Neštovice na „Pax Americana“ – plus videa

Autor : Larry Johnson, 30. 12. 2022

Pokud vás někdy zaujalo, jaké to bylo žít v historické době po druhé světové válce, kdy začala studená válka a Spojené státy se staly dominantní světovou mocností, už se ničemu nedivte. Žijete v epochálním historickém okamžiku. Je plný nebezpečí, ohrožení a zásadního přerodu mezinárodního řádu. Pryč jsou doby, kdy Spojené státy mohly nařizovat zemím jako Saúdská Arábie a Katar, aby plnily jejich příkazy jako starý strýček Ben na jižanské plantáži.

Spojené státy jsou na pokraji toho, že se stanou Hitlerem, jak byl vylíčen ve filmu Pád – vydávají rozkazy imaginárním armádám, které již nejsou schopny tyto rozkazy plnit.

 

Netvrdím, že Spojené státy jsou na pokraji zhroucení podobného tomu, co se stalo Třetí říši v květnu 1945, ale myslím si, že doba, kdy Spojené státy svévolně napadaly jiné země a svrhávaly vlády, které se nechtěly klanět před oltářem americké moci, je u konce. Válka na Ukrajině obnažila slabost Spojených států kontrolovat mezinárodní scénu.

Rok 2022 bude budoucími historiky zaznamenán jako zlomový okamžik, kdy si Rusko vzalo červenou pilulku a probudilo se z iluze, že může být partnerem Západu. Od rozpadu bývalého Sovětského svazu se ruští představitelé – nejen Putin – naivně domnívali, že by Rusko mohlo být přijato jako partner ve světovém řádu ovládaném Spojenými státy. Vladimir Putin si ve svém projevu 21. prosince 2022 před kolegiem ministerstva obrany vyčítal, že uvěřil slibům Západu, a oznámil, že Rusko se nyní bude spoléhat samo na sebe a se Západem bude jednat jako s nepřátelskou hrozbou. Doporučuji vám, abyste se podívali na video. Zatímco Západ se zoufale snaží vykreslit Putina jako šílence, muž, který hovoří, je klidný, inteligentní a důsledný. Jaký kontrast s politickými trpaslíky, kteří obývají Spojené státy a Evropu.

Tajné akce Spojených států a Evropy, které se snaží destabilizovat Rusko, selhaly. Nadcházející rok 2023 bude svědkem konce unipolárního světa ovládaného americkým petrodolarem a vojenskými intervencemi USA. Často jsem napadán jako Putinův patolízal. To je zhoubná lež. Prostě věřím, že Rusko neblafuje, a uznávám, že Rusko je jednou z mála zemí na světě, která může růst a prosperovat, aniž by se podbízela Západu.

Spojené státy zažily ve své historii jedinou existenční hrozbu – občanskou válku v 60. letech 19. století. Ironií osudu sehrálo Rusko důležitou roli v tom, že zabránilo Britům zasáhnout v této válce na pomoc Jihu. Naproti tomu Rusko čelilo existenčním hrozbám po staletí a vždy našlo způsob, jak těmto hrozbám čelit a porazit je, například Napoleonovu invazi v 19. století a nacistickou invazi v roce 1941. Pokud nedojde k jaderné válce, nemohou Spojené státy nijak zabránit tomu, aby Rusko zabezpečilo své hranice. Spojené státy v roce 2023 zjistí, že jejich mnohamiliardová armáda je bezmocná, pokud jde o projekci moci v Rusku.

Putin a jeho vláda chápou, že současná válka se Západem se nebude odehrávat jen na ukrajinských polích. Je to také politická a ekonomická bitva. Za tímto účelem Rusko navazuje důležité vztahy s Čínou, Indií a bývalými imperiálními koloniemi Evropy a Spojených států. Mezi politickými vůdci ve Washingtonu takové pochopení chybí. Stále ještě žijí v iluzi, že mohou šikanovat slabší země a vyhrožovat jim, aby plnily jejich příkazy. Joe Biden se o to pokusil v jednání se Saúdskou Arábií a tito bohatí ropní šejkové ho v podstatě poslali do háje.

I když přeji všem čtenářům šťastný a prosperující nový rok, obávám se, že rok 2023 bude pro Západ obdobím temna a utrpení. Evropu už teď sužuje inflace a pokles ekonomiky. Pokud dvojí úder inflace a ekonomické deflace zasáhne Ameriku, bude krize exponenciálně horší než debakl v roce 2008. Čelíme apokryfní čínské kletbě “ ať žijete v pozoruhodné době“. Modlím se, abychom přežili.

*****

Larry C. Johnson, bývalý analytik CIA, generální ředitel společnosti Burger Associates a komentátor témat národní bezpečnosti o sobě píše. „Jsem v dobré víře Syn amerických revolucionářů. Nejméně 24 mých předků, mužů a žen, bojovalo za osvobození amerických kolonií od britské nadvlády. Někteří z nich za svobodu zemřeli. Ačkoli od doby, kdy se moji pradědové a babičky chopili zbraní, uplynulo již dvě a půl století, zásady, za které bojovali, zůstávají platné a aktuální i v 21. století. Můj blog, který je i nadále spojen s organizací Sic Semper Tyrannis, se věnuje hledání pravdy bez ohledu na stranické výhody“.

Originál článku: A Son of the New American Revolution
Překlad článku a české titulky: Admin Nekorektní TOP-CZ

PS: Kdo má zájem podívat se na 1. část videa ze zasedání rady Ministerstva obrany RF z 21. 12. 2022, je s českými titulky na Rumble:
https://rumble.com/v23fucm-vladimir-putin-vron-rada-ministerstva-obrany-1.-st.html