Vložil: Admin
To ticho mainstreamových médií kolem smrti Klause Eberweina je ohlušující, píše americký server zerohedge.com. Bývalý haitský státní úředník byl nalezen mrtvý v motelu South Dade v okrese Miami-Dade. Bylo mu padesát let. Hlavní média o případu vesměs mlčí. Soudní lékařská expertiza určila za příčinu smrti „sebevraždu“. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, kdyby…
…kdyby Eberwein nebýval činitelem haitské vlády, od kterého se čekalo, že příští týden rozkryje celý rozsah korupce a černých aktivit Nadace Clintononových. A že bylo co rozkrývat.
„Střelil se do hlavy,“ řekla Veronica Lamarová, patoložka okresu Miami-Dade. Pan Eberwein měl v úterý stanout před protikorupční komisí haitského senátu pro etiku, potvrdil šéf komise, senátor Evalière Beauplan. Komise vyšetřuje správu fondů Petrocaribe. Blízký přítel Gilbert Bailly řekl, že jeho smrt byla šok. „Vyrůstali jsme spolu, byl moje rodina,“ řekl Gilbert.
Naposledy spolu mluvili dva týdny před Eberweinovou smrtí a podle Baillyho byl jeho přítel v dobré náladě. Eberwein, příznivec bývalého prezidenta Haiti, Michela Martellyho, zastával pozici generálního ředitele vládní agentury pro ekonomický rozvoj a byl ředitelem hospodářských a sociálních fondů pro otázky pomoci zemím západní Afriky, lépe známým jako FAES. Ve funkci působil od května 2012 do února 2015.
Zajímavé ale je, že muž, který měl dobrou náladu, magicky spáchal sebevraždu těsně předtím, než měl svědčit proti Hillary Clintonové. Krátce před svou smrtí údajně přátelům zmiňoval, že jeho život je v ohrožení kvůli jeho vyzrazení zločinných aktivit Nadace Clintonových. Před haitskou senátní komisí pro etiku a boj proti korupci a před antikorupční komisí se očekávalo, že vypoví, jak Nadace Clintonových zneužila příspěvky mezinárodních dárců na pomoc po haitském zemětřesení.
Nadace Clintonových je zločinná, jsou to zloději, jsou to lháři a je to skandální,“ vykřikoval Eberwein při protestu před ústředím Nadace Clintonových loni v Manhattanu. Teď je ale mrtvý. A jeho blízcí přátelé a obchodní partneři nevěří, že zrovna on mohl spáchat sebevraždu.
Eberwein během své vládní funkce a po ní čelil podezřením z podvodů a korupce ohledně toho, jak agentura spravovala fondy. Mezi problémy byl i dohled FAES nad fušerskými rekonstrukcemi několika škol postavených po ničivém haitském zemětřesení z 12. ledna 2010. Podle Eberweina to ale byla Nadace Clintonových, která byla hluboce zahnízděná ve zdejších lumpárnách, a měl o tom v úmyslu v úterý vypovědět.
Podle Eberweina z peněz, které mezinárodní dárci dali Nadaci Clintonových s výslovně určeným účelem přímé pomoci Haiťanům, v rukou haitských organizací skončilo jen ubohých 0,6 procenta. Dalších 9,6 procenta skončilo u haitské vlády. Zbývajících 89,9 procenta – čili 5,4 miliardy $ – bylo ulito k nehaitským organizacím.
Naiva či nepoučitelný optimista by mohl namítnout, že mohlo jít o shodu okolností, Eberweina náhle omrzel život a jeho smrt s Clintonovými nesouvisí. Seznam smrti, který se za Clintonovými táhne po celou dobu jejich kariéry, však naznačuje mnohem temnější scénář.
Eberwainův konec se až mrazivě podobá předchozím osmdesáti (!) záhadným (sebe)vraždám a podivuhodným „nešťastným náhodám“, které úzce souvisejí s kariérami Hillary a Billa Clintonových. Každý, kdo kdy mohl mocné manžele ohrozit, musel zemřít. Namátkou jmenujme třeba Michaela Hastingse, investigativního reportéra časopisu Rolling Stone, který zemřel v roce 2013 za podezřelých okolností při autonehodě; psal investigativní články o Hillary Clintonové a před smrtí se svěřil přátelům, že má strach o život. Nebo Garryho Weba, držitele Pullitzerovy ceny za novinařinu, který napsal několik knih a reportáží o pašování kokainu přes letiště v Arkansasu, kde byl guvernérem Bill Clinton, v roce 2004 údajně spáchal sebevraždu – dvěma výstřely do hlavy. Anebo Vincenta Fostera, poradce prezidenta Clintona pro právní a finanční záležitosti a pravděpodobného milence Hillary Clintonové – ten měl detailní přehled o účtech a vazbách manželů Clintonových a měl vypovídat před Kongresem ohledně záznamů, jež Clintonová odmítla předat, ale byl nalezen s prostřelenou hlavou v parku ve Washingtonu.
Zdroj: Časopis Šifra