Kissinger a válka na Ukrajině – Posel a pán

Autor: Peter Koenig, 16. 06. 2022

Když Henry Kissinger překvapil celý svět svým projevem na nedávném Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu (22.-26. května 2022), kdy ukrajinskému prezidentovi Zelenskému řekl, že výměnou za mír musí udělat nějaký ústupek, měl pravdu.

Mistr „reálpolitiky“, Nixonův šéfdiplomat s pověstí „otevření“ Číny pro USA a zbytek světa na počátku 70. let, právě tento Henry Kissinger, nositel Nobelovy ceny za mír a nezapomeňme, že jeden z nejznámějších stále žijících válečných zločinců na světě ano, tento Henry Kissinger, překvapil svět, ale měl předvídavost. Bez Zelenského ústupků není míru. Podívejte se ZDE.

Na Ukrajině je toho tolik špatného, zločinnost a korupce na všech úrovních, plus MSM nezveřejněné přímé vměšování NATO, plus USA financované válečné biolaboratoře (3. stupně) – viz video po celé Ukrajině, že Rusko by nikdy neustoupilo. Válka by se stala buď nekonečnou opotřebovávací válkou (à la Afghánistán), nebo by se rozvinula do (jaderného?) scénáře třetí světové války.

V tomto okamžiku nikdo nemá zájem o válku, natož o jadernou válku. Nebylo by vítězů, jak mnohokrát řekl prezident Putin. S největší pravděpodobností by se z ní stal Reset, který by měl ke snu Klause Schwaba hodně, hodně daleko.

Takže ano, na adresu hlavního řečníka WEF, Volodymyra Zelenského, kterého Klaus Schwab pozval, aby přednesl zahajovací projev fóra, Kissinger bez okolků řekl, že Ukrajina musí udělat nějaké ústupky, výměnou za Mír. Neupřesnil co konkrétně. Ale při pohledu na Velký obraz je celkem jasné, jaký typ ústupků měl Kissinger na mysli.

O to překvapivější je, že o několik dní později použil prezident Joe Biden téměř přesně stejná slova na adresu Zelenského neúnavných žádostí o další peníze – miliardy, nikoli miliony, a další zbraně, vždycky další zbraně. Parafrázuji Bidenova slova: „Ukrajina musí udělat nějaké ústupky, aby byl mír„.

Nyní již téměř každý ví, že Ukrajina nemá vycvičenou armádu, která by zvládla sofistikované zbraně přicházející z USA a ze zemí NATO. Většina těchto zbraní může – nebo spíše skončí, v rukou zločineckých mafiánských gangů, resp. teroristických skupin.

Miliardy dolarů, které Ukrajina dostává od Západu, nemluvě o 40 miliardách od Bidenovy administrativy, nemůže v žádném případě absorbovat tak zkorumpovaná a zkrachovalá země, jakou je Ukrajina. Západ to ví. Přesto nadále financují „boj“ Ukrajiny proti Rusku. Tok finančních prostředků je udržován při životě intenzivní lživou propagandou, že Ukrajina válku proti Rusku vyhraje.

Všechny tyto miliardy se někde hromadí jako dluh, zejména v americké státní pokladně a Evropské centrální bance. Ale nezapomeňte, že v USA a EU se dluh nepočítá. Dluh nebude nikdy splacen. Západní měnový systém je obrovský, na dluhu založený pyramidový systém.

Jak směšné je propagandistické tvrzení, že Ukrajina vyhraje válku proti Rusku! Pokud nebude zastavena, stane se z ní beznadějná a nekonečná válka – s desítkami či stovkami tisíc mrtvých převážně Ukrajinců.

Možná, že peníze na ekonomickou podporu a zbraně ani neopouštějí státní pokladny USA a zemí NATO, ale jdou přímo na vybraná bankovní konta, včetně vojensko-průmyslového komplexu na obou stranách Atlantiku.

Jen před několika dny generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na jednáních ve finském Kultarantu po setkání s finským prezidentem Saulim Niinistem prohlásil, že blok vedený USA [NATO] usiluje o posílení pozice Ukrajiny u jednacího stolu, ale dodal, že jakákoli mírová dohoda bude zahrnovat kompromisy, včetně územních. Viz ZDE.

Bylo to snad Kissingerovo konstatování Realipolitik na květnové konferenci WEF v Davosu, který přiměl klíčové „decision-makers„, jako jsou Biden a Stoltenberg, aby se vzpamatovali a řekli Zelenskému, že mír má svou cenu?

Nebo je to naopak? Vojenští kontroloři USA/NATO, Biden a Stoltenberg, vyslali Kissingera jako posla, aby Zelenskému sdělil právě toto? V tom případě to vypadá jako plán, který se plně začleňuje do Velkého resetu. Válka, která zabije několik desítek tisíc lidí, zničí životně důležitou infrastrukturu země zvané Ukrajina – jakkoli zkorumpované – nakonec musí lidé zaplatit cenu v životech a penězích.

Možná se podaří Ukrajinu obnovit jako celistvou zemi s novým nezkorumpovaným vedením?

Nezávisle na tom, kdo bude plnit příkazy, zda Kissinger, nebo jestřábi typu jako jsou Biden/Stoltenberg, bude Rusko schopno kontrolovat nejen rusky mluvící a obydlenou oblast Donbasu, ale také prakticky odříznout Ukrajinu od přístupu k moři a vodním cestám, neboť Rusko kontroluje přístav Mariupol, Azovské moře, Kerčskou úžinu, spojující Krym s pevninským Ruskem nově vybudovaným mostem. (Viz Michel Chossudovsky, Black Sea Geopolitics and Russia’s Control of Strategic Waterways: Kerčský průliv a Azovské moře).

koenig-mapa-600(Pro vyšší rozlišení, klik na obrázek)

Rusko může mít také velký vliv na kontrolu řeky Dněpr – obrovské splavné vodní cesty – která vede z Běloruska přes Ukrajinu do ukrajinského přístavu Cherson u Černého moře.

koenig-mapa2-600(Pro vyšší rozlišení, klik na obrázek)

Černé moře je prakticky pod kontrolou Ruska, protože Oděsa, největší ukrajinský přístav, je prozatím prakticky nefunkční, protože jej zaminovaly ukrajinské ozbrojené síly, což Ukrajině znemožnilo v letošním roce vyvézt až 75 milionů tun obilí.

Rusko již prohlásilo, že je ochotno deminovat Černé moře, aby pomohlo Ukrajině přepravovat obilí na Blízký východ a do Evropy.

Možná to není to, co Západ chce, protože plánem je vyvolat obrovský hladomor v severní Africe na Blízkém východě a v Evropě.

Je smutné, že je to součást plánu Velkého resetu a Agendy 2030 OSN, jehož cílem je depopulace a mentální podřízení se vznikajícímu Jednomu světovému řádu (OWO). Mnoho lidí může zemřít. Ti, kteří přežijí, budou trpět různými stupni hladomoru, nemocemi souvisejícími s hladomorem a budou oslabeni nejen fyzicky, ale i duševně a duchovně. Nebudou mít energii na odpor, a tak se stanou zranitelnými pro manipulaci ze strany Temného kultu nebo Hlubokého státu, ať už vám vyhovuje jakýkoli termín.

kiss-schwab

Pokud byl Kissinger skutečně jen poslem, potvrdilo by to, že válka na Ukrajině – provokace NATO spočívající v překročení ruské červené linie – byla jen nástrojem k:

a)umožnit Rusku zachránit obyvatelstvo Donbasu před zvěrstvy Kyjeva a nacistických azovských praporů. Od převratu na Majdanu v únoru 2014, který iniciovaly Spojené státy, bylo ukrajinskými silami a nechvalně proslulými nacisticko-azovskými prapory zabito více než 14 000 civilistů, většinou žen a dětí a

b) upozornit svět na zástupnou válku mezi USA a Ruskem, aby bylo možné nerušeně plánovat a realizovat bezproblémové pokračování Agendy OSN 2030 alias Velkého resetu za hluku bomb a děl.

Důležitým prvkem tohoto plánu je přeměna Světové zdravotnické organizace (WHO) na všeobjímajícího, tyranského světového zdravotnického diktátora, který zruší zdravotní suverenitu jednotlivých národů, a to prosazením nechvalně proslulé „pandemické smlouvy„. První pokus, první hlasování na Světovém zdravotnickém shromáždění (WHA) před několika týdny, selhal díky bloku 47 afrických zemí, které hlasovaly vehementně proti.

Konference WHA se mimochodem konala v Ženevě souběžně s WEF. Je zvláštní, že Švýcarsko hostí jak WEF, tak WHO. Žádné otázky ohledně jejich zločinných, svět ničících plánů.

I když žádná válka není nikdy ospravedlnitelná, možná je důležité ilustrovat, co mohlo vést k tomuto ozbrojenému konfliktu na Ukrajině. Od samého počátku a po USA podníceném majdanském puči v únoru 2014 Kyjev nedodržoval dohodu Minsk 2 z února 2015, (Ukrajina Francie Německo Rusko Bělorusko), která mimo jiné zaručovala autonomii v rámci Ukrajiny donbaským provinciím Doněcku a Luhansku.

dohody-minskZleva – Lukašenko, Putin, Merkelová, Hollande, Porošenko

Kromě toho po měsících lží a popírání americké ministerstvo obrany konečně přiznalo, že na Ukrajině financovalo a vybudovalo 46 vojenských (stupeň 3) biologických laboratoří. Viz tento článek.

Tyto biolaboratoře představovaly pro Rusko hrozbu pro národní bezpečnost. Jejich neutralizace byla pro Moskvu prioritou.

Co bude dál?

Včera ráno – 16. června 2022 – přijeli do Kyjeva vlakem z Polska tři z hlavních představitelů Evropy, francouzský prezident Emmanuel Macron, německý kancléř Olaf Scholz a italský premiér Mario Draghi, aby „jednali“ s prezidentem Zelenským a údajně i dalšími vysokými vládními představiteli. Oficiální program jednání není znám. Mohl by se však velmi dobře ubírat stejným směrem jako Bidenův, Stoltenbergův a Kissingerův verdikt: Mír má svou cenu. Ústupky, včetně územních, jsou nutností.

Mohou také chtít vědět, zcela legitimně, kam všechny ty miliardy, (dolary a eura) šly a kdo a jak se zbraněmi naložil.

Uvnitř temného kultu existují síly, které táhnou různými směry. Zatímco ti, kdo stojí za WEF, většinou bankovní a finanční giganti, se zřejmě drží své mantry o „globalizaci„, jsou tu i ti, jako armáda a „skuteční politici„, kteří si uvědomují, že globalizace nikam nevede, že globalizace odcizila veřejnost do té míry, že masivní lidové bouře mohou zhatit jejich plán přesunu a kontroly kapitálu zdola a ze středu nahoru.

Proto by mohlo dojít k uvolnění sevření společnosti, i když podle nich jen dočasnému. To je příležitost pro širokou veřejnost, pro nás, lid, abychom se probudili a vzali věci – odpovědnost za svobodu, lidovou a národní samostatnost a kulturní suverenitu – do vlastních rukou.

Je nejvyšší čas a ještě není pozdě.

Nezapomeňte – My Musíme zvítězit!

****

Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý vedoucí ekonom Světové banky a Světové zdravotnické organizace (WHO), kde pracoval více než 30 let po celém světě. Přednáší na univerzitách v USA, Evropě a Jižní Americe. Pravidelně píše do internetových časopisů a je autorem knihy Imploze – ekonomický thriller o válce, ničení životního prostředí a chamtivosti korporací; a spoluautorem knihy Cynthie McKinneyové „Když Čína kýchne: (Clarity Press – 1. listopadu 2020). Je výzkumným pracovníkem Centra pro výzkum globalizace (CRG). Je také nerezidentním vedoucím pracovníkem Čung-jangského institutu Renminské univerzity v Pekingu.

Originál článku a obrázků: Global Research
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ