Hromadné sledování pomoci imunitních pasů COVI-PASS, již bude zavedeno v 15 zemích

Dne 02. června jsem na TOP-CZ publikoval článek Vaše budoucnost „pasu na imunitu“ se začíná naplňovat, když letecké společnosti připravují systémy pro sledování digitálních ID, uplynul necelý měsíc a tento projekt, jak od Orwella, již zavádí do praxe 15 států, z nichž 5 jsou členy EU. Přečtěte si, co o tompíše Raul Diego.

Autor: Raul Diego, 29. června 2020

COVI-PASS umožní, zda můžete jít do restaurace, pokud potřebujete lékařský test, nebo zda se chystáte na pohovor s úřady v post-COVID světě. Souhlas je dobrovolný, ale vymáhání bude povinné.

***

Díky kouzlu jménem Internet, většina lidí pravděpodobně viděla starší film z roku 1942 „Casablanca“, kde v úvodní scéně dva policisté zastavit civilistu ve „staré maurské části“, nacisty okupovaného Maroka a žádali po něm „jeho papíry“. Poté, když zjistili, že jeho papíry mají prošlý termín a dotyčný začal utíkat, tak ho ihned odpráskli. Tato scénka se od té doby používá, jako populární odkaz na stále zasahující ruku státu, která je v současné době na pokraji dosažení úrovně, jenž zahanbuje i surové nacistické metody.

Britská společnost zabývající se kybernetickou bezpečností, ve spolupráci s několika technologickými firmami zavádí COVI-PASS v 15 zemích po celém světě; „digitální zdravotní pas“, který bude obsahovat vaši historii testů COVID-19 a další „relevantní zdravotní informace“. Podle internetových stránek společnosti je cílem pasu „bezpečně se vrátit do práce“ a obnovit „sociální interakce“ tím, že orgánům poskytne „aktuální a ověřené zdravotní informace„.

Tyto cíle odrážejí to, co Bill Gates propaguje od začátku blokování COVID-19. V eseji, kterou napsal Gates v dubnu, tento multimiliardář vyjadřuje svou podporu drakonickým opatřením přijatým v reakci na virus a jako starodávný šéf davů, navrhuje řešení tohoto záměrně vytvořeného problému. Je ironií, že Gates začíná prosazovat přijetí technologie hromadného sledování v USA s odkazem, že „prozatím mohou Spojené státy následovat příklad Německa“. Poté poukazuje na výhody „dobrovolného přijetí digitálních nástrojů“, abychom si mohli „vzpomenout, kde všude jsme byli“ a mohli si vybrat, že se o to podělíme s kýmkoli, koho budou zajímat vaše kontakty.“

mobil-covi-640COVI-Pass slibuje, že bude fungovat jako digitální zdravotní pas, který bude dokladem, že uživatel, není infikován a umožní uživateli, kromě jiných privilégií, navštěvovat veřejná shromáždění.

Gates dále předpovídá, že schopnost účastnit se veřejných akcí v blízké budoucnosti, bude záviset na objevení účinné léčby. Zůstává však pesimistický, že jakýkoli takový lék bude v krátkodobém horizontu dostatečně dobrý, aby se lidé „cítili v bezpečí aby mohli jít znovu ven„. Tato varování multimilionáře dokonale ladí s uvedenými účely výše uvedeného COVI-PASS, jehož vývoj se provádí ve spolupráci s Redstrike Group – poradenskou firmou pro sportovní marketing, která spolupracuje s anglickou Premier League a jejich projektem „Restart prodeje vstupenek“ tak, že budou zpřístupněny pouze lidem, kteří budou mít na virus negativní výsledek.

VST Enterprises jde virově

VST Enterprises, Ltd (VSTE) je vedena 31letým podnikatelem Louisem Jamesem Davisem, který nedávno odstoupil z „vědeckého a technologického velvyslanectví“ v africkém státě Zimbabwe, aby se zaměřil na roli společnosti v SDG OSN ( S cílem udržitelného rozvoje spolupráce), která zahrnuje řadu „projektů kybernetické technologie ve všech 193 členských státech OSN“.

Budou používat stejné proprietární technologie „VCode a VPlatform“ podporující COVI-PASS, které budou údajně řešit problémy, jako je nelegální výroba a padělání. Tato technologie čárového kódu „třetí generace“ překonává omezení starších verzí „druhé generace“, jako jsou QR kódy. Podle Davise „data a citlivé informace naskenované nebo uložené v QR kódu a čárovém kódu mohou být napadeny hackery a jsou ze své podstaty nejisté,“ tvrdí Davis, „takže jsou ohroženy údaje a osobní data.“ Tyto a další nedostatky „stávajících aplikací“ byly společností VST Enterprises využity k tomu, aby se dostala k uzavírání rozsáhlých vládních a soukromých smluv.

Strategie s těmito opatřeními se ukázala jako velmi úspěšná a VST má nyní značnou přízeň v nejvyšších kruzích vlády Spojeného království, o čemž svědčí souhlas bývalé premiérky Terezy Mayové, prominentně zobrazený na webových stránkách COVI-PASS. VST má nyní přímé partnerství s britskou vládou a má zajištěné kontrakty na rozmístění jeho technologie v 15 zemích, včetně Itálie, Portugalska, Francie, Indie, USA, Kanady, Švédska, Španělska, Jižní Afriky, Mexika, Spojených arabských Emirátů a Nizozemska.

V květnu podepsala společnost VST smlouvu s mezinárodní firmou pro digitální zdravotnické technologie a majitelem COVI-PASS, Circle Pass Enterprises (CPE), aby integrovala „VCode VST“ do biometrických „pasů“ umožňujících přístup k RFID, které jsou dostupné prostřednictvím mobilního telefonu nebo klíčenky, kde budou blikat barevná světla označující, zda jednotlivec byl testován negativně, pozitivně, nebo má mu být odepřen vstup na veřejná místa. S udělením ocenění „Seal of Excellence“ od EU, technologie „VCode“ zajistí, že úřady budou na dálku přístup ke všem našim nejcitlivějším osobním a zdravotním informacím, aniž by byly vystaveny chaotickým a potenciálně nebezpečným osobním setkáním s policií nebo jinými pracovníky provádějícími vymáhání práva.

Postup naplnění příběhu

Doposud byly obavy týkající se ohrožení svobody a soukromí v digitálním zdravotním pasu docela vlažné, ale zdá se, že svět již akceptoval, že plnohodnotné metody kontroly populace, jako jsou tyto, budou jednoduše skutečností života. I když pandemie coronavirus určitě udělala mnoho pro to, aby veřejnost přivedla k tomuto způsobu myšlení, kampaň za normalizaci tohoto druhu orwellovských metod již probíhá mnoho let a Bill Gates, který v mnoha médiích vypráví příběhy související s těmito opatřeními, byl v popředí jejích propagace.

V roce 2016 byl ve švýcarském Davosu zahájen projekt „Inovace pro zvýšení míry a spravedlnosti v imunizaci“ (INFUSE). Program s cílem zavést digitální zdravotní ID pro děti, byl vyvinut organizací s názvem GAVI (The Vaccine Alliance), financovanou nadací Bill & Melinda Gates společně s dalšími partnery v širší „Agendě ID2020„, jako jsou WHO, Rockefellerova nadace a Microsoft.

V nedávném rozhovoru zástupce ředitele Nadace Billa a Melindy Gates, Hassan Damluji, vyslovil názor, že pandemie COVID-19 v žádném případě neustupuje a dokonce varoval, že pandemie přejde „hluboko do třetí vlny„. Jeho poznámky byly konkrétně zaměřeny zejména na regiony, nad nimiž dohlíží za nadaci, mezi něž patří Blízký východ a části Asie, kde zdůraznil, že se očekává další vlna. Naposledy se Damluji „zapojil do pětiletého cyklu fundraisingu pro GAVI,“ vprojektu vedeným Saúdskou Arábií, jehož investici chválil jako silný „signál, který by ostatní měli povinnost následovat“.

Gates uzavírá svůj úvodník porovnáním s druhou světovou válkou a uvádí, že uvedený konflikt byl „určujícím okamžikem generace našich rodičů„, protože pandemie COVID-19 je pro nás, což znamená, že změny, ke kterým nyní dochází, se podobají změnám, jež nastaly po porážce „Třetí říše„, spojeneckými silami. Samozřejmě kromě toho, že imunitní pasy, nebo digitální zdravotní certifikáty, znějí přesně jako to, co si Hitler nejvíce přál. Konec konců, nebyla myšlenka na lepší rasu založenou na úvahách o vyšším zdraví a vitalitě, nad zdánlivě nemocnými a nevhodnými? Těžko lze argumentovat proti názoru, že univerzální zdravotní pas není ničím jiným, než konečným naplněním dystopické noční můry.

***

Poznámka pro čtenáře: 15 zemí, včetně států z EU, (Itálie, Portugalska, Francie, Španělska a Nizozemska) již „Covi pasy“ zavádí. Je jen otázkou času, kdy to EU zaveden povinně pro všechny členy. Myslíte si, že naše vláda se tomu vyhne? Já bych za to ruku do ohně nedal.  Přeposílejte tento článek vašim přátelům a známým. Sdílejte na vašem blogu, na internetových fórech, atd., ať lidi vědí proti čemu bojovat.

Raul Diego je nezávislý fotožurnalista, vědec, spisovatel a dokumentarista v „MintPress News

Originál článku: Global Research
Překlad: Administrátor TOP-CZ

Comments are closed.