Globální oteplování a stopa peněz – chceš-li odhalit pravdu, hledej kudy jdou peníze a zjistíš, jak je svět klamán!

Autor: F. William Engdahl

Mega-korporace a mega miliardáři v globalizaci světové ekonomiky v posledních desetiletích, jejichž snaha o snížení hodnoty akcionářů a snížení nákladů, způsobila tolik poškození našeho životního prostředí v průmyslovém světě i v nedostatečně rozvinutých ekonomikách Afriky, Asie, Latinské Ameriky, jsou předními podporovateli dekarbonizačního hnutí ze Švédska do Německa do USA a dále. Je to bolest svědomí, nebo to může být hlubší program financování vlastního vzduchu, který dýcháme, a další?

Ať už si člověk může myslet na nebezpečí CO2 a rizika globálního oteplování, která prý v příštích zhruba 12 letech způsobí celosvětovou katastrofu průměrným zvýšením teploty o 1,5 až 2 stupně Celsia, stojí za zmínku, kdo podporuje současnou záplavu propagandy a klimatického aktivismu.

Zelené finance

Několik let před tím, než se Al Gore a další rozhodli použít mladou švédskou studentku jako dítě pro plakát pro naléhavost opatření v oblasti klimatu, nebo v USA výzvu Alexandrie Ocasio-Cortezové k úplné reorganizaci ekonomiky kolem Green New Deal, giganti financí začali vymýšlet programy pro řízení stovek miliard budoucích fondů k investicím do často bezcenné „klimatické“ společnosti.

V roce 2013, po letech pečlivé přípravy, vydala švédská realitní společnost Vasakronan první korporátní „Green Bond“. Následovaly ji další společnosti, včetně společností Apple, SNCF a hlavní francouzské banky Credit Agricole. V listopadu 2013 vydala společnost Elon Musk, problémy prošpikovanou Teslu Energy, s prvním zabezpečením solárních aktiv. Dnes, podle něčeho, co se nazývá iniciativa Climate Bonds Initiative (Iniciativa pro dluhopisy v oblasti klimatu), je více než 500 miliard dolarů v takových zelených dluhopisech vynikající. Tvůrci nápadu na dluhopisy uvádějí, že mají v úmyslu získat celosvětový podíl na 45 bilionech dolarů spravovaných aktiv, které se nominálně zavázali investovat do projektů „šetrných ke klimatu“ .

Bonnie Prince Charles, budoucí britský monarcha, společně s Bank of England a City of London finance, propagovaly „zelené finanční nástroje“ vedené Green Bonds, aby přesměrovaly penzijní a podílové fondy na ekologické projekty. Klíčovým hráčem v propojování světových finančních institucí s Zelenou agendou je odcházející ředitel Bank of England, Mark Carney. V prosinci 2015 vytvořila Rada pro finanční stabilitu „Bank of International Settlements“ (FSB), které předsedal Carney, pracovní skupinu pro finanční zveřejňování související s klimatem (TCFD), která má poskytovat poradenství „investorům, věřitelům a pojištění v souvislosti s riziky spojenými s klimatem“. To bylo jistě bizarní zaměření na světové centrální bankéře.

V roce 2016 TCFD spolu s City of London Corporation a britskou vládou zahájily iniciativu Green Finance Initiative, jejímž cílem bylo nasměrovat biliony dolarů na „zelené“ investice. Centrální bankéři FSB nominovali 31 osob do TCFD. V čele s miliardářem Michaelem Bloombergem, zahrnuje klíčové lidi z „JP MorganChase„, od „BlackRock“ – jednoho z největších správců aktiv na světě s téměř 7 biliony dolarů; „Barclays Bank„, „HSBC, londýnsko-hongkonská banka“ opakovaně pokutována za praní drog a dalších černých fondů, „Swiss Re„, druhá největší pojišťovna na světě; Čínská banka „ICBC„, „Tata Steel„, „ENI oil„, „Dow Chemical„, těžařský gigant „BHP Billington“ a „David Blood z Al Gore’s Generation Investment LLC„. Ve skutečnosti se zdá, že lišky píší pravidla pro nový Green Hen House, (Zelený Slepičí dům).

Carney z Bank of England, byl také klíčovým aktérem ve snaze učinit z londýnského City finanční centrum globálních zelených financí. Odcházející kancléř britské státní pokladny, Philip Hammond, v červenci 2019 vydal bílou knihu „Zelená finanční strategie – Transformace financí pro zelenější budoucnost“. Článek uvádí: „Jednou z nejvlivnějších iniciativ, která se má objevit, je Rada finanční stability, soukromá pracovní skupina pro zveřejňování finančních informací o změně klimatu (TCFD), podporovaná Markem Carneyem, jíž předsedá Michael Bloomberg. To potvrdily instituce představující celosvětově aktiva ve výši 118 bilionů dolarů. Zdá se, že zde existuje plán. Plánem je financování celé světové ekonomiky pomocí strachu z konce světa, scénář k dosažení libovolných cílů, jako jsou „čisté emise skleníkových plynů s nulovou hodnotou“.

Klíčový herec Goldman Sachs

Všude přítomná banka Wall Street, Goldman Sachs, která vytvořila mimo jiné odcházejícího prezidenta ECB Maria Draghiho a ředitele Bank of England Carney, právě odhalila první globální index špičkových environmentálních zásob, provedený společně s londýnským CDP, dříve „Projekt zveřejňování uhlíku“. CDP je zejména financován investory, jako jsou HSBC, JPMorgan Chase, Bank of America, Merrill Lynch, Goldman Sachs, American International Group a State Street Corp.

Nový index, nazvaný CDP Environment EW a CDP Eurozone EW, si klade za cíl nalákat investiční fondy, státní penzijní systémy, jako je CalPERS (Kalifornský státní zaměstnanecký důchodový systém) a CalSTRS (Kalifornský státní učitelský důchodový systém) s kombinovanými $600+ miliardy aktiv, investovat do svých pečlivě zvolených cílů. Mezi nejlépe hodnocené společnosti v indexu Google, patří Microsoft, ING Group, Diageo, Philips, Danone a vhodně Goldman Sachs .

Zadejte Greta, AOC a Co.

V tuto chvíli se události střídají cynicky, protože jsme konfrontováni s divoce populárními, silně propagovanými klimatickými aktivisty, jako je švédská Greta Thunberg nebo 29-letá Alexandrie Ocasio-Cortez v New Yorku a Green New Deal. Jakkoli mohou být tito aktivisté upřímní, za nimi stojí dobře naolejovaný finanční stroj, který je podporuje.

Greta Thunberg je součástí dobře propojené sítě spojené s organizací Al Gore, jenž je cynicky a profesionálně uváděna na trh a využívána takovými agenturami, jako je OSN, Evropská komise a finančními zájmy, které stojí za současnou klimatickou agendou. Jak kanadský výzkumný pracovník a aktivista v oblasti klimatu Cory Morningstar, dokumentuje ve vynikající sérii pracovních míst, mladá Greta pracuje s dobře propojenou sítí, která je vázána na amerického investora v oblasti klimatu a nesmírně bohatého klimatického znalce, Al Gore, předsedu skupiny Generation Investment. Goreův partner, bývalý úředník Goldman Sachs, David Blood, jak bylo uvedeno výše, je členem TCFD vytvořené BIS. Greta Thunbergová byla spolu se svým sedmnáctiletým americkým klimatickým přítelem Jamiem Margolinem uvedena na seznamu „zvláštního poradce pro mládež a správce“ švédské nevládní neziskové organizace, kterou založil její generální ředitel Ingmar Rentzhog. Rentzhog je členem vůdců organizace Al Gore pro klimatickou realitu a je součástí pracovní skupiny pro evropskou klimatickou politiku. V březnu 2017 ho vyškolil Al Gore v Denveru a znovu v červnu 2018 v Berlíně. Projekt „Al Gore’s Climate Reality Project“ je partnerem společnosti We Don’t Have Time – Nemáme čas.

Kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortez (AOC), která ve svých prvních dnech na americkém kongresu udělala obrovský šok, aby odhalila „Zelený nový obchod“, který by zcela reorganizoval americkou ekonomiku za cenu asi 100 bilionů dolarů, není také bez kvalifikovaného vedení. AOC otevřeně připustila, že se ucházela o Kongres na nutkání skupiny s názvem „Spravedliví demokraté„. Jednomu tazateli řekla: „Já bych tam nešla, kdyby to nebylo pro podporu Spravedlivých demokratů“ a „Zbrusu nového kongresu„. Hm, ve skutečnosti to byly právě tyto organizace, byl to JD a také to byl Brand New Congress, (Zbrusu nový Kongres), kteří mě požádaly, abych šla na prvním místě. Jsou to ti, kteří mě volali již před rokem a půl… Nyní, jako kongresmanka, je AOC mezi poradci jako spoluzakladatelka „Spravedlivých Demokratů“.

Skutečná agenda je ekonomická

Spojení mezi největšími finančními skupinami na světě, centrálními bankami a globálními korporacemi k současnému tlaku na radikální klimatickou strategii, která by opustila hospodářství fosilních paliv ve prospěch vágní, nevysvětlitelné zelené ekonomiky, nemá nic společného s tím, aby naše planeta měla čisté a zdravé prostředí k životu. Spíše to je program, který je důvěrně svázán s „Agendou OSN 2030“ pro udržitelné hospodářství a s rozvojem doslova bilionů dolarů v novém bohatství pro globální banky a finanční giganty, kteří vlastní skutečné pravomoci.

V únoru 2019 se, po projevu Grety Thunbergové v Evropské komisi v Bruselu, zdálo, že tehdejší předseda Komise EU Jean-Claude Juncker se po statečném líbání Gretiny ruky přesunul do skutečné akce. Řekl Gretě a tisku, že by EU měla v příštích 10 letech utratit stovky miliard eur za boj proti změně klimatu. Juncker navrhl, aby v letech 2021 až 2027 „každé čtvrté euro utracené v rozpočtu EU směřovalo k opatřením na zmírnění změny klimatu.“ Jenomže Juncker neřekl, že toto rozhodnutí nemá nic společného s prosbou mladé švédskéo aktivistky. Bylo vytvořeno ve spolupráci se Světovou bankou celý rok před 26. zářím 2018 na summitu „Jedna planeta“, spolu se Světovou bankou, Bloombergovými nadacemi, Světovým hospodářským fórem a dalšími.

17. října 2018, dny po dohodě EU na summitu Jedna Planeta, podepsala společnost Juncker EU „Memorandum o porozumění s průlomovou energií v Evropě“, v níž budou mít členské korporace „průlomové energie“ v Evropě preferenční přístup k jakémukoli financování.

Mezi členy průlomové energie“ patří společnost „Virgin Air’s Richard Branson“, „Bill Gates“, „Alibaba Jack Ma“, „Facebook Marka Zuckerberga“, „HRH Prince Al-waleed bin Talal“, „Raywater Associates ‚Ray Dalio“, „Julian Robertson“ z gigantu hedgeových fondů, „Tiger Management“, „David Rubenstein“, zakladatel Carlyle Group, „George Soros“, předseda Soros Fund Management LLC, „Masayoshi Son“, zakladatel Softbank, Japonsko.

Když se nejvýznamnější nadnárodní korporace, největší institucionální investoři na světě, včetně BlackRock a Goldman Sachs, OSN, Světové banky, Anglie a další centrální banky BIS, postaví za financování tzv. Zelené agendy, Green New Deal nebo co, je čas podívat se za povrch veřejných kampaní aktivistů klimatu na aktuální agendu. Obrázek, který vidíme, je pokus o finanční reorganizaci světové ekonomiky využívající klima se snahou přesvědčit obyčejné lidi, aby nespravedlivou oběti „zachránili naši planetu.“

V roce 2010 vedoucí pracovní skupiny třetího Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu, dr. Otmar Edenhofer, řekl: „musíme jasně říci, že ve skutečnosti světové bohatství de facto redistribuujeme politikou v oblasti klimatu. Člověk se musí osvobodit od iluze, že mezinárodní politika v oblasti klimatu je environmentální politika. S environmentální politikou to nemá nic společného sterjně jako s problémy, jako je odlesňování nebo ozonová díra“. Od té doby se strategie hospodářské politiky stala mnohem rozvinutější.

****

Autor F. William Engdahl je konzultantem a přednášejícím strategických rizik, je držitelem politického titulu na Princetonské univerzitě a je nejprodávanějším autorem v oblasti ropy a geopolitiky.

Zdroj: New Eastern Outlook
Překlad: Administrátor TOP-CZ