Obnovení svobody projevu na Západě po Bushovi, Obamovi a Bidenovi, plus video

Republikánský prezident George Bush mladší a demokratičtí prezidenti Barack Obama a Joe Biden zničili svobodu projevu na Západě. Všem třem se podařilo přimět hlavní média, aby podporovala jejich společnou ideologii. Za dvě desetiletí tisk zavřel oči před vším, co bylo v rozporu s oficiální rétorikou Washingtonu, a konvertoval k jeho nesmyslům. Jacksonovec Donald Trump učinil z obnovení svobody slova hlavní bod své kampaně pro rok 2024. V současné době je jediným kandidátem, který se takto staví.

Autor: Thierry Meyssan, 30. 112. 2022

Ve čtvrtek 15. prosince 2022 pronesl kandidát Donald Trump svůj první volební projev. Za svou prioritu označil obnovení svobody projevu ve Spojených státech, zatímco odhalení Elona Muska (Twitter Files) a odhalení nadace America First Legal Foundation svědčí o tom, že všechny informace jsou zmanipulované.

Můžeme si o Donaldu Trumpovi myslet, co chceme, zejména proto, že je od svého zvolení v roce 2016 předmětem celosvětové pomlouvačné kampaně, která nám brání řádně posoudit jeho činy, ale musíme uznat, že od 11. září klade správné otázky.

„Pokud nemáme svobodu slova, pak prostě nemáme svobodnou zemi. Je to tak jednoduché,“ řekl na začátku svého videa. „Pokud toto nejzákladnější právo necháme zaniknout, pak se ostatní naše práva a svobody zhroutí stejně jako domino, jedno po druhém půjdou dolů.“

Znovu zdůraznil, že je třeba rozlišovat mezi

  • právo platforem na imunitu vůči jejich obsahu, pokud se spokojí s jejich předáním, aniž by se o nich dozvěděly,
  • od jejich odpovědnosti, pokud si je dovolí zaznamenat nebo cenzurovat. V druhém případě by měly být stíhány stejně jako autoři zpráv, které šíří.

V posledních týdnech bombastické zprávy potvrdily, že zlověstná skupina byrokratů z Deep State, tyranů ze Silicon Valley, levicových aktivistů a zkažených korporátních médií se spikla s cílem manipulovat a umlčet americký lid,“ řekl Trump.

Spolupracovali na potlačování životně důležitých informací o všem, od voleb až po veřejné zdraví. Cenzurní kartel musí být demontován a zničen a to okamžitě, pokračoval.

1. 11. září 2001

Všeobecná lež začala na Západě popisem útoků z 11. září 2001 ve Spojených státech [1]. Od prvních minut události média bez vyšetřování a při absenci tvrzení označila viníka. Později během dne novinář BBC ujišťoval, že se právě zřítila věž č. 7, zatímco byla ještě několik minut vidět v pozadí.

Jestliže někteří američtí novináři toho dne relevantněji a s kritickým myšlením psali, co viděli, pouze jeden člověk se odvážil v televizi říci, že to, co říkají úřady, je lež. Byl to realitní developer Donald Trump, podle něhož se první dvě věže nemohly zřítit pod vlivem letadel, která do nich narazila. Věděl o to lépe, co říká, protože v té době zaměstnával stejné architekty, kteří postavili Světové obchodní centrum.

trump-11-09-

Donald Trump byl dostatečně moudrý, aby vysvětlil, že úřady musely mít důvody národní bezpečnosti, aby pravdu před veřejností zatajily. O půl roku později jsem už tak chytrý nebyl, když jsem vydal světový bestseller Velká lež.

Vzpomínám si, že v té době za mnou do Paříže přijela novinářka z významného amerického časopisu, aby se mnou udělala rozhovor. Když jsem ji upozornil, že pokud by letadla věže zničila, nezřítily by se samy na sebe jako při řízené demolici, ale bočně, řekla mi, že na to nemá názor, protože není odborníkem v oboru. Vzpomínám si také, jak mi volal redaktor jednoho velmi velkého amerického časopisu, aby mi vysvětlil, že nemůže nic publikovat, ale že mě podporuje.

Na Západ právě padla olověná deka. Následující roky s „přetvářením širšího Blízkého východu“ byly dlouhou řadou lží. Operace Pentagonu byly prezentovány jako série intervencí proti diktaturám nebo v občanských válkách. Washington ničil lidi pro dobrou věc. Neváhali tvrdit, že Irák má třetí největší vojenskou sílu na světě a zbraně hromadného ničení; že Muamar Kaddáfí a Bašár Asad jsou diktátoři atd.

Tyto události stály na počátku kontroly faktů. Média na příkaz dogmaticky ujišťovala o neuvěřitelném. Deník Le Monde zveřejňoval absurdní výpočty ujišťující, že vše je jasné a logické. Pak přišly urážky. Ti, kdo se nad tím zamysleli, byli označeni za „konspirační teoretiky“ a obviněni z ideologického extremismu. Dva přední novináři vydali knihu na objednávku, aby ujistili, že pokud v Pentagonu nebyly trosky boeingu, bylo to proto, že letadlo narazilo do „vodorovného hrotu“ [2]. Všechny tyto nesmysly se opakovaly stále dokola.

2. Kampaň prozi Jacksonům v roce 2016

Debata, kterou jsem inicioval po celém světě, se ve Spojených státech rozbíhala obzvlášť pomalu. V roce 2004 se renomovaný intelektuál David Ray Griffin rozhodl napsat knihu, aby vyvrátil má tvrzení, a s údivem zjistil, že jsem měl pravdu.

pravnik

V roce 2016 překvapivě ovládl Republikánskou stranu Donald Trump a byl zvolen prezidentem Spojených států. Tisk tuto volbu interpretoval jako vítězství populismu nad rozumem. Proč však Američané následovali takového člověka, když ne proto, že odmítl věřit dominantní lži?

Donald Trump byl nominován Republikánskou stranou, ale protože nebyl republikán, byla zorganizována rozsáhlá dvoustranická kampaň s cílem zničit jeho image [3]. Začala ještě před jeho vstupem do Bílého domu. Na mezinárodní úrovni ji organizoval David Brock a stála nejméně 35 milionů dolarů.

Západní tisk poprvé označil zvoleného prezidenta Spojených států za rasistu a vyzval k jeho odstranění dříve, než napáchá příliš mnoho škody. Po čtyři roky se v tisku neobjevilo žádné z jeho zásadních rozhodnutí, pouze zvěsti o hádkách mezi jeho zaměstnanci. Slyšeli jste o prezidentově nařízení o vyloučení CIA z Rady bezpečnosti nebo o zastavení financování džihádistů?

Zahraniční politika prezidenta Trumpa byla vykreslována jako nedůsledné bláznovství jednoho muže, zatímco ve skutečnosti jednal v tradici jedné myšlenkové školy, školy prezidenta Andewa Jacksona. Ale slyšeli jste o něm něco jiného než že je rasista?

3. Prezidentské volby 2020

Prezidentské volby v roce 2020 jsou stejně důležité jako útoky z 11. září. Příběh, jenž z nich byl vytvořen, nemá s touto událostí žádnou souvislost. Problém není v tom,  kdo a jak podváděl, ale v tom, že to není transparentní. Hlasovací lístky více než poloviny voličů byly sečteny, aniž by byly splněny požadavky na transparentnost demokracie.

6-ledenb

Celý svět byl svědkem neprůhledných voleb v zemi, která o sobě tvrdila, že je příkladem demokracie. To, co Donald Trump označil za „loupež„, tak možná není, protože nikdo nezná skutečný výsledek voleb. Nicméně tato neprůhlednost vedla k obsazení Kapitolu pokojnými demonstranty poté, co policie jednoho z nich úmyslně shodila z několikametrové výšky, aby ho zabila.

4. Pandemie Covid-19 v letech 2020-21

Během pandemie Covid-19 Bidenova a Van der Leyenové administrativa záměrně uvedla své voliče v omyl. Vědomě šířily nepravdivé údaje a tvrdily, že :

  • „Covid vakcíny“ (messenger RNA) chrání před přenosem viru (což výrobci nikdy netvrdili).
  • „Vakcíny proti Covidu“ (messenger RNA) jsou doporučovány těhotným ženám.
  • „Anti-Covid vakcíny“ (messenger RNA) chrání děti (i když se touto nemocí nakazí pouze ve výjimečných případech).
  • „Anti-Covid vakcíny“ (messenger RNA) nemají žádné významné vedlejší účinky bez ohledu na věk a stav pacientů (zatímco u mužů mladších 40 let způsobují závažné srdeční příhody).
  • Neexistuje žádný jiný účinný lék na Covid-19 než západní vakcíny (zatímco mnoho jiných států používalo léky v počátečních stadiích onemocnění nebo vyvinulo vlastní vakcíny).

biden-covid

Někteří interpretují tyto omyly jako pramenící z nekompetentnosti, jiní jako korupci farmaceutických společností. Na tom nezáleží: v obou případech se Západ propadl do lží, protože jeho komunikační prostředky jsou cenzurovány.

5. Organizace státní cenzury

Soubory Twitteru odhalené jeho novým majitelem Elonem Muskem a emaily americké Agentury pro veřejné zdraví (CDC), které získalo trumpovské sdružení America First Legal Foundation [4], dokládají, že Bidenova administrativa tajně monitorovala a příležitostně cenzurovala všechny zprávy publikované na Facebooku, Twitteru, YouTube, Instagramu, Whatsappu po celém světě. K tomu měl Washington zahraniční spoluúčast. Sám prezident Biden zřídil cenzurní agenturu, „Radu pro řízení dezinformací“ [5]. Ačkoli ji tváří v tvář kritice oficiálně rozpustil, funguje pod jiným názvem i nadále.

nina

Tato agentura se věnuje cenzuře informací o ukrajinských integrálních nacionalistech [6] a o zločinech Zelenského režimu [7]. Otravuje nás informacemi o akcích Ruska a Číny, abychom nevnímali naklánění světa proti Západu.

Je zřejmé, že vzestup populismu je především lidovou reakcí na rozšiřování cenzury, nejprve v USA a poté na celém Západě. Svoboda projevu, a tedy i demokracie, je mrtvá, zabita těmi, kdo měli povinnost ji chránit.

Úsilí Trumpa, bude-li úspěšné, obnoví svobodu projevu, nikoli však demokracii. Je příliš pozdě. Svět se změnil. Za posledních 20 let zmizela minimální rovnost mezi občany: rozdíly v příjmech se zvětšily více než tisíckrát a střední třídy byly částečně zničeny.

V těchto podmínkách je zapotřebí vymyslet nový politický režim a ten bude možné vybudovat v zájmu všech jen tehdy, bude-li mít každý svobodu projevu.

*****

Thierry Meyssan je francouzský Politický poradce, prezident-zakladatel Réseau Voltaire ( Voltaire Network ). Nejnovější práce v angličtině – Before Our Very Eyes, Fake Wars and Big Lies: From 9/11 to Donald Trump , Progressive Press, 2019.

Originál článku, obrázků a videa: Voltairenet.org
Překlad a čské titulky: Admin Nekorektní TOP-CZ