Autor: Monika Pilloni
Itálie má spoustu problémů s ekonomikou, imigrací a dalšími věcmi, univerzita v Turíně však vidí priority zcela jinde, chystá se otevřít školku, kde vůbec nebude existovat rozdělení na chlapečky a holčičky. Ve školce sloužící dětem zaměstnanců a studentů univerzity bude vládnout důsledná rovnost pohlaví, na kterou budou dohlížet sami studenti…
Žádné růžové a modré zástěrky ani hry s autíčky pro chlapce a s kuchyňkou pro holčičky. Žádná „klučičí nebo holčičí“ hra. Rovnost pohlaví bude pravidlem pro inovativní a revoluční změnu výchovy.
Rovnost pohlaví má přitom být pouze jedním z prvků revoluční změny předškolní výchovy, která má pod dozorem studentů probíhat. Turínská univerzita se chce inspirovat zejména v zemích severní Evropy, kde jsou podobné experimenty s předškoláky standardem.
Cílem je „zlepšit vnitřní pohodu“ a také přijmout inovativní metody. Experimentální formou bude vedeno i vzdělávání učňů, kteří mají jako vychovatelé ve školce působit. Ve školce se budou na dětech střídat i různé organizace, podporující dětské aktivity. Ty mají vést především k „dekonstrukci stereotypů“, dále pak k respektu k druhým a rovněž třeba k péči o životní prostředí.
Školka by měla být za pomoci mnoha grantů z veřejných prostředků vybudována z bývalé policejní stanice jen pár metrů od univerzitního kampusu. Kapacita revolučního předškolního zařízení má být dvacet až třicet dětí.
Akce má nadšenou podporu turínské starostky Chiary Appendinové, která zastupuje levicové Hnutí 5 hvězd. Ta podporuje vše pokrokové a netradiční, bohatou inspiraci pro své ambice nachází zejména v komunitě imigrantů. Proslavila se osobní účastí na muslimských modlitbách, propagováním halal potravin, pořádáním nejrůznějších islámských kongresů, a dokonce podporou založení islámské banky fungující podle pravidel Koránu.
Turín je za její vlády také na čele podpory LGBT komunity, konají se tam velkolepé pochody hrdosti, gay pride. Založení bezpohlavní školky je tak dalším příspěvkem k této politice.
Zdroj: Novaburzoazie