Neoconi zbavili Trumpa všech jeho lidí, o které se mohl opřít! Zůstal jenom jestřáb Pence a spousta „nosatých pánů“ okolo něho! Podle Bannona jde někomu o „válku“ s Čínou!

Autor: VK

V pátek pronikla na veřejnost překvapivá zpráva, že nejbližší Trumpův člověk, Steve Bannon, odchází z funkce šéfa strategického plánování. Demisi podal už 7. srpna, ale oznámení o tomto kroku mělo být publikováno až počátkem uplynulého týdne. Vzhledem k událostem v Chralottesville však toto oznámení bylo odloženo až na pátek. Podle zdrojů za odchodem Bannona stojí tlak Pentagonu a skupiny lidí okolo Trumpova zetě Jareda Kushnera. Právě on prosazuje v Trumpově kabinetu zájmy lidí okolo FEDu a americké banky Goldman Sachs. Není bez zajímavosti, že právě Jared Kushner představil a přivedl k Trumpovi Stevena Mnuchina, bankéře Goldman Sachs, kterého posléze Trump na Kushnerovo doporučení jmenoval ministrem financí. Co je ale děsivé, to je Trumpova tiskovka z počátku uplynulého týdne, která odhaluje možná více tím, jak tiskovka vypadala, než co na ní zaznělo.

korea2Steve Bannon

Jak se můžete ve videu [1] s tiskovkou sami přesvědčit, Donald Trump na dotaz novináře k osudu Stevea Bannona uvedl, že se teprve uvidí, jak to s ním bude. Jenže Trump v té chvíli už dávno věděl, že Bannon podal rezignaci. Za Donaldem Trumpem během tiskovky stál právě Steven Mnuchin po jeho pravici a po jeho levici stála ministryně dopravy čínského původu Elaine Chao. Jinými slovy, po jedné ruce Žid, po druhé ruce Číňanka. Symbol, jaký to vyslalo do světa, je možná důležitější než všechno ostatní. Právě uplynulý týden navštívil náčelník spojeného velení americké armády gen. Joseph Dunford čínského prezidenta, kde ho informoval o tom, že USA si vyhrazují právo na preventivní úder proti Severní Koreji [2]. Dunford přijel tuto informaci do Číny pouze oznámit, ne o ní diskutovat. To samo o sobě ukazuje, že již bylo rozhodnuto.

Steve Bannon do poslední chvíle zkoušel rozmluvit Trumpovi válku s KLDR

A naše redakce AE News ví, kdy bylo rozhodnuto. Na schůzce bezpečnostního sboru amerických poradců s Donaldem Trumpem, v pondělí 7. srpna, zazněly informace a plány, přes které nejede vlak a Steven Bannon raději podal rezignaci. Neoconi a Trumpův zeť Kushner dotlačili Donalda Trump na cestu, která vede k další válce. Steven Bannon, jak uvedl server Politico, byl k rezignaci prý donucen kvůli svému antisemitismu, když si pustil ústa na špacír a svěřil se v jednom z rozhovorů pro média, že práce v Bílém domě je těžší a těžší, protože názory a kroky Donalda Trumpa ovlivňují „nosatí pánové“, které přivedl Trumpův zeť Kushner. Jenže 7. srpna došlo k rozhodnutí, se kterým se už Bannon nemohl vyrovnat. Podle všeho bylo rozhodnuto, že Donald Trump provede preventivní úder proti KLDR a „osvobodí“ Severní Koreu od diktatury. Trumpovi se prý nápad líbí. Na to margo podal ihned v ten den Steve Bannon do rukou prezidenta rezignaci. Na tomto se podílet nebude.

korea3Steve Bannon se vrátil zpátky do čela Breitbart News, vysílal opět na streamu.

Jakmile byl Bannon venku, všechno se okamžitě dalo do pohybu. Pentagon okamžitě dojednal rychlou schůzku svého náčelníka spojeného velení gen. Josepha Dunforda s čínským prezidentem, kde mu oznámil, že americký prezident si vyhrazuje právo preventivního úderu na KLDR a v té samé době americká ambasáda v Soulu oznámila jihokorejské vládě, že nemusí mít strach, že případný úder USA proti KLDR bude s jihokorejskou vládou dopředu konzultovat [3]. V Jižní Koreji začalo 12. srpna stahování jihokorejských předsunutých monitorovacích stanic, které jsou v pásmu ničivého dostřelu severokorejského dělostřelectva. Na jihu země se připravují mobilní buňky, záchody, buldozery urovnávají zeminu pro vybudovaní stanových městeček. Příprava na válku se Severní Koreou je v plném proudu. Pentagon má volné ruce, po odchodu Bannona už nikdo v Bílém domě proti úderu na KLDR nestojí. Dunford podepsal v Pekingu smlouvu o vojenské spolupráci, která se týka zejména komunikace vojsk a informační výměny. Obě dvě strany chtějí evidentně mít v ruce papír, že na sebe nezaútočí.

Náčelník štábu spojeného velení americké armády přijel do Pekingu podepsat „pakt o neútočení“ v případě války v KLDR

Reakce KLDR tomu odpovídá. Kim Čong Un pochopil, co se stalo a po návštěvě Dunforda u čínského prezidenta okamžitě oznámil, že KLDR na americký ostrov Guam nezaútočí, zatím. Pentagon už zahájil operační přípravy, analytici dostali za úkol zjistit, kolika jadernými hlavicemi KLDR disponuje a ukázalo se, že to vlastně nikdo neví. Pentagon tak zvažuje podle všeho dva scénáře. Bombardování dělostřeleckých postavení severokorejské armády na hranicích s Jižní Koreou. Následně by byla bombardována odpaliště severokorejských raket. Otázka jaderných zbraní v rukách KLDR ale vnáší do tohoto plánu velkou neznámou. Pokud KLDR disponuje jadernými zbraněmi v počtech několika desítek, může se jejich armádě podařit vystřelit několik raket na Jižní Koreu a americký protiraketový systém THAAD je kapacitně omezen. Severní Korea disponuje tisíci raket, které nemůže v tak obrovských počtech žádná protiraketová obrana zachytit.

korea4Joseph Dunford a čínský portějšek podepsali smlouvu o spolupráci. Obsahuje klauzuli o vzájemném neútočení. Pojistka USA pro invazi do KLDR.

Severokorejská generalita by nejspíš nejprve vystřelila konvenční rakety na Jižní Koreu, aby protiraketový systém americké armády THAAD se vyčerpal. Američané mají podle informací v Jižní Koreji okolo stovky protiraket THAAD. To je příliš málo. Pokud by severokorejský režim viděl, že mu hrozí invaze, odpálil by na Jižní Koreu rakety s jadernými hlavicemi. To samé by asi platilo i o Japonsku, kde má americké námořnictvo operační základny pro oblast celého západního Pacifiku. Právě z Japonska by byl celý útok na KLDR řízen, takže Severní Korea by odpálila stovky, ne-li tisíce raket na Japonsko. Steve Bannon už těsně po inauguraci varoval Trumpa, že úder proti KLDR je šílenství, které rozpoutá krizi v Jihovýchodní Asii. A právě o krizi nejspíš jde, o její vyvolání.

Židé z FEDu se rozchází s Pekingem ve zlém, kvůli odcházení čínského draka od dolaru

Čína se totiž zbavuje závislosti na americkém dolaru. Židé v USA jsou vztekem bez sebe, protože to ohrožuje postavení FEDu a především amerického (říkejme raději židovského) petrodolaru. Steve Bannon se vrátil do čela redakce Breitbart News a už v sobotu během vysílání na streamu vysvětloval, že všechno, co se děje v Bílém domě, je zatím jen ekonomická válka proti Číně [4], která může kdykoliv přerůst ve válkou otevřenou. Pentagon a americký FED považují Čínu za největší hrozbu. Američané za hrozbu vojenskou v Pacifiku a židé z FEDu za hrozbu ekonomickou. Dokud Čína posilovala závislost na dolaru, tak byli židé z FEDu (viz. legendární bývalý šéf FEDu Bernanke, který vynášel Čínu do nebes za její používání dolaru) největšími kamarády Číny. Když teď ale Čína se paktuje s Íránem, s Ruskem a hlavně s EU, tak se objevuje hrozba na vznik nové Hedvábné stezky na ose Berlín – Moskva – Teherán – Peking.

Joseph Dunford při rozhovoru s čínským prezidentem. Fotografie před začátkem rozhovoru. Zde je ještě čínský prezident v dobré náladě.

A najednou je všechno jinak. Bývalí přátelé jsou nepřátelé. Židé si uvědomují, že pokud se Čína zbaví dolaru, stejně jako Rusko před několika dny oznámilo, že vyřadilo americký dolar ze systému svých rezervních měn v reakci na další sankce, tak to bezprostředně ohrožuje americký dolar. Válka na Korejském poloostrově by ekonomicky izolovala Čínu. Lodní doprava a export čínského zboží do světa by zkolaboval, protože celá oblast Jihočínského moře by byla ve válce. Čína by se zdráhala nechat do konfliktu zatáhnout, ale pokud by to neudělala, hrozilo by jí, že Američané vyhrají a ovládnou celý Korejský poloostrov. Tím by posílili svoji kontrolu a dominanci v regionu, hlavně vojenskou dominanci a spory o Jihočínské moře by nezůstaly stranou. Válka by se přenesla i tam. A Čína by musela svoji ekonomiku přepólovat na zbrojení na svoji obranu, aby zaměstnala miliony lidí, kteří kvůli válce by přestali pracovat v civilním sektoru.

Válka na Korejském poloostrově je cílem Pentagonu i FEDu, jestřábi i židé si přijdou na své!

A přesně o tento proces jde židům. Jakmile by Čína začala zbrojit na válku, americký kongres by musel Pentagonu schválit obrovský mamutí rozpočet na vlastní zbrojení. A kde by si super-zadlužené USA půjčily na takový rozpočet? No přece u nosatých pánů z FEDu. Válka je nejlepší nástroj na výrobu dluhů, úvěrů, půjček. Proto Jared Kushner přivedl do Bílého domu bankéře Goldman Sachs. Proto Kushner a lidé okolo něho vyštípali Trumpovy věrné a „usmiřovače“ s Ruskem z jeho blízkosti. Proto sebrali v kongresu Trumpovi právo na rušení sankcí na Rusko. Proto vyštípali Bannona, který jako poslední ostře varoval před válkou s KLDR. Proto se Steven Mnuchin při tiskovce s Trumpem za jeho zády tak usmíval. Proto na druhé straně stála Číňanka. Byl to brutální divadelní vzkaz do Pekingu. Po pravé ruce Trumpa žid. A potažmo Pentagon. A jestřábi. Po levé ruce Číňanka. Potažmo Peking.

korea6Steven Mnuchin, Donald Trump a Elaine Chao během Trumpovy tiskovky.

Neoconi nenávidí Trumpa, ale zároveň se jim teď hodí. Jeho naivní cit pro spravedlnost teď chtějí využít, aby zaútočil na tu „hnusnou a zlou“ Severní Koreu. Je neuvěřitelné, že Trump na tuto hru přistupuje, protože válka na Korejském poloostrově by začala jako válka s Kimem, ale skončila by III. sv. válkou. Na něčem takovém se Steve Bannon nechtěl podílet a jak v sobotu uvedl, bude nadále Donaldu Trumpovi na dálku radit a varovat ho před kroky, které by mohly přivést svět do pekla válečného ohně. Ovšem i tady platí jedna poučka, za vším, co se ve světě děje, stojí nosatí pánové, kteří mají své lidi všude. Už nejen v americké bažině v kongresu ve Washingtonu, ale nyní už i okolo Trumpa v Bílém domě. Zůstali okolo něho už jenom jestřábi z Pentagonu a židé z FEDu (a z jeho vlastní rodiny).

Zdroj textu a foto: AE News