Nacističtí bojovníci strýčka Sama, plus video

Autor: Mike Whitney, 09. 03. 2022

O denacifikaci jsem hovořil se svými západními kolegy. Říkají: „V čem je problém? Máte přece také radikální nacionalisty, ne?“ Ano, máme, ale nemáme je v naší vládě jako Ukrajina. A nemáme tisíce lidí pochodujících v ulicích s pochodněmi a hákovými kříži jako nacistické Německo ve 30. letech. A nechválíme muže, kteří za války zabíjeli Rusy, Židy a Poláky. Ale na Ukrajině ano.“ Vladimir Putin, ruský prezident

Spojené státy vyzbrojují a cvičí krajně pravicové bojovníky, kteří jsou ideologickými potomky nacistických válečných zločinců, kteří se přímo podíleli na masovém vyhlazování Židů, Slovanů a Cikánů za druhé světové války. Tito ukrajinští štváči patří k nejzákeřnějším a nejzlomyslnějším bojovníkům, jaké kdy Washington použil k realizaci své zahraničněpolitické agendy.

Washington samozřejmě považuje tyto fašistické fanatiky za pouhé pěšáky ve své zástupné válce proti Rusku. Ani tak ale „spojenectví z rozumu“ nijak nesnižuje skutečnost, že strýček Sam nyní spí s pravicovými militanty, jejichž duchovní vůdce Adolf Hitler má na svědomí smrt desítek milionů lidí a zničení velké části Evropy a Ruska. Podívejte se na ukázku z článku s názvem „Může mít Ukrajina s židovským prezidentem ‚nacistický problém‘?“:

Ukrajina má skutečně problém s krajní pravicí a není to výmysl kremelské propagandy. A je nejvyšší čas o tom mluvit,“ vysvětlil novinář a odborník na ukrajinskou krajní pravici Michael Colborne.

Nejznámější neonacistickou skupinou ukrajinské krajní pravice je hnutí Azov. Hnutí vyrostlo z pluku Azov (původně prapor), který vznikl v ozbrojeném chaosu na počátku roku 2014.

Zformovala ho „sebranka krajně pravicových hrdlořezů, fotbalových chuligánů a mezinárodních přívrženců, včetně desítek ruských občanů“, uvedl Colborne, který o hnutí napsal knihu.“ („Může mít Ukrajina ‚nacistický problém‘ s židovským prezidentem?“ – poznnámka, Jewish Unpacked)

Ruský prezident Vladimir Putin je sice odhodlán odstavit ukrajinské nacisty od moci, ale není jisté, jakým způsobem to provede. Samozvaní fašisté nyní zastávají vedoucí pozice v armádě, vládě a bezpečnostních službách. Jsou také hnací silou osm let trvajícího obléhání regionu Donbas na východě Ukrajiny, který je obýván převážně etnickými Rusy. Nenávist militantů vůči jejich slovanským bratrům naznačuje, že Hitlerovy rasové teorie jsou bezohledně uplatňovány v Evropě 21. století. Zde je výňatek z článku na blogu The Saker:

Od Západem podporovaného převratu v Kyjevě v roce 2014 pronikly politické organizace spojené s neonacisty do hlavního proudu ukrajinské politiky, když ukrajinská vláda vyslala vojáky, aby se pokusili silou potlačit povstání v Donbasu.

Když Ukrajina vedla válku proti separatistickým silám v Doněcké a Luganské lidové republice, neonacistické skupiny na Ukrajině se proslavily svou bojovnou rétorikou vůči obyvatelstvu na východě země a také tím, že se ochotně účastnily občanské války…..

Prvním velitelem (praporu Azov) byl pravicový nacionalista Andrij Bileckij, který vedl polovojenskou národně socialistickou skupinu Patriot Ukrajiny a v roce 2008 byl zakladatelem neonacistické skupiny Sociálně-národní shromáždění (SNA). V roce 2010 Biletsky, bývalý poslanec, zřejmě prohlásil, že Ukrajina má „vést bílé rasy světa v posledním křížovém tažení proti Untermenschen (podlidem) vedeným Semity“ „podle zpráv v řadě západních mainstreamových médií“. („Ukrajinští padouši a ruská odpověď„, Batko Milačič pro Saker Blog).

Čtenáři by si měli na chvíli vychutnat dvojsmyslnost Washingtonu v této věci, neboť zatímco Bidenova administrativa a celá MSM odsuzovala demonstranty z 6. ledna jako „rasisty“ a „bílé supremacisty“, americká vláda byla zaneprázdněna vyzbrojováním a výcvikem nacistů „bílých křižáků“, aby mohla vést válku proti Rusku.

O co vlastně jde? Kdyby se uděloval Oscar za pokrytectví, strýček Sam by byl jasným favoritem. Tady je více z téhož článku:

Azov se účastnil následných bojů v Donbasu a v listopadu 2014 byl začleněn do Národní gardy Ukrajiny, ačkoli jeho příslušníci nadále nosili neonacistické a SS podobné symboly a regálie a otevřeně vyjadřovali neonacistické názory. Jejich logo odráží Wolfsangel, jeden z původních symbolů používaných 2. tankovou divizí SS Das Reich. Představitelé praporu Azov však prohlašovali, že jejich symbol je zkratkou hesla „Národní myšlenka“ v ukrajinštině.

Ukrajinské úřady se ani nijak zvlášť nesnažily utajit, že v roce 2014 tvořili Azov neonacisticky orientovaní dobrovolníci ze zemí, jako je Švédsko, Itálie, Francie, Bělorusko, Kanada a Slovinsko.

I přes přijetí Minských dohod z roku 2015, jejichž cílem bylo ukončit občanskou válku opětovným začleněním Donbasu do Ukrajiny výměnou za ústavně zaručenou autonomii, Kyjev odmítl mírovou dohodu realizovat. Příslušníci Azova se aktivně účastnili bojů v Donbasu.

V roce 2016 Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) obvinil prapor Azov, který byl v lednu 2015 oficiálně povýšen na pluk, z páchání válečných zločinů, jako je masové rabování, nezákonné zadržování a mučení. V současné době se „oddíl speciálních operací“ Azov podílí na kontrarozvědných a speciálních zbraňových operacích ukrajinské armády.

Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení proti několika bojovníkům z jednotek Azov za zločiny, jako jsou únosy, mučení, použití zakázaných prostředků a způsobů vedení války.“ („Ukrajinští zločinci a ruská odpověď„, Batko Milačič pro Saker Blog)

Znovu připomínáme, že se nejedná o pravicové militanty z vaší zahrádky. Jedná se o plnohodnotné, bojem zocelené nacistické šturmoviky, kteří se podíleli na všemožných nezákonných a sadistických aktivitách včetně „masového zabíjení zajatců, ukrývání mrtvol v masových hrobech a systematického používání technik fyzického a psychologického mučení“.

A přestože je Spojené státy bohatě podporují, staví se proti všemu, co Amerika tvrdí, že zastupuje. Jsou všeobecně proti liberální demokracii, parlamentní vládě a rasové rovnosti. Místo toho prosazují sociální reglementaci, autokratickou vládu a glorifikaci státu. Jádrem nacistické doktríny je do značné míry rasa (což může vysvětlovat nepřátelství, které tyto fašistické skupiny chovají k etnickým Rusům na východě). Několik citátů z Hitlerova manifestu Mein Kampf pomůže tuto myšlenku ilustrovat:

Silnější rasa vytlačí slabší, neboť vitální pud ve své konečné podobě zboří absurdní bariéry takzvané lidskosti jednotlivců, aby uvolnil místo lidskosti přírody, která ničí slabé, aby uvolnila jejich místo silným.

Krevní hřích a znesvěcení rasy jsou prvotním hříchem tohoto světa a koncem lidstva, které se mu poddá.“ („Adolf Hitler, Citáty o rase„)

Výše uvedené citáty poskytují pohled na ideologii, která byla použita k ospravedlnění světové války proti „méněcenným lidem„, kteří byli v očích svých árijských vládců považováni za postradatelné. Proč – můžete se ptát – dnes USA podporují vyznavače stejného ďábelského dogmatu na Ukrajině?

Na to nedokážeme odpovědět, ale zde je více souvislostí z článku monsignora Carla Marii Vigana:

Neonacistická hnutí zapojená do vojenských a polovojenských akcí působí na Ukrajině volně, často s oficiální podporou veřejných institucí. Patří mezi ně např: Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) Stepana Bandery, hnutí s nacistickou, antisemitskou a rasistickou matricí, které působilo již v Čečensku a které je součástí Pravého sektoru, sdružení krajně pravicových hnutí vzniklého v době převratu na Euromajdanu v letech 2013/2014; Ukrajinská povstalecká armáda (UPA); UNA/UNSO, polovojenské křídlo krajně pravicové politické strany Ukrajinské národní shromáždění; Korčinského bratrstvo, které v Kyjevě poskytovalo ochranu členům ISIS; Misantropická vize (MD), neonacistická síť rozšířená v 19 zemích, která veřejně podněcuje k terorismu, extremismu a nenávisti vůči křesťanům, muslimům, Židům, komunistům, homosexuálům, Američanům a lidem jiné barvy pleti.

Je nutné připomenout, že vláda tyto extremistické organizace výslovně podpořila, a to jak vysláním prezidentské stráže na pohřby jejich představitelů, tak i podporou praporu Azov, polovojenské organizace, která je oficiálně součástí ukrajinské armády pod novým názvem Azovský pluk speciálních operací a je organizována v Národní gardě.

V březnu 2015 ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov oznámil, že prapor Azov bude jednou z prvních jednotek, které budou cvičit vojáci americké armády v rámci své výcvikové mise Operation Fearless Guard. … „Tyto chlapce cvičíme již osm let. Jsou to opravdu dobří bojovníci. Právě tam by mohl mít program agentury vážný dopad.“ („Prohlášení Msgre Carla Marii Viganò k rusko-ukrajinské krizi„, marcotosatti.com).

Vigano má pravdu, USA od roku 2015 poskytují bojový výcvik ukrajinským nacistům a dalším krajně pravicovým skupinám v tajných táborech. Tyto ultranacionalistické milice nyní budou předávat tytéž dovednosti desítkám tisíc dalších podobně smýšlejících bojovníků, čímž se globální šíření fašismu zvýší o mnoho řádů. Zde je více informací z článku v časopise Jacobin:

Nejen ukrajinská krajní pravice, ale neofašistické síly z celého světa, včetně USA a Evropy, nyní získají bojové zkušenosti s nejmodernějšími zbraněmi na světě. Budou také moci pokračovat v rozvoji svých mezinárodních sítí, v nichž ukrajinská krajní pravice, a zejména prapor Azov, již dlouho hraje ústřední roli.

Od roku 2015 CIA tajně cvičí na Ukrajině síly, které mají sloužit jako „vůdci povstalců„, jak říká jeden z bývalých zpravodajských pracovníků, pro případ, že by Rusko nakonec zemi napadlo. Současní představitelé tvrdí, že výcvik slouží čistě ke sběru zpravodajských informací, ale bývalí úředníci, s nimiž mluvil server Yahoo!, uvedli, že program zahrnoval mimo jiné výcvik ve střelných zbraních, „krytí a pohybu“ a maskování.

Vzhledem k těmto skutečnostem existuje velká šance, že CIA v rámci tohoto úsilí cvičí skutečné, doslovné nacisty. Rok zahájení programu, 2015, byl shodou okolností také stejným rokem, kdy Kongres schválil zákon o výdajích, který obsahoval ekonomickou a vojenskou podporu Ukrajiny v hodnotě stovek milionů dolarů… („The CIA May Be Breeding Nazi Terror in Ukraine„, Branko Marcetic, Jacobin Magazine)

Proč si ale Spojené státy daly tolik práce s vyzbrojováním a výcvikem těchto bojovníků, když se zdá, že ruská armáda válku jednoznačně vyhraje?

Plán na porážku Ruska nikdy neměl za cíl uspět v počáteční fázi konfliktu, ale položit základy pro krvavé a vleklé povstání, v němž budou bojovat tytéž polovojenské jednotky vycvičené CIA, které nyní působí jako nacističtí bojovníci strýčka Sama. Zde je článek z Yahoo News:

Podle pěti bývalých zpravodajských a národněbezpečnostních činitelů, kteří jsou s touto iniciativou obeznámeni, dohlíží CIA na tajný intenzivní výcvikový program v USA pro elitní ukrajinské jednotky speciálních operací a další zpravodajský personál. Program, který začal v roce 2015, sídlí v nezveřejněném zařízení na jihu USA, tvrdí někteří z těchto úředníků.

Výcvik, který zahrnoval „taktické věci“, „začne vypadat dost útočně, pokud Rusové napadnou Ukrajinu,“ řekl bývalý úředník. Jedna osoba obeznámená s programem to vyjádřila ještě přímočařeji. „Spojené státy cvičí povstalce,“ řekl bývalý úředník CIA a dodal, že program naučil Ukrajince, jak „zabíjet Rusy.

Ačkoli jsou polovojenské zdroje agentury v Afghánistánu a na dalších protiteroristických misích jinak napjaté, výcvikový program v USA je pro CIA „vysokou prioritou“ už od jeho vzniku za Obamy, uvedl bývalý vysoký zpravodajský úředník….. Bidenova administrativa údajně sestavila pracovní skupinu, která má určit, jak by CIA a další americké agentury mohly podpořit ukrajinské povstalce, pokud by Rusko zahájilo rozsáhlou invazi.

Pokud Rusové vtrhnou do země, tito absolventi programů CIA budou vašimi milicemi, vašimi povstaleckými vůdci,“ řekl bývalý vysoký zpravodajský úředník. „Tyto lidi cvičíme už osm let. Jsou to opravdu dobří bojovníci. Právě tam by mohl mít program agentury vážný dopad.

Představitelé USA i Ukrajiny se podle bývalých amerických úředníků domnívají, že ukrajinské síly nebudou schopny odolat rozsáhlému ruskému vpádu. Představitelé obou zemí se však podle bývalých úředníků také domnívají, že Rusko nebude schopno udržet nové území po neomezenou dobu kvůli tuhému odporu ukrajinských povstalců.

Pokud Rusové zahájí novou invazi, „najdou se lidé, kteří jim znepříjemní život“, uvedl bývalý vysoký představitel zpravodajských služeb. CIA vycvičené polovojenské jednotky „budou organizovat odpor“ s využitím specializovaného výcviku, kterého se jim dostalo.

Všechny ty věci, které se nám staly v Afghánistánu,“ řekl bývalý vysoký zpravodajský důstojník, „mohou očekávat, že se to u těchto lidí projeví v plné míře.“ („CIA vycvičené ukrajinské polovojenské jednotky mohou v případě ruské invaze hrát hlavní roli„, Yahoo News)

Shrňme si to:

  1. Spojené státy vyzbrojují a cvičí ukrajinské fašistické bojovníky na tajných místech.
  2. Výcvikový program CIA začal v roce 2015, což naznačuje, že musel existovat plán, jak přimět Rusko k invazi. Nic by nebylo ponecháno náhodě. Strategičtí plánovači se museli dohodnout, jaké provokace použijí. (Jako například hrozba členství v NATO).
  3. Oficiální Washington si nikdy nemyslel, že by ukrajinská armáda mohla v konfliktu s ruskou armádou zvítězit, což naznačuje, že mediální příběhy o „statečném ukrajinském odporu“ jsou bezohlednou propagandou, která má získat větší podporu veřejnosti.
  4. Země Ukrajina a ukrajinský lid nejsou předmětem zájmu Spojených států. Ukrajina je cenná pouze do té míry, že poskytuje Washingtonu zázemí (a pracovní sílu) pro vedení války proti Rusku.
  5. Jasným strategickým cílem programu CIA je vytvořit pro Rusko bažinu „afghánského typu“, která vyčerpá jeho zdroje, způsobí obrovské škody na pověsti a zabije co nejvíce ruských vojáků.
  6. Konečným cílem povstání vyvolaného CIA je zničit ruskou ekonomiku, izolovat ruské vedení a poslat domů co nejvíce ruských chlapců v pytlích na mrtvoly, aby bylo možné ovlivnit změnu režimu, která nahradí arcinepřítele Putina poslušným poskokem, jako je ukrajinská loutka Zelenskij.
  7. Vše nasvědčuje tomu, že vývoj na místě – včetně lákání ruských vojsk na Ukrajinu – je součástí dlouhodobého strategického plánu, jehož cílem je zabránit ekonomické integraci Ruska a Evropy, aby bylo možné kontrolovat rozvoj Číny a zachovat hegemonii USA i v příštím století. Současnou zahraniční politiku USA lze tedy shrnout do pouhých deseti slov:

Nejdříve se vypořádáme s Ruskem a pak přejdeme k Číně.

Originál článku a obrázku: Global Research
Překlad a české titulky: Admin Nekoreektní TOP-CZ

Poznámka Admina: Nekorektní TOP-CZ nepodporuje žádnou válku, bez ohledu kdo je agresor a kdo je napadený. Z jediného důvodu – v každé válce zcela zbytečně umírají lidé, kteří za nic nemohou, jen byli v nesprávný čas na nesprávném místě.

podpora2