východní Asie]. Anglicky mluvící země budou hrát americko-britský konglomerát, včetně Kanady a Austrálie.

Je to ještě hlubší než geografické a politické odlišnosti paralelně s „1984“, když to zkoumáte dále. Krátce po kroku, když se USA stanou represivnějšími, více ovládanějšími, s „nacionalistickým“ ohnutým řídícím se rámcem, občané se stanou izolovanými. Po první světové válce Spojené státy prosazovaly izolacionistickou politiku a tato politika se odrazila v myšlení občanů.

Stavíme zdi, proti ilegálním cizincům. Možná, ale podívejte se, jak je to pozdě. Podívejte se na to, jak docházelo k nezákonnému vpádu, aniž by došlo k opravdovému odporu, za více než sto let nekontrolovaně a neohroženě. Proč? Uspokojit požadavky amerických korporací na levnou práci, která by mohla být mimo účetníctví a vláda, která nad tím zavírala oči kvůli zdanitelným příjmům z korporací. Dávky byly vypláceny a provize byly nepochybně doručeny vládním úředníkům, kteří nic nevidí, když stovky nelegálních cizinců pracují na poli před jejich očima. Všichni se odvrátili, korporace vydělaly zisk a všichni byli šťastní.

Hlavním důvodem pro vybudování zdi nebude zabránit tomu, aby se nelegální cizinci dostali do USA, ale zdá se, aby zabránili vstupu nezákonných cizinců. To bude hlavním důvodem, jemně pojmenovaného ve jménu posvátných „zájmů národní bezpečnostní“, frázi, kterou jsme všichni poznali a milovali. Celá stavba samozřejmě podléhá zdanění, úplatkům a smlouvám, aby se tok peněz daňových poplatníků pohyboval z kapes a spořících účtů do rukou bohatých a silných. Existuje i další důvod, zamýšlený a zákeřný, pro její vybudování. Stěna bude pracovat i v opačném směru, stejně, udržet daňové poplatníky – nevolníky doma.

Pomalu, ale jistě, je prosazována politika nucené izolace a další. Cestující budou usilovat o vládní agendu v jejich úsilí a budou omezeni na ty, kteří mají kapitál a bohatství. Už to vidíme, nové zákony (nemáte rádi nové zákony?), které budou omezovat ty, jež mají nějaký dluh na daních, v alimentech, nebo cokoliv, držet je v zemi. Co takhle? Firmy a korporace a jejich zaměstnanci, se statusem „důvěryhodných cestujících“, v podstatě karta „vyskočit z vězení“. Předpoklad, že lidi budou platit daně a budou se řídit stávajícím společenským, politickým a náboženským řádem, být „vězněm“ jménem vlády. (Poznámka překl. – v Číně to již funguje naplno – Viz „Čínský sociál credit systém)

Veškerá komunikace je sledována. Každý e-mail, každý telefonní hovor. Promluvte si se svými přáteli v Moskvě z vysoké školy a přijdete na seznam. Mluvte s někým mimo USA a je to záruka, že budete zaznamenáváni a sledováni. Nový „Cloudový zákon“, který byl tajně vložen mezi stehny účtu Omnibus ve výši 1,3 bilionu dolarů (skutečně 1,3 bilionu dolarů, dokážete si představit všechny splátky? – V USA nepoužívají pojem „miliarda“, takže uvedených 1,3 bilionů je u nás 1,3 miliardy – pozn. překladatele ). Nekonečně znějící Cloud Act, dává zahraničním zemím možnost provádět americké vládní směrnice „ve spolupráci“ nebo „v partnerství“, sledovat americké občany a tím obcházet ústavu USA.

Dostaňte se k soudu, protestujte a napište svému kongresmanovi nebo senátorovi, vaše protesty, a vaše dopisy se nikam nedostanou a nakonec zlomí i vás a budete umístění někam, uprostřed ničeho, na neomezenou dobu (synonymum navždy). Potřeba dokázat trestný čin, když vás zatknou, je pryč, spolu se změnou 4. dodastku Ústavy. Nyní stačí být jen „podezřelou osobou“ a musí být zahájeno „vyšetřování“.

To vše je vytvořeno tak, aby se lidi postupně začli nenávidět, udržovat je monitorované a zabraňovat tomu, aby vzájemně spolupracovali jako předtím. Omezte jejich svobodu pohybu a omezíte tak jejich svobodu. To se děje i v dalších dvou „sférách vlivu“. Čína má drakonický policejní stát, kde kamery monitorují a hlásí každý pohyb lidí. Čína je „model“. Policie u nás se stává podobnou jako v Číně, s kapitalistickou agendou, chránit a sloužit zdanitelným právnickým osobám a utlačovat obyčejné daňové poplatníky.

To je konečný stav, který si představují tvůrci globálního řízení. Sledují slova Miltona – „Je lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.“ Budou mít tři sféry, stejně jako v románu „1984“. Válka není náhoda, ale řízená, kontrolovatelná událost. Válka přechází do průmyslového výstupu, využívání dodávek a materiálů a bohatství, které končí „bumerangem“ a přeměnou na zvýšení zisku a bonusů pro politiky.

Nakonec si svět nevšimne svého zotročení, protože generace schopné kreativního myšlení a rozumu budou nahrazeny poslušnou hmotou lidstva, schopnou jen jednat způsobem předurčeným vládci. Svět „1984“ se dnes tvoří. Gulagy jsou hned za rohem. Budou mít „obyvatelé“, jakmile přijde správný čas. Ne z nějakého donucení. Lidé vstoupí do táborů sami o sobě, zotročeni návnadami nároků a materiálními vymoženostmi. Román: svět „1984“ byl napsán před mnoha lety, ale je to teď a než si to vůbec uvědomíme, budeme v něm.

Poznámka Admina: Článek je napsán na stav v USA, ale myslím, že stačí vyměnit USA za EU a situace je naprosto stejná, až na ten 4. dodatek v Ústavě, který bohužel v Ústavě žádného státu EU nikdy neexistoval.

Zdroj textu: Prison Planet
Překlad: Admionistrátotr TOP-CZ
Úvodní obrázek upraven z originálu Steemit