Někdo by měl Kremlu říct, že „ukrajinská krize“ skončila

Autor: Dr. Paul Craig Roberts, 11. února 2022

Jak jsem již delší dobu varoval, Kreml dříve či později ztratí s Washingtonem a jeho evropskými loutkovými státy trpělivost. Náznaky toho se nyní objevují. Obvykle velmi diplomatický ruský ministr zahraničí Lavrov právě přirovnal diskusi se svým britským protějškem Liz Trussovou k rozhovoru s hluchým člověkem. Dodal: „Rusko bylo mnoho let a mnohokrát podváděno a ukřivděno, pokud jde o dohody a závazky ze strany jiných států.“

Na tiskové konferenci 10. února Lavrov prohlásil, že jeho ukrajinský protějšek „lže s vážnou tváří“ a je členem „goebbelsovské školy a možná dokonce překonává umění hlavního propagandisty Třetí říše“.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Rusko se letošní Mnichovské bezpečnostní konference nezúčastní, protože se konference „stále více mění v transatlantické fórum“ a ztrácí „svou inkluzivitu a objektivitu“. To je známka toho, že se Rusko učí rezignovat na nekonečné řeči.

Ruský velvyslanec v OSN Gennadij Gatilov uvedl, že Rusko „vážně znepokojuje, že USA a jejich spojenci vyhrocují situaci do té míry, že by se hra na zvyšování sázek mohla změnit ve skutečnou tragédii“.

I Putin již ztrácí trpělivost:

Ani o píď na východ, jak nám říkali v 90. letech, a podívejte se, jak to dopadlo – podvedli nás, vehementně a nehorázně. „****.

Hněv Ruska už dávno přišel. Já bych tak dlouho trpělivost neudržel. Přesto nechápu, proč se tím Rusko zabývá. Rusko dalo na bezpečnostních jednáních jasně najevo, že pokud se Ukrajina stane členem NATO, znamená to válku. Západ tento vzkaz pochopil. Když Blinken a Stoltenberg říkají, že záleží na nich a na Ukrajině, zda se Ukrajina stane členem NATO, pouze si zachovávají tvář tím, že si osobují právo, které se neodvažují použít. Žádná země NATO by si nepřivolala vlastní zkázu tím, že by vědomě provokovala Rusko k válce. USA a NATO nejsou schopny čelit Rusku v konvenční válce, o čemž svědčí několik stovek vojáků a vybavení vyslaných do Evropy „k odstrašení ruské agrese“. I kdyby byl Washington sebešílenější, nezničí sám sebe a své evropské impérium kvůli Ukrajině, Polsku nebo Rumunsku.

Donbaské republiky, které jsou ohniskem vojenské konfrontace, již Kreml prosily, aby je znovu začlenil do Ruska, jejich domovské země. Kreml by mohl vymazat ohnisko vzplanutí tím, že by znovu absorboval donbaské Rusy a připomněl Západu: „Odejděte od našeho prahu, než vás vyženeme“. Kreml však Donbas nechce o nic víc než Ukrajinu. Kreml přišel s minskou dohodou, protože Kreml chce udržet donbaské Rusy na Ukrajině ze stejného důvodu, z jakého je tam umístila sovětská vláda – aby rozředil ukrajinské neonacisty a zabránil ztroskotání vlaku. Kreml nechce nést odpovědnost za Ukrajinu a Kreml nechce poskytnout západním propagandistům podporu pro jejich tvrzení, že Putin chce obnovit sovětské impérium. Jediným důvodem, proč by Rusko napadlo Ukrajinu, by bylo zabránit umístění amerických raketových základen na tomto území.

Nevěřím, že by se jednalo o krizi. Je to iluze krize vyvolaná nekonečnými rozhovory, které Rusy frustrují. Měli by přestat mluvit. Ukrajina nikdy nebude zařazena do NATO, pokud se Rusko vojensky nezhroutí. Pokud bude Donbas opět součástí Ruska, nikdo na Donbas nezaútočí. Ohnisko vzplanutí za posledních sedm let bude pryč.

Údajná „ukrajinská krize“ ukázala, že NATO není schopno bránit Ukrajinu ani žádného východoevropského člena, a podle mého názoru ani žádného západoevropského člena. Polská a rumunská vláda to vědí stejně dobře jako kdokoli jiný. Americké raketové základny je ohrožují, nikoliv brání. Chtějí tyto základny nechat odstranit. Základny neslouží žádnému polskému ani rumunskému účelu.

Je zřejmé, že Washington, jeho britská loutka a Stoltenberg se snaží vyprovokovat Rusko k invazi na Ukrajinu. Otázkou je proč? Jedním z důvodů by mohlo být, že ukázka ruských zubů vyděsí země NATO, aby se vrátily do náruče Washingtonu, ale proč to Evropa, nebo její část, podporuje? Chtějí být evropské země raději loutkami než suverénními státy?

V těch minulých letech, kdy USA měly média spíše jako soubor děvek, by se novináři ptali Bidena a Blinkena, proč se snaží vyprovokovat ruskou invazi na Ukrajinu. Ale kurvy samozřejmě takové otázky nepokládají. Prostě si vezmou peníze a vykonají potřebný akt.

Zajímalo by mě, zda má Kreml vysvětlení, proč Rusko takto provokují. Pokud se Rusko rozhodne zaútočit, pochybuji, že by Šojgu plýtval ruskými vojenskými zdroji na takovou ne-hrozbu, jako je Ukrajina, kterou Washington využívá jako pěšáka. Lze předpokládat, že Rusko by zaměřilo svou pozornost na skutečnou hrozbu. Nejlepší způsob, jak to udělat, je ignorovat Washington a věnovat se ruským záležitostem.

Je načase, aby Rusko pokračovalo v partnerství s Čínou, vytvořilo nový platební systém a novou rezervní měnu a rozvíjelo asijské obchodní vztahy, k nimž se obě země zavázaly. Je nevysvětlitelné, proč se Rusko a Čína zapletly do finančních chapadel Washingtonu. Je těžké uvěřit, že Putin a XI jsou stejně důvěřiví jako průměrný Američan. Už dávno nastal čas, aby se obě země zbavily neoliberální ekonomiky, která obě země brzdí. Jak jsme s Michaelem Hudsonem jasně řekli, neoliberální ekonomika nemá žádnou platnost. Rusko by mělo využít svůj vývoz energie do Evropy k posílení rublu tím, že bude účtovat v rublech. Proč by Rusko mělo posilovat euro a dolar tím, že bude účtovat v těchto měnách?

Rusko a Čína by měly jednoduše opustit západní svět. Nepotřebují ani diplomatické kontakty. Západ umírá. Jeho ekonomiky jsou v troskách. Jak dokázaly Covidovy mandáty a nucené očkování, západní vůdčí třída je oddána tyranii. Austrálie má dokonce občany v koncentračních táborech. Kanadská a americká vláda prohlásily pokojný protest za „domácí terorismus“ a snaží se svalit vinu za protest řidičů kamionů na Rusko. Západní média nedělají nic jiného, než že pro vlády lžou. Kultura je prohnilá a špinavá, občanská svoboda eroduje.

Rusko a Čína se vymanily z tyranie spojené se Stalinem a Maem, zatímco Západ do tyranie upadl. Pokud existuje nějaká naděje pro lidstvo, pak ne na Západě, který démonizuje své vlastní otce zakladatele, bourá své vlastní historické památky, dává na černou listinu svou vlastní klasickou literaturu, démonizuje své vlastní etnické obyvatelstvo a dovoluje přistěhovalcům-nájezdníkům rozmělňovat národní etnika překračováním státních hranic. Západní země se stávají babylonskými věžemi, zbavenými nacionalistického vědomí, které vlastenectví vyžaduje. Země, jejichž obyvatelstvo nemá nic společného, lze udržet pohromadě pouze silou. Takové země jsou slabé a nedokážou se postavit sjednoceným zemím.

*****

Dr. Paul Craig Roberts píše na svém blogu PCR Institute for Political Economy, kde byl tento článek původně publikován. Pravidelně přispívá do časopisu Global Research.

Originál článku: Global Research
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2