Leť jako orel, Darjo Duginová

Posoudil jsem komentáře k mému rozboru videa a usoudil, že byly oprávněny. Takže jsem mou půvopdní aktualizaci videa zrušil. Děkuji všem komentujícím, zejména na Desítce.

Autor: Pepe Escobar, 21. 08. 2022

Třicetiletá Darja Duginová, dcera Alexandra Dugina, hezká, chytrá, silná, energická a podnikavá mladá žena, kterou jsem poznal v Moskvě a měl jsem tu čest si jí vážit jako přítele, byla brutálně zavražděna.

Jako mladé novinářce a analytičce bylo na ni vidět, že si razí zářnou cestu k širokému uznání a respektu (zde je její příspěvek o feminismu).

Není to tak dávno, co se FSB přímo podílela na rozbíjení pokusů o atentát na ruské novináře, které organizovala UA – SBU, jako v případě Olgy Skabajevové a Vladimira Solovjeva. Je doce divné a zarážející, že Dugin a jeho rodina nebyli chráněni ruským zpravodajským a bezpečnostním aparátem.

Klíčová fakta tragédie již byla zjištěna. SUV Land Cruiser Prado, jehož majitelem byl Dugin a za jehož volantem seděla Darja, explodovalo na dálnici poblíž obce Bolchie Vjazemy, něco přes 20 km od Moskvy.

Oba jeli z rodinné slavnosti, kde měl Dugin přednášku. Darja prý na poslední chvíli nasedla do terénního vozu a Dugin za ní jel v jiném autě. Podle očitých svědků došlo k výbuchu pod SUV, které okamžitě zachvátily plameny a poté narazilo do budovy u silnice. Darjino tělo bylo spáleno k nepoznání.

Ruský vyšetřovací výbor brzy zjistil, že bylo použito přibližně 400 g TNT trhaviny bez obalu a bylo nastraženo pod spodní částí SUV na straně řidiče.

Vyšetřovatelé se domnívají, že šlo o předem promyšlený výbuch automobilu.

Zatím není známo, zda byla nálož aktivována časovým spínačem, nebo zda k aktivaci bylo použito dálkové ovládání z mobilu.

Co už je známo, je, že Alexandr Dugin byl cílem na seznamu Myrotvorec. Myrotvorec je zkratka pro Centrum pro výzkum příznaků zločinů proti národní bezpečnosti Ukrajiny. Pracuje po boku NATO a shromažďuje informace o „proruských teroristech a separatistech“.

Denis Pušilin, šéf DLR, si nedal na čas a obvinil „teroristy ukrajinského režimu“ z Darjiny vraždy. Nepřehlédnutelná Maria Zacharovová byla více, no, diplomatičtější: řekla, že pokud se potvrdí ukrajinská stopa, bude to konfigurovat politiku státního terorismu nasazenou Kyjevem.

Existenciální válka

V několika esejích – tato je pravděpodobně nejzásadnější – Dugin obšírně vysvětlil, jak obrovské důsledky jsou v sázce. Jedná se o válku idejí. A existenciální válka: Rusko proti kolektivnímu Západu v čele se Spojenými státy.

SBU, NATO nebo dost pravděpodobně komando – vzhledem k tomu, že SBU je řízena CIA a MI6 – se nerozhodly zaútočit na Putina, Lavrova, Patruševa nebo Šojgua. Ale zaměřili se na filozofa a nakonec zavraždili jeho dceru – o to je to bolestnější. Zaútočili na intelektuála, který formuluje myšlenky. Znovu dokazují, že západní Cancel Culture, (zrušení kultury), plynule metastázuje do Cancel Person, (lidi).

Je v pořádku, že ruské ministerstvo obrany se chystá zahájit výrobu hypersonického pana Zirkona, přestože i nadále chrlí spousty pana Khinzala. Nebo že v Kaliningradu byly rozmístěny tři nadzvukové stíhačky Mig-31 vybavené Khinzaly a zařazené do bojové služby 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Problém je v tom, že se změnila pravidla – a kombinace SBU a NATO, která čelí nepopsatelnému debaklu v Donbasu, začíná zvyšovat počet sabotáží, kontrarozvědky a diverzních akcí.

Začali ostřelováním ruského území, rozšířili se po Donbasu – jako při pokusu o zabití starosty Mariupolu Konstantina Ivachčenka, dokonce vypustili drony proti velitelství Černomořské flotily v Sevastopolu a nyní, v souvislosti s tragédií Darji Duginové, jsou u bran Moskvy.

Nejde o to, že vše zde uvedené je z hlediska změny skutečností na místě vynucených speciální vojenskou operací nepodstatné. Jde o to, že nadcházející série krvavých akcí určených čistě pro PR efekt se může stát nesmírně bolestivou pro celé ruské veřejné mínění – které bude požadovat zničující trest.

Je jasné, že Moskva a Petrohrad jsou nyní hlavními cíli. Ukrajinský ISIS je na cestě. Samozřejmě, že jejich manipulátoři mají v této věci obrovské zkušenosti, a to napříč globálním Severem/Jihem. Všechny červené linie jsou pryč.

Příchod ukrajinského ISIS

Kyjevský komediant řádně předestřel jakoukoli ruskou reakci podle scénáře NATO, kterým je denně krmen: Rusko se možná pokusí tento týden provést něco „obzvlášť nechutného“.

To je irelevantní. Skutečnou, palčivou, otázkou je, do jaké míry budou Kreml a ruská rozvědka reagovat, až se plně prokáže, že SBU/NATO zosnovaly Darijinou vraždu. To je kyjevský terorismus před branami Moskvy. To křičí „červená linie“ v krvavě rudé barvě a reakce spojená s opakovaným slibem, který dal Putin, že zasáhne centra rozhodování.

Bude to osudové rozhodnutí. Moskva v podstatě neválčí s kyjevskými loutkami, ale s NATO. A naopak. Všechny sázky se týkají toho, jak tragédie Darji Duginové může nakonec urychlit ruský jízdní řád, pokud jde o radikální revizi jejich dosud dlouhodobé strategie.

Moskva může dekapitovat kyjevskou raketu několika hypersonickými vizitkami. Jenže to je příliš snadné; s kým potom jednat o budoucnosti rumpálové Ukrajiny?

Naproti tomu nedělat v podstatě nic znamená smířit se s bezprostřední, de facto teroristickou invazí Ruské federace: tragédie Darji Duginové na steroidech.

Ve svém předposledním příspěvku na Telegramu Dugin znovu formuloval důvody. Toto jsou klíčové závěry.

Opět vyzývá ruské vedení ke „strukturální, ideologické, personální, institucionální a strategické“ transformaci.

Na základě důkazů, od zvýšování útoků na Krym až po pokusy vyprovokovat jadernou katastrofu v Záporoží – správně usuzuje, že se sféra NATO rozhodla stát na druhém konci až do konce. Lze jim rozumět. Rusko skutečně zpochybnilo Západ jako civilizaci.

Závěr je strohý: „Takže musíme jít až do konce“. To souvisí s tím, co tvrdil sám Putin: „Ve skutečnosti jsme ještě nic nezačali.“ Dugin: „Teď musíme začít.“

Dugin navrhuje, že současný status quo kolem operace Z nemůže trvat déle než šest měsíců. Není pochyb o tom, že „tektonické desky se posunuly“. Darja Duginová bude létat jako orel na nadpozemském nebi. Otázkou je, zda její tragédie bude tím novým katalyzátorem, který posune Putinovu strategickou nejednoznačnost na zcela novou úroveň.

****

Doplnění Admina. Zda jde o Hoax, nebo pravdivou zprávu, nechám každému k posouzení:

MOSKVA, 22. srpna – RIA Novosti. Ruská Federální bezpečnostní služba odhalila vraždu novinářky Darji Duginové, uvedlo její středisko pro styk s veřejností.

Bylo zjištěno, že zločin připravily a spáchaly ukrajinské speciální služby. Pachatelkou je ukrajinská občanka Natalja Pavlovna Vovková, narozená v roce 1979,“ uvádí se v prohlášení. FSB upřesnila, že Vovková přijela do Ruska 23. července spolu se svou dvanáctiletou dcerou a pronajala si byt v domě, kde žila Duginová, aby o ní získala informace.

Pachatelka použila ke sledování dívky vůz Mini Cooper. Při vjezdu do Ruska měl vůz poznávací značky DNR, E982XHN DPR, v Moskvě měl kazašské poznávací značky, 172AJD02, a při odjezdu měl ukrajinské poznávací značky, AH7771IP.

V den vraždy byla Vovková s dcerou na stejném literárním a hudebním festivalu Tradice, kde byla Duginová přítomna jako čestný host a po ukončení provedla řízený výbuch vozidla Toyota Land Cruiser Prado, které řídila Darija Duginová.

Poté Vovková a dívka odjeli přes Pskovskou oblast do Estonska.

Vyšetřovací materiály byly předány vyšetřovacímu výboru.

Hackeři ze skupiny RaHDit tvrdí, že Natalie Vovková, dívčím jménem Šabanová, je členkou nacionalistického pluku Azov. Na důkaz toho zveřejnili na svých webových stránkách fotografii jejího průkazu totožnosti.

Ruská FSB poskytla zajímavé video o pohybu pachatelky Vovkové:

Klik pro větší video s fotkami ZDE

 

*****

Originál článku: Strategic Culture Foundation
Překlad a úprava videa: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2

2 KOMENTÁŘE

  1. To jsem zvědav , jak budou Rusové reagovat , Američani kdysi přepadli Afganistan !

Comments are closed.