Nekuřácká daň

Nutnost zavedení nekuřácké daně (Ministerstvo zdravotnictví varuje: Pasivní kouření je horší než aktivní!)
Wenzel Lischka

Diskriminace kuřáků je žhavým tématem dne. Zavedení nekuřácké daně je v současnosti jedním z hlavních úkolů naší úspěšně se rozvíjející ekonomiky a demokracie. Je to nespravedlivé, když se někdo podílí na tvorbě národního rozpočtu a druhý si jej bezpracně užívá. Je to vlastně svým způsobem nezdaněný příjem. Nekuřáctví je přinejmenším daňový únik. Jistě větší, než z vykouřených topných olejů. Kam bychom takto, občané, všichni přišli s kapitalismem a demokracii? Vyčoudila by se nám. 

Každý souhlasí s tím, že pirátství bezplatného používání autorských děl je zavrženíhodným hyenismem. Vytvoříte dílo a někdo jiný z něj má prospěch a třeba na něm vydělává ještě peníze. Například stvoříte s manželkou hezkou dceru a zeť si s ní bezplatně užívá. Ať zaplatí věno!

Nebo třeba upečete bábovku a někdo jiný ji sní. Museli jste si vydělat zdaněné peníze na zdaněné náklady – suroviny, nádobí, troubu, energii, kuchyň, dopravu a jiné. Vše řádně několika násobně zdaněno a zpoplatněno. Vynaložíte svoji práci a um. Musíte se předtím vzdělávat, nastudovat si kopici návodů, dodržovat všemožné předpisy, nařízení a normy. Předtím se ovšem musíte naučit číst a vařit. A pak si někdo přijde a klidně vám tu bábovku sní. Nebo dokonce sežere a vůbec vám ani nepoděkuje. Je to naprostá a nehorázná zlodějna!

Nekuřáci si zadarmo užívají kouření. Vdechují tabákový kouř, který vyprodukovali jiní. Kuřák musí draze platit za hříšně zdaněné cigarety, zápalky či zapalovače. Musel vynaložit síly na jejich zakoupení. Je nucen bojovat s nepřízní okolí i počasí. Stále mu někdo omezuje svobodu. To se přece nesmí! No, a pak si někdo přijde, dýchá a užívá si nezaslouženě plody jeho rizikové práce. A navíc ještě k tomu číst ty pitomé kydy na krabičkách.

Kuřáci se nejvíce zasloužili v boji proti rakovině plic a hrtanu. A navíc vivisekcí. Nekuřáci se zatím léčí pomocí metod, přístrojů a léků, na jejichž výzkumu a tvorbě se nijak osobně ani finančně nepodíleli. Nejen to! Kuřák si pořídí rakovinu a nekuřák si k ní přijde úplně zdarma. Nekuřáci jsou paraziti každé společnosti, ať komunistické, tak kapitalistické. V tom se oba režimy zcela shodují. Jinak se shodnou vždycky, když je to potřeba.

Vyhánění kuřáků z veřejných prostor a vytváření klimatizovaných kuřáckých koutků, připomíná diskriminaci, odsouvání nežádoucích skupin občanů do izolace, exilu, koncentráků, ghett a plynových komor.

Sportovci se pěkně rozdýchávají ve volném čase na čerstvém vzduchu, zatímco kuřáci musí kouřit při práci, ve vydýchaném a zakouřeném prostředí. Kuřáci by měli alespoň dostávat lepší místa, vyšší platy, zdarma lázně a delší dovolené. Nejlepší by bylo, zbavit je úplně pracovní povinnosti (stejně je pozůstatkem komunizmu) a dát jim plné in/validní důchody ihned. Dělají toho přece pro nás všechny dost a navíc jsou prokazatelně ne/mocní.

Ostatně, někde jsem četl sociologickou studii, že kuřáci mají opravdu větší příjmy a majetky. Chovají se jako sekty a mafie. Pečou spolu. Zatímco nekuřáci jsou sobci, kteří se všem straní, kuřáci se sdružují do hloučků, skupin i stran. Přítel nebo nepřítel, nevadí. Nabídnutou cigaretu, tajné souručenství, kuřák nepohrdne nikdy. Při kouření vzniká přirozené partnerství (bez registrace) a konspirace. Zvláště, když se kouří ledacos. Většina politiků je určitě kuřáky. A když není, tak jim fandí. Přece by si sami neupletli politickou oprátku, ač není z konopí.

Nezapomeňme, že pasivní kouření je zdravotně horší, než aktivní. Kouření má prokazatelný zdravotní účinek. Kouř, který vychází z plic, je horší než, který tam vchází. Navíc kouření pochází z Ameriky, takže je to i prvořadý politický úkol! Proto nekuřáci kuřte nebo plaťte daně! Nejlépe stoprocentní.

Pokroku se nesmí bránit! Zvláště ne tomu demokratickému a ekonomickému. Všechno nové je napřed v menšině a pak zachvátí většinu. Dokud nebudeme kouřit všichni, tak se nikdy neshodneme. Jiná možnost, než pohřeb žehem není. Musíme se stále učit, učit, učit a kráčet vpřed – kruhu, dolů, ke konci! Jako oheň k palivu. Dokud všichni nevyhoříme, budeme se zde nanicovatě plácat věčně. Kdo je proti kouření, je proti demokracii. A to, jak dobře víme, je ten nejhorší zločin na světě. Dokonce horší, než terorismus, neboť i ti zlí teroristé rádi kdeco zapalují a kouří.

P.S. (Článek je humornou virtuální kompilací a jakákoliv podobnost jakýchkoliv skutečností s jeho obsahem je čistě náhodná. Posláním Negativní strany je vyvolávat ve voličích, zvláště v těch, kteří nejedli vtipnou kaši, mrzutost, blbou náladu, vodit je za nos a především jim mazat med kolem huby.)