Ministerstvo pravdy

Vložil: Admin

Nedávný pořad Události a komentáře na ČT byl opět ve znamení diskuse o spuštění Centra proti hybridním hrozbám pod správou ministerstva vnitra. František Bublan a Jan Veleba (SPO) diskutovali o tom, jestli je nebo není potřebné občanům z pozice útvaru ministerstva vnitra vysvětlovat o informacích z médií, co je a není pravda. Diskuse zastánce a odpůrce tohoto centra skončila tak, že pan Bublan de facto přiznal, že politické zneužití tohoto dohledového orgánu může být politicky zneužito před podzimními volbami a také zaznělo, že toto centrum vzniklo v obavách z kopírování modelu politických a volebních revolucí v cizině, především pak strach z opakování modelů Brexitu a Trumpexitu.

V tomto pořadu na České televize (video v čase 09:20), také zaznělo, a to by mělo opravdu lidem vyrazit dech, že nasbírané informace Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (dále jen CTHH) budou předávány policii, takže nejde o monitorovací orgán, ale orgán „rozkladný“, jehož výstupy budou používat policejní složky ke své činnosti, ať už to bude sledování osob, odposlechy, čtení emailů anebo jiná forma sledování osoby, která třeba někde na Facebooku napíše názor, který se začne lavinovitě šířit. Nejde tedy pouze o nějaký monitoring a uvádění stanovisek ministerstva vnitra k nějaké údajné dezinformaci, ale půjde o aktivní rozkladnou činnost proti subjektům, které obecně nazýváme alternativní zpravodajskou scénou.

Německý model, podle kterého je tento náš přesně okopírovaný, pracuje přesně tak, jak uvedl v pořadu pan Veleba. Pokud dnes na německém webu napíšete něco, co je v rozporu s německými antixenofobními zákony, útvar německého ministerstva vnitra otevře speciální administrační webovou stránku, skrze kterou americký Facebook poskytuje administrační přístup německé policii přímo do infrastruktury Facebooku. Tam policie získá IP adresu, GPS polohu zařízení, ze kterého byl komentář nebo článek na Facebooku odeslán a policie rovnou zavolá dotyčnému na telefon a telefonicky si ho předvolá k výslechu. Na německé alternativě jsou komplexní výpovědi lidí, kteří se s tímto už setkali na vlastní kůži. V Česku to možná takto rychle (zatím) fungovat nebude, ale model a princip evidentně bude zachován. Centrum nasbírá informaci, předá jí policii.

Je tedy naprosto zřejmé, že cílem těchto operací není cenzura. V tomto opravdu souhlasím s panem Bublanem. Cílem CTHH je totiž něco úplně jiného, totiž zastrašení lidí a vnesení strachu mezi obyvatelstvo ze svobodného projevu na internetu. Předvolání k podání vysvětlení už přitom začalo. A není to nic příjemného. Server EUportál přinesl informaci o muži, který byl předvolán k podání vysvětlení za výrok na Facebooku. Více zde. To je pouze ukázka toho, jak bude Chovancovo centrum ideologické pravdy pracovat.

Zajímavé je i zjištění, že tomuto útvaru proti dezinformacím bude šéfovat Eva Romancovová, která je proslulá svými silně protiruskými postoji. To je stejné, jako udělat ze zmíněného Koniáše předsedu klubu beletrie. Českého občana by mělo hned zkraje vyděsit, že paní Romancovoá ani netuší, kdo to pan Koniáš byl. Možná to netuší proto, že se nesetkala ještě s výrazem „kladivo na čarodějnice“ a s ním spojené pálení knih a v nich napsaných závadných názorů.

Neví, kdo to byl Koniáš, ale být jím prý nechce…

Nerozumím úplně tomu, jak se může někdo bez všeobecného vzdělání a znalostí základů české historie stát koordinátorem centra pro třeskutou pravdu a jak někdo může vyvracet informace bez jistoty znalosti pravdy samotné. Pani Romancovová si plete pojmy pravda a fakta. V rozhovoru na DVTV tvrdí, že pokud jejich útvar najde něco, co neodpovídá faktům, které centrum má, tak informaci uvedou na pravou míru a původní článek označí za dezinformaci.

Jenže v minulosti už bylo tolik případů, kdy oficiální fakta se později ukázala býti dezinformacemi toho nejtvrdšího kalibru. Pan Veleba v Událostech správně uvedl „fakta“ o zbraních hromadného ničení, která předložila americká CIA, ta samá CIA, která dnes předkládá „fakta“ o útocích ruských hackerů na servery v USA.

Colin PowellV roce 2003 předváděl Colin Powell v OSN důkazy o zbraních hromadného ničení v Iráku. Důkazy „vyrobila“ CIA, dnes už to víme, ale tehdy mainstreamová média tato „fakta“ akceptovala jako pravdu. Nikdo CIA neobvinil. Nepadl žádný trest za vyvolání zničující války na základě falešných „faktů“. Zahynulo podle odhadů přes milion lidí v konfliktu.

Koncový čtenář má na krku zařízení od Pánaboha, kterému se říká hlava. Někdo jí nahradil dubovou palicí, někdo jí má dutou, někdo ji má jako věrtel. Někomu stačí, že se posadí před televizi a nechá si do hlavy nasypat všechno a neprotestuje, naopak se usmívá jako měsíček na hnoji. A potom je skupina lidí, kteří hlavu používají k myšlení, k tomu starému účelu, ke kterému hlava slouží. Lidé chtějí myslet a uvažovat, dávají si věci do souvislostí. V tomto procesu hledají pravdu. Pravda se nedá přijmout, ani z České televize, ani z novin, ani z rádia. Pravda se musí hledat a člověk musí pochopit, jakou cestou se k pravdě došlo.

Části textu a foto převzato z AE News