Loterie, nebo podvod na občanech

Autor: Admin

Jednou takhle Pepa Novák, ctihodný to občan, křesťan a katolík, zjistil, že jeho finanční možností jsou takřka na dně a tak si vzpomněl, že by nebylo marné, vyhrát pár pěněz v loterii. Aby si tu výhru posichroval, rozhodl se požádat o pomoc pána Boha. Tak milý Pepa zašel do kostela, spustil „Otčenáš“, s bídou dal dohromady „Zdrávas“ a po motlitbách spustil:

„Můj ty pane Bože, víš, že jsem tvým oddaným a poslušným sluhou, ale nyní jsem na tom finančně velmi špatně, udělej prosím malý zázrak, zařiď, abych vyhrál trochu peněz v loterii.“

Když se v průběhu týdne nic nestalo, na konci týdne Pepa opět zašel do kostela a opakoval svou prosbu. Jenomže pán Bůh nějak nereagoval a žádná výhra se nekonala. Když to již bylo pátý týden, Pepa se neudržel a na závěr modliteb zvolal:

„Och pane Bože, proč jsi na mě tak zlý, pět týdnu zde klečím a prosím tě o laskavost  a ty pořád nic“.

A tu se stal zázrak, nad křížem s Kristem se rozsvítila záře a ozval se silný hlas:

Já bych ti Pepo strašně rád pomohl vyhrát, ale to si musíš napřed nějaký ten los koupit.

Proč na úvod ten vtip? Já sice nejsem zrovna v tíživé finanční situaci, ale byl jsem si dnes, jako i jindy kupovat moje „hřebíčky do rakve“ značky Route 66. No a protože jsem viděl, jak si jiný zákazník kupuje los, tak mě napadlo, koupit si také nějaý los. Je to sice již hezkých pár let, kdy jsem si naposledy koupil nějaký los, ale řekl jsem si, „co kdyby„?

Tak jsem si koupil los vydaný Fortunou nejspíše s nějakou účasti tabákové společnosti GECO a.s., za 300.- korun tvrdé české měny. Je to tzv. „stírací“ los, kde jsou na jedné částí čtyři „výherní čísla“ a vedle má být 25 čísel, kde může být nějaká výhra. Vše přikryto vrstvičkou pro setření. „Má být 25 čísel“ píši proto, že po setření stírací vrstvy jsem jich tam v podstatě napočítal jenom 18, jelikož dalších 7 čísel je uvedeno duplicitně.  Podívejte se na obrázek, zakroužkována čísla jsou tam duplicitně (kliknutím na obrázek ho zvětšite- nové okno).

geco-loterie-640Podle mého názoru je to tak trochu podvod na občany, protože tím, že místo 25 volných čísel, tam provozovatel loterie vložil 7 čísel duplicitně, v podstatě připravil kupující o sedm dalších možností výhry. Takže tam již není 25 možností výhry, ale jen 18. Dokonce si myslím, že provozovatel tím porušil jeho vlastní „podmínky“ v kterých uvádí počet 25 čísel, viz Part 1 z druhé strany losu:

los-text-part1

Doslova je tam uvedeno – „v herním poli označeném jako 1. hra najdetee 4 výherní čísla a 25 vašich čísel.…“. Pro mě z toho jasně vyplývá, že by tam mělo být 25 různých čísel. V opačném případě by tam provozovatel mohl vložit např. pouhá dvě čísla a rozházet je do 25 políček a také tvrdit, že tam je 25 čísel.

Každopádně to osobně vidím, jako nefér jednání vůči lidem, kteří si tyto losy kupují. Třista korun není zase tak malá částka, takže los zakoupený za takovou sumu, by měl skutečně poskytnout šanci na možnou výhru v plném rozsahu podmínek vydaných provozovatelem, Fortunou a.s.  Podívám se na jejich webové stránky a pokud tam najdu odkaz na kontakt, pošlu jim malý emailík s touto informaci a odkaz na tuto stránku. Jsem zvědavý na jejich reakci a zejména, jestli vůbec nějaká reakce bude.

Po této mé zkušenosti s touto loteriii, vřele doporučuji každému, ruce pryč od těchto losů. S největší pravděpodobnosti vyhozených 300.- Kč do kanálu.