Krym a finální válka

Sebevražedná oligarchická elita oklamaná vlastními lžemi, propagandou a mýty.

Autor: Kurt Nimmo, 14. 02. 2023

V lednu vyšel v časopise Foreign Affairs, který vydává Rada pro mezinárodní vztahy, článek „The Case for Taking Crimea: Proč Ukrajina může – a měla by – tuto provincii osvobodit“.

Původní článek je uzamčen za paywallem. Na „kolektivním Západě“ je válečná propaganda, stejně jako všechno ostatní, na prodej. Lži a překrucování se nyní musí kupovat.

Článek však znovu zveřejnilo „Centrum pro obranné strategie na Ukrajině“, vládní byrokracie po převratu, kde jsou členy představenstva bývalý generál USG Wesley Clark a Phil Jones z britského ministerstva obrany.

Podstata příspěvku se soustředí na revizionistickou historii a tvrzení, že Krym je a vždy byl součástí Ukrajiny. Podle globalistů z CFR tak bude zcela legitimní, aby neonacisté a dementní uctívači etnického čističe Stěpana Bandery po majdanském převratu zabíjeli Krymčany, z nichž většinu tvoří etničtí Rusové.

CFR to tak samozřejmě neřekla. „Západní státy jsou jednotně přesvědčeny, že anexe Krymu v roce 2014 byla a je nepřijatelná. Ale Spojené státy a jejich partneři jsou skoupí na podporu jakýchkoli plánů, které by Krym vrátily Ukrajině,“ píše Andriy Zagorodnyuk, předseda Centra pro obranné strategie.

Pro globální elitu je mučení, znásilňování a vraždění všech etnických Rusů na Krymu přijatelné. Avšak přání Krymčanů odtrhnout se od lidí upalovaných neonacisty je pro ně  nepřijatelné.

Zagorodnyuk, bývalý ministr obrany, je významným spolupracovníkem v Euroasijském centru Atlantické rady.

Atlantická rada je „think tank“, který se podílí na ovlivňování NATO a je na výplatní listině ministerstva zahraničí USA.

Dostává peníze od řady dárců, jako jsou mise USA při NATO, „vlády Jejího [nyní Jeho] Veličenstva“, Pentagonu, Nadace otevřené společnosti, Twitteru, Facebooku, Googlu, Palantiru, obchodníků se smrtí (Lockheed Martin, Raytheon, General Dynamics, Northrop Grumman), banksterů (JP Morgan, Bank of America, BlackRock) a Rockefellerovy nadace.

Atlantická rada a její příznivci podporují návrat k brutálnímu jednání z dob studené války a uměle vyvolanému nepřátelství vůči konkurentům.

„Washington a jeho spojenci by měli vyvinout obrannou strategii schopnou odstrašit a v případě potřeby porazit Rusko a Čínu zároveň,“ je jeden z iracionálnějších a mimořádně nebezpečných citátů, které z této miliardářské válečné rady zaznívají, jak uvádí článek Foreign Policy z února 2022.

Článek CFR je plný lží. Například Krym není Rusko. Pomíjí se přitom skutečnost, že více než 60 procent Krymčanů jsou etničtí Rusové.

Váleční propagandisté CFR trvají na tom, že Krym byl vždy součástí Ukrajiny. Ve skutečnosti Krym během své dlouhé historie zažil nájezdy kočovníků, včetně Taurů, Kimmerijců, Skythů, Sarmatů, krymských Gótů, Alanů, Bulharů, Hunů, Chazarů, Kipčaků a Mongolů. Kyjevská Rus, kulturní předchůdce etnických Rusů, ovládala Krym od 10. století.

Poctivé zhodnocení historie jasně ukazuje, že Krym by měl být součástí Ukrajiny, nikoli Ruska. Je právně uznáván a přijímán jako ukrajinské území celým světem – včetně, do roku 2014, Ruska. Krym byl 60 z posledních 70 let pod správou Kyjeva, a tak ho většina jeho obyvatel zná především jako ukrajinský poloostrov. Poznámka Admina: autor nějak pozapomněl na to, že až do zhroucení SSSR, byl Krym do roku 1974 součástí Ruské SSR, kdy ho v roce 1974 přesunul Chruščov Ukrajinské SSR, ale před vznikem SSSR byl Krym, 300 let součástí carského Ruska.

Výše uvedené hodnocení je předvídatelné. CFR a Atlantické radě jde o primát státu světového řádu a udržení vlády instalovanými klientskými režimy. Přání Krymčanů není důležité. Oslabení Ruska je prvořadým cílem, bez ohledu na to, kolik nevinných musí utrpět strašlivou smrt.

Vynecháváme nesporný fakt, že etničtí Rusové, kteří tvoří většinu obyvatel Krymu, se bojí banderovských nacistů, které tam v roce 2014 dosadila vláda USA.

Ultranacionalisté projevili slovy i skutky svou nenávist ke všemu ruskému. Existuje dostatek důkazů, že ultranacionalisté v Kyjevě jsou odhodláni etnicky vyčistit etnické Rusy a zkrátka zabít každého Rusa na Krymu, v Doněcku, Luhansku, Chersonu, Mykolajivu a Záporoží.

Biden, jeho neoconi a „humanitární intervencionisté“ na příkaz CFR, WEF a dalších „nadnárodních institucí“, jako je Světová banka a Mezinárodní měnový fond, se o osud několika milionů Rusů, dříve obětí nacifikované Ukrajiny, nestarají. Uctívači banderovců budou mít volnou ruku k mučení, znásilňování, ponižování a zabíjení etnických Rusů, pokud se plán na znovuzískání Krymu, Donbasu atd. uskuteční.

twitter-01

Poté, co Volodymyr Zelenskyj minulý týden absolvoval své evropské turné, britský stát oznámil, že poše rakety Harpoon a Storm Shadow etnickým čističům a banderovským uctívačům v Kyjevě.

twitter-02

hr

twitter-03

Při překonávání výplatní stěny deníku Financial Times pomocí dvanáctimetrového žebříku jsem narazil na článek „Krym by mohl být Putinovým bodem zlomu ve hře na jaderné kuře“, který bezmyšlenkovitě lákal na jadernou válku v reakci na hrozbu Ruska, že pokud bude čelit existenční hrozbě, použije jaderné zbraně. Stejná logika platí i pro národní bezpečnost vlády USA.

Putinovy falešné jaderné hrozby z posledních měsíců začínají ztrácet na síle. Aby byly věrohodné, muselo by Rusko výslovně uvést, že invaze na Krym představuje červenou linii. Tváří v tvář ztrátě Krymu by to Putin mohl považovat za hazard v domnění, že Ukrajina (s podporou Západu) mrkne jako první. To by byl okamžik mimořádného nebezpečí.

Jak idiotské a nápadně propagandistické.

Financial Times jsou, alespoň zdánlivě, britskou publikací (vlastní státem kontrolovaná japonská mediální společnost Nikkei). Redakční směr tohoto periodika je popisován jako „konzervativní liberalismus“, tedy nově neokonzervativní liberalismus. Je to další předplatitelský, placený oficiální propagandistický kanál.

Pouze vláda USA, pod vedením zakladatele státu národní bezpečnosti (NSC, CIA, Pentagonu), prezidenta Harryho Trumana, svrhla atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki a zabila tisíce nevinných japonských civilistů.

Truman, v podstatě jaderný terorista, chtěl vyslat vzkaz Stalinovi a Sovětskému svazu. Stejně jako v následujících letech byly životy nebojujících mužů, žen a dětí obětovány neoliberálním zahraničněpolitickým cílům vlády USA. Celkový počet mrtvých se dosud počítá na miliony.

Winston Churchill, který dříve fandil použití jedovatého plynu na neklidné Kurdy v Mezopotámii, naléhal na Trumana, aby atomovkou bombardoval Moskvu.

Vládnoucí bankéřská, korporátní a dědičná aristokratická elita a s ní spojené paywallové propagandistické kanály – FT, Foreign Affairs CFR, The New York Times, Washington Post CIA a další – agresivně prosazují poslední válku proti novému Hitlerovi, Vladimiru Putinovi.

Oligarchická elita je klamána svými vlastními lžemi, propagandou a samoúčelnými mýty, z nichž nejvýznamnější je arogantní tvrzení, že USG je osamělým „výjimečným národem„, majákem demokracie, což je iluze, která drží nad propagandistickou veřejností ochrannou ruku.

twitter-04

Tento tweet není těžké přeložit: podle logiky psychopatů zabíjení nevinných lidí na Krymu pozemními bombami malého průměru (součást posledního balíčku „pomoci“ USG ve výši 2,17 miliardy ) donutí Moskvu bránit svou suverenitu a národní bezpečnost. Pokud Rusko dospěje k závěru, že čelí existenční hrozbě, sáhne po jaderných zbraních, stejně jako by v podobné situaci sáhla USG.

******

Originál článku: Kurt Nimmo o geopolitice
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ