Koalice ochotných pod vedením USA předznamenává rozpad NATO – Aktivace v 18:40 -opravený odkaz na video

Autor: Mike Whitnety, 15. 02. 2023

Zničení plynovodu Nord Stream bylo gangsterským činem, který odhaluje rakovinu v srdci „řádu založeného na pravidlech“. Jak může existovat mír a bezpečnost, když nejmocnější země světa může bez projednání a soudního řízení ničit kritickou infrastrukturu jiných zemí? Pokud lze Hershově zprávě věřit – a já si myslím, že ano – pak musíme předpokládat, že vysoce postavení poradci v Bidenově administrativě i sám prezident úmyslně spáchali akt průmyslového terorismu proti dlouhodobému příteli a spojenci, Německu. Z Bidenova zapojení do tohoto činu vyplývá, že Spojené státy si nyní nárokují právo svévolně rozhodovat o tom, které země mohou obchodovat s kterými jinými. A pokud je z nějakého důvodu nákup a prodej energetických dodávek v rozporu s širšími geopolitickými cíli Washingtonu, pak se USA domnívají, že mají právo zničit infrastrukturu, která takový obchod umožňuje. Není právě toto zdůvodnění, které bylo použito k ospravedlnění vyhození Nord Streamu do povětří?

Sy Hersh prokázal světu službu, když odhalil pachatele sabotáže plynovodu Nord Stream. Jeho odhalení nejen identifikuje osoby, které se na něm podílely, ale také naznačuje, že by měly být za své činy pohnány k odpovědnosti. I když však v blízké budoucnosti neočekávám žádné důkladné vyšetřování, myslím si, že rozsah útoku byl „budíčkem“ pro lidi, kteří lpí na přesvědčení, že unipolární model může přinést morálně přijatelné výsledky. Incident ukazuje, že jednostranné akce nevyhnutelně vedou ke zločinnému násilí vůči slabým a bezbranným. Bidenova tajná operace ublížila každému muži, ženě a dítěti v Evropě. Je to skutečná tragédie. Zde je citát z nedávného rozhovoru s Hershem:

Myslím, že tento příběh má stejný potenciál zničit schopnost našeho prezidenta shromáždit americký lid pro válku, protože ukazuje něco, co je tak temné a tak neamerické. Víte, tohle nejsme my. Nemluvím o nás. Tohle je banda zpravodajských důstojníků a lidí z CIA….“. Seymour Hersh 2:29 min.

Podívejte se na nový Tweets s videem:

twitter-anderson Pro originál Twitt klik ZDE, pro video s českými titulky ZDE, (nová okna).

INFPulloutMW_cs

Má pravdu, že? Bidenova administrativa značně špatně odhadla, jaký dopad budou mít tato odhalení na veřejnost. Samotné poškození důvěryhodnosti bude obrovské, ale také budou použity jako prizma, kterým se na válku dívají mnozí kritici. Ve skutečnosti existují náznaky, že se tak již děje. V neděli ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov potvrdil, že skutečným cílem války Washingtonu není pouze „oslabit“ Rusko a případně ho rozdělit na menší části, ale vynutit si rozkol mezi Německem a Ruskem. Zde je jeho sobotní vyjádření:

Podle Lavrova se USA rozhodly, že Rusko a Německo v posledních 20-30 letech „příliš dobře spolupracovaly“ a vytvořily mocnou alianci založenou na ruských zdrojích a německých technologiích.

To začalo ohrožovat monopolní postavení mnoha amerických korporací. Proto bylo nutné to nějak zničit, a to doslova,“ řekl ministr.

Je tu aspekt, který souvisí s tím, že přátelství mezi zeměmi, národní usmíření mezi nimi, jako se to stalo mezi Rusy a Němci, se stalo trnem v oku těm, kteří nechtějí, aby se někde na této planetě objevil někdo, kdo bude konkurovat hlavnímu hegemonovi, za kterého se prohlásily USA,“ dodal Lavrov.“ (Lavrov říká, že američtí představitelé v podstatě uznávají, že výbuchy na Nord Streamu byly dílem USA“, Tass)

Lavrovovy komentáře nás utvrzují v názoru, že tento konflikt vymysleli washingtonští zahraničněpolitičtí experti, kteří si uvědomili, že německo-ruská ekonomická integrace představuje vážnou hrozbu pro dominantní roli Ameriky v globálním řádu. Proto se Nord Stream stal hlavním terčem americké agrese, protože plynovod byl životně důležitou tepnou, která spojovala oba kontinenty a přibližovala je k sobě do hospodářského společenství, které se nakonec mělo stát největší zónou volného obchodu na světě. Toho se Washington obával nejvíce, a proto Biden a spol. podnikli tak zoufalé kroky, aby zabránili posílení hospodářských vztahů mezi Německem a Ruskem. Stručně řečeno, Nord Stream musel být zničen, protože Nord Stream znamenal konec unipolárního světového řádu.

BidenThreatMW-CS

Namísto rozvíjení této otřepané teorie se na chvíli podívejme, zda se nám podaří zjistit něco o Hershově stinném „zdroji“ informací. Dovolte mi, abych to formuloval ve formě otázky:

Proč zdroj Sy Hershe poskytl podrobné, přísně tajné informace o sabotáži plynovodu Nord Stream ze strany Bidenovy administrativy?

  • a. Zdroj je poskok Kremlu, který chtěl rozvrátit válečné úsilí a způsobit Spojeným státům vážné škody,
  • b. Zdroj je „komouš“, který nenávidí Ameriku a nesnáší demokracii a svobodu,
  • c. Zdroj je adrenalinový závislák, který rád riskuje sebe, svou rodinu, kariéru a svobodu,
  • d. Zdroj je znepokojený Američan, který si myslel, že odhalení informací o zničení Nord Streamu zabrání neoconům ve vedení země do katastrofální války s Ruskem.

Pokud jste zvolili odpověď „d“, poplácejte se po zádech, protože je to správná odpověď. Nikdo se zdravým rozumem by nepodstupoval riziko, které podstoupil Hershův zdroj, pokud by neměl pocit, že je země ve vážném nebezpečí. A nezapomeňte, že zatím možná ani nevíme, co je to za nebezpečí, protože nevíme, jakou budoucí eskalaci neoconi plánují. Může se například stát, že USA již plánují dodávku stíhaček F-16 a raketových systémů dlouhého doletu, které budou použity k úderům hlouběji do ruského území. Mohlo by se stát, že neoconi chtějí na Ukrajině odpálit jaderné zařízení v rámci operace „pod falešnou vlajkou“. Nebo je možné, že Biden plánuje zorganizovat „koalici ochotných“ (Velká Británie, Polsko, Rumunsko), která bude bojovat po boku amerických speciálních sil v bojových operacích na východní Ukrajině. Jakýkoli z těchto vývojů představuje vážnou eskalaci nepřátelských akcí, která by zvýšila pravděpodobnost přímého střetu s jaderně vyzbrojeným Ruskem. Slovy Joe Bidena: „Tomu se říká třetí světová válka.“.

Má pravdu, byla by to třetí světová válka, což by mohlo vysvětlovat, proč Hershův zdroj sebral odvahu a poskytl autorovi kompromitující informace o Nord Streamu. Možná věřil, že svět je na rychlé cestě k jadernému zničení, a tak riskoval vlastní život za ten náš. „Nikdo nemá větší lásku…“.

A zdroj není jedinou osobou, která se vystavila riziku. Obvinění by mohl čelit i Hersh. Dokonce si troufám tvrdit, že kdyby Hersh nebyl tak všeobecně uznávaný, jak je, pravděpodobně by teď sdílel celu s Julianem Assangem. Koneckonců, jaký je rozdíl mezi tím, co udělal Assange, a tím, co udělal Hersh?

Ne moc, kromě toho, že Hershova hvězdná pověst ho činí „nedotknutelným“. Doufáme.

 UNSupportMW

V každém případě, pokud bylo motivem článku zabránit jadernému Armagedonu, pak jsme za jejich statečnost a nezištnost velmi vděční.

Ale i tak mohly být hnacím motorem článku jiné pohnutky, které stojí za to, abychom se nad nimi zamysleli. Představme si na chvíli, že Hershův zdroj má informace týkající se plánů neokonzervativců na blízkou budoucnost. Jinými slovy, je docela dobře možné, že hlavním podnětem pro Hershovu zprávu nebyla samotná sabotáž Nord Streamu, ale nějaký jiný zlověstný plán na obzoru, tedy vojenská eskalace, která by mohla vyvolat katastrofu nebývalého rozsahu.

Jak jsme již uvedli, takový plán by mohl zahrnovat stíhačky F-16 a raketové systémy dlouhého doletu nebo jadernou operaci „pod falešnou vlajkou“, případně by Biden mohl zorganizovat „koalici ochotných“, která bude bojovat po boku amerických speciálních sil v bojových operacích na východě Ukrajiny. Přímý střet s Ruskem by se díky americkým bojovým jednotkám na Ukrajině stal fakticky nevyhnutelným. To by USA přivedlo na cestu k další světové válce, což je to, co neoconi chtějí. Bohužel mám podezření, že právě toto je nejpravděpodobnější scénář pro nejbližší období; vytvoření koalice podporované USA, která by byla organizována za účelem přímého zásahu proti Rusku na Ukrajině. Zde je „Prohlášení tiskové tajemnice Karine Jean-Pierreové k cestě prezidenta Bidena do Polska:

Joseph R. Biden, Jr., pojede ve dnech 20. – 22. února do Polska. Setká se s polským prezidentem Andrzejem Dudou, aby projednal naši dvoustrannou spolupráci i společné úsilí o podporu Ukrajiny a posílení odstrašení NATO. Setká se také s vedoucími představiteli Bukurešťské devítky (B9), skupiny našich spojenců na východním křídle NATO, aby znovu potvrdil neochvějnou podporu Spojených států pro bezpečnost Aliance. Kromě toho prezident Biden přednese projev před ročním výročím brutální a nevyprovokované ruské invaze na Ukrajinu, v němž se bude zabývat tím, jak Spojené státy sjednotily svět na podporu ukrajinského lidu při obraně jeho svobody a demokracie a jak budeme i nadále stát na straně ukrajinského lidu tak dlouho, jak to bude nutné.“ (Bílý dům, Washington DC)

Jak se uvádí v oficiálním prohlášení, Biden bude s polským prezidentem hovořit nejen o „společném úsilí na podporu Ukrajiny“, ale také o „dvoustranné spolupráci“ mezi USA a Polskem. Jaký typ bilaterální spolupráce však Biden kromě dalších zbraní chce? Bojové jednotky? Je to to, co Biden hledá; koaliční boty na zemi, které by nahradily těžké ztráty Ukrajiny? Zde je článek z webové stránky Notes From Poland, který oznamuje prudký nárůst polských náborových cílů. Není překvapením, že článek nevysvětluje důvod, proč Polsko hodlá do roka více než zdvojnásobit početní stav své armády.

Až 200 000 lidí může být v příštím roce povoláno na vojenské cvičení v Polsku, včetně těch, kteří se nikdy nepřihlásili do služby, ale jsou považováni za osoby s „užitečnými schopnostmi“….. Cvičení může trvat až 90 dní a neúčast na něm se trestá vězením nebo pokutou…..

Povoláni mohou být lidé ve věku do 55 let, kteří prošli takzvanou vojenskou kvalifikací, která je povinná pro všechny muže, jimž je 19 let, a během níž se zjišťuje zdravotní kategorie uchazeče a jeho způsobilost k vojenské službě…..

Polsko v příštím roce zvýší výdaje na obranu na 3 % HDP, což je jedna z nejvyšších úrovní v NATO, aby se ochránilo před „nenasytným imperiálním Ruskem“.

Nový zákon o obraně vlasti také více než zdvojnásobí počet vojáků sloužících v ozbrojených silách Notes from Poland (@notesfrompoland) 19. března 2022

Do roku 2009 byla v Polsku povinná vojenská služba pro muže, ale ta byla zrušena ve prospěch plně profesionální armády. V posledních letech však rostoucí hrozba ze strany Ruska přiměla vládu ke snaze o zvýšení velikosti a síly ozbrojených sil.

V roce 2017 byly zřízeny nové síly teritoriální obrany. Letošní zákon o obraně vlasti předpokládá zdvojnásobení velikosti ozbrojených sil ze současných 143 500 vojáků.“ („Příští rok bude na vojenský výcvik povoláno až 200 000 Poláků “, Notes From Poland).

Máme toto náhlé rozšíření polské armády odmítnout jako pouhou náhodu, nebo je pravděpodobnější, že již byla uzavřena dohoda s Washingtonem ohledně budoucího nasazení vojáků na Ukrajině?

Podle prohlášení Bílého domu se Biden setká také s vedoucími představiteli Bukurešťské devítky (B9), což je skupina devíti zemí NATO ve východní Evropě, které se staly součástí vojenské aliance vedené USA po skončení studené války a zahrnuje Rumunsko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Českou republiku, Slovensko a tři pobaltské republiky Estonsko, Lotyšsko a Litvu. Všech devět zemí bylo kdysi spjato s dnes již rozpadlým Sovětským svazem, později si však zvolily cestu demokracie. Rumunsko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko a bývalé Československo, byly signatáři dnes již rozpuštěné vojenské aliance Varšavské smlouvy vedené Sovětským svazem… Podívejte se:

Všichni členové B9 jsou součástí … NATO (a všichni) se od roku 2014 kriticky staví k agresi prezidenta Vladimira Putina proti Ukrajině… V loňském roce NATO přijalo novou strategickou koncepci, v níž se všichni spojenci shodli, že ,,Ruská federace je nejvýznamnější a nejpřímější hrozbou pro bezpečnost spojenců a pro mír a stabilitu v euroatlantickém prostoru“. Nyní, na cestě k summitu ve Vilniusu, bychom se měli ujistit, že Aliance je plně připravena této hrozbě čelit.“ („Kdo je bukurešťská devítka, země na východním křídle NATO„, Indian Express)

Armáda rusofobů; to je to, co chtějí vytvořit?

Rozhodně to tak vypadá.

PolandNATOMW-600Kliknutím na obrázek zobrazíte vyšší rozlišení.

Možná dělám z komára velblouda, to je jistě možné. Ale teď, když ruská armáda postupuje na všech frontách podél linie dotyku, si myslím, že zoufalí neoconi určitě udělají něco kolosálního. Ve skutečnosti jsem si tím jist. Podívejte se na tuto ukázku z článku na webu Larryho Johnsona „Syn nové americké revoluce“:

A teď ty špatné zprávy. Bidenova administrativa a naši evropští spojenci se buď připravují na velkou vojenskou akci ve válce na Ukrajině, nebo vědí, že se brzy stane něco špatného, pravděpodobně v Bělorusku, protože právě bylo vydáno varování, aby se zahraniční občané z Běloruska a Ruska vystěhovali:

Francouzské ministerstvo zahraničí vyzvalo své občany, aby neprodleně opustili Bělorusko.

Kanada vyzývá své občany, aby neprodleně opustili Bělorusko kvůli riziku svévolného uplatňování místních zákonů a válečných akcí na Ukrajině – kanadské ministerstvo zahraničí.

Spojené státy v pondělí vydaly doporučení na nejvyšší úrovni, v němž americkým občanům doporučují, aby okamžitě opustili Rusko a přestali do země cestovat, protože válka Ruska proti sousední Ukrajině pokračuje, a to s odkazem na riziko obtěžování a neoprávněného zadržení konkrétně pro Američany.

„Necestujte do Ruska kvůli nepředvídatelným důsledkům nevyprovokované invaze ruských vojenských sil na Ukrajinu v plném rozsahu, možnosti obtěžování a zadržování amerických občanů ze strany ruských bezpečnostních složek, svévolnému vymáhání místních zákonů, omezenému počtu letů do Ruska a z Ruska, omezené schopnosti velvyslanectví pomáhat americkým občanům v Rusku a možnosti terorismu,“ uvádí se v upozornění.

Nevěřím na náhodu. Jedná se o koordinovanou akci a signalizuje, že situace v Rusku a Bělorusku se v blízké budoucnosti stane nebezpečnou. Možná to má něco společného s tím, že Spojené státy cvičí islámské radikály k provádění teroristických útoků v Rusku a Bělorusku.“ („Sy Hersh promluvil a NATO varuje před eskalací války na Ukrajině.“ Son of a New American Revolution)

Něco se chystá, i když si nemůžeme být jisti, zda se to uskuteční, nebo ne. Ale – uvědomte si – nebylo by třeba teroristických útoků, falešných vlajek ani dalších bojových jednotek, pokud by oficiální narativ byl skutečně pravdivý a ukrajinská armáda by ve válce vítězila. To se však neděje. Ukrajinské ozbrojené síly prohrávají a prohrávají těžce. Ve skutečnosti nemají ani dostatečné zásoby munice, aby mohly dlouhodobě bojovat. Tady je zpráva od agentury Reuters:

Očekává se, že NATO požádá své členy, aby zvýšili zásoby munice, které byly válkou na Ukrajině značně vyčerpány… tempo dodávek na Ukrajinu, kde kyjevské jednotky denně vystřelí až 10 000 dělostřeleckých granátů, vyčerpalo západní zásoby a odhalilo díry v efektivitě, rychlosti a pracovní síle dodavatelských řetězců.

Kdyby Evropa bojovala proti Rusku, některým zemím by munice došla během několika dní,“ řekl agentuře Reuters jeden z evropských diplomatů… zásoby se kvůli konfliktu na Ukrajině ještě více snižují….. Válka také vrhla světlo na nedostatek průmyslových kapacit potřebných k rychlému náběhu výroby poté, co po desetiletí klesající státní zakázky způsobily zánik mnoha výrobních linek…..

Nemyslím si nutně, že během příštího roku se naše zásoby masivně zvýší,“ řekl představitel NATO. „Veškeré další zásoby, které budeme mít, budou směřovat na Ukrajinu.“ („Očekává se, že NATO zvýší cílové zásoby munice, protože válka vyčerpává rezervy„, Reuters)

Jak chcete vést válku s Ruskem, když nemáte dostatek munice pro boj s nepřítelem?

AmericanWarsMW

Neschopnost je zarážející a není to jen krátkodobý problém. Západní země již nemají takovou průmyslovou základnu, aby mohly poskytovat nezbytné zásoby a vybavení pro „rozsáhlé války vysoké intenzity“. Vybudování kapacit bude trvat roky. Mezitím budou válku řešit dobře vybavené ruské jednotky, které budou nadále drtit demoralizované Ukrajince. Toto je z článku v britském Telegraphu:

Rusko se po výrazných ukrajinských bojových úspěších v okolí Charkova a Chersonu v druhé polovině roku 2022 vrátilo do ofenzívy a posledních několik týdnů bylo zatím nejkrvavějších v již tak krvavé válce, přičemž obě strany utrpěly mimořádně velké ztráty. Očekávejte, že bude ještě hůř.

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov tvrdí, že Rusko mobilizovalo „mnohem více“ než 300 000 vojáků, možná až půl milionu, a ti se valí na Ukrajinu v rámci příprav na to, co se v příštích dnech a týdnech očekává jako velká ofenziva. Přestože Kyjev rovněž buduje své síly a dodává jim moderní vybavení darované Západem, má Putin v počtu vojáků mnohem větší převahu než při invazi před rokem. Navzdory opakovaným optimistickým zprávám o tom, že Rusku dochází dělostřelecké granáty – vítěz bitvy v tomto konfliktu – jsou Putinovy válečné zásoby obrovské a jeho továrny pracují nepřetržitě, aby jich vyrobily ještě více.

Pod tlakem na konci loňského roku Rusko stáhlo své síly na silnější pozice a vyměnilo půdu za čas, když shromažďovalo zdroje pro plánovaný úder kladivem a zároveň drtilo Ukrajince na východě, aby je připravilo na nadcházející útok.

Až dosud se na Západě tvrdilo, že Ukrajina v této válce pohodlně vítězí… Skutečnost je složitější….: pravdou je, že nedávné sliby nové bojové techniky pro Ukrajinu – zejména raket delšího doletu, tanků a dalších obrněných vozidel – pravděpodobně nebudou splněny včas, aby měly v této bitvě vliv, pokud Putin zahájí ofenzivu v termínu, který Kyjev předpovídá…..

Musíme se proto připravit na výrazné ruské zisky v nadcházejících týdnech. Musíme být realističtí, pokud jde o to, jak špatně by to mohlo dopadnout – jinak hrozí, že šok rozladí odhodlání Západu. Loni v létě a na podzim se stal pravý opak, protože ochabující podpora v některých částech Evropy a USA byla povzbuzena ukrajinským úspěchem.“ („Vladimir Putin se chystá na šokující zisky„, UK Telegraph)

A toto je z New York Times:

Ještě dříve, než Rusko nasadilo většinu ze svých zhruba 200.000 nově mobilizovaných vojáků, si vyčerpaní ukrajinští vojáci stěžují, že jsou již v přesile. A lékaři v nemocnicích mluví o rostoucích ztrátách, když se snaží postarat o bojovníky s hroznými zraněními.

První fáze ruské ofenzívy již začala. Ukrajinské jednotky tvrdí, že Bachmut,  město, které se ruské síly snaží dobýt od léta, pravděpodobně brzy padne. Jinde ruské síly postupují v malých skupinách a sondáží na frontových liniích hledají ukrajinské slabiny.

Toto úsilí již nyní zatěžuje ukrajinskou armádu, která je vyčerpaná téměř 12 měsíci těžkých bojů.

Ztráty ukrajinských sil jsou vážné. Vojáci dobrovolnického kontingentu zvaného Karpatská seč, který je umístěn poblíž Nevske, uvedli, že v posledních týdnech zemřelo asi 30 bojovníků z jejich skupiny, a vojáci jen zčásti v žertu prohlásili, že téměř všichni mají otřes mozku.

V jedné z frontových nemocnic v Donbasu byla márnice plná těl ukrajinských vojáků v bílých igelitových pytlích. V jiné nemocnici přeplňovala chodby nosítka se zraněnými vojáky přikrytými termopřikrývkami ze zlaté fólie a téměř celý den přijížděl z fronty nepřetržitý proud sanitek.“ („Ukrajinci na východě země se připravují na ruský útok v přesile a vyčerpání„, New York Times) Poznámka: Převzato z webu Moon of Alabama.

A ještě jeden úryvek z novin:

Problémem je, že Ukrajina válku prohrává. Ne proto, že by její vojáci bojovali špatně nebo že by její lidé ztratili odvahu, ale proto, že se válka ustálila na opotřebovací bitvě ve stylu první světové války, doplněné pečlivě vykopanými zákopy a relativně stabilními frontami.

Takové války obvykle vyhrává – jako ostatně první světovou válku – ta strana, která má demografické a průmyslové zdroje, aby vydržela nejdéle. Rusko má více než třikrát více obyvatel než Ukrajina, nedotčenou ekonomiku a vynikající vojenskou technologii. Zároveň má Rusko své vlastní problémy; donedávna jeho postup na západ zpomaloval nedostatek vojáků a zranitelnost jeho skladů zbraní vůči raketovým úderům. Obě strany mají pobídky k tomu, aby zasedly k jednacímu stolu.“ („Rusko a Ukrajina mají snahu k jednání. Ale USA mají jiné plány.„, New York Times)

Chápete to? Válka se nepochybně ještě nějakou dobu potáhne, ale její výsledek je nyní jistý. A jak se smyčka na východě utahuje a vyhlídky na úspěch se vzdalují, myslíme si, že neoconi určitě udělají něco ještě zoufalejšího, pošetilejšího a násilnějšího. Očekáváme, že dalším krokem bude pokus o vytvoření koalice ochotných (Možná Velká Británie, Rumunsko, Polsko, Česká republika a USA), která dotlačí neochotné spojence v NATO k bodu zlomu tím, že postaví provizorní armádu vedenou USA proti ruským silám na ukrajinských vražedných polích. Každým neuváženým krokem strýček Sam zvyšuje pravděpodobnost kritického rozkolu v NATO, který ukončí washingtonské škrcení Evropy a položí základy nového uspořádání.

*****

Mike Whitney je renomovaný geopolitický a sociální analytik působící ve státě Washington. Svou kariéru nezávislého občanského novináře zahájil v roce 2002 s odhodláním věnovat se poctivé žurnalistice, sociální spravedlnosti a světovému míru. Je výzkumným spolupracovníkem Centra pro výzkum globalizace (CRG).

Originál článku a obrázků: The Unz Review
Překlad a úpravy obrázků a české titulky: Admin Nekorektní TOP-CZ

1 komentář

  1. Velké polské cvičení má být v březnu, takže už je velká část záložáků mobilizována. Matematika opotřebovávací války je neúprosná, v dlouhodobém konfliktu nemá Ukrajina šanci vyhrát. To věděl Arestovyč stejně jako kdysi Yamamoto. Teď se hraje o to, jestli Senilák pošle Poláky osvobodit jejich Halič a naší Zakarpatskou Ukrajinu. O tom mluví Sikorski už od začátku. Anebo je tak vymletý, že je pošle na Rusa. Pamatujete to hýkání, když Chcimír říkal, že Polákům vojáčky nepošle? Toho se už bát nemusíme. Jinak „ultrapravičáci“ počítají i s horkou válkou proti Číně. Pekarevna je tam pojede drobet poškádlit a spekuluje se i o Pávkovi. Překonají sledovanost Pelosiové na Flightradaru?
    https://pravybreh.cz/

Comments are closed.