Davos a „Ukradený dopis“. Klaus Schwab „Globální lídři zítřka“, plus videa

Autor: William Engdahl, 18. února 2022

Slavná povídka Edgara Allena Poea “ Ukradený dopis“ výstižně popisuje program Klause Schwaba, zakladatele dnes celosvětově vlivného Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu, které vzniklo přibližně před 50 lety – Skryté před očima.

Schwab vydal v roce 2020 knihu Velký reset, v níž vyzývá světové lídry, aby využili „příležitosti“ pandemie COVID-19 k zásadní reorganizaci globální ekonomiky do podoby dystopické, shora řízené verze technokratické Agendy OSN 2030.

Podívejme se v úvodu, co vlastně Velký reset představuje:

 

Pro ty, kteří jsou ochotni trpělivě bádat, odhaluje Schwabovo WEF ohromující míru současného globalistického programu technokratické totality. Ba co víc, po tři desetiletí si k realizaci této agendy vychovával ručně vybrané kádry, přičemž pro „budoucí globální vůdce“ vytvořil vybranou globální „kádrovou školu„.

V podstatě jde o něco, co bychom mohli nazvat Davoským spiknutím, agenty prosazovanými po celém světě, aby infiltrovali nejvyšší politické kruhy a prosazovali zlověstnou agendu Davoského resetu.

Jedním z nejpřekvapivějších rysů hysterie strachu z pandemie COVID je míra, do jaké politici na celém světě společně s médii a klíčovými zdravotnickými osobnostmi následovali v jednom šiku, aby přijali bezprecedentní agendu ekonomické a lidské destrukce ve jménu boje proti viru.

Ukazuje se, že většina klíčových hráčů má něco společného. Jedná se o vybrané manažery, kteří absolvovali kádrovou školu Klause Schwaba v Davosu, jeho každoroční program Young Global Leaders a před rokem 2004 s názvem Global Leaders for Tomorrow.

Od roku 1993, kdy byla vybrána první skupina davoských kádrů, bylo v přísně utajovaném procesu, o němž se v životopisech absolventů davoské školy málokdy píše, vyškoleno více než 1.400 „budoucích globálních lídrů“. Klaus Schwab a jeho bohatí sponzoři ze Světového ekonomického fóra vytvořili s trpělivostí pavouka tkajícího rozsáhlou síť nejvlivnější síť politických aktérů v novodobé historii, nebo možná vůbec kdy.

Ve videu s Davidem Gergenem na Harvardu v roce 2017 se Schwab chlubí, že je hrdý na to, že „pronikáme do kabinetů“ s kádrem mladých globálních lídrů z Davosu. Schwab uvádí: “ Mužu říci, že když uvádím jména jako paní Merkelová a tak dále, všichni byli Mladými globálními lídry Světového ekonomického fóra“. Ale to, na co jsme teď opravdu hrdí s mladou generací, jako je premiér Trudeau, prezident Argentiny a tak dále, je, že pronikáme do vládních kabinetů… Platí to v Argentině a platí to teď i ve Francii…“

Na virtuálním summitu globálních lídrů v Davosu v červnu 2020, příznačně nazvaném Velký reset, Schwab prohlásil:

Zapojit se musí všechny země od Spojených států po Čínu a transformovat se musí všechna odvětví od ropného a plynárenského až po technologické. Stručně řečeno, potřebujeme ‚Velký reset‘ kapitalismu… Existuje mnoho důvodů, proč usilovat o Velký reset, ale nejnaléhavější je COVID-19.

Velký reset, pokračuje, vyžaduje, aby,

vlády budou muset realizovat dlouho odkládané reformy, které podporují spravedlivější výsledky. V závislosti na zemi mohou zahrnovat změny v daních z bohatství, zrušení dotací na fosilní paliva… Druhá složka programu Velkého resetu by zajistila, aby investice podporovaly společné cíle, jako je rovnost a udržitelnost.

Schwab nezmiňuje, že to byla právě jeho síť davoských „globálních lídrů“, kteří stáli v centru prosazování drakonické agendy COVID od zbytečných uzavírek přes nucené očkování až po povinné masky.

Pandemie byla nezbytnou první fází Velkého resetu. Bez ní by nemohl mluvit o zásadních globálních změnách.

 

Zde je Schwabovou agendou globální přerozdělování bohatství za účelem vytvoření nechvalně proslulé „udržitelné“ ekonomiky podle Agendy OSN 2030:

USA, Čína a Japonsko mají rovněž ambiciózní plány na podporu ekonomiky. Místo toho, abychom tyto prostředky použili… na zaplnění trhlin ve starém systému, měli bychom je využít k vytvoření nového systému, který bude odolnější, spravedlivější a dlouhodobě udržitelný. To znamená například budování „zelené“ městské infrastruktury a vytváření pobídek pro průmyslová odvětví, aby zlepšovala své výsledky v oblasti environmentálních, sociálních a správních ukazatelů (ESG).

A dodává: „Třetí a poslední prioritou programu Velkého resetu je využití inovací čtvrté průmyslové revoluce k podpoře veřejného blaha, zejména řešením zdravotních a sociálních problémů.

Ukradený dopis

Povídka amerického spisovatele Edgara Allena Poea Purloined Letter z roku 1844 vypráví o ukradeném dopisu francouzské královny, který je bezohledným ministrem použit k jejímu vydírání. Když pařížská policie pečlivě a bezvýsledně prohledává dům podezřelého zloděje, podaří se příteli vrchního inspektora najít ukradený dokument tak, že ho hledá „ukrytý na očích„.

Tak je tomu i v případě bezpochyby nejnestoudnějšího a nejzločinnějšího spiknutí moderní doby, davoského velkého resetu.

Všechno tam je, otevřené pro každého, kdo má trpělivost prokousat se stránkami tiskových zpráv a webových stránek WEF.

Pozoruhodné je, že globální hráči, davosští „kádři“ pečlivě vybraní za posledních třicet let, aby byli připraveni na mocenské pozice pro realizaci agendy Velkého resetu, jsou otevřeně jmenováni na webových stránkách Davosu, které lze při troše trpělivého hledání najít. Objevily se i dílčí seznamy, v nichž je uvedena hrstka davoských „mladých globálních lídrů„. Důkladnější prohledání asi 1400 jmen z každoročních ročníků kádrové školy od roku 1992 odhaluje překvapivou, podrobnou konspiraci. Na webových stránkách WEF se uvádí, že globální lídři jsou „vyškoleni tak, aby byli v souladu s posláním Světového ekonomického fóra“, tedy „řídit spolupráci veřejného a soukromého sektoru v globálním veřejném zájmu“.

Následující informace jsou výsledkem přezkoumání všech ročníků budoucích globálních lídrů WEF od roku 1993.

Nejvíce zarážející je, že se na rozhodujících opatřeních, díky nimž se „pandemie“ COVID-19 stala ekonomicky a fyzicky ničivým procesem, podílejí klíčoví hráči spojení se Schwabem. Absolventi WEF jsou ve středu všeho dění kolem kovidu.

Davos, Gates a mRNA vakcíny

Jádrem agendy COVID-19 je zjevně „warp speed“ zavádění nevyzkoušených experimentálních směsí upravených genů mRNA, nesprávně nazývaných vakcíny, dvěma farmaceutickými společnostmi – společnosti Pífizer (s německou společností BioNTech) a americkou společností Moderna. P

Bill Gates (WEF 1993) a jeho Gatesova nadace stojí spolu s Tonym Faucim z amerického NIAID za zaváděním genově upravených mRNA. Gatese vybral Schwab ještě před založením Nadace Billa a Melindy Gatesových, v roce 1993, do první skupiny kádrů WEF spolu s Angelou Merkelovou, Tonym Blairem, Gordonem Brownem a dalšími. Měl Schwab vliv na to, že Gates založil nadaci?

Whistleblowerka WHO, švýcarská epidemioložka Astrid Stuckelbergerová, v nedávném rozhovoru uvedla, že Gatesova nadace si za peníze, stovek milionů, v podstatě koupila kontrolu nad zkorumpovanou Světovou zdravotnickou organizací OSN.

 

Gatesova nadace spolu se Schwabovým WEF vytvořily v roce 2000 celosvětovou alianci GAVI – The Vaccine Alliance.

Další nechvalně proslulý absolvent Gatesovy třídy WEF Global Leaders, José Manuel Barroso (WEF 1993), – předseda Evropské komise v letech 2004-2014, bývalý šéf Goldman Sachs International, člen řídícího výboru Bilderbergu – byl v lednu 2021, kdy byly zavedeny mRNA vakcíny, jmenován generálním ředitelem Gatesem financované vakcínové aliance GAVI. Barroso nyní dohlíží na globální výdaje na mRNA vakcíny pro Gatese a WHO.

Albert Bourla generální ředitel společnosti Pfizer, je přispěvatelem do agendy WEF. Jeho viceprezidentka společnosti Pfizer Vasudha Vatsová (WEF 2021) se rekrutuje z řad „globálních lídrů“ WEF.

Dalším klíčovým výrobcem mRNA džbánů je společnost Moderna, jejíž generální ředitel Stéphane Bancel (WEF 2009) je dalším absolventem Davosu. Hned v následujícím roce 2010 byl Bancel vybrán jako generální ředitel nové společnosti Moderna v Massachusetts.

V roce 2016, kdy ještě nebyl schválen žádný úspěšný produkt na bázi mRNA, podepsala společnost Bancel – Moderna s nadací Billa a Melindy Gatesových rámcovou dohodu o globálním zdravotnickém projektu, jejímž cílem je podpořit vývojové projekty na bázi mRNA pro různé infekční nemoci. Ve stejném roce podepsala společnost Bancel rámcovou dohodu o globálním zdravotnickém projektu s Tonym Faucim a NIAID. Ve svém projevu na konferenci JP Morgan Healthcare Conference v lednu 2018, tedy více než rok předtím, než se svět dozvěděl o COVID-19 z čínského Wuhanu, Gates prohlásil: „Podporujeme společnosti jako CureVac a Moderna v přístupech k mRNA pro vývoj vakcín a léků„. Prozíravost?

Čtěte u nás – Škola pro Covid Diktátory Klause Schwaba z WEF, plán na „velký reset“. Škola mladých globálních lídrů WEF.

Davosští politici

Druhým klíčovým prvkem davoské pandemické agendy byla mezinárodní sestava klíčových politiků v EU a zejména v Severní Americe, kteří podpořili nejdrastičtější uzavírací opatření a nucené očkování v historii. Většina všech klíčových aktérů jsou globální lídři WEF v Davosu.

V Německu vedla kancléřka Angela Merkelová jednu z nejpřísnějších výluk COVID až do svého odchodu do důchodu v prosinci 2021. Pocházela z prvního ročníku WEF z roku 1993. Její ministr zdravotnictví Jens Spahn (WEF 2012) je též davoským absolventem. Spahn si vynutil masové mRNA injekce a prosadil zbytečné výluky a maskování. Byl to bývalý farmaceutický lobbista. Philipp Rösler, ministr zdravotnictví v letech 2009 až 2011, byl v roce 2014 jmenován výkonným ředitelem WEF Schwabem.

V prosinci vznikla nová koalice pod vedením kancléře Olafa Scholze, kterého Schwab pozval, aby na květnovém setkání v Davosu v roce 2022 přednesl zvláštní projev.

Nová německá ministryně zahraničí, lídryně Zelených Annalena Baerbocková (WEF 2020), byla vybrána jako Global Leader těsně předtím, než se stala kandidátkou na kancléřku. Kontroverzní výběr Baerbockové na post státní tajemnice pro diplomacii v oblasti změny klimatu.

Šéfka Greenpeace, Jennifer Morganová, občanka USA, je přispěvatelkou do agendy WEF a blízkou přítelkyní člena správní rady WEF Ala Gora.

Bývalý šéf německé Strany zelených Cem Özdemir (WEF 2002) je novým ministrem zemědělství a výživy.

Ve Francii se prezident Emmanuel Macron (WEF 2016) záhadně vyšvihl z neznámého ministra kabinetu a v roce 2017 se stal prezidentem Francie bez politické strany, a to pouhý rok poté, co byl vybrán do programu WEF Global Leaders. Jako prezident Macron zavedl některá z nejdrastičtějších opatření COVID na světě, včetně vnitřních pasů a povinných vakcín.

Mezi další politiky EU z davoského klubu patří řecký premiér Kyriakos Mitsotakis (WEF 2003), belgický premiér Alexander De Croo (WEF 2015). Oba zavedli přísná opatření COVID. Finská premiérka Sanna Marin (WEF 2020) vyhlásila ve Finsku výjimečný stav s přísnými výlukami a dalšími drastickými opatřeními. Ve Spojeném království byl bývalý labouristický premiér Gordon Brown (WEF 1993) v dubnu 2021 pověřen WHO prosazováním programu očkování proti COVID v „chudých zemích“ v hodnotě 60 miliard dolarů. Brown se v září 2021 stal velvyslancem WHO pro globální financování zdravotnictví.

V Severní Americe je kanadská vláda Justina Trudeaua, která je nyní vystavena masivní lidové revoltě proti jeho přísným očkovacím mandátům a dalším opatřením, prošpikována agenty z Davosu.

Sám Trudeau je přispěvatelem do agendy WEF v Davosu a častým řečníkem v Davosu. Schwab Trudeaua v roce 2016 představil slovy: „Nedokážu si představit nikoho, kdo by mohl více reprezentovat svět, který vzejde ze čtvrté průmyslové revoluce.

Klíčovým aktérem COVID je pro Trudeaua místopředsedkyně vlády a ministryně financí Chrystia Freelandová, která je členkou správní rady WEF a vede Trudeauovu kampaň COVID. Dalšími zástupci WEF v Ottawě jsou ministryně zahraničí Mélanie Jolyová (WEF 2016), ministryně pro rodinu Karina Gouldová (WEF 2020).

V USA patří k nejvyšším představitelům Bidenovy administrativy Jeffrey Zients (WEF 2003), koordinátor Bílého domu pro koronaviry. Dalším je ministr dopravy Pete Buttigieg (WEF 2019), který se po výběru Davosem náhle prohlásil za skutečného prezidenta. Agentka amerického hlubokého státu Samantha Powerová (WEF 2003) je Bidenovou šéfkou USAID, hlavní agentury pro zahraniční pomoc, která je úzce propojena s aktivitami CIA v zahraničí. Rebecca Weintraubová (WEF 2014), profesorka z Harvardu, která usiluje o totální očkování všech lidí na světě povinnými vakcínami, a to i pro děti, je poradkyní Národního poradního výboru pro vakcíny při ministerstvu zdravotnictví a sociálních služeb.

Kalifornský guvernér Gavin Newsom (WEF 2005) zavedl jedny z nejpřísnějších celostátních výluk a povinných masek, stejně jako Jared Polis (WEF 2013) guvernér Colorada, a to nařízením o veřejném zdraví, díky němuž se Colorado stalo jedním z prvních států, kde se pro vstup na velké halové akce vyžaduje doklad o plném očkování.

Austrálie a Nový Zéland jsou dva nejpřísnější tyranské režimy COVID na světě. V Austrálii byl ministr zdravotnictví Greg Hunt v roce 2001 ředitelem pro strategii WEF a v roce 2003 globálním lídrem WEF. Řídí extrémní vládní politiku COVID-19.

Na Novém Zélandu se premiérka Jacinda Ardernová (WEF 2014) setkala s Billem Gatesem v New Yorku v září 2019 jako hlavní řečník na výroční konferenci Gatesovy nadace o cílech udržitelného rozvoje, těsně před událostmi COVID v Číně a několik dní před říjnovou „simulací pandemie 201“ Světového ekonomického fóra a Nadace Billa a Melindy Gatesových. Ardernová jako premiérka zavedla vlny výluk, zrušila většinu občanských práv a prakticky zakázala mezinárodní cestování.

Klíčové think-tanky a akademici

To zdaleka není rozsah pečlivě pěstované a propagované davoské globální sítě, která stojí za organizováním globálních pandemických opatření COVID-19. Instrumentální roli hraje Rockefellerova nadace, jejíž prezident Rajiv Shah (WEF 2007) byl vůdčí osobností zelené revoluce v Africe v Gatesově nadaci, stejně jako programů očkování. Jako šéf vlivné Rockefellerovy nadace hraje Shah klíčovou roli při prosazování Velkého návratu do Davosu, kde je přispěvatelem do agendy WEF. Dalším velmi vlivným americkým politickým think tankem, který se hluboce angažuje v agendě COVID-19, je newyorská Rada pro zahraniční vztahy.

Thomas Bollyky (WEF 2013) je ředitelem programu CFR Global Health a bývalým konzultantem Gatesovy nadace a WHO. Řídil pracovní skupinu CFR s názvem Improving Pandemic Preparedness (Zlepšení připravenosti na pandemie): COVID-19 (2020).

Jeremy Howard (WEF 2013) je Australan, který na začátku COVID-19 organizoval celosvětovou kampaň za povinné obličejové masky. Mustapha Mokass (WEF 2015) vyvinul systém pasů vakcín pro agendu Schwabovy 4. průmyslové revoluce.

Goebbelsova mainstreamová média

Úloha řízených médií byla jádrem bezprecedentní propagandistické ofenzívy pandemie COVID-19. V jejím středu se nachází i Davos a Schwabův WEF.

CNN je jednou z nejznámějších propagandistických stanic, která propaguje strach a obhajuje mRNA injekce a zároveň útočí na jakoukoli osvědčenou léčbu. CNN a Davos jsou dobře propojeny.

Dr. Sanjay Gupta (WEF 2010), hlavní lékařský zpravodaj CNN, hrál klíčovou roli při propagaci oficiálního příběhu v rámci rozsáhlé akce COVID-19. Dr. Leana Sheryle Wenová (WEF 2018) je publicistkou deníku The Washington Post a lékařskou analytičkou CNN. Jako „lékařská přispěvatelka“ CNN Wenová navrhla, že život Američanů, kteří nedostali vakcínu proti COVID-19, musí být „těžký“. Anderson Cooper (WEF 2008), podjatý bývalý „stážista“ CIA, je hlavním moderátorem CNN. Jeffrey Dean Zeleny (WEF 2013) je hlavním zpravodajem CNN pro národní záležitosti.

Zatímco CNN produkuje jednostranné komentáře k mRNA úderům a COVID, vysoce vlivní majitelé korporací sociálních médií se dopouštějí bezprecedentního zákazu jakéhokoli kritického nebo opačného názoru v rámci cenzury, při níž by se červenal i Goebbels. Patří mezi ně Mark Zuckerberg (WEF 2009), miliardář a majitel Facebooku podporovaného CIA, členka představenstva Twitteru Martha Lane Fox (WEF 2012), členka britského Společného výboru pro národní bezpečnostní strategii a výboru Sněmovny lordů pro COVID-19, Larry Page (WEF 2005) miliardář a spoluzakladatel společnosti Google, pravděpodobně nejvíce cenzurovaného a nejpoužívanějšího vyhledávače na světě.

Marc Benioff (člen správní rady WEF), miliardář a majitel časopisu Time a cloud computingu Salesforce, je také spojen s iniciativou The Giving Pledge Billa Gatese. Dawood Azami (WEF 2011) je multimediálním redaktorem BBC World Service, vlivné britské státní televizní stanice.

Jimmy Wales (WEF 2007) je zakladatelem Wikipedie, která notoricky mění obsah záznamů souvisejících s COVID, aby propagovala agendu WHO a Davosu.

Lynn Forester de Rothschild (WEF 1995) vlastní se svým třetím manželem, sirem Evelynem Robertem de Rothschildem, časopis The Economist, který propaguje davoskou agendu COVID spolu s nadcházejícím zeleným resetem. Se sirem Evelynem ji seznámil Henry Kissinger na konferenci Bilderberg 1998 ve Skotsku.

Mezi další osobnosti davoské stáje budoucích globálních lídrů patří Jamie Dimon (WEF 1996), generální ředitel JP Morgan Chase, Nathaniel Rothschild (WEF 2005), syn a dědic barona Jacoba Nathaniela „Nata“ Rothschilda. David Mayer de Rothschild (WEF 2007), britský miliardář, zastánce zelené agendy, jehož majetek se odhaduje na 10 miliard dolarů.

Mezi strategické firemní „partnery“ WEF, kteří pomáhají mentorovat davoské globální lídry, patří Barclays Bank, Bill & Melinda Gates Foundation, Deutsche Bank AG, General Motors Company, The Goldman Sachs Group Inc, Google Inc, HSBC Holdings Plc, McKinsey & Company a UBS AG a další.

Je tato koncentrace globální moci pouhou náhodou, nebo součástí skutečného otevřeného spiknutí? K odpovědi může přispět přečtení aktuálního složení správní rady Světového ekonomického fóra.

*****

F. William Engdahl je konzultant pro strategická rizika. Vystudoval politologii na Princetonské univerzitě a je autorem bestsellerů o ropě a geopolitice. Je výzkumným spolupracovníkem Centra pro výzkum globalizace (CRG).

Originál článku: Global Research
Překlad: Administrátor Nekorektní TOP-CZ

podpora2