Německo dopadlo nový pedofilní kruh čítající neuvěřitelných 87 000 lidí

Autor: Jan Petrák

Německé úřady došláply na deepwebovou stránku jménem Elysium, která po předchozích zátazích na internetové pedofily vznikla v roce 2016 a okamžitě se rozrostla do obřích rozměrů. „Stránka známá jako Elysium se používala ke globální výměně dětské pornografie mezi členy a také k uspořádávání setkání, při nichž sexuálně napadali děti,“ prohlásili žalobci z německého Frankfurtu.

Údajně měl server až 87 000 členů, zejména z Německa a Rakouska, kteří sdíleli obrázky a videa „nejzávažnějšího sexuálního obtěžování dětí, včetně nemluvňat, a reprezentací sexuálního násilí na dětech“, uvádí dále žalobci.

Místní úřady zatkly po několikaměsíčním vyšetřování 39letého muže z německého okresu Limburg-Weilburg severně od Frankfurtu. V červnu jej vzali do vazby, kde také došlo k výslechům. „Věříme, že obžalovaný byl do velké míry zodpovědný za vznik technické infrastruktury zmíněné platformy jakožto administrátor,“ řekli žalobci a dodali, že se jim podařilo fyzicky najít server, na němž deepwebová stránka běžela. Server měl umístěný ve svém bytě, což není pro aktivitu takovéhoto kalibru společně zrovna vynalézavé místo.

Během vyšetřování se podařilo identifikovat další administrátory i členy tohoto rozsáhlého kruhu, z nichž většina pochází z Německa či Rakouska. Mnozí z těchto členů navíc byli lidé obvinění ze závažných sexuálních útoků vůči dětem.

Deep web ovšem obsahuje mnohem více podobných serverů a nesrovnatelně více dat, fotek, videí i podobných komunit, které se ještě nepodařilo z různých důvodů dopadnout nebo vystopovat, případně se dozvědět o jejich existenci. Nejedno vodítko navíc ukazuje na to, že pedofilní kruhy nejsou jen záležitosti pochybných stárnoucích chlapíků, ale také vyšších kruhů, do kterých není tak snadné se opřít. Například ve Vatikánu, který je tím bohužel nejenom dlouhodobě proslulý, se odkryl další drogový a pedofilní kruh, kdy se orgie odehrávaly přímo v bytě vysoce postaveného kardinála, jenž držel třetí nejvyšší možnou pozici. Sám papež František uznal, že 2 % římskokatolických kněží jsou pedofilové. A to asi dost podstřelil…

Zdroj: Šifra