Německý provozovatel Aquaparku v Čestlicích tahá do Česka děsivé manýry a do bazénů oblečené muslimky

Aquapark Čestlice

Německý provozovatel Aquaparku v Čestlicích tahá do Česka děsivé manýry a do bazénů oblečené muslimky. Od vytunelované Podnikatelské banky k provozu bazénu za 4.5 miliardy korun, do kterého se nesmí v bermudách? To je možné jenom v Česku!

Autor: VK

Českými médii od začátku týdne probíhá zpráva o skandálu v Aquaparku v Čestlicích [1], kde skupina návštěvníků medializovala na sociálních sítích nesouhlas s tím, že do bazénu chodí muslimské ženy oblečené v tzv. burkinách, což jsou celotělové koupací obleky. O víkendu se objevilo několik fotografií koupajících se muslimek a bouře odporu a nevole zaplavila sociální sítě, a to zejména ze dvou důvodů. Tím prvním je skutečnost, že na místě samém byl dostatek svědků, kteří potvrdili, že ženy přišly v koupacím oblečení přímo z ulice, aniž by se nejprve umyly a osprchovaly. A tím druhým důvodem je podivná praktika provozovatele bazénu, který odmítá do vody pouštět české zákazníky v koupacích bermudách, které jsou delší než 30 cm. Tuto informaci nám dnes dopoledne pod podmínkou anonymity poskytl jeden ze zaměstnanců Aquaparku a dodal nám i několik vnitřních informací z provozu celého megakomplexu, jehož výstavba přišla na 4,5 miliardy korun.

burkiny2Reklamní poster Aquapalace Praha paradoxně zobrazuje rodinu, kde muž má na sobě evidentně dlouhé koupací bermudy. V praxi v nich ale na bazén v Čestlicích nesmíte!

Zatímco delší koupací bermudy provozovateli Aquaparku v Čestlicích vadí, muslimské koupací hábity jsou v pořádku. Přitom je třeba zdůraznit, že koupací bermudy splňují všechny parametry na odpuzování vody, aby nedocházelo k tzv. vynášení vody z bazénu tím, že nevhodné plavky nasáknou hodně vody a když lidé vylézají z bazénu, tak roznáší vodu mimo bazén a při obrovském počtu lidí by to způsobovalo problémy. Jenže koupací bermudy jsou vyrobené za použití syntetických tkanin, které vodu nezadržují. Přesto však Aquapark v Čestlicích bermudy nepovoluje a přichází tím o desítky tisíc zákazníků, protože dnes je to zkrátka trend, že se v celé západní Evropě a hlavně v USA, kde koupací bermudy vznikly, preferují hlavně bermudy nad klasickými plavkami. Právě proto obrázky koupajících se muslimek vyvolaly takovou vlnu odporu, protože návštěvníci Aquaparku to považují za diskriminaci namířenou proti českým občanům. Muslimky prostě mohou v hábitech do bazénu, Češi v bermudách ne!

burkiny3Vyjádření firmy k incidentu.

Od vytunelované banky k bazénu za 4.5 miliardy, do kterého se nesmí chodit v bermudách!

A právě tady to začíná být velmi, ale opravdu velmi zajímavé. Abychom se dostali do obrazu, musíme si říct něco o samotném podniku Aquapalace Praha a o společnosti SPGroup. Výstavbu bazénového komplexu v Čestlicích zajistila po investiční stránce společnost SPGroup, kterou ovládá nechvalně proslulá postava z dob divoké privatizace v 90. letech, miliardář Pavel Sehnal, který má čestné místo v nelichotivém seznamu budovatelů mafiánského kapitalismu [2]. Ano, mnozí si jistě vzpomínají na rok 1996 a na krach a vytunelování Sehnalovy Podnikatelské banky [3]. Ačkoliv padly stovky trestních oznámení, za vytunelování nikdo odsouzený nebyl, protože se nepodařilo prokázat úmysl, šlo prý pouze o sérii špatných investic, které banku položily. Státní zastupitelství v roce 1999 zastavilo proti Sehnalovi všechna trestní stíhání a nikdo nebyl za nic odsouzen. V roce 2009 vyšel na iDnes.cz podivný P.R. článek o tom, jak pan Sehnal začínal v 90. letech s částkou 5 tisíc korun a vypracoval se k miliardám [4]. No, tak určitě, Podnikatelská banka něco hodila, napsal nám k tomu bývalý Sehnalův spolupracovník.

burkiny4Autentické foto z bazénu v Čestlicích. Muslimské ženy v burkinách se koupou se svými dětmi.

V roce 2016 se Sehnal svěřil serveru Euro, že mu vyhovoval divoký kapitalismus v 90. letech [5]. Na toto drzé prohlášení a článek na Euro serveru nám včera v souvislosti s Pavlem Sehnalem a Aquaparkem v Čestlicích reagoval jeden z bývalých věřitelů Podnikatelské banky, který v ní utopil několik milionů korun. Upozornil nás, že bývalý premiér Petr Nečas nyní pracuje pro Pavla Sehnala jako poradce pro vzkříšení strany ODA [6], která byla symbolem divoké privatizace z 90. let a kvůli skandálům se koncem 90. let z politické scény úplně vytratila. Dokonce se mluví o tom, že Petr Nečas by se mohl objevit na kandidátce ODA [7]. Miliardář Pavel Sehnal, který spravuje několik desítek firem, tak pochází ze stejné doby a ze stejné éry jako Andrej Babiš nebo Zdeněk Bakala. Pavel Sehnal byl i zakladatelem České podnikatelské pojišťovny (ČPP), která v roce 2003 čelila podezření z manipulování hospodářských výsledků. Kontrola z ministerstva financí v ČPP nakonec dopadla tak, že se nic nezjistilo a jedna z kontrolorek z ministerstva, Ludmila Přibilová, dostala za „odměnu“ (že se nic nenašlo) od Sehnala lukrativní místo poradkyně ředitele ČPP [8]. Česko snese fšecko?

burkiny5Reakce svědků z Facebooku.

Hned po otevření bazénu chtěl Sehnal Aquapark „střelit“ magistrátu. Tunelátko-udělátko?

Aquapark v Čestlicích byl otevřen v roce 2008 a byl vybudován nákladem, který dosáhl výšky téměř 4.5 miliardy korun. Bazén a jeho provoz je do dnešní doby dotovaný ze zdrojů Sehnalovy skupiny SPGroup. Jenže záhy po otevření mamutího komplexu se objevily v českém tisku informace o tom, že Sehnalova SPGroup chce bazén prodat pražskému magistrátu [9]. Jak nás upozornil do redakce jeden z lidí v blízkosti tehdejšího zastupitelstva magistrátu a Pavla Béma, existovala v roce 2008 na pražském magistrátu pod Bémovým vedením představa, že Praha od Sehnala celý aquapark odkoupí za účelem vytvoření záminky a pádného důvodu pro výstavbu linky metra přes Opatov do Průhonic a až k bazénu, aby se tím podle slov našeho zdroje vyrobilo zdůvodnění pro „tunelátko-udělátko“, tzn. pro ryze účelovou stavbu metra až do Průhonic a Čestlic, což jsou jinak podle radních na magistrátu „dvě prdele Prahy, kde chcípnul pes“, uvádí doslovná citace jednoho z radních v té době. Mezi lidmi na tehdejším magistrátu se prý navíc hypotetické stanici metra přezdívalo „Sehnalov“. Toto jsou velice zajímavé zákulisní střípky z magistrátu té doby.

SehnalMiliardář Pavel Sehnal.

Na výstavbě by se totiž podílelo mnoho firem, které s magistrátem spolupracují a podařilo by se tak na stavbě metra a přidružené infrastruktury opět „podojit“ Prahu na zakázkách spojených s výstavbou metra k Sehnalovu bazénu, který by ale tehdy už jako patřil magistrátu, pokud by všechno klaplo. Celý nápad podle zdroje naší redakce nakonec padl kvůli tomu, že se nepodařilo „vyladit notičky“ zadávací studie efektivnosti provozu metra do Průhonic a k bazénu, protože objem cestujících by byl nerentabilně nízký, a to i se započtením faktu, že by linka vedla až k bazénu před vchod, jak se plánovalo. A to prý smrdělo kriminálem, do toho nikdo jít nechtěl. Provozní náklady na celý bazénový komplex byly ale tak astronomické, že ani lidé okolo Béma do toho nakonec nechtěli jít. Velký rozruch tehdy spustila Open Card v Praze, která v roce 2008 začínala a tunel (nejen metra) kvůli Aquaparku se tehdy zdál už jako příliš velké riziko, uvádí náš zdroj.

Návratnost investice za Aquapark odhaduje znalec na 150 let!

Návratnost investice 4.5 miliardy při dnešních tržbách bazénového komplexu odhaduje náš kolega, který se zabývá firemními akvizicemi a korporátním due diligence, na 150 let, ale pouze za předpokladu, že se projekt dostane jednou ze záporných čísel, momentálně 3 miliony korun schodku za minulý rok [10]. Žádného kupce se nepodařilo najít, protože celý komplex je nerentabilní a těžce ztrátový. Podle informací naší redakce se o celý komplex začal zajímat před lety i Šlachtův ÚOOZ, protože jak jsme se dozvěděli, existuje v bezpečnostních kruzích podezření, že provoz komplexu slouží ve skutečnosti jako nástroj na legalizaci problematických příjmů, lidově řečeno, že by mohlo jít o pračku na špinavé peníze. Informaci nám potvrdily nezávisle na sobě dva zdroje. Provoz ztrátového komplexu již 9 let totiž nedává ekonomický smysl. Je to podobné jako provoz vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly (vydává periodika jako Hospodářské noviny, Respekt, Aktualne.cz atd.), které také hospodaří rok co rok se ztrátami v řádech desítek milionů korun ročně. Jak nás kolega upozornil, ztrátový privátní projekt se udržuje při životě jen tehdy, pokud do něho plynou peníze odjinud a vydělává jinak.

burkiny7Seznam firem, které ovládá Pavel Sehnal.

Kvůli finančním problémům se pokusila SPGroup na konci minulého roku získat finanční injekci na provoz Aquaparku ve výši 1,2 miliardy korun v podobě tzv. kreditní linky, tedy úvěrového rámce. Krytí by poskytovala UniCredit Bank, VÚB Banka a Citi Bank. Pavel Sehnal k získání tohoto úvěru sepsal sám se sebou tzv. koncernovou smlouvu podepsanou mezi 3 subjekty, Aquapalace a.s., Redvale a.s a GMF Aquapark Prague, a.s. Všechny tři firmy zastupuje Pavel Sehnal, takže tuto koncernovou smlouvu sepsal sám se sebou, což je po právní stránce v pořádku, ovšem po stránce due diligence to vyzývá k opatrnosti. Koncernová smlouva se obvykle podepisuje tam, kde bonita jedné firmy nestačí na získání velkého úvěru a banka požaduje, aby k úvěrové smlouvě přistoupila další firma, nebo více dalších firem. K tomu slouží právě koncernová smlouva, bez které by Pavel Sehnal a jeho Aquapalace na kreditní linku ve výši 1.2 milardy CZK nedosáhli. A tady se nám začíná rozuzlovat důvod, proč v Čestlicích nemůžete do Sehnalova aquaparku v bermudách, ale muslimky tam mohou v dlouhých hábitech.

Download PDF souboru
Koncernová smlouva a nabídka kreditní linky pro Aquapalace od českých bank.

Aquapark potřebuje injekci 1,2 miliardy korun! K pokrytí bonity přivedl Sehnal do ČR německého provozovatele multikulti bazénů!

Pavel Sehnal totiž kvůli bonitě přivedl do Česka jednoho z největších provozovatelů koupališť v Evropě, německou firmu GMF, jejíž pobočku otevřel v Praze a právě německá GMF [7] je tak provozovatelem čestlického bazénu [8]. Tady v Německu zavedla GMF na svých bazénech politiku „Muslimen freundlich“ bazénů, kdy garantuje vstup v burkinách do svých bazénů. Ovšem tady v Německu GMF nezakazuje bermudy, to spíš ukazuje na katastrofální ekonomickou situaci provozní nerentabilnosti Aquaparku v Čestlicích, což vede management k drastickým úsporným opatřením na všem, zejména na vodě, což je ale při provozu bazénu hodně velký problém. Bazény bez nedostatku vody jsou tak nějak k ničemu. Pouštění muslimek v burkinách do bazénu v Čestlicích je tak podle našeho názoru marketingový tah německého provozovatele, kterého Pavel Sehnal přivedl do ČR nejen kvůli bonitě svého koncernu při žádosti o více než miliardový kreditní úvěr, ale zejména kvůli snížení provozního schodku a přilákání movité klientely. Muslimové v ČR jsou příslušníky tzv. vlny skautů, kteří mapují terén pro příchod soukmenovců. Jsou finančně zajištění a jakmile je spatříte a bazénu nebo v nákupních centrech, je to první známka islamizace blízkého okolí. Je to první varovný signál.

burkiny8Muslimové omlouvají burkini na ženách tím, že je to ochrana před UV zářením, protože ochranu mají prý jen muži, ženy prý ne!

To, že se v Čestlicích nesmí do vody v bermudách, to vědí všichni v Praze, a proto chodí do jiných bazénů. Jak nás upozornil zaměstnanec bazénu v emailu, bazén tímto hloupým zákazem přichází až o 10 tisíc zákazníků denně, ale vedení bazénu o tom nechce slyšet. Připadá mu to podle jeho slov, jako kdyby buď majitel (SPGroup a Sehnal) anebo provozovatel (GMF) nechtěli, aby jim tam chodili lidi. Je to jako z Cimrmana ve hře Hospoda na mýtince. Otevřel si hospodu, ale začali mu tam chodit lidi… tak přesně takový pocit z toho mají nejen zaměstnanci, ale především potenciální zákazníci, že bazén vyhání lidi v bermudách. Vzhledem k tomu, v jakém finančně kritickém stavu provoz největšího aquaparku ve Střední Evropě je, tak je naprosto nepochopitelné, proč muslimské ženy mohou do bazénu v koupacích hábitech, ale obyčejní Češi v bermudách jsou vykázáni ven.

Tady nesmíte v bermudách!

Už včera nás kontaktoval jeden z našich čtenářů, že měl roztržku s plavčíkem právě na bazénu v Čestlicích. Plavčík ho odchytil, že pán má na sobě moc dlouhé plavecké bermudy značky Cygnus, a že v nich do bazénu nesmí. Po krátké hádce se pán naštval, z bazénu odjel a podle svých slov se tam už nikdy neobjeví. Není nám opravdu jasné, jestli cílem pana Sehnala není náhodou přivést Aquapark úmyslně k bankrotu, není totiž jasné, co by tím získal. Pokud ovšem nebyla výstavba spojena s nekrytými dluhy a případný konkurz by tak potom SPGroup zbavil dluhů. Objevují se názory, že výstavba Aquaparku mohla být předražena až o 1.3 miliardy korun, ale vzhledem k tomu, že nešlo o veřejnou zakázku, tak nedává smysl, co by tím kdo získal. Je ovšem možné, že za výstavbou stojí kapitál v podobě tichých společníků, a to by už potom konkurz smysl dával, protože věřitelé by začínali po SPGroup požadovat peníze zpátky.

burkiny9Plavčice v burkinách a vyjevená holčička a chlapec. Foto z ciziny

Přivedení Aquaparku k bankrotu by tak zbavilo leckoho v SPGroup těžkého spaní a pokud byla výstavba opravdu předražena, někdo by na tom vydělal a lidé v pozici tichých společníků by zaplakali. Může to tak být a nemusí. Každopádně chování personálu k bankrotu povede stůj co stůj, protože dnes v době, kdy se drtivá většina dětí, mládeže a dospělých mužů v Evropě i v ČR koupe v bermudách, tak politika zákazů bermud v Čestlicích opravdu celý areál k bankrotu přivede. A německý multikulti provozovatel GMF, který nemyté muslimky pouští v hábitech do bazénu z ulice, zatímco plavčíci vyhazují české hosty v bermudách, rozhodně bazén k velkým ziskům nepřivede.

Diskriminace Evropanů je v plném proudu!

Závěrem bych chtěl vyjádřit stanovisko redakce, že respektujeme cizí kultury, ale respekt musí být oboustranný. Dokud nebude možné si v Saúdské Arábii vyjít na pláž v tzv. speedo plavkách nebo dámy v bikinách, kde hrozí za takové koupaní až 150 ran bičem, tak do té doby ani české bazény by neměly nijak vycházet vstříc jiným kulturám. Dokud se v Saúdské Arábii nebudou smět stavět křesťanské kostely a chrámy, tak ani v Evropě se nesmí dovolit stavby muslimských mešit a minaretů. Jinak vzniká jednosměrná diskriminace namířená proti Evropanům. Zatímco muslimové mohou všechno, Evropané nesmí nic. Zatímco muslimky mohou lézt do bazénů se spoustou textilu na sobě z ulice a dokonce v keckách, Čech už nemůže ani v bermudách! Co je to tohle za přístup? Jak na to reagovat? Bojkotem Aquaparku v Čestlicích?

burkiny10Plavčice v burkinách učí děti plavat – foto z ciziny

Znovu ale opakuji, že Česko snese fšecko. Jak ještě dlouho? Kde jinde než v Česku je možné vytunelovat a přivést ke krachu banku, ošéfovat účetnictví pojišťovny, postavit prodělečný bazén za 4.5 miliardy, obnovit provoz zkorumpované strany z 90. let, dosadit na kandidátku bývalého odstřeleného premiéra a přesto se zařadit mezi národní miliardářskou smetánku? Nikde jinde, to jde opravdu jenom v Česku, kde lidé dávají největší preference oligarchovi a ex-spolupracovníkovi StB a jeho koblížkům. Všechny tyto znaky selhávajícího právního státu a demokracie jsou odrazem lhostejnosti lidí, voličů, občanů. Nikomu to nepřijde divné, nikdo se nad ničím nepozastavuje. Život jde dál a lidé jako lumíci jdou za sebou poslušně v řade za sebou a vrhají se ze skály. Na podzim budou volby. Počkáme si, kolik Sehnalů, Babišů, Bakalů a dalších se dostane k moci.

Nebuďte lhostejní k tomu, že vám člověk z vytunelované banky přivedl do Česka multikulti bazénovou politiku německé GMF. Nenechte si to líbit. Když mohou muslimky do bazénu v hadrech, vy můžete v bermudách! Domluvte se na Facebooku a jděte do Aquaparku v co nejdelších bermudách. Natočte potom reakci personálu a podělte se s naší redakcí o výsledek. Videa rádi zveřejníme! Žádejte rovný přístup a požadujte po provozovatelích bazénu, aby zadržovali muslimské ženy v burkinách a vraceli je do sprch, pokud přijdou zvenku a jdou rovnou do bazénu! Nedejte se! A sdílejte prosím tento článek, je potřeba, aby lidé věděli, že bazén za 4.5 miliardy postavený jako nepovedené „udělátko“, musí sloužit všem, nejen muslimkám v hábitech, ale i českým dětem, mládeži a mužům v bermudách!

Zdroj texxtu a foto: AE News