Konec fiancování WHO ze strany USA – další vítězství Trumpa v boji proti „globalistům“? Ve skutečnosti je pravda zcela jiná. Miliony vyletěly z WHO a miliardy jdou do Gatesem založenému GAVI.

Autor Derrick Broze, 7. července 2020

V polovině května prezident USA Donald Trump oznámil, že USA ukončí svou finanční podporu Světové zdravotnické organizaci (WHO) a COVID-19. Tento krok byl v mainstreamu negativně komentován, jako rozhodnutí politika, který během pandemie stahuje financování zásadní globální zdravotnické organizace. Pro Trumpovy stoupence bylo rozhodnutí přijato s kladnou reakcí a oslavováno jako další Trumpovo vítězství proti „globalistům“. Abychom pochopili, co se ve skutečnosti děje, musíme prozkoumat činy Donalda Trumpa, ne jeho tweety nebo prohlášení v médiích.

Začněme tím, že se podíváme na financování, které v předchozích letech poskytla vláda USA WHO. Poslední data z fiskálního roku 2018, (pro roky 2019-20 data nejsou k dispozici) ukazují, že WHO od Spojených států obdrželo 281,6 milionu USD. Záznamy naznačují, že po americké vládě, jsou „Bill & Melinda Gates Foundation“ a „GAVI Vaccine Alliance„, druhým a třetím nejlepším finančníkem WHO. USA, které financují WHO, ve skutečnosti přitahují technokraty, kteří již pevně uchopili jinou globální instituci.

To znamená, že když Donald Trump uvedl, že USA již nebudou financovat WHO, „Gates Foundation“ a „GAVI“, se staly největšími finančníky WHO. Kromě toho GAVI byla založena v roce 2000 a do značné míry je financována nadací „Bill & Melinda Gates“. V každém případě je Bill Gates nejlepším dárcem a bude i nadále rozšiřovat svůj vliv a dominanci globální zdravotní politiky. Jak bylo uvedeno v části 2 mého vyšetřování Billa Gatese, v roce 2010 Nadace Billa a Melindy Gatesových, zahájila „Dekádu vakcín“ a vyzvala ke „Globálnímu akčnímu plánu pro vakcíny„. Od té doby rozšířili svou síť k ovlivnění WHO, GAVI a dalších organizací, aby formovali politiku veřejného zdraví způsobem, který přináší zisky pro ně samotné.

Zatímco Trumpovi příznivci považovali stažení USA z financování WHO za vítězství pro vlastenectví, nebo úder globalistům, ve skutečnosti je pravda jiná.

Začátkem června vyhlásila Trumpova administrativa podporu společnosti GAVI ve výši 1,16 miliard USD. Trumpova podpora pro GAVI přišla prostřednictvím vůbec prvního virtuálního globálního očkovacího summitu . Na tomto summitu GAVI překonala cíl 7,4 miliardy USD, namísto toho získala 8,8 miliardy USD a zajistila si příspěvky od většiny hlavních zemí světa. GAVI dokonce obdržela dar od Rockefellerovy nadace 5 milionů dolarů. GAVI sdělila, že peníze půjdou na „rutinní imunizační programy“ a partnerství veřejného a soukromého sektoru tak pomůže „hrát hlavní roli při zavádění budoucí vakcíny Covid-19“.

Akce se zúčastnilo více než 25 hlav států a 50 vůdců mezinárodních agentur, nevládních organizací a soukromého průmyslu. Mezi účastníky byli německá kancléřka Angela Merkelová, generální tajemník OSN António Guterres, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen a generální ředitel Světové zdravotnické organizace Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tajemník OSN Guterres poznamenal, že vakcíny by mohlo být málo, a místo toho vyzval ke „globální solidaritě“, aby se zajistilo, že „každý člověk na celém světě bude mít přístup k vakcíně.“ Guterres také poznamenal, že „naše individuální zdraví závisí na našem kolektivním zdraví.“

tweet-trump-top

Sdělení USAID echo @Realdonaldtrump jsme hrdí na to, že spolupracujeme s @Gavi,
podporou 1,16 miliardy dolarů na ochranu lidí pomocí vakcín, uvádí # VaccinesWork.
(Video se spouští automaticky, pokud ne, klik na šipku v levém dolním rohu.)

blank-tweet-tr-dole

Byla to vlastně USAID, kdo v únoru poprvé oznámila podporu ve výši 1,16 miliardy USD. Trumpova administrativa zahrnula tento závazek ve výši 1,16 USD, jako součást rozpočtu na fiskální roky 2020–2023. Rozpočet na fiskální rok 2021 zahrnoval podporu pro společnost GAVI ve výši 290 milionů USD. Připomínám, že záznamy z fiskálního roku 2018 ukazují odhadem 281,6 milionu USD pro WHO ze Spojených států. Oznámení Trumpovy administrativy o počáteční investici ve výši 290 milionů USD tak překonalo americké investice do WHO. Během následujících tří let USA poskytnou společnosti GAVI více než 800 milionů dolarů na jejich vakcinační programy.

Znovu se tím staví Bill Gates a jeho organizace na vrchol světové pyramidy zdraví. Co tedy řekl pan Gates o úspěchu globálního summitu o očkování?

„Od svého vzniku GAVI pomohla očkovat více než tři čtvrtiny miliardy dětí. A dodal, že je ochoten poskytnout vakcínu Covid-19, jakmile bude k dispozici, aby se pandemie co nejdříve ukončila. Musíme také obnovit náš závazek dodávat každou, život zachraňující vakcínu, která existuje, každému dítěti na Zemi.“

Podpora Trumpovy adminstrativy pro vývoj vakcín pro boj proti COVID-19, je také viditelná na novější virtuální akci pořádané Global Citizen a Evropskou komisí.

27. června „Global Citizen“ organizoval koncert pod názvem: „Sjednotit se pro naši budoucnost„. Akci podpořili Bloomberg Filanthropies, Bill & Melinda Gates Foundation, Wellcome Trust a firemní partneři Citi, Procter & Gamble, SAP, Verizon a Vodafone. Prostředky získané na akci se opět přenesly na GAVI založené Gatesem.

Během této události, Kelly Craft, velvyslanec Spojených států při OSN oznámil, že USA přislíbily 545 milionů dolarů společnosti GAVI na úsilí o pomoc COVID-19. „Společně musíme pracovat otevřeným, transparentním a podpůrným způsobem, abychom vytvořili bezpečnější a odolnější svět. Musíme být skutečným multilateralizmem v nejlepším slova smyslu, usilovat o společné dobro,“ sdělil Craft.

Na virtuálním summitu v květnu 2020, pořádaném také Evropskou komisí, se Trumpova administrativa zavázala poskytnout dalších 775 milionů USD na pohotovostní zdravotní, humanitární, hospodářskou a rozvojovou pomoc vládám, mezinárodním organizacím a charitám bojujícím proti pandemii. Na stejnou akci přispěla i Nadace Bill & Melinda Gates, částkou 125 milionů dolarů.

Ať tak či onak, Gates vyhrává

Dohromady – květnová platba ve výši 775 milionů USD, začátkem června oznámení o 1,16 miliardy USD a koncem června dar ve výši 545 milionů dolarů. Tyto investice financované daňovými poplatníky poskytnou bohaté zdroje pro GAVI a následně Nadaci Bill & Melinda Gates. Tyto prostředky bohatě převáží nad úbohými 281,6 miliony dolarů, které USA dávaly WHO.

Je důležité pochopit, že WHO je součástí Organizace spojených národů, která sama o sobě je „mezivládní organizací“, která se snaží nahradit národní státy, jak je známe dnes, ve prospěch globálních vládních systémů. GAVI je „partnerství veřejného a soukromého sektoru“, kde se vládní orgány a soukromé organizace spojují, aby poskytovaly určitý druh veřejné služby. Žádná z těchto organizací nebyla volena svobodnými lidmi zemí, v nichž působí.

I přes tuto skutečnost, Trumpova administrativa pokračuje v poskytování miliard GAVI a tím podporuje cíl Billa Gatese očkovat 7 miliard lidí. Trump možná vytáhl finanční prostředky od WHO, ale toto rozhodnutí umožňuje Gatesovi převzít plnou kontrolu nad politikou WHO a nadále používat americké dolary daňových poplatníků k financování projektů očkování, včetně uspěchané vakcíny pro COVID-19. To byl pravděpodobně plán po celou dobu.

Jak jsme jasně ukázali v předchozích zprávách, Gates má nadměrný vliv na zotavení COVID-19 a na globální zdraví obecně. Zpráva z roku 2015 s názvem Filantropická síla a rozvoj: Kdo formuje agendu?, zkoumá vliv globální filantropie a uvádí příklady nepřiměřeného vlivu, který mohou mít Gates a další. Zpráva uvádí, že vědci kritizovali GAVI za to, že následovala „Gatesův přístup“ v globálních zdravotních výzvách, „zaměřila se na vertikální zdravotní zásahy specifické pro nemoc (prostřednictvím vakcín), namísto horizontálních a holistických přístupů, jako je posílení zdravotního systému.“

Dále v květnu 2019, generální ředitel Gavi Seth Berkley, označil „anti-očkovací sentiment“ za nemoc, kterou je třeba cenzurovat z internetu. Berkleyova prohlášení jsou dokonale v souladu s vizí Billa Gatese a větší agendou eugeniky. Veřejnosti samozřejmě nelze dovolit zpochybňovat bezpečnost vakcín, bez ohledu na to, jak jsou uspěchány.

To je důvod, proč Trumpova administrativa jmenovala šéfa Big Pharma, aby vedl „Operaci Warp Speed“, Trumpův plán urychlit vývoj vakcín pro COVID-19. V květnu Trump jmenoval Moncefa Slaouiho, bývalého manažera výrobce vakcín „GlaxoSmithKline„, aby působil na dobrovolnické pozici, za asistence generála Gustava Perny, ze sekce materiálového vybavení armády USA. Podle Trumpové administratívy, se program „Operation Warp Speed„, zaměřuje na čtyři vakcíny, s nadějí na testování a výrobu 100 milionů dávek do října 2020, 200 milionů do prosince a 300 milionů dávek do ledna 2021. Slaoui prohlásil, že věří, že cíl 300 milionů vakcín do ledna 2021 je „důvěryhodným cílem“.

V celé situaci opět najdeme Gatesovy prsty. Sám Slaoui má dlouhou historii s Nadací Bill & Melinda Gates, kdy sedí v představenstvech společností, které jsou s organizací spojeny.

Zdá se, že navzdory veřejným prohlášením o odpojení se od WHO, nebo tweety o postavení proti globalistům, Trumpova administrativa stále tlačí na agendu, s cílem, očkovat každého člověka na planetě.

****

Derrick Broze, je spisovatelem štábu The Last American Vagabond, novinářem, veřejným mluvčím a aktivistou. Je spolumajitelem „Free Thinker Radio“ na 90.1 Houston a zakladatelem sítě Conscious Resistance Network a Houston Free Thinkers.

Originál zdroj článku a úvodní obrázek: The last American vagabond
Překlad: Administrátor TOP-CZ

Comments are closed.