„Great Reset“ – technokratická agenda, která roky čekala na explozi globální krize

Perspektiva jak ideologie „velkého resetu“, nezvolených byrokratů přivede společnost k masivnímu dohledu a kontrole.

Autor: Tim Hinchliffe, 16. listopadu 2020

Tváří v tvář globální pandemii nevolený orgán globálních byrokratů se sídlem v Davosu, požádal svět aby důvěřoval jeho vizi technokratického „Velkého Resetu“, protože dobře věděl, že veřejnost by pro takovou žádost nikdy nešla, nebýt této „zlaté příležitosti“, na kterou všichni čekali.

Když šéf Světového ekonomického fóra (WEF) Klaus Schwab letoss v červnu oznámil, že „Nyní je čas na velký reset“, nebylo to poprvé, co o to požádal.

Ve skutečnosti vyzval WEF, aby zahájil Velký Reset již před pěti lety, ale letos říká, že pandemie COVID-19 je nejnaléhavějším důvodem k restrukturalizaci celé společnosti a globální ekonomiky.

Skvělá resetovací agenda již byla zavedena dlouho před pandemií koronaviru a WEF jen čekalo na krizi, která by to  umožnila zahájit.

Celosvětové blokování, které ničí podniky, ničí celou ekonomiku a zanechává lidi opuštěné a zbavené jejich ústavních práv, zatímco se vlády snaží uzákonit invazivní sledování kontaktů, imunitní pasy a další masivní bioelektronické sledovací přístroje, by před touto pandemii nebyly nikdy přijaty občany svobodné společnosti

Takzvaný Velký Reset je stará ideologie vyhlášená po celá desetiletí globalisty, jakým je Henry Kissinger, který v roce 2014 řekl: „Nikdy předtím nebylo nutné sestavit Nový Světový Řád (NWO) z tolika různých vnímání nebo v tak globálním měřítku“.

Velký reset je navrhovaný mechanismus uvedení do pohybu nový globální řád, ale nebylo by možné uskutečnit tak odvážný plán bez globální krize která šokuje společnost až do samého jádra, ať již byla vyrobena, nebo vzikla z nešťastné události.

„Pandemie představuje vzácný, ale úzké okno k příležitostí přemýšlet, přehodnotit a resetovat náš svět, abychom vytvořili zdravější, spravedlivější a prosperující budoucnost“ – Klaus Schwab, WEF.

V tomto příběhu se pokusím rozebrat:

  • Jaké typy invazivních sledovacích technologií bude vyžadovat velký rese
  • Proč je Velký Reset prosazován v roce 2020
  • Jak se tato parta v Davosu snaží prodat utopii „Velkého Resetu“
  • Kdo každý bude požádán, aby se vzdal svého soukromí pro společné dobro
  • Kdy se lidé stanou hacknutelnými
  • Kde si můžete vybrat

S příchodem pandemie koronavirů má WEF perfektní záminku k rychlému prosazení své vize směřování společnosti směrem k invazivnější a rušivější technokratické budoucnosti ve jménu služby společnému dobru.

Nevolení architekti Velkého Resetu si představují utopický svět inkluzivity, rovnosti a udržitelnosti, který bude vyžadovat důvěru v nově vznikající technologie, jako je AI, 5G, Blockchain a robotika, aby byl uveden do jejich zlatého úsvitu.

 WEF-great-reset-agenda-600Skvělá resetovací agenda WEF – Klik na obrázek pro větší rozlišení

Velký Reset bude vyžadovat důvěru v technologii invazivního sledování: WEF podporuje „Zdravotní pasy“ a „Sledování kontaktů„.

Aby bylo možné dosáhnout Velkého Resetu, bude to vyžadovat důvěru v technologii a konkrétněji WEF chce mít větší důvěru v „krizově relevantní technologii“, která zahrnuje vývoj digitálních zdravotních pasů a sledování kontaktů pod novou formou správy internetu.

„The Great Reset bude vyžadovat nové instituce a obchodní modely a nové digitální technologie k jejich vybudování,“ napsal v blogu vedoucí WEF pro správu a řízení společností Daniel Dobrygowski. „Nezbytná spolupráce je však možná, pouze pokud vyřešíme problém digitální důvěry,“ dodal.

Podle DobrygowskéhoPoužití digitální technologie během krize COVID-19 nabízí jasná poučení, jedním z nich je, Cílová nedůvěra široce umožňující konkrétní technologii související s krizí.“

WEF otevřeně podporuje rozvoj tzv. „Krizové technologie„, o čemž svědčí podpora vývoje zdravotních pasů, které fungují jako digitální záznamy o vašem zdravotním stavu a určují, zda máte možnost cestovat, nebo dokonce jít ven.

Začátkem letošního roku WEF oznámilo, že podporuje vývoj a spuštění – platformy „CommonPass„, jejímž posláním je „vyvinout a spustit standardní globální model, který lidem umožní bezpečně dokumentovat a prezentovat jejich status COVID-19 (buď jako výsledky testů, nebo jako případný stav očkování) k usnadnění mezinárodního cestování a překračování hranic při zachování jejich zdravotních informací v soukromí.“

Aplikace pro sledování kontaktů mohou být silnými zbraněmi proti viru, ale mohou také být nástrojí pro státní dohled“ – zpráva WEF

WEF také poskytlo podporu další iniciativě zdravotních pasů s názvem Covid-Pass, kterou vytvořil jeden z vlastních „mladých globálních lídrů“ WEF, Mustapha Mokass, jenž byl dříve poradcem Světové banky.

Covid-Pass využívá technologii blockchain k ukládání šifrovaných dat z krevních testů, což umožňuje uživatelům prokázat, že na COVID-19 měli negativní test.

Při podpoře jak CommonPass, tak CovidPass dala elita Davosu jasně najevo, že chce, aby „krizově relevantní technologie“, jako jsou zdravotní pasy, byly součástí skvělého resetovacího řešení.

Zeptejte se sami sebe, byla by před 10 měsíci přijatelná myšlenka, že jste nuceni elektronicky prokazovat svůj aktuální zdravotní stav, abyste mohli cestovat nebo dokonce opustit svůj domov?

Proč se to teď děje?

Kostky byly vrženy před lety, ale až nyní vidí „davoská elita“ zmenšující se, přesto zlatou příležitost, vytvořit Nový Světový Řád z koronavirového chaosu.

COVID představuje „zmenšující se, zlatou příležitost“, Velký reset není odpovědí na koronavirus.

V červnu princ Charles ocenil velkou resetovací agendu pro její potenciál „učinit lidi vnímavějšími k velkým vizím změn“ poté, co utrpěl „bezprecedentní rázové vlny“.

Máme jedinečnou příležitost využít něco dobrého z této krize, její bezprecedentní rázové vlny mohou lidi přimět, aby byli vnímavější k velkým vizím změn,“ řekl princ WEF.

Princ Charles možná řekl víc, než chtěl, nebo si myslel, že si toho nevšimnete. Znovu vám říká, že Velký Reset byl vždy plán. COVID-19 je jen výmluvou.

Jinými slovy, koronavirová krize představuje pro globální establishment zlatou příležitost k prosazování své agendy na děsivou a rozzlobenou populaci, která byla pandemií a následnými blokádami natolik poražena, že se lidé stanou náchylnějšími k předání svých svobod myšlence větší centralizované moci a kontroly.

Princ Charles pokračoval: „Jak přecházíme od záchrany k uzdravení, máme jedinečnou, ale rychle se zmenšující příležitost pro poučení a návrat na udržitelnější cestu. Je to příležitost, kterou jsme nikdy předtím neměli a možná už nikdy nebudeme mít.

„Máme jedinečnou příležitost využít něco dobrého z této krize. Její bezprecedentní rázové vlny mohou lidi přimět, aby byli vnímavější k velkým vizím změn“ – princ Charles

Slova britského prince kopírují slova ředitele WEF Schwaba, který řekl: „Pandemie představuje vzácné, ale úzké okno k příležitostí přemýšlet, přehodnotit a obnovit náš svět, aby se vytvořila zdravější, spravedlivější a prosperující budoucnost.

Proč je nová příležitost tak úzká? Mohla snad semena jejich velké strategie jen kvést, zatímco svět byl rozptylován a rozdělován uprostřed chaosu?

Návnada utopie má mnoho háčků: vzdání se soukromí a svobody pro společné dobro.

Před tímto rokem by celosvětové blokování, které ničí podniky, ničí ekonomiku a zanechává lidi opuštěné a zbavené jejich ústavních práv, zatímco se snaží uzákonit invazivní sledování kontaktů, imunitní pasy a další masivní bioelektronické sledovací přístroje, to vše by nikdy nebylo přijato občany svobodné společnosti.

Pandemie koronaviru však otevřela to „úzké okno“ pro „zlatou příležitost“ a davoský klub se obává, že jakmile tato krize pomine okno může být navždy zavřeno.

WEF ve svém vlastním rámci pro správu kontaktů připouští, že „aplikace pro sledování kontaktů mohou být silnými zbraněmi proti viru, ale mohou to být také nástroje pro státní dohled.“

WEF přesto věří, že by lidé měli obětovat určité svobody, aby sloužily společnému dobru. Jedná se o globální vizi bez jasného konce a je to ta, která letí tváří v tvář ústavním republikám, které chrání určitá nezcizitelná práva.

Podle rámce WEF by přijetí technologie sledování kontaktů „nebude snadné a bude vyžadovat nový sociální konsenzus, který zahrnuje použití technologie k řešení problémů pro dobro všech.“

Navíc „toto nové myšlení by vyvažovalo obavy ohledně soukromí a dalších problémů s potenciálem vytvářet hodnoty a zlepšovat životy.“

Za účelem zavedení invazivních technologií na obyvatelstvo si občané světa budou muset uvědomit, že je to pro dobro, a že by měli změnit své myšlení, aby se méně zajímali o „soukromí a další problémy“ a více byli nadšeni „potenciálem vytvářet hodnoty a zlepšovat životy.

Velký reset „bude vyžadovat silnější a efektivnější vlády a bude vyžadovat zapojení soukromého sektoru na každém kroku“Klaus Schwab, WEF

Téměř každý navrhovatel trasování kontaktů a zdravotních pasů, včetně WEF, všichni prohlašují, že technologie by měla být používána a řízena eticky, ale téměř nevidíte žádnou zmínku o získání souhlasu lidí.

Místo toho lobují u zúčastněných stran a tvůrců politik, aby pochodeň přenesli do šíření globální vize z vrcholu dále.

Jak přecházíme od záchrany k uzdravení, máme jedinečnou, ale rychle se zmenšující příležitost pro poučení a návrat na udržitelnější cestu.“ Je to šance, kterou jsme nikdy předtím neměli a možná už nikdy nebudeme mít„- princ Charles

Pokud by dnes koronavirus zmizel z planety Země, musel by WEF počkat na novou globální krizi, nebo by prosadil stejnou resetovací agendu bez ohledu na to?

Svět musí jednat společně a rychle, aby předělal všechny aspekty našich společností a ekonomik, od vzdělávání přes sociální smlouvy a pracovní podmínky. Musíme vybudovat zcela nové základy pro naše ekonomické a sociální systémy.“ – dodal princ Charles

Při vytváření pořádku z chaosu koronavirů velký reset slibuje, že nám přinese „bezpečnější, rovnější a stabilnější svět“.

Takto plánují získat naši důvěru? Tím, že nám slíbít utopii, pokud s nimi prostě půjdeme?

Bioelektronický dohled a hackerní lidé

Nedostali jsme se ani k tomu, jak by velký reset ovlivnil světový peněžní systém a roli blockchainu a digitálních plateb, ale když se podíváte na digitální zdravotní pasy a aplikace pro sledování kontaktů, díváte se na propracovanou formu bioelektronického dohledu jaký svět ještě nikdy neviděl.

Už nejsme tajemné duše; nyní jsme hacknutelná zvířata„- Yuval Harari, WEF

Když zkombinujete biologická data s pokročilou výpočetní silou, získáte schopnost hackovat lidi.

Historik Yuval Harar ve svém projevu v Davosu v posledních několika letech uvedl, že „organismy jsou algoritmy“ a „nové technologie brzy dají některým korporacím a vládám schopnost hackovat lidské bytosti“.

Síla hackovat lidské bytosti může být samozřejmě použita k dobrým účelům, jako je poskytování mnohem lepší zdravotní péče,“ řekl Harari a dodal, „ale pokud se tato moc dostane do rukou Stalina 21. století, výsledkem bude nejhorší totalitní režim v lidské historii a již máme řadu uchazečů o zaměstnání na Stalina 21. století.

Ve Stalinově SSSR sledoval stát lidi cestou komunistické elity více než kdokoli jiný. Totéž bude platit o budoucích režimech úplného sledování.“ – Yuval Harari, WEF

Velký reset volá po restrukturalizaci všech aspektů společnosti a to lze provést pouze tehdy, když lidé důvěřují stále invazivnější bioelektronické sledovací technologii, kterou chtějí nasadit.

Čím více lidí ví, že je někdo sleduje, tím více změní své chování. Pouhé vědomí, že někdo sleduje každou vaši digitální transakci, způsobí, že se budete řídit určitými normami.

Jak populace vyrůstá pod masivním dohledem, přizpůsobí své chování tak, aby vypadalo pro společnost normální, ale vyhovovalo autoritě. V průběhu času se občané ze strachu budou sami hlídat.

Podívejte se na stav dohledu komunistické Číny a uvidíte, co tím myslím.

WEF chce získat vaši důvěru, máte na výběr

Tyranie přichází v jemných fázích. Zpočátku je to pomalé, ale než si uvědomíte, že vůbec existuje, už vyhrála.

To je to, co vidím, že se děje s pekelným spojením „Velkého resetu“ s „Novým normálem„.

Ti, kdo tahají za nitky, prosili o globální krizi, aby se uvolnila cesta pro jejich celosvětovou restrukturalizaci společnosti a ekonomiky.

Letos, tváří v tvář globální pandemii, vás nezvolený orgán globálních lobbistů se sídlem v Davosu požádal, abyste věřili v jejich vizi technokratické utopie, protože dobře věděli, že by takovou žádost nikdy nemohli vydat, pokud by nepřišla „zlatá příležitost“, na kterou všichni čekali.

A v tom spočívá vaše síla, drahý čtenáři. Je to tvoje volba.

Můžete věřit vizi WEF organizované některými z nejvlivnějších byrokratů na světě, nebo můžete být skeptičtí k celé agendě, která vás žádá, abyste jejich plánu důvěřovali.

****

Tim Hinchliffe je redaktorem The Sociable. Mezi jeho vášně patří psaní o tom, jak technologie ovlivňuje společnost a paralely mezi umělou inteligencí a mytologií. Dříve působil jako reportér ghanské kroniky v západní Africe a redaktor Colombia Reports v Jižní Americe.

Originál textu a obrázků: Global Research
Překlad: Administrátor TOP-CZ