Dost bylo diktátu z Bruselu. Další země vypsala referendum!

Maďarský prezident János Áder má už dost diktatury EU a vypsal referendum o migračních kvótách. Datum referenda týkajícího se povinného přesídlení nemaďarských občanů do Maďarska je stanoveno na 2. října.

Poslanci maďarského parlamentu 10. května ve zrychleném řízení schválili usnesení, které nařizuje konat plebiscit o povinném přerozdělování uprchlíků. „Jste pro, aby Evropská unie i bez souhlasu maďarského parlamentu mohla stanovit povinné přesídlení nemaďarských občanů do Maďarska?“. Takto zní otázka, na kterou budou maďarští voliči odpovídat.

Podle prohlášení tiskového odboru úřadu prezidenta rozhodla hlava státu v souladu s ústavou, iniciativou na vyhlášení referenda a ustanoveními zákona o volebním procesu, přičemž brala v úvahu příslušná rozhodnutí ústavního soudu.

Předseda vlády Viktor Orbán již 24. února oznámil, že kabinet iniciuje referendum o povinných kvótách. Usnesení parlamentu ze dne 10. května bylo opozicí napadeno u ústavního soudu. Jejich podání soud 21. června odmítl.

Je vidět, že maďarští politici už pochopili, že je třeba se nesmyslné diktatuře Bruselu ve věci povinných kvót aktivně bránit. Oproti našim vládním představitelům, v čele s krmičem uší Sobotkou, kteří zatím umí před našimi občany kvóty plamenně odmítat, aby se pak v Bruselu poslušně stavěli do pozoru!

Zdroj: inStory.cz