Nový Land Rover Discovery s dronom!

0
461
Land Rower

Když se spojí elegance, nejmodernější technika a sociální potřeba – zachraňovat lidi, vznikne takováto nádherná a spolehlivá mašina.
(Na konci článku najdete dvě videa)

Vložil: Admin

SUV-čka sú cenené pre ich schopnosť poradiť si takmer s každým terénom. Čo sa týka záchranárskych automobilov, technika dokáže zmeniť osud človeka v ohrození. Špecializovaná Jaguar Land Rover SVO divízia sa spojila s rakúskym u Červeným krížom a vytvorili záchranárske vozidlo „na mieru,“ presne podľa potrieb pátracej a zásahovej jednotky!

rover1

Land Rover Discovery Project Hero

Nový Land Rover Discovery je výsledkom výroby „na zákazku.“ Project Hero, ako sa špeciálne zásahové vozidlo volá, pomôže rakúskemu Červenému krížu zachraňovať životy v ťažkom teréne a dokáže vystopovať polohu hľadanej osoby omnoho rýchlejšie ako tomu bolo doteraz.

rover2

Skvelá práca tímu špeciálnej dizívie Jaguaru Land Rover

Vozidlo, zo špeciálnej divízie Operations Special Vehicle Jaguar Land Rover, je postavené na základe už existujúceho modelu s 3,0-litrovým motorom TD6 Discovery. Na ženevskom autosalóne si Project Hero získal pozornosť publika najmä svojím vzhľadom. Vzhľad však rozhodne nie je pre tento model dôležitý!

rover3

Pomoc v krízových situáciách

Vedúci špeciálneho oddelenia SVO John Edwards povedal: „Land Rover a tím inžinierov a dizajnérov v SVO je hrdý na podporu neuveriteľne ťažkej humanitárnej práce členov IFRC (Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca). Vďaka ich spolupráci je Project Hero dokonalý a je perfektnou kombináciou zvýšenie schopností a inovačných technológií. Veríme, že pomôže Červenému krížu zachrániť množstvo životov v krízových situáciách.“

„Discovery dron“

Na to, aby nové vozidlo dokázalo zefektívniť hľadanie a samotný zásah, bolo nutné využiť najmodernejšie technológie a prepojiť vývoj so samotnými užívateľmi. Land Rover Discovery Project Hero pomáha zachraňovať životy pomocou „dronovej“ technológie!

rover4

Špeciálna technológia umožňujúca pristávanie dronu v pohybe

Strešný nadstavec, určený na prepravu dronu, zaujal pohľady nielen na ženevskom autosalóne. Práca tímu odborníkov pretavila svoje skúsenosti do vývoja zaujímavej technológie umožňujúcej dronu pristávať a štartovať z vozidla, ktoré je v pohybe!

rover5

Samocentrovacia a magnetická technológia

Umožňuje to špeciálna „samocentrovacia“ a magnetická technológia. Jaguar Land Rover tvrdí, že táto technológia je svetovou novinkou a je na svoj Project Hero právom hrdý. Ako to funguje? Keď je dron vo vzduchu, reálne zábery sa premietajú celému tímu zameranému na mimoriadne udalosti. Použitie tradičných máp boli v tomto smere veľmi zastarané.

rover6

Testovanie

Land Rover Discovery Project Hero bude testovaný na výjazdoch záchranárskeho tímu Červeného kríža. Celý jeho vývoj bol zameraný na urýchlenie doby zásahu a čo najrýchlejšiu odozvu v prípade živelnej pohromy. Projekt Hero bude „trénovať“ na rakúskom výcvikovom stredisku Červeného kríža v hornatom regióne Erzberg a tiež vo Viedni po dobu 12 mesiacov odo dňa testovania. Testovanie začína v júni.

rover7

Drony vs. práca záchranárov

Nové technológie umožnia rýchlejšie postupy v prípade odstraňovania následkov lavíny alebo inej živelnej pohromy. Tento spôsob využitia dronov predstavuje prevratný objav v práci záchranárov. Prinesie nové možnosti v riešení krízových situácií. Bude zachraňovať to najdôležitejšie na svete, ľudské životy!

rover8

Video: Nový Land Rover Discovery s dronom!

hr

Zdroj textu a foto: Autobazar EU