Ničení nestvůr – plus video

Autor: Helmholtz Smith, 15. 01. 2023

Nechodí však do ciziny hledat příšery, které by zničila. Je zastáncem svobody a nezávislosti všech. Je obhájkyní a záštitou pouze svých vlastních lidí. „John Quincy Adams„. (Prozíravý člověk – předvídal, že otroctví lze ukončit pouze prezidentským dekretem ve válce a že ničení nestvůr v zahraničí zničí svobodu doma.)

Mnoho lidí, kteří čtou tento blog, mi připadají jako vlastenečtí. A když si přečtete jejich komentáře, je jasné, že mnozí z nich – pravděpodobně většina – chtějí, aby Rusko vyhrálo tuto válku. Není to proto, že by měli Putina nebo Rusko nějak zvlášť rádi, a už vůbec ne proto, že by byli na „Putinově výplatní listině“. Vůbec ne. Tito lidé chápou, co je skutečně v sázce.

Jsou to lidé, kteří vědí, že americká válečná strana (jeden z mnoha názvů – deep state, borg, neocons, jedno procento,) je zodpovědná za to, že dotlačila Rusko k rozhodnutí, které učinilo loni v únoru. Že je to válečná strana, která navzdory slibům rozšířila NATO, která vyzbrojuje Ukrajinu, která povzbuzuje fanatiky řídící tuto zemi, která blokuje všechny cesty k mírovému urovnání, která povzbuzuje Kyjev k plýtvání životy svých lidí. Co však tyto vlastenecké Američany skutečně znepokojuje, jsou škody, které válečná strana napáchala jejich zemi.

Základní zásady její politiky se nepozorovaně změnily ze svobody na sílu… Mohla by se stát diktátorkou světa. Už by nebyla vládkyní svého vlastního ducha…

Amerika neustále všude válčící, se stanovými městy, plnými věznicemi, s otevřenými hranicemi, zmizelou výrobou, opiáty, bídou, chudobou, korupcí. Země s nekonečnými penězi na utrácení v zahraničí, ale s žádnými penězi na utrácení doma. (Sto miliard dolarů vyhozených na Ukrajinu by dalo každému, z odhadovaného půl milionu bezdomovců v USA dům za 200 000 dolarů!). Amerika, která selhává, už není tou Amerikou, kterou milovali, které sloužili a ve kterou věřili. Odhalení na Twitteru ukazují některé aktivity tohoto nepřítele zakořeněného v americké politice. Je velmi pozdě a mnozí se obávají, že už je opravdu pozdě.

Jak se zbavit této pijavice z amerických zad? Hlasování nemůže moc změnit, pokud jsou obě strany zmanipulované. Je snad zkorumpovaný samotný volební systém? Lze věřit soudnímu systému? Zvláštní poradci, kteří podávají zprávy, když už je pozdě, aby na tom záleželo? Řízená média? Někteří v tyto věci možná ještě věří, ale lidé, o kterých mluvím, už ne.

Vidí jen jeden způsob, jak zlomit moc tohoto vnitřního nepřítele – naprostou porážku. Porážku, kterou nelze ignorovat, kterou nelze vysvětlit, porážku příliš velkou a příliš zjevnou na to, aby ji poslušná masmédia pohřbila.

A právě proto tito lidé chtějí, aby Rusko zvítězilo. Nemusí mít nutně rádi Rusko nebo Putina nebo nemilovat Ukrajinu – s obojím to nemá nic společného. Je to proto, že v tom vidí příležitost k ponižující porážce, která rozbije moc vnitřního nepřítele. Válečná strana předpokládala, že Rusko je slabé a sankce rozbijí jeho ekonomiku a svrhnou Putina. Když se to nestalo, zdvojnásobili svou neúspěšnou sázku s arogantní jistotou, že mají pravdu, protože s nimi souhlasí všichni, které nechali promluvit. Pokud (až) Rusko dosáhne rozhodujícího a nezpochybnitelného vítězství, budou viníci katastrofy odhaleni jako zkorumpovaní hlupáci, kteří plýtvají vašimi penězi na své bezcenné fantazie.

Video mimo článek, ale související:
(Všimněte si co říká moderátor v cca 18 minutě a porovnejte to s tím, co se teď děje u nás, kdy vláda dala PS požadavek schválit rozmístění naši armáda v cizí zemi na dobu 60 dnů, bez souhlasu parlamentem. To přímo naznačuje plán naši vlády, připojit se k Polsku a Rumunsku a vyslat naši armádu na UA.)

Rusko také vede větší válku proti tzv. mezinárodnímu řádu založenému na pravidlech. Tato nablýskaná nálepka zastřešuje tvrzení o tom, že cokoli Amerika a její spojenci podřízení dělají, je správné, a cokoli dělají její odpůrci, je špatné a je to pro válečnou stranu povolení zasahovat všude. Doufejme, že porážka – navazující na debakl v Afghánistánu – oslabí válečnou stranu natolik, že padne.

Až dosud jsem mluvil o vlasteneckých Američanech, kteří si přejí vítězství Ruska, ale věřím, že v každé zemi na Západě jsou lidé, kteří si též přejí vítězství Ruska, protože naprostá, zjevná a nepopiratelná porážka je pro ně jedinou cestou, jak se zbavit svých pijavic.

Západu vládnou zkorumpovaní hlupáci, kteří ho posílají do katastrofy – krouží kolem stoky dějin. Je naděje, že ruským vítězstvím bublina praskne, zbaví se vnitřního nepřítele a tyto země se začnou starat o své záležitosti, pečovat o své vlastní lidi a zapomenou na (většinou imaginární) monstra tam venku.

****

Článek je převzat z blogu Larryho C. Johnsona, bývalého analytika CIA, generálního ředitele společnosti Burger Associates a komentátora témat národní bezpečnosti jenž o sobě píše. „Jsem v dobré víře Syn amerických revolucionářů. Nejméně 24 mých předků, mužů a žen, bojovalo za osvobození amerických kolonií od britské nadvlády. Někteří z nich za svobodu zemřeli. Ačkoli od doby, kdy se moji pradědové a babičky chopili zbraní, uplynulo již dvě a půl století, zásady, za které bojovali, zůstávají platné a aktuální i v 21. století. Můj blog, který je i nadále spojen s organizací Sic Semper Tyrannis, se věnuje hledání pravdy bez ohledu na stranické výhody“.

Originál článku a úvodního obrázku: A Son of the New American Revolution
Překlad článku a české titulky: Admin Nekorektní TOP-CZ