Globální ničení, zablokování, COVID-19 – hospodářské a sociální dopady.

Autor: Peter Koenig, 11. srpna 2020

Plánované ničení světové ekonomiky

Musíme si uvědomit, že globální ničení jednotlivých zemí, ke kterému současně dochází, není žádná náhoda.

Bylo to naplánováno před desetiletím. Byly napsány tisíce stránek samostatně pro přípravu takových dokumentů, jako je „Rockefellerův dokument 2010“ a příprava „Události 201“ v NYC dne 18. října 2019, jakož i „studie“ pro WHO, aby se ospravedlnilo šíření nového viru korony (SARS- 2-2019 / COVID-19), jako pandemie, která nakonec vyvolala v polovině března, celosvětové uzamčení.

Aby tyto a další rozhodovací nástroje přišly, museli vůdci „hlubokého státu“ a jejich stoupenci vytvořit obrovské množství stránek a prosedět desítky tajných setkání. Nyní mají nejmenovaní lidé, finanční instituce a hluboký stát, celý svět v uzamčení, přesně podle předpovědi v Rockefellerovém dokumentu z roku 2010 a potvrzené Událostí 201.

Odkazy na Rockefellerův dokument z roku 2010 a návrhy předchůdců, jakož i ty, které vedly k rozhodnutím o „pandemii“ a „uzamčení“, byly snadno dostupné teprve před několika týdny. Společnost Google dnes internet z velké části „vyčistila“, nebo je odhalila a prohlásila vše, co ukazuje na ďábelské úmysly tohoto „zlého plánu“, za „falešné zprávy“.

globalni-niceni_up

Událost 201, kterou uspořádali John Hopkins s Gatesem a WEF, spočívala v simulačním cvičení pandemie, kterou nyní žijeme:

Centrum Johna Hopkinse pro zdravotní bezpečnost, ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem a Nadací Billa a Melindy Gatesové, hostilo dne 18. října 2019 v New Yorku „Událost 201“, pandemické cvičení na vysoké úrovni. Cvičení ilustruje oblasti, v nichž bude nutné, v rámci reakce na závažnou pandemii, partnerství veřejného a soukromého sektoru, aby se zmírnily rozsáhlé hospodářské a společenské důsledky.

Poznámka Admina: Pro video s vyšším rozlišením klikněte ZDE (Otevře se nové okno.)

Ze všeho toho vyplynuly důkazy o dokumentech pokynů a scénářů o tom, jak ovládat lidstvo, snižovat počet obyvatel co nejlepší eugenikou a jak nás malá „Deep Dark Elite“ nakonec bude mít všechny pod maskou, se sociálním distancováním, abychom si nemohli spolu povídat a spojovat se.

Je to strach z neviditelného nepřítele. Virus, který ohrožuje naše životy, takže nás nutí věřit, rozdělit věřící od nevěřících a propaganda démonizuje nevěřící do nenávistných pohledů a akcí maskovaných kolemjdoucích … ano, stará dobrá praxe – dobývát a vládnout. To je to, co se nyní děje.

Zničení světové ekonomiky

Mezitím se světová ekonomika rozpadá, bankroty oplývají a související nezaměstnanost stoupá do neznámých dimenzí – neznámých v historii lidstva – tím, že daleko překonala dosud nejhorší krizi z let 1929-33. A to pořád vidíme jen špičku ledovce.

Po šesti měsících Covidu, ILO (Mezinárodní úřad práce), hlásí na celém světě asi půl miliardy lidí nezaměstnaných, nebo nedostatečně zaměstnaných. Z toho neuvěřitelných 267 milionů mladých lidí (ve věku 15–24 let) není v zaměstnání, vzdělání ani odborné přípravě a mnoho dalších snáší nevyhovující pracovní podmínky.

Na globálním jihu, nebo v tzv. Rozvojových zemích, je 60% až 70% pracovní síly ve stavu „neoficiální“. Žádná sociální záchytná síť, žádné sociální dávky, žádné smluvní závazky zaměstnavatelů. Lidé jsou sami. Zamčení v karanténě? Jak by mohli, musí hledat práci, vydělávat si na denní jídlo pro sebe a často také pro své rodiny. Hladomor už roste. A smrt hladomorem není evidována, nebo je jednoduše připisována Covidu 19, pro „zlepšení“ statistiky pandemie.

Na vrcholu krize roku 2020 a dále, ILO předpovídá, že až 2 miliardy lidí, 58% světové pracovní síly na světě může být nezaměstnaných, nebo nedostatečně zaměstnaných, (celková pracovní síla na světě 2019: 3,46 miliardy). Co to říká o chudobě, hladomoru, utrpení a zoufalství, o smrti nesčetným množstvím nemocí jiných než Covid, ale spíše se týká nedostatku výživy a zdravotnických služeb, zoufalství a nakonec sebevraždy?

Podle Světového potravinového programu umírá ročně asi 9 milionů lidí na příčiny související s hladomorem a hladem. Toto číslo může a pravděpodobně bude stoupat k 1,5 až 2,0 miliardám lidí zranitelných hladomorem, z nichž mnozí mohou zemřít. Dokážete si představit, až čtvrtina světové populace, může zahynout následkem nedostatku ídla, kvůli podvodu s Covid 19, nebo spíše kvůli propagandisticky řízenému „Covid strachu“, svědomitě uplatňovaným všemi vládami světa, což opravdu není náhoda. Nemravné špatné řízení vymyšlené krize, to může způsobit kvantovou změnu naší civilizace.

Německé ministerstvo vnitra pověřilo letos v květnu tým deseti renomovaných německých lékařů a profesorů, virologů a imunologů, aby analyzovali všechny aspekty, (lékařské, ekonomické, sociální) krize Covid. Došli k závěru, že německá vláda hrubě a špatně reagovala na korona virus. Lékařský tým to označil za neškodný a „falešný poplach“ (dokument v němčině ). Některé části z klíčových pasáží dokumentu:

  • Nebezpečí Covid-19 bylo nadhodnoceno: pravděpodobně v žádném okamžiku nebezpečí, které představuje nový virus, nepřekročilo nad normální úroveň.
  • Lidé, kteří zemřeli na Coronu, jsou v podstatě ti, kteří by letos zemřeli statisticky, protože dosáhli konce svého života a jejich oslabená těla se již nemohla vyrovnat s jakýmkoli náhodným každodenním stresem (včetně přibližně 150 virů, které jsou v současné době v oběhu).
  • Na celém světě za čtvrt roku nedošlo k více než 250 000 úmrtí na Covid-19 ve srovnání s 1,5 milionu úmrtí [25 100 v Německu] během chřipkové vlny 2017/18.
  • Nebezpečí zjevně není větší než u mnoha jiných virů. Neexistuje žádný důkaz, že by to byl více než falešný poplach.
  • Závěr by mohl jít tímto směrem: Během koronské krize se stát ukázal jako jeden z největších producentů falešných zpráv.

Navrhli nouzové zasedání s německou vládou, aby podnikli okamžitá nápravná opatření, přepracovali ekonomiku, zaměstnanost a obnovili sociální normálnost. Německá vláda na tento rozumný návrh neodpověděla.

Německo je symptomatické pro většinu vlád na globálním severu i na globálním jihu. Řídí se přísnými příkazy, od nichž se nesmí odchýlit. Oproti Německu Švédi nezavřeli zemi a ekonomiku, ale byli obzvláště opatrní u starších a jiných zranitelných skupin. Nedopadli hůře, než ostatní evropské země. Naopak. Švédové se cítí méně depresivní, méně zoufalí, jsou tedy zdravější a jejich ekonomika nebyla rozebrána.

Dokáže si Švédsko zachovat svůj „výjimečný koncept jednání s Covidem? Nebo budou „objednávky shora“ vyžadovat změnu jejich přístupu? Co by se stalo, kdyby vláda chtěla zachránit své hospodářství a lidi a odvážila se těchto příkazů neuposlechnout? Jaký je rozsah tlaku nebo hrozeb? Nebo co je tou „mrkví“ pro poslouchání?

Plán, jak se vyvíjí, bude i nadále používat média pro těžkou propagandu, den co den. Covid je číslo jedna. Neexistuje jediný zpravodaj, který v titulku nemá Covida. A to vždy děsivě – tolik nových infekcí od předchozího dne – nový rekord pro tento měsíc. Míra úmrtnosti se šíří. Nikdy nemluví o tom, kolik lidí se vzpamatovalo, natož o tom, jak se tyto statistiky vytvářejí a na jakých kritériích je osoba považována za infikovanou či neinfikovanou.

Každá země, nebo dokonce v USA, každý stát, má své metody a tyto metody a čísla neověřuje žádný nezávislý orgán. Někdy tak často lékaři nebo virologičtí vědci vystoupí ze svého uzamčení a prozradí své pochybnosti a zkušenosti. Většinou ti, kteří nejsou závislí na udržení své práce, ale jsou spravedliví, také někteří, jejichž svědomí je spíše nakloněno lidstvu než zkorumpovanému systému.

Po uvolnění omezení jsou vládní rozhodnutí obrácena, na základě nárůstu nových případů, které nikdo nekontroluje! Tím se znovu zavádí povinnost nosit roušky, hrozí přísnějšími prostředky, pokud to lidé nebudou dodržovat. Ve Španělsku, kde po dlouhé karanténě, byla omezení uvolněna, lidé se radovali a tančili v ulicích. Nyní přichází již předpokládaná úderná síla. Lidé musí znovu nosit roušky, na veřejných místech, na ulici a dokonce i na pláži. Ti, kteří neuposlechnou, riskují pokutu 100 eur. Duševní neúspěch. Zpět do zoufalství.

Budou vlny uvolňování a zpřísňování covid omezení, vždy s přísnějšími kontrolami a menšími svobodami a to vše pod silnou propagandou strachu. Je to pro „dobré zdraví civilizace“. Z „pandemie“, z níž se více než 97% infikovaných zotavuje a míra úmrtnosti na infekci, je v průměru asi 0,7% a jenž je velmi podobná běžné chřipce!

Vakcína

To bude pokračovat, dokud nebude vakcína připravena a lidé budou touhle „hrou“ již tak unavení, že se dobrovolně podají vakcíně, bez ohledu na to, jak mohou být tyto vakcíny netestovány a nebezpečné. Bez ohledu na to, že tyto vakcíny s největší pravděpodobností zavedou protein pozměňující DNA a pravděpodobně přijdou s nějakým druhem nano-čipů, které lze dálkově ovládat a dálkově manipulovat. To je hlavní důvod elektromagnetických vln 5G, jejichž nebezpečí může být mnohem horší než u Covidu.

Vakcíny pozměňující DNA, to je genetická modifikace lidského genomu. Nikdy nebyly testovány na lidech. To je to, co Monsanto dělá pro rostliny a potravinářské plodiny, dělá z nich geneticky modifikované organismy – GMO. Vakcinační aliance GAVI, vytvořená a financovaná Nadací Billa a Melindy Gatesové a Glaxo-Smith-Klein, jednoho z nejvýznamnějších farmaceutických podniků na výrobu vakcín, podporovaný WHO, plánuje GMO Monsanto pro náš genom kvůli lepší kontrole lidstva, ne kvůli lepšímu zdraví. Dokážete si představit, k čemu jsou velké peníze Billa Gatese? – V EU Evropská komise přijímá vakcínu proti GMO k potírání neexistujícího viru Covid-19.

Čtěte – podívejte se více – „Pravda o vakcínách“ – video,titulky CZ

Vzpomeňte si na Bill Gatese TED Talk v jižní Kalifornii v únoru 2010, kde řekl: „ Když děláme opravdu dobrou práci (s odkazem na očkování), můžeme být schopni snížit světovou populaci o 10% až 15%“ Video s českými titulky ZDE

Digitalizovat naše životy

Z toho vyplývá úplná digitalizace našeho života, bezhotovostní společnost, pouze digitální peníze, kontrolovaná bankami, vaše zdravotní záznamy budou k dispozici každému, koho autorita schválí, vaše bankovní účty budou zranitelné vůči vnějšímu rušení, samozřejmě digitální. Mnoho lidí, zejména mladých lidí, si myslí, že digitální peníze jsou „tak cool“, stačí jen přejít kartou a nákup se uskuteční. Nemají ponětí o vedlejších důsledcích peněz pouze pro digitální použití. Žádná hotovost. Vaše svrchovaná kontrola nad vašimi penězi, příjmy, vašimi úsporami bude pryč.

Čtěte – podívejte se více – Dr. Coleman – Vládní a mediální lži, klamy a manipulace

Většina lidí doufá, že se vakcína „normálnosti“, jak ji znají nebo věděli, vrátí. To se nevrátí. Pouze pokud lidé vystoupí z oblasti strachu, vypnou své rádia, televizory a mainstreamová média plné propagandy, existuje šance, že lidé znovu získají kontrolu nad svými životy a budou moci znovu vybudovat náš vesmír jako suverénní úsilí lidstva a zruší psychotický sen elity temného hlubokého státu, který se nominuje za vládce Nového světového řádu.

Toto je skutečný plán. Můžeme to zastavit. Nepropadejte lžím, nepropadejte propagandě, obzvláště nepropadejte strachu, s nímž vás chtějí indoktrinovat. Neexistují ŽÁDNÉ DŮVODY PRO STRACH! JEN ODOLAT!

Společnost pro obnovu

Naše myšlenky by se nyní neměly soustředit na nemoc, covid, koronu – nebo na cokoli, co chcete nazvat tímto virusem strachu, ale na přestavbu naší společnosti, naší komunity, naší ekonomiky, našich sociálních struktur, našich sociálních systémů soudržnosti. Jsme zdraví. Díky izolaci jsme nemocní. Žít s rouškou nás dělá nemocnými. Strach nás dělá nemocnými. Přináší to pustinu a pustina z nás dělá nemoc. My, lidstvo, se musíme postarat o naši společnou budoucnost. Nenechte neviditelný Hluboký temný stát předstírat, že se o vás postará, nenechte se jim zmanipulovat do jejich nového světového řádu.

Síla našeho zdraví, která je přinejmenším stejně silná jako před počátkem covidu, může pohánět naši vynalézavost k vybudování nové společnosti, která opraví aberaci, do níž naše stará civilizace za poslední desetiletí uklouzla, zejména od nástupu neoliberalismu. Můžeme vybudovat civilizaci s více rovnováhy, větší spravedlnosti, zbavit se neomezeného kapitalismu, nekonečného myšlení o zisku, nekonečného konzumerismu, plýtvání zdroji, z nichž mnohé nikdy nejsou obnovitelné a navždy se ztratí.

Zahraniční dluh

Vlády musí zachránit produktivní odvětví a dotovat společnosti na přežití, aby znovu nastartovaly a znovu vybudovaly zničené ekonomiky. Za tímto účelem se místní peníze, dluh, používají nejčastěji ve všech zemích, kde dochází k záchranným vládním zásahům.

Na bohatém a industrializovaném severu je běžné, že místní dluh je spravován místně prostřednictvím svrchované měnové a hospodářské rozvojové politiky státu, jakož i politikou, která řídí sítě sociálního zabezpečení, nezaměstnanost, zdraví, penzijní dávky a další. Na globálním severu sotva existuje země, která by žádala záchranný balíček MMF.

Na globálním jihu také existují vlády, které mohou vstoupit s místními penězi na záchranu občanů a národního hospodářství. Je to svrchovaná vnitřní záležitost, je to místní dluh, jako na severu. Na jihu však z nějakých „zvláštních důvodů“ MMF a Světová banka přicházejí s cizími penězi na „záchranu“ zemí. Jinými slovy, tyto vlády se vzdávají svrchovaných práv na místní správu dluhu. Místo toho se dobrovolně podřizují, možná pod tlakem, MMF / WB pro zahraniční půjčky.

Tyto vlády zpeněžují místní dluh na zahraniční dluh, čímž zvyšují svůj zahraniční dluh a vytvářejí nejen závislost na devizových a zahraničních dluhových službách, ale také přijímají řadu podmínek, kterým by nepodléhaly, pokud by spravovaly svůj místní dluh interně. Stejně jako bohatý svrchovaný průmyslový svět na severu, s výjimkou těch evropských zemí, které se zotročily v eurozóně (většinou Řecko a další jihoevropské země), poté, co rozdaly svou finanční a hospodářskou suverenitu Evropské centrální bance (ECB) a svou politickou suverenitu Evropské komisi v Bruselu.

Před několika měsíci MMF zřídil speciální záchranný fond „Covid“ ve výši zhruba bilion dolarů, pravděpodobně nyní vyšší a nejméně 60 zemí z globálního jihu již požádalo o takové „záchranné balíčky“. Všechny tyto záchranné operace přicházejí s obvyklými řetězci. Masivní privatizace veřejných statků a služeb, jakož i ústupky za využívání přírodních zdrojů, jako jsou uhlovodíky a minerály. A co je nejdůležitější, nejnovějším korporátním převzetím a přeměnou z veřejného statku na soukromou komoditu, je VODA. Voda musí být privatizována západními společnostmi. Voda, na které závisí celý život. Privatizace vody je poslední ranou obyvatelstvu, zejména chudým segmentům země.

Alternativy k zahraničnímu dluhu – použití místního / národního dluhu místo zahraničního dluhu

Většina dluhů vyplývajících z koronové krize je místní dluh, který je vytvářen na místní úrovni (V USA jej FED nazývá QE – Quantitive Easing, složitý termín pro jednoduchou koncepci „tisk nových peněz“), svrchovanými národními bankami a národními veřejnými bankami. Mají na starosti záchranu místních průmyslových odvětví, místní pracovní sílu, budování nebo přestavování sítí sociálního zabezpečení, plány veřejného zdraví a další. Autonomní národní vláda stanoví podmínky půjček, nikoli MMF nebo WB, ani soukromá banka napojená na Wall Street, která pracuje pro zisk pro své akcionáře, spíše než pro vládu, kterou údajně „zachraňuje“.

Zahraniční dluh je nejčastěji spojen se zahraničním obchodem. Některé z nich mohou být nezbytné pro dovoz rozhodujícího zboží – potraviny, léky, náhradní díly a další. Před zvýšením zahraničního dluhu však země by měla v co největší míře využít své devizové rezervy.

Za účelem lepší kontroly používání cizích měn, může suverénní centrální banka zavést dočasný duální měnový systém – místní měnu pro místní ekonomiku a mezinárodní mezinárodní měnu s vyšší hodnotou, která bude použita pro zahraniční obchod (a na podporu substituce dovozu) – tedy řízení používání deviz – tj. potenciálně zahraniční dluh. Dobrým příkladem pro uplatňování tohoto konceptu je Čína používající duální systém do roku 1984.

Jednoduchým konceptem pro obnovu a posílení místní ekonomiky je místní produkce pro místní spotřebu, prostřednictvím systému místního veřejného bankovnictví s místními / národními penězi, monitorovaná národní autonomní centrální bankou, která pracuje pro národní ekonomiku a blaho lidí – dosáhnout soběstačnosti. Tři klíčové pilíře národní autonomie jsou – jídlo, zdraví a vzdělávání. Zahraniční obchod bude uzavřen s přátelskými národy, které sdílejí stejnou ideologii ve stylu ALBA.

To vše nebude snadné a nestane se přes noc. Nicméně jediným způsobem, jak obnovit autonomní národní ekonomiku, je deglobalizace a de-dolarizace. Život bude dál i po Covidu a zejména po pádu hegemonie dolaru.

***

Peter Koenig je ekonom a geopolitický analytik. Je specialistou na vodní zdroje a životní prostředí. Pracoval více než 30 let ve Světové bance a Světové zdravotnické organizaci po celém světě v oblasti životního prostředí a vody. Přednáší na univerzitách v USA, Evropě a Jižní Americe. Pravidelně píše pro Global Research, ICH, New Eastern Outlook (NEO), RT, Countercurrents, Sputnik, PressTV, 21. století, Greanville Post, Defend Democracy Press, Blog Saker a další internetové stránky. Je autorem knihy „Implosion – Economic Thriller“  o válce, ničení životního prostředí a firemní chamtivosti, která vychází z faktů a 30 let zkušeností Světové banky po celém světě. Je také spoluautorem knihy The World Order and Revolution! – Essays from the Resistance, (Světový řád a revoluce! – Eseje z odporu).

Originál článek a úvodní obrázek: Global Research
Překlad: Administrátor TOP-CZ

Comments are closed.