Koronavirus Covid-19, je více než zdravotní katastrofa – je to lidská pohroma

Autor: Peter Koenig, 30.03.2020

The New York Times z 20. března se rétoricky ptá – „Je náš boj proti koronavírusu horší než nemoc?“ Ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu (PHEIC) ve vztahu k čínského novému koronaviru (2019-nCoV) kategorizované jako virový zápal plic bylo vyhlášeno generálním ředitelem WHO, Dr. Tedrosem dne 30. ledna 2020, i když mimo Čínu bylo pouze 150 infekcí registrovaných WHO.

Toto vyhlášení, nijiak odůvodněné, má ničivé účinky na celou světovou populaci a na světovou socioekonomickou strukturu. Zeměkoule je doslova v uzamčení, dokdy – nikdo neví – ale poslední datum navržené prezidentem Trumpem je 12. dubna 2020. Je téměř samozřejmé, že toto datum bude mít globální platnost. Svět tancuje na melodii Spojených států.

Asi před deseti dny pan Trump prohlásil, že řešení této „situace“ je dostatečné a je na čase, aby ekonomika znovu fungovala. Je to obchodník takže to ví nejlépe. Pro návraty do práce, navrhl 30. březen. Poté nejspíše dostal pokyny od „svých vyšších“, že je potřeba více času – to je jen můj odhad – na přípravu jakéhokoli zlověstného plánu. Odložil tedy „den návratu“ o dva týdny.

Koronavirus, COVID-19, má katastrofální dopad na svět, na populaci, na ekonomiku a co je nejdůležitější na živobytí asi čtvrtiny světové populace, která je na okraji, nebo pod úrovní zranitelnosti a nejistoty. Bez práce a to i příležitostné, hodinové nebo denní práce, aby si vydělali nějaké peníze na nákup jídla, jsou tito lidé odsouzeni k smrti kvůli nemoci, hladomoru nebo naprostému zanedbávání. Jejich zmizení bude bez povšimnutí. Jsou to lidé, kteří nejsou lidmi.

Tato falešná celosvětová nouzová situace v oblasti veřejného zdraví, (30. ledna) byla nadiktována téměř každé zemi z 193 členů OSN. Je to „falešný“, protože když byla vyhlášena, jak již bylo řečeno, bylo mimo Čínu pouze 150 případů, v populaci 6,4 miliardy lidí.

To není v žádném případě představivost pandemie. Zatímco PHEIC byl vyhlášen 30. ledna, pandemie byla následně potvrzena generálním ředitelem WHO 11. března.

Je pozoruhodné, že toto rozhodnutí přijalo Světové hospodářské fórum (WEF) v Davosu (21. – 24. ledna 2020) za zavřenými dveřmi zcela nelékařským, ale politickým orgánem, za přítomnosti Dr. Tedrose, DG WHO, který poprvé v historii WHO není lékařem.

Krátkodobý, střednědobý a dlouhodobý dopad tohoto rozhodnutí bude dimenze, kterou v tuto chvíli nikdo nemůže pochopit. To může přinést změnu paradigmatu v našich životech a společnosti, kterou lidstvo nikdy nezažilo za posledních 200 let.

V Německu se vědci s integritou začínají pohybovat, staví se proti autoritě a sdělují jim fakta. Dr. Sucharit Bhakdi, emeritní lékař lékařské mikrobiologie na univerzitě Johannes Gutenberg University Mainz, poslal otevřený dopis německé kancléřce Angele Merkelové, vyzval k naléhavému přehodnocení odpovědi na Covid-19 a položil kancléřce pět zásadních otázek. Toto je dopis ze dne 26. března 2020. Ve zkratce se můžete podívat na video níže. Vložil jsem do něj české titulky:

 

Můžete se zeptat a co Čína? Čína je jiná. Virologové ve Wu-chanu velmi brzy zjistili, že to, co se původně nazývalo 2019-nCoV (přejmenováno WHO na COVID-19), nebylo nic jiného než silnější mutace viru SARS, který zasáhl Hongkong a Čínu v letech 2002/2003 a který zabil celosvětově 774 lidí. Protože virus SARS byl vyroben na míru pro čínský genom, čínští vědci věděli, že jeho nová a silnější mutace byla také zaměřena na čínskou DNA.

Čína také věděla, že se jedná o laboratorní virus, který pochází zvenčí, pravděpodobně ze Spojených států, jež vedou hospodářskou válku proti Číně. Smrtící virus může být ideálním a neviditelným nástrojem k oslabení Číny a její ekonomiky. Čína proto bez váhání prohlásila za karanténu velké oblasti země a později přistoupila k úplnému uzamčení. Díky této rychlé reakci prezidenta Xi a lidové kázně má Čína nyní COVID-19 pod kontrolou a její ekonomika se rychle zotavuje.

Vypadá to jako „globální převrat“ prováděný ve vybraných zemích, který uvaluje zákaz vycházení a dokonce i domácí vězení všem, nikoli zbraněmi nebo bombami, nikoliv tanky v ulicích a represivními policejními silami, ale neviditelným drobným nepřítelem, mikroskopickým virusem. Umíte si to představit? Je to naprosto geniální, ovládání světa pomocí viru. 0,01% populace dostalo 99,99% na kolena s prosbami o milost, o očkování, s neznámým koktejlem látek, které by tato maligní temná síla mohla chtít vložizt do jejich těla. Prosím, přineste nám vakcíny. Lidé poběží do ulic, pokud to bude znovu dovoleno a nabídnou své ruce a těla každému, kdo přijde s injekční stříkačkou.

Injekce mohou zahrnovat mnoho škodlivých látek, které se sterilizují, což může přinést dlouhodobé neurologické poškození, která mohou být přenesena na budoucí generace. Změny DNA, manipulace s proteiny, látky snižující život? Injekce mohou také zahrnovat elektronický nano-čip, který sleduje všechny osobní údaje, od zdravotních záznamů po bankovní účty. Ve fázi úplného zoufalství lidé nebudou přemýšlet. Budou se chtít zbavit strachu a znovu spát v klidu.

Pandemie prasečí chřipky H1N1 v roce 2009

Toto umělé vypuknutí pandemie není nic nového. V běžných médiích se samozřejmě nikdo nezmíní o tom, že koronový virus COVID-19 byl vyroben v laboratoři, (stejně jako SARS, MERS, prasečí chřipka H1N1, Ebola, Zika a mnoho dalších) a že ohniska mohou být a jsou zaměřena na konkrétní populace. Ve skutečnosti, neslavný plán nového amerického století (PNAC), který je stále velmi naživu, ve své aktualizaci z roku 2000 se zmiňuje na str. 60, že budoucí války nemusí být bojovány konvenčními nebo jadernými zbraněmi, ale neviditelnými agenty, biologickými zbraněmi, viry, které jsou účinnější než konvenční zbraně a neničí infrastrukturu.

Nová korona je výrobou bonanzy pro Big Pharma. Byla plánována na roky, podle vzoru ohniska viru H1N1 – prasečí chřipky v roce 2009. Ta trvala asi rok – duben 2009 až duben 2010. Podle amerického centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), v USA prasečí chřipka zabila asi 12 500 lidí a celosvětově způsobila asi 300 000 úmrtí. (Tyto odhady CDC však byly pochybné. Byly snad podpořeny laboratorními zkouškami?) Ve většině případů nebyli schopni rozlišovat mezi H1N1 a sezónní chřipkou.

Poté, stejně jako dnes, WHO vyhlásil pandémii – zelené světlo pro farmaceutický průmysl, aby se závodilo pro výrobu vakcíny. Big Pharma slíbila, že budou moci produkovat 4,9 miliardy vakcín proti H1N1. Vládám dodaly miliony vakcín, které, v době kdy dorazily byly již nepotřebné, protože chřipka skončila. Daňoví poplatníci zcela zbatečně platili miliardy. Vzhledem k tomu, že roční chřipka se mutuje z roku na rok, nebylo možné vakcíny uchovávat. Co ale některé vlády udělaly, bylo i pod tou nejnižší úrovni morálky. Poslaly tyto vakcíny do Afriky, jako rozvojovou pomoc, kde byly samozřejmě k ničemu.

Dezinformace médií

Dnes jsme opět konfrontováni s neúnavným propagandistickým strojem 24/7, který podporuje strach a úzkost kvůli neviditelnému viru. Nepřítel, který obyvatelstvo nevidí. Nepřítel, kterého nelze vysledovat, například jak se šíří nebo nešíří. Nepřítel, který donutí lidi věřit existujícím autoritám. Jak chytré! Propaganda a strach postačují k tomu, aby se během několika týdnů zhroutila celá světová populace.

Například nová studie Oxfordské univerzity dospěla k závěru, že COVID-19 je ve Velké Británii nejpravděpodobněji od ledna 2020 a že mezitím byla infikována přibližně polovina britské populace a proto je imunizována proti viru. Většina lidí nemá žádné nebo jen mírné příznaky. To by znamenalo, že hospitalizován je pouze asi 1 člověk z 1 000 infikovaných lidí, což odpovídá běžné chřipce.

Tady je studie, kde americký lékař a zakládající ředitel Výzkumného centra univerzity v Yale, Dr. David Katz, říká:

Jsem hluboce znepokojen tím, že sociální, ekonomické a zdravotní důsledky tohoto téměř úplného zhroucení normálního života – školy a podniky uzavřené, shromažďování zakázáno – budou dlouhodobé a kalamitní, možná vážnější než přímé mýtné samotného viru“. Akciový trh se odrazí v čase, ale mnoho podniků to nikdy nezvládne. Nezaměstnanost, ochudobnění a zoufalství, do kterého to pravděpodobně vyústí, budou pohromami veřejného zdraví prvního řádu.“

Zdá se, že nikdo z těch, kdo pandemickou paniku vyhlašovali, nemá jasný pohled na kompletní obrázek. Vládní úředníci po celém světě jsou kooptováni. Řídí se rozkazy. Vědí, že musí. Nebo jinak. Toto je důležitý krok k dosažení gigantické změny společenského paradigmatu pro vládnutí Nového světového řádu (NWO). To zahrnuje posun nebo obrovské množství zdrojů v průběhu času, v bilionech, jež se přesouvají od obyčejných lidí k malé silné finanční elitě.

Klíčovou organizaci je Agenda ID2020. Existuje málo známá agentura s názvem Agenda ID2020, která stojí za implementací širší agendy. Agenda ID2020 je partnerství veřejného a soukromého sektoru, včetně agentur OSN a občanské společnosti. Mezi klíčové partnery patří nadace Bill & Melinda Gates Foundation (spoluzakladatelka), Nadace Rockefellerů (spoluzakladatelka), Gavi, Aliance pro vakcíny, která „sdružuje veřejný a soukromý sektor se společným cílem vytvořit rovný přístup k novým a nedostatečně používaným vakcínám pro děti žijící v nejchudších zemích světa„, Accenture, globální poradenská společnost v oblasti řízení a profesionální služby, a IDEO.Org, mezinárodní poradenská firma.

Navrhnout produkty, služby a zkušenosti pro zlepšení života lidí v chudých a zranitelných komunitách.

Hlavním cílem Agendy ID2020 je implementace elektronického identifikačního programu, který používá všeobecné očkování jako platformu pro digitální identitu. V květnu 2016 z podnětu Nadace Billa a Melindy Gatesové, uspořádal Úřad OSN pro partnerství (UNOFP) mezinárodní summit v New Yorku za účelem vytvoření Agendy ID2020. Podle vlastní webové stránky summitu je Agenda ID2020 strategickou globální iniciativou zahájenou v reakci na cíl 16.9 udržitelného rozvoje:

Poskytnout právní totožnost všem, včetně registrace narození, do roku 2030, využívající digitální identitu pro globální komunitu. Přibližně jedna pětina světové populace (1,8 miliardy lidí) nemá legální identitu, která je připravuje o přístup ke zdravotní péči, školám a útulkům.

Cílem udržitelného rozvoje (SDG) č. 16 je „Podporovat mírové a inkluzivní společnosti pro udržitelný rozvoj, poskytovat přístup ke spravedlnosti pro všechny a budovat efektivní, odpovědné a inkluzivní instituce na všech úrovních.“ K realizaci a ospravedlnění tohoto cíle potřeboval král očkování Bill Gates speciální dílčí cíl č. 16.9 – viz výše.

Agenda ID2020 je úzce spojena s GAVI – the Global Alliance for Vaccines and Immunization, (Globální aliance pro očkování a imunizaci) taktéž vybudovanou Bill Gatesem. Gavi se na své webové stránce identifikuje jako celosvětové partnerství veřejného a soukromého sektoru v oblasti zdraví zaměřené na „imunizaci pro všechny“. GAVI je podporováno WHO a je samozřejmé, že jeho hlavními partnery a sponzory je farmaceutický průmysl.

Na svém summitu v září 2019 v New Yorku nazvaném „Rise to Good ID Challenge“, se Aliance ID2020 rozhodla zavést svůj program v roce 2020, a toto rozhodnutí potvrdilo zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v lednu 2020 v Davosu.

Event 201: Simulace celosvětové epidemie

V říjnu 2019 se Nadace Gates spojila se Světovým ekonomickým fórem a Johns Hopkinsovým centrem pro zdravotní bezpečnost a společně vytvořili fiktivní počítačovou simulaci s názvem „Event, (Událost) 201“. V podstatě se Událost 201 zaměřila na simulaci celosvětové epidemie, která byla shodou okolností po vypuknutí SARS a nazývala se 2019-nCoV, což je jméno, které bylo přiděleno prvnímu propuknutí v Číně dříve, než jej WHO změnila na obecnější formu, COVID-19.

event-201Simulace vyústila v osmnáctiměsíční období do 65 milionů úmrtí na celém světě, pád na akciovém trhu o 15% a nespočet bankrotů a nezaměstnanosti. O několik týdnů později byla ve Wu-hanu identifikována první osoba infikovaná 2019-nCoV. Náhoda?

Je také náhodou, že ID2020 se objevuje na začátku toho, co WHO nazývá pandemií? Nebo je pandemie potřebná k „zavádění“ mnoha ničivých programů ID2020? Podívejte se na to.

Po třech měsících propuknutí a pouze po dvou týdnech úplného zablokování světa už můžeme vidět známky katastrofálního dopadu, protože akciový trh klesl nejméně 30%, vyhladil úspory malých investorů a způsobil bankroty milionů a milionů malých a středních podniků po celém světě, které vytvářejí nezaměstnanost biblických rozměrů, nevýslovné utrpení, hladomor a smrt – hladověním, bez domovů, beznaděje, nedostatek zdravotní péče a nakonec sebevraždu.

Zpráva New York Times z 27. března uvádí, že v ekonomice která se rozpadá, vzniklo více než 3,3 milionu nových nároků na dávky v nezaměstnanosti. Prezident Trump dne 27. března podepsal účet na záchranu ve výši 2 bilionů USD. Nikdo opravdu neví, komu a jak by tyto peníze měly prospívat, zejména zoufalým bez práce, hladovým a bezdomovcům. Tyto peníze jsou jen drobné ve srovnání s celkovým poškozením americké ekonomiky. Nyní, na začátku krize, se odhadují ztráty ve výši 3 až 5 bilionů USD t.j. přibližně čtvrtina amerického HDP. Celosvětově 10 až 20 bilionů USD? A to jsme pořád daleko od konce, pokud kalamita potrvá.

V rozvojových zemích, nebo na globálním jihu, kde chudoba u velké části populace již roste, je dopad této katastrofy, způsobené člověkem, ještě horší a potenciálně nezvratný. NYT uvádí, že odhadem 1,7 miliardy lidí na celém světě je v akutní nejistotě.

Rozvojové země, zejména jejich velká města, mají velký „neformální“ sektor, často 30% nebo vyšší, z tzv. „pracovní síly“ který sestává z převážně mladších lidí ve věku od 15 do 35 let, jež nemají stálá pracovní místa. Jsou to lidé, ktří najdou příležitostnou denní nebo jen hodinovou práci s minimální mzdou, jenž jim stačí jen stěží přežívat. Vzhledem k tomu, že malé podniky, nebo stavby se ve většině případů zastavují, tito lidé již nemají ani minimální příjem. Jejich počet poroste, protože ekonomika se bude točit dále do recese, jejíž velikost je nejistá, ale s největší pravděpodobností obrovská a možná nenávratná.

Tito lidé, bez peněz, bez střechy, hladoví, často nemocní a zoufalí, mohou skončit buď jako zločinci, nebo sebevraždou. Například v Řecku podle Lancetu se míra sebevražd zvýšila téměř exponenciálně po depresi 2008/2009 také umělým dluhem (evropskými zrádci v Řecku). Míra trestné činnosti může explodovat. Hladoví lidé nemají co ztratit. Vloupání do supermarketů pro potraviny a do dalších obchodů pro peníze, není nic nového.

Zemím budou nabízeny půjčky typu „záchrany“ od Světové banky a MMF. WB již nabídla nejméně 12 miliard USD na zmírnění nepříznivých dopadů krize COVID-19. MMF začal s 50 miliardami USD a nyní na základě poptávky, z již odhadovaných 60 zemí, zvýšil sumu na bilion. Někteří členové správní rady MMF požadují vytvoření fondu až 4 bilionů v rámci SDR -Zvláštní práva čerpání. (Poznámka Admina: Již to začalo. Evropská unie se pokusí prosadit Coronabondy na záchranu EU, na stole leží návrh na emisi evropských dluhopisů za 1,5 bilionu EUR.)

„Záchranou“ těchto zemí bude jen dluhové otroctví, i když s nízkým úrokem, dluh musí být splacen a kolaterálem je privatizace sociálních služeb, infrastruktury, ústupky zahraničním společnostem za účelem využívání jejich přírodních zdrojů, ropy, plynu, lesů, vody, minerálů, všeho, po čem tak touží bohatí oligarchové, kteří stojí za touto zločinnou agendou ID2020. A tak dojde k dalšímu přesunu finančních prostředků od občanů na vrchol s perspektivou další závislosti a zotročování lidí a celých národů.

Další krok v tomto posunu paradigmatu je nejistý, nemusí následovat bezprostředně po této koronové krizi.

To by bylo příliš zřejmé. Místo toho může existovat oddech, kde lidé budou moci trochu a zapomenout. Ano, zapomeň. Protože to je důležitý nástroj těch, kteří řídí a manipulují s lidstvem – naši zapomnětlivost. Můžeme se ptát sami sebe, co dělá velmi bohaté a mocné lidi tak patologicky nelidskými, že chtějí ovládnout nejen lidstvo, ale celou Matku Zemi se všemi jejími bohatými zdroji? Co způsobuje tolik zla? Bohužel neznám odpověď.

Pozitivní poznámka…

Po tmě následuje světlo. To je univerzální zákon přírody. A jak se říká, každý temný mrak má stříbrnou podšívku.

Je možné, že toto tikání světa s nízkou intenzitou může mít omlazující účinek na Zemi? Velké části průmyslového znečištění byly vymazány a jsou zdravější, zlepšila se kvalita vzduchu. Vzduch a voda se neustále mění. Pohybují se rychle a nekonečně. I krátká přestávka v zatěžování přírody může přinést nějaké výsledky, což může inspirovat změny v lidském chování. A může se objevit zcela nová ekologická míčová hra.

Stromy opět dýchají, moře začíná regenerovat jeho neustále se pohybující mořský život, těžké průmyslové komíny vypouštějící oxid uhličitý se zastavily, nebe je modřejší, tráva zelenější, hmyz se vrací a ptáci začnou znovu zpívat? Sen? Něco z toho mohlo začít, mohou existovat lidé, kteří se probudili do tohoto nového potenciálně čistějšího, zdravějšího a bezpečnějšího prostředí ve světě úsměvů, který odráží světlo, jenž postupně nahrazuje temnotu. Mohou se zrodit nové, čisté a bezpečné činnosti podporující život. Nevíme. Ale doufáme. Dynamika je nepředvídatelná, ale nekonečná.

My, lidstvo, máme duchovní kapacitu opustit katastrofickou cestu západního neoliberálního kapitalismu. Místo toho se hlásíme k solidaritě, soucitu a lásce k sobě navzájem, k naší společnosti k Matce Zemi a podporujeme vznikající novou éru světla.

***

Poznámka pro čtenáře: Sdílejte tento článek, přepošlete ho do emailových seznamů. Publikujte na vašem blogu, na internetových fórech. atd.

Peter Koenig je ekonomem a geopolitickým analytikem. Je specialistou na vodní zdroje a životní prostředí. Více než 30 let pracoval ve Světové bance a Světové zdravotnické organizaci po celém světě v oblasti životního prostředí a vody. Přednáší na univerzitách v USA, Evropě a Jižní Americe. Pravidelně píše pro Global Research, ICH, RT, Sputnik, PressTV, 21. století, Greanville Post, Defend Democracy Press, TeleSUR, Blog Saker, New Eastern Outlook a další internetové weby. Je autorem knihy „Implosion – Economic Thriller“ o válce, ekologickém ničení a firemní chamtivosti, která vychází z faktů a třiceti let zkušeností ze Světové banky po celém světě. Je také spoluautorem knihy „Světový řád a revoluce„. Je výzkumným spolupracovníkem Centra pro výzkum globalizace.

Zdroj originálu článku: Global Research
Zdroj úvodního obrázku: Massoud Nayeri
Překlad: Administrátor TOP-CZ