NATO – No Need – NATO-EXIT: Florentská deklarace

Tento článek nenajdete na žádném českém webu. Vybral jsem ho z Global Research a přeložil pro čteenáře Desítky.

Autor: Peter Koenig

„EXIT NATO!“, byl do očí bijící titulek na obrovské obrazovce, jako pozdrav pro několik stovek účastníků konference Anti-NATO v italské Florencii, dne 7. dubna 2019. Oficiální název byl „Mezinárodní konference k 70. výročí NATO“, sponzorovaný Italským výborem pro válku bez válečných zbraní NATO, Globálním výzkumem Kanady a Mezinárodní koalicí pro zákaz uranových zbraní (ICBUW). Měl jsem tu čest zúčastnit se tohoto důležitého fóra.

V návaznosti na plakát EXIT NATO byl další obrovský obraz vyzdobující zeď konference – prohlašující, že NATO, za veškerou práci pro mír, by mělo být odměněno Nobelovou cenou míru. Nepochybně, jaderné vyzbrojování a nakonec jaderné války které má vést NATO, bezpochybně učiní svět bezpečnějším. Války jsou ve skutečnosti dobré pro mír. Jsou také dobré pro ekonomiku, ale jsou zvláště dobré pro lidi.

florence-conference10

Nedělám si z vás legraci. To jsou deklarace, které najdete a můžete číst prakticky od 9/11, v takových prominentních novinách, jako jsou noviny Washington Post a NYT. Tak proč ne mírová cena NATO? – S ohledem na dosavadní výsledky Výboru pro Nobelovu cenu by to moc práce nedalo.

Kromě toho konference v podstatě ukázala na zvěrstva, kterých se dopustily NATO, jeho přidružené a tajné teroristické armády, ISIS, al-Káida, Al Nusra, atd., měnící se jména revolvingových teroristů, rekrutovaných a vyškolených CIA a financovaných Saúdskou Arábií a dalšími zeměmi Perského zálivu. Samozřejmě USA přímo, nebo prostřednictvím mnoha svých, státem ovládaných nevládních organizací, jako je Národní nadace pro demokracii (NED) a mnoho dalších. A samozřejmě nesmíme zapomenout na významného pachatele terorismu, Turecko, který se nyní lichotí k Rusku a na východ, dokonce i flirtovat s myšlenkou vstupu do klubu Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO). Na jedné straně kupují ruské vojenské obranné systémy – S-400 – a zároveň americké stíhací letouny F35, tančí na tolika svatbách současně, jak jen mohou. Kdo by věřil Turecku pod Erdoganem? Turecko také stále hostí jednu z nejstrategičtějších a nejnebezpečnějších jaderných základen NATO, doslova mezi východem a západem.

Konference připomněla i studenou válku. Teď už každý ví co to bylo – opravdu? – No, pro ty, co nevědí – ta takzvaná studená válka byla jednou z nejlépe vytvořených (Fake News) – falešných zpráv v 20. století. Byla to skvělá myšlenka, která měla původ z McCarthyho nacistické éry stejně jako NATO samotné – aby maximálně vyzbrojila USA, maximalizovala zisky vojenského průmyslového komplexu pod záminkou zastavení postupu Sovětského svazu do právě osvobozené západní Evropy od Hitlerova nacistického Německa. Nezáleželo na tom, že západní Evropa byla zachráněna Sovětským svazem, který ztratil 25-30 milionů lidí a v podstatě celou svou dopravní a výrobní infrastrukturu.

Ano, nebyli to takzvaní spojenci, USA, Velká Británie a Francie, kteří přišli jako poslední, když většinu práce již vykonala země, která se dnes nazývá Rusko. Samozřejmě, v žádné západní knize o historii nenajdete pravdu. Ve skutečnosti zde také musíme říci, že USA financovaly Hitlerovu válku proti Sovětskému svazu s penězi z FEDu, přes banky Wall Street a nakonec prostřednictvím banky Rothschild ovládané Bankou pro mezinárodní vypořádání (BIS), která se nachází v Basileji ve Švýcarsku, přímo u hranic s Německem, odkud bylo snadné předat peníze Reichsbank, Hitlerově centrální bance. Ano, to je to, jak USA už tehdy tančily na různých postech. Na jedné straně bombardovat Německo a na druhé straně financovat německou válku proti tomu, co USA již tehdy vnímaly jako hlavní nebezpečí – „Rudý strach – Sovětský svaz.

florence-conference5

Všechno socialistické je pro USA zlé, dodnes. Trump sám a jeho minioni, klauni, Pompeo, Bolton a Pence, nenávidí Venezuelu a Kubu za to, že jsou zlými a destruktivními socialistickými zeměmi a že socialismus nebude nikdy tolerován padajícím impériem, omlouvám se, že jsou to Spojené státy americké.

Dalším účelem frašky studené války bylo přimět Evropany, aby se domnívali, že jsou pod neustálou hrozbou sovětské invaze, že se musejí vyzbrojit. Představte si, Evropu, která se snaží obnovit zničenou zemi, musí utrácet své peníze za zbraně pro žádné použití! A samozřejmě většina z těchto zbraní musela být zakoupena, ano jistě jste uhádli, z amerického vojensko průmyslového komplexu pro větší zisk pro válečné oligarchy. Anglo-saská média dokonce vytvořila virtuální bariéru mezi západní „svobodnou“ Evropou a špatným špatným rudým východem se Sovětským svazem, železnou oponu. Ano, železná opona, děti ve škole byly indoktrinovány, aby si uvědomily, že nepřítel žije za železnou oponou a že nepřítel pochází vždy z východu. V té době (téměř) všichni tomu věřili.

Třetí, nebo snad první cíl studené války, byl zablokovat Sovětskému svazu rozvoj životaschopného a autonomního hospodářství, s nímž by mohly prosperovat, jak to dělají většinové socialistické země, dokud nebudou bojkotovány, potrestány a finančně „potrestány“. udušení západem. Tyto nelegální finanční manipulace s ekonomikami suverénních zemí a uvnitř nich, jsou samozřejmě nezákonné jakýmkoliv standardem mezinárodních zákonů, zákonů, které se staly bezvýznamnými ve světle síly USA / NATO, děsivé jaderné energie. Tyto trestné činy s finančními a lidskými právy jsou možné pouze díky všem dominujícím, podvodným, americkým a NATO chráněným západním měnovým systémům.

Studená válka řízená NATO, stálá jaderná hrozba vůči Sovětskému svazu, měly za cíl přinutit Rusko také k tomu, aby se uchýlilo k obraně, namísto toho, aby bylo schopné využít přidané hodnoty své ekonomiky k obnově své zničené země. SSSR nikdy nebyl hrozbou pro Evropu. Sovětský svaz nikdy neměl v úmyslu napadnout západní Evropu. Stejně dnes jsme přesvědčování, že Rusko chce napadnout Evropu, to je důvod, proč NATO potřebuje vybudovat všechny tyto vojenské základny při vstupu do Ruska. Rusko je zdaleka největší zemí na světě, nemusí hledat další pozemky. Historicky ani Rusko ani Čína nemají záznam o expanzionismu.

Studené válce pod vedením NATO se nakonec podařilo demontovat Sovětský svaz tím, že „koupili“ některé zkorumpované sovětské vůdce, aby nové Rusko, jehož socialistický systém byl jen zkolabován, nepřipravilo legislativu na to, co má přijít, privatizace prodejem celé ekonomiky. Stejně jako supi, tak finanční instituce, MMF, Světová banka, FED, vstoupily do Moskvy doslova s obrovskou krádeží tím, že zadlužili cokoli, co mělo nějakou hodnotu. Tato bída stále ještě nebyla zcela ukončena, protože ruská centrální banka byla restrukturalizována, následovala obraz FEDu. Dnes pod prezidentem Putinem, se hodně změnilo a reformovalo, nicméně finanční sektor je stále silně napadán atlantisty, nebo co můžete také nazývat pátou kolonou. A samozřejmě i ti jsou chráněni NATO.

Konference Florencie proti NATO také připomněla některé z nejohroženějších zabíjecích center NATO za 70 let existence. Války v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii, Súdánu, Jemenu, na Ukrajině, masakru v Majdanu, po němž následovala tzv. Ukrajinská občanská válka a korunováním všeho desetiletá válka s Jugoslávií. Totální zničení Jugoslávie s posledním úderem roku 1999, nemilosrdným bombardováním Bosny a Hercegoviny a Srbska. Proč Jugoslávie? Jugoslávie, socialistická země, v 70-80tých letech s prezidentem Titem měla prosperující ekonomiku, hodně lepší než zbytek Evropy. Západ, který ovládají USA, neumožňuje vzkvétat socialistické ekonomice.

Pamatujte si, že socialismus je zlý. Takže to, co se dnes nazývá „balkánizace“, Jugoslávie rozřezaná na kousky, bylo starodávnou taktikou dělení dobýt, stejně jako vytvořením vnitřního chaosu. Západní mocnosti udržely kontrolu nad lidmi a nakonec NATO bylo schopno přiblížit se blíže k ruským hranicím, okupací bývalých jugoslávských republik, základnami NATO (Albánie, Chorvatsko, Černá Hora, Slovinsko a Kosovo. Kromě dalšího rozšiřování na východ do Rumunska, Bulharska, Slovenska a Polsko, nemluvě o bývalých sovětských republikách, Estonsku, Lotyšsku a Litvy.

Toto rozšíření na východ, stále blíže k Moskvě, je zjevným porušením slibu spojeneckých sil. V roce 1991 pak německý ministr zahraničí Genscher slíbil ruskému prezidentovi Gorbačovovi, že NATO se nepohne ani o necelý centimetr na východ z Německa. Ve skutečnosti ujistil Gorbačova, že NATO neopustí stav, který byl před sjednocením Německa. Tento slib se bohužel nikdy nenapsal písemně a Gorbačov byl nešťastně zraden. Jak už víme, zrada na západě je velmi normální. Mezitím bylo postaveno dalších 12 základen NATO východně od Německa, včetně bývalého východního Německa.

Za 70 let své existence zabily ozbrojené síly USA-NATO, jeho spojenci a zástupci, stejně jako žoldnéři, 20 až 25 milionů lidí na celém světě, ve válkách a konfliktech, ve věčné válce proti „teroru“. Aby to bylo “ ospravedlnitelné “ musel přijít 9/11, začátek finální fáze PNAC, plánu pro nové americké století, dosáhnout „Plného Spektra Dominance“.

Války mají svou cenu, finanční, ekonomické a sociální náklady. Oficiální vojenský rozpočet USA pro fiskální rok (FY) 2018 byl 700 miliard USD, pro FY 2019 Trump navrhuje US $ 750. Pokud bude schválen, bude to za posledních 9 let 40% nárůst. Ale to není vše. Toto je jen oficiálně publikovaná stav. Skutečné náklady na válečný, obranný a bezpečnostní aparát, který zahrnuje i neprůhlednou CIA a související tajné služby, je vyšší než bilion dolarů, možná až 1,5 bilionu USD ročně.

USA mají v současné době zhruba jeden milion vojenských pracovníků umístěných ve 175 zemích po celém světě. Pentagon udržuje asi tisíc vojenských základen ve více než 100 zemích. K tomu přidejte vedlejší náklady. V současné době sedm válečných divadel, náklady na lékařskou péči pro veterány, sociální služby vracejícím se veteránům a to nemluvíme o nákladech na životy mimo bojiště, tj. o stále se zvyšující míře sebevražd. Správa veteránů vydala studii, která zahrnovala sebevraždy od roku 1999 do roku 2010, jenž dokumentovala, že zhruba 22 veteránů umíralo sebevraždou denně, nebo jeden každých 65 minut.

Ve skutečnosti jde s největší pravděpodobností o mnohem vyšší číslo. Zoufalství a lidská deprese z úzkostí spojených s nikdy nekončícími válkami exponenciálně vzrostla v posledních 9 letech. Více sebevražd, více zoufalství, více rozbitých rodin, celé generace dětí s otci ve válce. Tyto náklady nemohou být vloženy do čísel dolarů a centů, je to sociální cena, která nese své mýtné v letech, pro další generace od teď.

USA utratí na hlavu desetkrát více než zbytek světa společně na vojenské / válečné výdaje. Prezident Trump žádá evropské země NATO, aby zvýšily svůj vojenský rozpočet tím, že více přispějí do NATO, nejméně do výše 2% HDP. Hrozí jim, že se může rozhodnout stáhnout NATO z Evropy, pokud Evropa nesplní jeho žádost a přesto se domnívá, že NATO je obranná síla chránící Evropu. Před tím a proti komu? Sbohem NATO.

NATO, Transatlantická smlouva, také přešlo do Latinské Ameriky, do zámoří. NATO má dohodu o spolupráci s Kolumbií, kde USA mají 5 vojenských základen, které se automaticky převedou na základny NATO. NATO také vyjednává s brazilským novým vůdcem nacistů, Bolsonarem, aby vstoupilo do Brazílie, a jako takové je hrozbou a potenciální útočnou silou, která svrhne venezuelskou demokraticky zvolenou socialistickou vládu. Washington nedělá žádné tajemství. Chtějí venezuelské zdroje uhlovodíků, největší světové zásoby, zlato a další nerosty, z nichž je Venezuela bohatá. NATO je perfektní k tomu, aby udělalo špinavou práci.

Ale to je ještě horší, tento Trumpův klan nebo mistři za ním měli v poslední době odvahu požádat o navýšení evropského vojenského rozpočtu na 4% HDP, nebo jinak….

Celkový rozpočet NATO je více než bilion dolarů ročně, ano, ročně . A to je, lidé Evropy, lidé světa, to je financování zabíjecího stroje, který jako buldozer vniká do zemí s bomby a tanky, které zabíjejí bez rozdílu civilisty. Do zemí, které nikdy neudělaly žádnou újmu proti Spojeným státům, ani Evropě, která následuje Washington, jako podřízený vazal, kterým se Evropa stala.

Představte si, co by se dalo udělat s více než bilionem dolarů, nebo eur ročně, z hlediska budování vzdělávání, zdravotnických služeb, veřejné infrastruktury a dalších sociálních služeb a rozšíření těchto služeb do rozvojových zemí, do těch zemí, které jsou nyní bombardovány nemilosrdně NATO! Tohle, milí lidé Evropy, jsou vaše daňové peníze. Chcete, aby se utrácely zabíjením lidí po celém světě pro hegemonii ve Washingtonu? NATO vás nechrání. NATO bylo navrženo jako agresivní síla, nikdy vám to nebylo řečeno. Ale podívejte se z okna svého „bezpečného prostoru“ a uvidíte, jak vám utíkají peníze.

NATO napadá prostor Ruska a Číny, zemí, které hledají přátelské vztahy se zbytkem světa, hledají společný svět, ale místo toho se setkávají s reakcí agrese. NATO abraňuje přirozenému a přátelskému vztahu a obchodování jako rovnocennému v rámci obrovského kontinentu Eurasie, jehož Evropa byla uměle oddělena jako kontinent. Tato obrovská pevnina Eurasie zahrnuje také celý Střední východ a spojuje se s Afrikou. Toto obrovské množství půdy, lidí a zdrojů, nepotřebuje západ, západ který se jmenuje Amerika.

Nebylo by moudřejší, kdyby země a obyvatelé Eurasie žili jen na svrchovaných životech, s přátelskými interakcemi a obchodovali jako rovnocenní partneři s jednostupňovým obchodem, který je v současnosti normou pro obchodování mezi bohatými zeměmi OECD, které dominují Světové obchodní organizaci ( WTO), se zbytkem světa, který závisí na obchodu?

Ještě jeden bod který je nutno pochopit. Evropa, Evropská unie, jak byla koncipována a jak kulhá dnes, nikdy nebyla myšlenkou Evropanů, ale narodila se během druhé světové války v hlavách CIA. Poté byla přemístěna do některých „ochotných“ evropských hlav a poté „bráněna“. NATO sjednocující sílou. Evropa nemá žádnou ústavu, pouze několik nezávazných dohod, jako je Maastricht a Lisabon, ale žádná ústava, která by je udržovala pohromadě, nastínila společnou vizi obrany, hospodářského rozvoje, měnové politiky. Výsledkem Evropské unie je spousta zemí, z nichž některé jsou navzájem nepřátelské. Mají společnou měnu euro, aniž by měly společný cíl hospodářského rozvoje. Tato měna, vytvořena jako malý bratr amerického dolaru, není nic jiného než fiat peníze s žádnou podporou, tato měna není udržitelná. Tato měna, sotva 20 let stará, se nakonec zhroutí a to bude i koncem Evropská unie. Ještě se to nestalo, protože NATO je drží pohromadě, protože Brusel není nic jiného než loutka Pentagonu. Je to Washington, který prostřednictvím Pentagonu a prostřednictvím NATO, řídí Evropu.

Lidé Evropy, je to to, co chcete? Vaše daňové peníze vynaložené na zabíjení lidí a ničení zemí po celém světě a ztracení veškeré nezávislosti, autonomie jako země, jakož i měnové suverenity, tím, že jste řízení vojenským strojem zabíjejícím na smrt, nazvaným NATO?

Je čas zabít NATO, spíše než zabije NATO nás. Přišel čas opustit NATO. Přišel čas na NEXIT.

Originál zdroj textu i obrázků: Global Research
Překlad pro TOP-CZ: Administrátor TOP-CZ