Megalomanství x Ruská totální válka

Autor: Pepe Escobar

Po pečlivém vyhodnocení Kreml přeskupuje geopolitickou šachovnici, aby ukončil unipolární hegemonii „nepostradatelného národa“.

Ale je to náš osud / Nemít kde spočinout, / Jako trpící smrtelníci / Slepě padat a mizet / Od jedné hodiny / K druhé, / Jako voda padající / Z útesu na útes, dolů / Po léta do nejistoty.
Holderlin, Hyperionův osud Píseň

Operace Z je první salvou titánského zápasu: tři desetiletí po pádu SSSR a 77 let po skončení druhé světové války Kreml po pečlivém vyhodnocení přeskupuje geopolitickou šachovnici, aby ukončil unipolární hegemonii „nepostradatelného národa„. Není divu, že Říše lži zcela zešílela a je posedlá myšlenkou zcela vyloučit Rusko ze západocentrického systému.

USA a jejich štěňata z NATO se nemohou v žádném případě vyrovnat se svou zmateností, když čelí ohromující ztrátě: už žádné oprávnění umožňující výlučné geopolitické použití síly k upevnění „našich hodnot“. Už žádná nadvláda v celém spektru.

Mikroobrázek je také jasný. Hluboký stát USA se snaží dojmout svůj plánovaný ukrajinský gambit, aby zakryl strategický útok na Rusko. „Tajemstvím“ bylo donutit Moskvu k vnitroslovanské válce na Ukrajině, která by zlomila Nord Stream 2 – a tím i závislost Německa na ruských přírodních zdrojích. Tím končí – přinejmenším v dohledné době – vyhlídka na bismarckovské rusko-německé spojení, které by nakonec způsobilo, že USA ztratí kontrolu nad euroasijskou pevninou od Lamanšského průlivu po Tichý oceán ve prospěch vznikajícího paktu Čína-Rusko-Německo.

Americký strategický gambit zatím dokázal divy. Bitva však ještě zdaleka neskončila. Psychopatičtí neoconi/neoliberálové uvnitř Deep State považují Rusko za tak vážnou hrozbu pro „mezinárodní řád založený na pravidlech„, že jsou připraveni ze svého gambitu riskovat, ne-li podstoupit „omezenou“ jadernou válku. To, co je v sázce, není nic menšího než ztráta Vládnutí světu Anglosasy.

Ovládnutí pěti moří

Rusko je podle parity kupní síly (PPP) šestou ekonomikou světa, hned za Německem a před Velkou Británií a Francií. Jeho „tvrdá“ ekonomika je podobná ekonomice USA. Výroba oceli je možná přibližně stejná, ale intelektuální kapacita je výrazně vyšší. Rusko má zhruba stejný počet inženýrů jako USA, ale jsou mnohem vzdělanější.

Mossad připisuje izraelský hospodářský zázrak, který spočívá ve vytvoření obdoby Silicon Valley, základně milionu ruských přistěhovalců. Toto izraelské Silicon Valley je shodou okolností klíčovým aktivem amerického komplexu MICIMATT (military-industrial-congressional-intelligence-media-academia-think tank (vojensko-průmyslový-kongresový-zpravodajský-mediální-akademický-think tank), jak jej nesmazatelně pojmenoval Ray McGovern.

Hysterické štěkání médií NATOstánu, že HDP Ruska je velký jako Texas, je nesmysl. PPP je to, co se skutečně počítá; to a vynikající ruští inženýři jsou důvodem, proč jsou jejich hypersonické zbraně nejméně o dvě nebo tři generace před USA. Stačí se zeptat nepostradatelného Andreje Marťjanova.

Říše lží nemá žádné obranné střely hodné toho jména a žádné ekvivalenty pánů Zirkona a Sarmata. NATOstánská sféra prostě nemůže vyhrát válku, jakoukoli válku proti Rusku, už jen z tohoto důvodu.

Ohlušující „vyprávění“ NATOstánu o tom, že Ukrajina poráží Rusko, se nedá kvalifikovat ani jako neškodný vtip (srovnejte ho s ruskou strategií „Natáhnout ruku a někoho se dotknout“). Zkorumpovaný systém fanatiků z SBU propletený s ukronacistickými frakcemi je kaput. Pentagon to ví. CIA si to v žádném případě nemůže připustit. To, co Říše lži zatím tak trochu vyhrála, je mediální „vítězství“ UkroNazistů, nikoliv vítězství vojenské.

Generál Alexandr Dvornikov, proslulý v Sýrii, má jasný mandát: dobýt celý Donbas, zcela osvobodit Krym a připravit postup směrem k Oděse a Podněstří a zároveň redukovat zbytkovou Ukrajinu na status zkrachovalého státu bez přístupu k moři.

Azovské moře – spojené s Kaspickým mořem Donsko-volžským průplavem – je již ruským jezerem. Další na řadě je Černé moře, klíčová spojnice mezi srdcem země a Středozemním mořem. Systém pěti moří – Černé, Azovské, Kaspické, Baltské a Bílé – zakotvuje Rusko jako de facto kontinentální námořní velmoc. Kdo potřebuje teplé vody?

Pohyb „válečnou rychlostí“

Číselník bolesti se od nynějška bude nepřetržitě zvyšovat. Realita – jako fakta na místě – se brzy stane zřejmou i pro celou NATOstánskou LugenPresse.

Probuzený předseda sboru náčelníků štábů generál Mark Milley očekává, že operace Z bude trvat roky. To je nesmysl. Ruské ozbrojené síly si mohou dovolit být zcela metodické a věnovat veškerý čas potřebný k řádné demilitarizaci Ukrajiny. Kolektivní Západ zase tlačí čas – protože zpětný úder z reálné ekonomiky už probíhá a určitě se stane krutým.

Ministr obrany Šojgu se vyjádřil zcela jasně: všechna vozidla NATO, která přivezou do Kyjeva zbraně, budou zničena jako „legitimní vojenské cíle“.

Zpráva vědecké služby Spolkového sněmu konstatovala, že výcvik ukrajinských vojáků na německém území se podle mezinárodního práva může rovnat účasti ve válce. A to se stává ještě složitějším ve spojení s dodávkami zbraní NATO: „Pouze v případě, že by se kromě dodávek zbraní jednalo také o instruktáž strany konfliktu nebo o výcvik v používání těchto zbraní, opustil by člověk bezpečnou oblast neválčení.“

Nyní je alespoň nenávratně jasné, jak se Říše lží „pohybuje rychlostí války“ – jak to veřejně popsal obchodník se zbraněmi, který se stal šéfem Pentagonu, Lloyd „Raytheon“ Austin. V pentagonštině to pověstný „úředník“ vysvětlil jako „kombinaci call centra, strážního patra, zasedacích místností. Provádějí bojový rytmus na podporu rozhodovacích orgánů“.

Pentagonský „bojový rytmus“ nabízený údajně „důvěryhodné, odolné a bojeschopné ukrajinské armádě“ je napájen systémem EUCom, který v podstatě přesouvá objednávky zbraní ze skladů Pentagonu v USA. do poboček Říše základen v Evropě a poté na východní frontu NATO v Polsku, odkud jsou převáženy kamiony přes Ukrajinu právě včas, aby byly náležitě spáleny přesnými ruskými údery: bohaté možnosti zahrnují nadzvukové rakety P-800 Onyx, dva typy Iskanderů a pana Kinžala odpalovaného z letounů Mig-31K.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov zdůraznil, že Moskva si je dokonale vědoma toho, že USA, NATO a Velká Británie předávají nejen zbraně, ale také spoustu informací. Souběžně s tím kolektivní Západ nepřetržitě obrací vše naruby a utváří nové prostředí zcela zaměřené proti Rusku, aniž by se zajímal byť jen o zdání partnerství v jakékoli oblasti. Kolektivní Západ ani neuvažuje o možnosti dialogu s Ruskem.

Proto je rozhovor s Putinem „ztrátou času„, ledaže by ho „ruská porážka“ na Ukrajině (ozvěna ostrého kyjevského P.R.) přiměla k „větší realističnosti“. Přes všechny své chyby je Le Petit Roi Macron/McKinsey výjimkou, který s Putinem telefonoval na začátku tohoto týdne.

Neorwellovská hitlerizace Putina ho i mezi takzvanou eurointeligencí snižuje do pozice diktátora národa, který je ve svém nacionalismu 19. století pod vlivem chloroformu. Zapomeňte na jakékoliv zdání historické/politické/kulturní analýzy. Putin je pozdní Augustus, který své Impérium převléká za republiku.

Evropané v nejlepším případě kážou a modlí se – čivavy, které žvatlají na hlas svého pána – za hybridní strategii „zadržování a angažovanosti„, kterou by měly rozpoutat USA, neobratně papouškující výplody denisovanů té intelektuální bezletové zóny, Think Tanklandu.

Ve skutečnosti by však Evropané nejraději „izolovaliRusko – jako že 12 % světové populace „izoluje“ 88 % (samozřejmě: jejich západoxifikovaná „vize“ zcela ignoruje globální Jih). „Pomoc“ Rusku přijde pouze tehdy, když budou sankce účinné (jako že nikdy: zpětný úder bude normou), nebo – což je konečný vlhký sen – dojde ke změně režimu v Moskvě.

Pád

P.R. agentka UkroNazi Ursula von der Lejnová představila šestý sankční balíček (ne)unie Europoodle.

Jeho vrcholem je vyloučení dalších tří ruských bank ze systému SWIFT, včetně Sberbank. Vyloučeno je již sedm bank. Tím se prosadí „úplná izolace“ Ruska. Je jalové komentovat něco, co oblbuje jen LejnoPresse.

Pak je tu „progresivníembargo na dovoz ropy. Do půl roku se do EU nebude dovážet žádná ropa a do konce roku 2022 žádné rafinované produkty. Za současného stavu jde podle IEA 45 % ruského vývozu ropy do EU (22 % do Číny a 10 % do USA). Jeho mistrovský hlas pokračuje a bude pokračovat v dovozu ruské ropy.

A samozřejmě se objevuje také 58 „osobních“ sankcí, které jsou namířeny proti velmi nebezpečným postavám, jako je patriarcha pravoslavné církve Kirill a manželka, syn a dcera kremelského mluvčího Dmitrije Peskova.

Tento ohromující projev hlouposti budou muset schválit všichni členové EU. Vnitřní vzpoura je zaručena, zejména ze strany Maďarska, i když mnozí jsou nadále ochotni spáchat energetickou sebevraždu a pořádně si zkazit život svých občanů, aby bránili neonacistický režim.

Alastair Crooke mě upozornil na překvapivý a originální výklad toho, co se děje, který v ruštině nabídl srbský analytik, profesor Slobodan Vladušič. Jeho hlavní teze je v kostce následující: „Megalopol nenávidí Rusko, protože nevstoupilo do sféry antihumanismu, a proto zůstává civilizační alternativou. Proto rusofobie.“

Vladušič tvrdí, že vnitroslovanská válka na Ukrajině je doopravdy „velkou katastrofou pro pravoslavnou civilizaci“ – což odráží můj nedávný první pokus o zahájení seriózní debaty o střetu křesťanství.

Hlavní rozkol se však netýká náboženství, ale kultury: „Klíčový rozdíl mezi někdejším Západem a dnešní Megalopolí spočívá v tom, že Megalopol se programově zříká humanistického dědictví Západu.“

Nyní je tedy „možné vymazat nejen hudební kánon, ale i celé evropské humanistické dědictví: celou literaturu, výtvarné umění, filozofii“, a to kvůli „trivializaci vědění“. Zůstává prázdný prostor, vlastně kulturní černá díra, „vyplněná propagací pojmů jako ‚posthumanismus‘ a ‚transhumanismus'“.

A zde se Vladusic dostává k jádru věci: Rusko se ostře staví proti Velkému resetu, který si vymyslely „hackerské“, jak samy sebe označují, „elity“ Megalopolisu.

Sergej Glazjev, který nyní koordinuje návrh nového finančního/monetárního systému Euroasijské hospodářské unie (EAEU) ve spolupráci s Číňany. (Poznámka Admina: Mám připravený článek, bude vložen za pár dnů).

Glazjev je mnohem přímočařejší než ve svých pečlivých ekonomických analýzách. I když si všímá cílů Deep State, jimiž je zničení ruského světa, Íránu a zablokování Číny, zdůrazňuje, že USA „nebudou schopny vyhrát globální hybridní válku“. Klíčovým důvodem je, že kolektivní Západ „postavil všechny nezávislé země před nutnost najít nové globální měnové nástroje, mechanismy pojištění rizik, obnovit normy mezinárodního práva a vytvořit vlastní systémy ekonomické bezpečnosti“.

Takže ano, jedná se o Totalen Krieg, totální válku – jak to bez jakéhokoli zmírnění píše Glazjev a jak to Rusko tento týden odsoudilo v OSN: „Rusko se musí postavit Spojeným státům a NATO v jejich konfrontaci a dovést ji do logického konce, aby nebylo rozpolceno mezi nimi a Čínou, která se nezvratně stává lídrem světové ekonomiky.“

Historie možná nakonec zaregistruje, že v době 77 let po skončení druhé světové války, neokonsko-neoliberálně-konzervativní psychopati ve washingtonských silech, kteří podnítili mezislovanskou válku tím, že nařídili Kyjevu zahájit bleskovou válku proti Donbasu, byli tou jiskrou, která vedla k pádu amerického impéria.

*****

Pepe Escobar se narodil v Brazílii, je dopisovatelem a šéfredaktorem Asia Times a sloupkařem Consortium News a Strategic Culture v Moskvě. Od poloviny 80. let žil a pracoval jako zahraniční zpravodaj v Londýně, Paříži, Miláně, Los Angeles, Singapuru a Bangkoku. Rozsáhle informoval o Pákistánu, Afghánistánu a Střední Asii až po Čínu, Írán, Irák a širší Blízký východ. Pepe je autorem knih Globalistan – How the Globalized World is Dissolving into Liquid War; Red Zone Blues: A Snapshot of Baghdad during Surge. Byl redaktorem časopisů The Empire and The Crescent a Tutto in Vendita v Itálii. Jeho poslední dvě knihy jsou Empire of Chaos a 2030. Pepe je rovněž spojen s Evropskou akademií geopolitiky se sídlem v Paříži. Pokud není na cestách, žije mezi Paříží a Bangkokem.

Originá článku a úvodního obrázku: Strategic Culture
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ