Florentská deklarace Vytvoření mezinárodní fronty „NATO-Exit“

Tento článek nenajdete na žádném českém webu. Vybral jsem ho z Global Research a přeložil pro čteenáře TOP-CZ.

Vložil: Admin

Text Florentské deklarace byl přijatý více než 600 účastníky konference „No War No NATO“, 7. dubna 2019.

Originál je v italštině. Překlady byly provedeny do angličtiny, francouzštiny, ruštiny, španělštiny. Debatám a diskusím předsedal renomovaný autor a geograf Manlio Dinucci .

Akce byla organizována italským Comitato No Guerra, No NATO, ve spolupráci s Centrem pro výzkum globalizace (CRG). Florentská deklarace byla vypracována italským Comitato a CRG.

Riziko rozsáhlé války, která by s využitím jaderných zbraní mohla znamenat konec lidstva, je reálné a rostoucí, i když si ho široká veřejnost nevšímá, což je z důvodu neznalosti tohoto hrozícího nebezpečí.

Zásadní význam má silná angažovanost při hledání cesty ven z válečného systému. To vyvolává otázku příslušnosti Itálie a dalších evropských zemí k NATO.

NATO není Aliance. Je to organizace pod velením Pentagonu a jejím cílem je vojenská kontrola západní a východní Evropy.

Americké základny v členských zemích NATO slouží k obsazení těchto zemí udržováním stálé vojenské přítomnosti, která umožňuje Washingtonu ovlivňovat a kontrolovat jejich politiky a předcházet skutečným demokratickým volbám.

NATO je válečný stroj, který pracuje pro zájmy Spojených států, se spoluúčastí hlavních evropských mocenských skupin, vyznačuje se zločiny proti lidskosti.

florence-conference1

florence-conference2Manlio Dinucci z Itálie

florence-conference3Michel Chossudovsky z Kanady

Válka s agresí vedená NATO v roce 1999 proti Jugoslávii vydláždila cestu pro globalizaci vojenských zásahů, s válkami proti Afghánistánu, Libyi, Sýrii a dalším zemím v úplném porušení mezinárodního práva.

Tyto války byůy financovány členskými zeměmi, jejíž vojenské rozpočty neustále rostou na úkor sociálních výdajů, aby podpořily kolosální vojenské programy, jako je tomu v případě jaderného programu USA, který stojí 1200 miliard dolarů.

V rozporu se Smlouvou o nešíření jaderných zbraní, USA rozdělují jaderné zbraně do pěti států, které nejsou jadernými NATO, pod falešnou záminkou „ruské hrozby“. Tímto způsobem riskují bezpečnost Evropy.

florence-conference5Zivadin Jovanovic ze Srbska

Abychom opustili válečný systém, který způsobuje stále více škod a vystavuje nás rostoucím rizikům, musíme opustit NATO a potvrdit svá práva jako suverénní a neutrální státy.

Tímto způsobem je možné přispět k demontáži NATO a všech ostatních vojenských spojenectví, k rekonfiguraci struktur celého evropského regionu, k vytvoření multipolárního světa, kde ambice lidu za svobodu a sociální spravedlnost, mohou být realizovány.

Navrhujeme vytvoření mezinárodní fronty NATO EXIT ve všech členských zemích NATO s vybudováním organizační sítě na základní úrovni, která bude dostatečně silná, aby podpořila velmi obtížný boj, kterému musíme čelit, abychom dosáhli tohoto cíle, který je pro naši budoucnost nezbytný.

Originál článku vyšel na webu Global Research
Překlad pro TOP-CZ: Admin webu.

Poznámka Administrátora: Pokud mě paměť neklame, tak KSČM má, nebo měla, jeden bod programu, vystoupení z NATO. Pak mě ale překvapuje, že nikde, v žádném tisku KSČM, jsem o této akci nenašel žádné informace, nebo nedej Marx, že by si někdo z centra předem zjistil, že se tato konference bude konat a zajistil si vstupenku pro delegáta.