„Harakiri EU“ jménem Washingtonu. Zkáza Nord Streamů, plánuje Evropská komise zničit Evropskou unii?

Autor: Peter Koenig, 01. 10. 2022

Možná byste měli vzít na vědomí tento nedávný citát maďarského premiéra Viktora Orbána:

Ozbrojený konflikt na Ukrajině bude pokračovat až do roku 2030, v důsledku čehož Ukrajina ztratí polovinu svého území a EU v té chvíli přestane existovat. Tento konflikt mohl být lokální, ale v souvislosti se zásahem Západu se stal globálním, v důsledku čehož dojde ke zničení ekonomiky EU.

 

Zdá se, že Orbán má také podporu – přinejmenším tichou – Visegrádské skupiny, která se skládá ze čtyř zemí (V4).

Jedná se o neformální regionální formát spolupráce mezi čtyřmi středoevropskými zeměmi: Polsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko, které spojuje nejen sousedství a podobná geopolitická situace, ale především společná historie, tradice, kultura a hodnoty. V4 byla založena v únoru 1991 v maďarském Visegrádu čtyřmi členskými zeměmi.

Výše uvedené prohlášení je reakcí premiéra Viktora Orbána na hrozbu (nevolené) předsedkyně Evropské komise Ursuly van de Leyenové, která Maďarsku pohrozila, že je odstřihne od 7,5 miliardy eur, které jim náleží v rámci tzv. politiky soudržnosti Evropské unie. Jedná se o hlavní investiční politiku EU, jakousi kompenzaci COVID.

Podle pravidel EU poskytuje Fond soudržnosti podporu členským státům, jejichž hrubý národní důchod (HND) na obyvatele je nižší než 90 % průměru EU-27. Účelem dotace je posílit hospodářskou, sociální a územní soudržnost EU.

V tomto rámci je cílem politiky soudržnosti prospět všem regionům a městům Unie a podporovat hospodářský růst, tvorbu pracovních míst, konkurenceschopnost podniků, udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí.

Proč tedy ta hrozba? Protože pan Orbán odmítá sankce vůči Rusku?

Protože vyjadřuje své právo suverénního státu – a jako vůdce Maďarska ho podporuje asi 70 % lidí – všech, kteří považují národní suverenitu za důležitější než poslouchat diktát nefunkční Evropské unie, vazala USA par excellence.

A – ačkoli válka není nikdy ospravedlnitelná – pan Orbán chápe, proč Rusko muselo podniknout kroky na ochranu ruského lidu v oblasti Donbasu a navíc demilitarizovat nacistický stát Ukrajina – zejména prapor(y) Azov, které za druhé světové války bojovaly po boku Hitlerových vojsk proti Sovětskému svazu.

Nemluvě o neustálém a stále se zvyšujícím tlaku ze strany Washingtonem řízeného NATO, které vniká do Ruska, plus o tom, že ani jedna ze dvou minských dohod (září 2014 a duben 2015), které sponzorovaly Francie a Německo, o urovnání konfliktu na Ukrajině, nebyla nikdy dodržena.

Viz tato zpráva o paní Victorii Nulandové, náměstkyni ministra zahraničí v roce 2014 „Fuck Europe“, a další. Tento rozhovor předcházel o několik dní pouze Západem – USA, EU, NATO – inspirovanému majdanskému puči z 22. února 2014 proti legitimně a demokraticky zvolenému ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi.

Je třeba zmínit také dvacet nebo třicet biologických laboratoří 4. stupně (válečného typu), které na území Ukrajiny vybudovaly a financují USA. To přiznala sama paní Nulandová před výborem amerického Kongresu. Tyto laboratoře představovaly pro Rusko přímé nebezpečí. Prezident Putin samozřejmě nemohl jen tak přihlížet, jak NATO vyzbrojuje a cvičí ukrajinskou armádu „botami na zemi“.

To vše je samozřejmě Evropské komisi známo. Paní von der Leyenová zná o Ukrajině přesnou pravdu, ale stále lže Evropanům, čemuž masivně napomáhají zkorumpovaná média. Proto jsou Evropané zaslepení a stále téměř unisono křičí: Rusko-Rusko-Rusko!

Vzhledem k těmto okolnostem si člověk klade otázku, zda vedení EK nemá v úmyslu vědomě zničit Evropskou unii. Ve skutečnosti přesně vědí, co dělají.

Washington/NATO si vybraly ty nejlepší kandidáty pro realizaci svých nekalých plánů.

Záznamy o korupci paní Von der Leyenové a německého kancléře Scholze, který denně zrazuje Evropu a svou zemi, mluví samy za sebe.

Nyní přichází na řadu Itálie

Když se Itálie připravovala na své volby, které se konaly minulý týden – a zdálo se, že z nich vzejde jako vítěz koalice pravicových stran, které jsou všechny proti sankcím vůči Rusku, paní von der Leyenová opět zvedla prst a ukázala na Itálii a připomněla Italům, že by měli hlasovat podle evropského mandátu, samozřejmě neoliberálního, a pro agendu globalistů.

Paní von der Leyenová naznačila, že by zemi mohly hrozit tresty, jaké byly nedávno vyměřeny Maďarsku a Polsku, pokud nadcházející volby skončí předpokládaným vítězstvím pravice.

Můj přístup je takový, že pokud jakákoli demokratická vláda bude ochotna s námi spolupracovat, tak budeme spolupracovat„, řekla v odpovědi na otázku, zda má „obavy“ z nedělního hlasování v italském parlamentu, v němž by se podle odhadů měli na prvním místě umístit konzervativní Bratři Itálie (Fratelli d’Italia).

Pokud se věci budou vyvíjet obtížným směrem, mluvila jsem o Maďarsku a Polsku, máme nástroje,“ vysvětlila von der Leyenová (RT, 23. září 2022).

Tyto nástroje se týkají zadržení peněz z Fondu soudržnosti. Pokud nic jiného, pak toto prohlášení podnítilo ještě silnější italské hlasování směrem doprava.

Mezitím je výsledek voleb jasný. Volby vyhrála koalice vedená stranou „Bratři Itálie“, Giorgie Meloniové. Očekává se, že paní Meloniová sestaví nejpravicovější vládu v zemi od konce druhé světové války. Její součástí bude i krajně pravicová Liga vedená Matteem Salvinim a také Forza Italia v čele s trojnásobným premiérem Silviem Berlusconim. Salvini odsoudil „hanebnou aroganci“ von der Leyenové a vyzval EK, aby „respektovala svobodné, demokratické a suverénní hlasování italského lidu!“.

Giorgia Meloniová povede jako první žena v novodobé italské historii novou italskou vládu.

Všechny italské koaliční strany nejsou příliš nakloněny EU. Paní von der Leyenová je rozhodně nebude zastrašovat. A ona to ví, stejně jako všichni její podporovatelé a ti, kdo jí dávají rozkazy, Washington, NATO, Pentagon a gigantický neviditelný finanční komplex, který stojí za globalizačním projektem WEF, tedy za Jedním světovým řádem (OWO).

Co kdyby Itálie a/nebo Maďarsko opustily EU?

Itálie je jedním z původních členů evropské aliance, jejíž kořeny sahají k Evropskému společenství uhlí a oceli (ESUO) a Evropskému hospodářskému společenství (EHS), které byly založeny Bruselskou smlouvou z roku 1948, Pařížskou smlouvou z roku 1951 a Římskou smlouvou z roku 1957.

Nezapomínejme také, že původní myšlenka Evropské unie, tedy vytvoření Římské smlouvy, pochází od Rockefellerů. Ti již tehdy věděli, že obnovená Evropa, zejména s Německem v čele, by se mohla stát pro Spojené státy nežádoucí konkurencí. Ale jako sdružení zemí s jednou měnou by je bylo možné kontrolovat. Nikdy by se však neměly stát jednou zemí, podobnou federaci ve stylu USA. Jako hospodářský blok by to bylo příliš nebezpečné.

S rovněž plánovaným zničením Sovětského svazu studenou válkou a veškerou falešnou nebezpečnou propagandou, která s tím souvisela a která pro USA úspěšně skončila v roce 1991, to pro jednotnou říši vypadalo dobře.

Jenže pak přišel Vladimir Putin a nic nešlo tak, jak si Západ, hlavně Washington, projektoval. Protože Evropa pod kouzlem a imaginárním „nebezpečím“ SSSR už byla pod křídly svého ochránce a mentora, Washingtonu, Pentagonu a pak stále se rozšiřujícího NATO. Evropa vlastně neměla vlastní armádu. O obranu Evropy se mělo postarat NATO.

Jediným tehdejším vizionářem, který viděl a předpověděl zánik Evropy v rámci NATO a bez její vlastní armády, byl generál Charles de Gaulle, francouzský prezident do roku 1969. Ten Francii z NATO vyvedl, dokud francouzský prezident Sarkozy v roce 2009 Francii do Severoatlantické aliance opět navrátil.

Zpět k Itálii.

Mohl by to být skutečně konec Evropské unie, jak ji známe, pokud Itálie z aliance vystoupí, nebo ještě lépe, pokud z aliance vystoupí Itálie a Maďarsko. Pokud by z EU vystoupilo Maďarsko, nejspíše by ho následovali jeho spojenci z Visegrádské skupiny (V4 = Polsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko).

Viz toto 4minutové video „Hanebná arogance“.

 

A je toho víc – podmořské výbuchy plynovodů Nord Stream 1 a 2.

Dne 27. září 2022 zničilo několik hlubinných výbuchů oba německo-ruské plynovody Nord Stream 1 a 2. To předpokládá, že žádný nátlak ani druhé myšlenky německého vedení nebo parlamentu či podnikatelské komunity nemohou zvrátit rozhodnutí Německa o uvalení sankcí na Rusko a o odmítnutí nákupu ruského plynu.

Není možné, aby EU se sídlem v Bruselu spolu s NATO o plánu na zničení nevěděla. Jedná se tedy o sebevražedný akt EU, která dobrovolně ničí německou ekonomiku a s ní i velkou část evropské/unijní ekonomiky – a životní úroveň Evropanů.

Aby tento dlouho plánovaný akt sebezničení, který byl nadiktován Washingtonem a schválen EU, nemohl být zvrácen, musely být oba plynovody zničeny. Celkem čtyři výbuchy, které zaregistrovalo Dánsko a Švédsko. Neupravený plyn vyvěrá z moře poblíž Dánska. Důsledky pro životní prostředí a zdraví zatím nelze posoudit.

Hodnota unikajícího plynu však již byla po dvou dnech vyčíslena na 2 miliardy eur.

Odvrácení jejich závazku vůči Washingtonu zničit Evropu bylo totiž pro západní rádoby mocnosti impéria, USA/NATO, rizikem. Pokud by Německo z etických důvodů nebo z důvodů svědomí upustilo od svého destruktivního rozhodnutí, aby ochránilo své obyvatelstvo před předpovídanou „extrémně studenou zimou“ a před implozí ekonomiky – čehož jsme v současnosti svědky -, západní globalizační alias OWO-plán by selhal.

Výbuchy plynovodů jsou otevřeným vyhlášením války Evropě. Občanům Evropy. A to – velmi pravděpodobně – s plným vědomím Bruselu, tedy Evropské komise, nebo alespoň šéfky EK.

Již 22. února 2022 v odpovědi na otázku novináře, co by Washington udělal, kdyby se Německo navzdory svým současným sankcím vůči Rusku rozhodlo koupit ruský plyn, aby zachránilo svou ekonomiku a možná i životy mnoha Němců, Biden řekl, že mají prostředky k sabotáži plynovodů v Baltském moři. Viz 35sekundové video.

Dne 2. září 2022 již ruské zpravodajské služby informovaly o vojenských manévrech USA/NATO s podvodními drony, naloženými výbušnými zařízeními. Viz ZDE.

Dne 26. září 2022 speciální podvodní torpéda USA / NATO vyhodila do povětří Severní proud 1 a 2.

Bez ohledu na všechny důkazy, že Brusel si byl plně vědom tohoto „válečného aktu“ proti Evropě, který zahájily USA/NATO, nabývá masivní a jako zcela obvykle klamavé pokrytecké vystupování EU ostudných rozměrů. Šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell ve středu uvedl, že blok je „hluboce znepokojen“ poškozením plynovodů Nord Stream 1 a 2, které spojují Rusko s Německem přes Baltské moře.

„Evropa slibuje „ráznou a jednotnou“ reakci na podezření ze sabotáže dvou ruských plynovodů.“

Sabotážní čin může zanechat trvalé nenapravitelné škody, pokud nebude rychle opraven, protože pronikající mořská voda může rychle způsobit korozi potrubí, uvedl podle zprávy RT nejmenovaný německý úředník.

Kdo škody včas opraví, aby koroze nezanechala trvalé následky?

Německo k tomu s největší pravděpodobností nebude mít svolení USA/NATO a Rusko – no, NATO udělá cokoli, aby tomu zabránilo.

V této fázi má Rusko možná největší zájem na tom, aby plyn přestal proudit, aby se zastavily hospodářské ztráty a případné škody na životním prostředí.

***

Souhrnně řečeno, vše směřuje ke zničení Evropy ze všech stran a úhlů: Demontáž Evropské unie. Předpokládaná vláda jednoho světového řádu nechce jednat s blokem zemí, zahrnujícím 500 milionů lidí a odhadovaným HDP v ekvivalentu 17 bilionů USD (2022), což je de facto třetí největší ekonomika světa po USA a Číně (2022 odhad USA a Číny 20 bilionů USD, resp. 19,9 bilionů USD).

Takže zničení evropské ekonomiky a zničení EU – aliance evropských zemí, kterým Washington nikdy nedovolil stát se federací, jako jsou Spojené státy americké – je plán, kterého si je EK plně vědoma a se kterým souhlasila.

Tím lze také vysvětlit odchod Velké Británie z EU.

Agresivní provokace vůči Itálii, otci zakladateli EU, plus Maďarsku a potažmo V4, jsou strategií impéria na rozpad EU, kterou provádí právě Evropská komise.

Vědomí tohoto plánu může otřást dostatečným počtem vysoce postavených politiků a zejména podnikatelů a generálních ředitelů, aby jej zastavili. Aby zastavili alespoň ekonomickou destrukci Evropy. EU ve své současné podobě je ostudou. Její demontáž a návrat k suverénním národním státům by byl pro lidstvo přínosem. Umožnilo by to nový, neglobalistický začátek – jeden velký krok od globalizovaného OWO.

***

Peter Koenig je ekonomem a geopolitickým analytikem. Je specialistou na vodní zdroje a životní prostředí. Více než 30 let pracoval ve Světové bance a Světové zdravotnické organizaci po celém světě v oblasti životního prostředí a vody. Přednáší na univerzitách v USA, Evropě a Jižní Americe. Pravidelně píše pro Global Research, ICH, RT, Sputnik, PressTV, 21. století, Greanville Post, Defend Democracy Press, TeleSUR, Blog Saker, New Eastern Outlook a další internetové weby. Je autorem knihy „Implosion – Economic Thriller“ o válce, ekologickém ničení a firemní chamtivosti, která vychází z faktů a třiceti let zkušeností ze Světové banky po celém světě. Je také spoluautorem knihy „Světový řád a revoluce„.

Originál zdroj článku a obrázků: Global Research
Překlad a české titulky: Admin Nekorektní TOP-CZ