Inspiroval se Drábek Norimberskými zákony?

Autor: Vladimír Kapal

Holocaust v podání nadlidí z Třetí říše znají všichni, jenomže nechvalně proslulé Norimberské zákony nepostihly jenom Židy, ale i tělesně a mentálně postižené, kteří měli ohromnou smůlu, že žili právě v tomto státě. Velice brzy skončili tito podlidé, jak je nacisté nazývali, v likvidačních koncentračních táborech a mnozí z nich u šíleného zločince Mengeleho. Tělesně a duševně postižení lidé neměli v podání nacistů nárok na život.

To, co navrhuje ministr práce a sociálních věcí pro naše tělesně postižené spoluobčany, se podle mého názoru, od Norimberských zákonů příliš neliší. Zrušení zaběhlých a funkčních průkazek ZTP a ZTP/P a jejich nahrazení nějakými pseudoplatebními kartami, kde by každý z příslušných úředníku viděl jak na tom invalida finančně je, považuji za zrůdnost. Navíc jejich výroba a distribuce by stála pořádných pár miliard. Že by příležitost pro pořádný výdělek nějakému kamarádíčkovi? Nejhorší a určitě odporující Listině práv a svobod je však návrh, aby tělesně postižení byli vydáni napospas Úřadu práce. Museli by si totiž, pokud tenhle nesmysl skutečně projde, nakupovat přes faktury služby a nejpozději do pěti dnů po konci měsíce posílat fakturu právě na Úřad práce, který by uznal, jakou službu je či není možné uhradit. Navíc by úředníci měli právo volného vstupu do obydlí invalidů, a to už opravdu zavání fašismem. Co by tam asi tak kontrolovali? A vůbec, copak nejsou lidé s tělesným postižením plnoprávnými občany? Mnoho z nich má vysokoškolské vzdělání, a ty má kontrolovat jakýsi úředníček i u nich doma? Celá tato tak zvaná sociální reforma je jen a pouze snahou okrást ty, kteří jsou na sociálních dávkách závislí. Nic jiného. Kolik z invalidů by asi dostalo proplacenou péči rodinných příslušníků, kteří se o ně musejí starat po celý den. Nákupy, pomoc při koupání či mytí, každodenní pomoc při ukládání do postele a mnoho dalších každodenních úkonů by se v příspěvcích na péči neobjevilo. A tak by se i zákonná výše přiznaných příspěvků na péči invalidům, již tak několikrát okleštěná, výrazně smrskla. Nemluvě už o tom, že by se měly snížit veškeré příspěvky na nákup nezbytných pomůcek, aut, vozíků nebo vodicích psů pro slepce. Kdo z invalidů je na tom tak dobře, aby si mohl dovolit spoluúčast i sedmdesát tisíc?

A skončí to jenom u invalidů? Nepřijde potom fenomenálně šílený Kalousek i na to, že by se podobně měli hlídat i důchodci starobní? Pokud jim důchod nezruší nakonec docela.

Úroveň státu se pozná i podle toho, jak se dokáže postarat o své invalidy, staré občany a děti.

Náš stát se o ně, v podání téhle vlády, chce postarat tak, že na mediálně úmyslně opomíjené demonstraci invalidů, prohlásil jeden z nich, že pokud by tato antisociální reforma prošla, musel by spáchat sebevraždu, protože již se současnými dávkami přežívá jen tak tak.

Je to špatná vláda, ovládaná alkoholikem ve funkci ministra financí, šílencem ve funkci ministra práce a sociálních věcí a premiérem, který působí, kdyby to nemělo tak tragické dopady na nás všechny, jako pimprlový kašpárek. Zažili jsme to už jednou, při Klausových balíčcích, ekonomika šla do červených čísel, propadala se tak, že nám hrozil osud Argentiny. Tenkrát se však proti tomu postavil snad jediný politik evropské úrovně – Josef Lux, i když ani ten nebyl bez viny, a Klausova vláda padla. Po roce pak šla ekonomika nahoru. Opatření, nesmyslná opatření, které vymýšlí mystifikátor Kalousek, zavedou naší ekonomiku do stejných problémů. Rovná daň, při které stát přichází o miliardy, není v žádné vyspělé zemi Evropy. Proto musí peníze, které v rozpočtu chybějí a obohacují již tak dost bohaté, vyrvat z lidí, kteří mohou méně a méně nakupovat a tím podporovat ekonomiku. Zvedání nepřímých daní, okrádání invalidů, důchodců, rodin s dětmi a vůbec všech, kdož nepatří mezi horních deset tisíc, nás zavede opravdu do Řecka, Portugalska, Irska a dalších zemí, kde se provádí podobné experimenty na lidech.

Tato vláda není dobrá, řekl bych, že přímo škodí státu a stát jsou lidé, tudíž škodí nám, lidem. Tato vláda by měla padnout. Čím dříve, tím lépe. Jenomže Lux už mezi námi není a nevidím nikoho, kdo by se tohoto úkolu ujal. ODS a TOP 09 si mohou mnout ruce, projde každá zrůdnost, protože VV se proti nim nepostaví, jsou na svých postech nadmíru spokojeni a začali se už drcat o nebesa. Tato strana, která proklamovala, že nebude, podobně jako minule zelení, stranou na jedno použití. Bude, protože se nechová jako strana odpovědná za stát, za národ, za lidi, ale stalo se z ní béčko topky a céčko odéesky.

Bůh nás ochraňuj.

Zdroj: Blog autora

Sdílejte
Předchozí článekKlepáč
Další článekÚpravy vašich fotografií