Jak nás šmíruje Google!

V tomto příspěvku chci všem v praxi ukázat jak nás šmíruje Google a co vše o nás ví. Dnes jsem měl trochu více volného času, tak jsem si řekl, podíváš se co je nového u nás a ve světě. Otevřel jsem pár blogů, novin a mezi tím i Britské listy. Mezi jiným mě tam zaujal článek šéf redaktora p. Čulíka s názvem Zemanovo otevírání korunovačních klenotů se dostalo až do Washington Post. No pan Čulík tam píše něco o tom, že to chování prezidenta Zemana bylo tak výjimečné, že zaujalo i tak prestižní noviny, jako je Washington Post, ale já si osobně myslím, že k tomu spíše dal podnět některý redaktor, z těch správných českých novin, nebo politik. Ale já nechci psát o tom, zda byl, nebo nebyl Zeman opilý.

V tom článečku na BL je odkaz na ten článek zveřejněný ve Washington Post. Klikl jsem si na odkaz a první co mě zaujalo byly samozřejmě zveřejněné fotky. No ten správný výběr. Ale druhá věc, která mě přímo praštila do očí byla reklama Google. Vidíte ji v pravém sloupci hned nahoře. Reklama na vysavače.

Teď musím vysvětlit, proč mě tak zaujala reklama na vysavače. V sobotu 11.05. jsem se konečně pustil do, pro mě velmi nepříjemné, ale nutné práce, vyluxovat byt. Nevím, kdo z vás to dělá rád, ale já to přímo nenávidím. Vyluxoval jsem dva pokoje a když jsem přišel na obývák, můj 30 let starý dobrý vysavač ETA jednoduše „umřel“. Motore začal chrchlat a žádný tah. Tak jsem sedl k PC, zadal do Google „vysavače“ a začal hledat. Prošel jsem hezkých pár stránek, než jsem našel co jsem hledal a odejel koupit nového pomocníka.

Google ale nezapomněl. Jak se můžete přesvědčit sami na screenu obrazovky při otevření stránky s Washington Post, usmívá se tam na mě krásný nový vysavač od firmy Elektrolux:

wash_post1-600

Říkal jsem si, no to může být náhoda. Prostě Google ví, že se připojuji z CZ, tak tam hodil reklamu na český výrobek. Zavřel jsem stránku, vymazal mezipaměť v prohlížeči a otevřel stránku znovu. Posuďte sami. Reklama na vysavače jen se přesunula do horního banneru uprostřed:

wash_post2-600

Tak jsem si řekl, to již moc na náhodu nevypadá, zkusím to znovu. Opět zavřít stránku, vymazat mezipaměť a otevřít. Kdepak, Mr. Google nezapomíná, podívejte se sami. Aby to bylo důraznější, nechal jsem si stránku přeložit:

wash_post3-600

No dále jsem to již nezkoušel. Takže vidíte přátelé, Mr. Google si pamatoval, že jsem před třemi dny hledal vysavače, tak mi to nezapomněl připomenout, kde ho mám hledat. Tak chytrý zase není, aby věděl, že jsem ho mezitím koupil, protože jsem nákup realizoval Offline a ne Online z nějakého e-Shopu.

Mějte to na paměti a přemýšlejte vždy, co a kde otevíráte s využitím prohlížeče Chrome!