Das neue Europa je tady! ČNB zrušila regulaci koruny a Berlín nachystal zákon na masivní pokuty sociálním sítím, které nebudou odstraňovat „fake news“ výroky opozičních politiků. Farage už mluví dokonce o mafii!

intrvence

Autor: VK


Titulky zapněte tlačítkem CC v dolní části videa.

Před několika okamžiky ukončila Česká národní banka regulaci české koruny [1]. Ta začala ihned posilovat. Zatímco spotřebitelé v ČR se lehce radují s reálným výhledem nižších cen dováženého zboží do ČR, které by se mohly projevit na trhu už okolo Vánoc, na alternativě je tento krok sledován s předtuchou kroků, které tuto zdánlivě nevýznamnou událost budou následovat. Posílení koruny je totiž reakční mechanismus Berlína na neudržitelnou situaci v oblasti nízkých mezd v Protektorátu Čechy a Morava. Je naprosto vyloučené, že by české firmy začaly zaměstnancům platit více, protože nasmlouvané zakázky s německým průmyslem jsou pevně stanovené na velmi dlouhou dobu. Existuje tak de facto jediná možnost, jak posílit českou koupěschopnost a neriskovat procesy, které by mohly vést k mohutné anti-EU náladě, která po Brexitu a po Trumpexitu obchází tento rok Evropu jako strašák. Češi si za silnější korunu koupí více německého zboží, Berlín na posílení koruny neztratí.

intervence1

Pokud se podíváme na silnější korunu z makroekonomického hlediska, tak musíme konstatovat, že posílení koruny zlevní půjčky českého státu. Podle včerejších uniklých informací se příjmová strana státního rozpočtu propadla o 40 miliard korun a je to nejhorší propad za posledních 5 let. Babišova ekonomická politika sdírání živnostníků z kůže a zavádění EET tak má tady své první ovoce, v březnu se rozpočet propadl o 40 miliard a podle ČSÚ za minulý rok nebyl rozpočet v účetním zisku, ale v deficitu 20 miliard [2]. Deficit se tak po zavedení EET prohlubuje a ekonomové dávají mezi EET a propady výběrů daní rovnítko. Jak už dříve se na toto téma hovořilo v ekonomický rozborech, EET zafungovalo jako granát hozený do rybníka. Exploze pozabíjela malé rybky, které vyplavaly na vodní hladinu břichy vzhůru, ale velkých ryb se EET nedotklo. Ovšem velké ryby si uvědomily, že Babiš příště může do rybníka hodit leteckou pumu a odnesou to i ty největší ryby. Proto se velké ryby začaly daňově optimalizovat a přesouvat z ČR do ciziny, např. Zdeněk Bakala, který oznámil, že z ČR pod vedením Babiše odchází [3]. Odchází ale podle všeho jen daňově (do Holandska), ne fyzicky.

Konec intervencí ČNB proti koruně zlevní půjčky pro státní rozpočet

Samotné EET přitom za propad příjmů rozpočtů nemůže, EET je ovšem Babišovo dítě, je to symbol a reakce velkých ryb se netýká jenom uhlobaronů, ale zejména průmyslu, který při slovech Bohuslava Sobotky o progresivním zdanění mezd a platů nad 40, resp. 50 tisíc korun hrubého měsíčně chytá osypky a spolu s posledním vývojem situace v Evropě se velké nadnárodní firmy stěhují dále na východ. Ideální je dnes Ukrajina. Právě dnes Evropská unie schválila pro Ukrajince bezvízový styk [4]. Není to sice povolení pro práci Ukrajinců v EU, ale je to propustka pro evropské investory na Ukrajinu. Je to něco za něco. Andrej Babiš si neudělal domácí úkoly a nespočítal si, že utažení výběru daní a špehování živnostníků přes EET zafunguje na velké investory doslova jako ta zmíněná letecká puma padající z nebe, kterou už velké ryby vidí, ale ještě nedopadla. V Babišově království se sice může stále zpívat, ale Babišovi drábové a výběrčí daní sdírají z kůže už i prodavačky květin takovým způsobem, že bohatí kupci ve zděšení utíkají do země krále Miroslava.

intervence2Andrej Babiš ve svém tažení proti malým rybám – EET.

Uvolnění kurzu koruny tak zlevní půjčky pro ČR na kapitálových trzích, a to je dobrá zpráva pro Babiše i Sobotku. Jeden si potřebuje půjčit na zalátání propadu rozpočtu, druhý si chce půjčovat prvoplánově, protože je socialista. A silná koruna tak pomůže do ČR nasunout vyšší zadlužení státu, ale i firem, protože zahraniční kapitálové půjčky se zlevní i pro firemní sektor velkých podniků. Posílená koruna může být impulsem pro modernizace firem a pro nákup nových strojů ze západu, to by byla ta pozitivní varianta. Propadající se státní rozpočet však ukazuje, že podojená kráva potřebuje kromě dojení také dostat nažrat, jinak pojde a chcípne. A propad příjmů ČR po 3 měsících po Novém roce ve výši 40 miliard je katastrofální výsledek pro hospodáře, který podle svých slov „maká“. Česká montovna tak není lékem na ekonomickou prosperitu, stejně tak EET není zázračnou pilulkou na léčbu malých příjmů do rozpočtu. Hospodští, hokynáři a holky z ulice s kasičkou napojenou na EET opravdu nejsou ti, kteří dělají rozpočet státu. To by musel Babiš udeřit na velké ryby.

Velké ryby vyvádějí z ČR stovky miliard ročně. Těch si ale Babiš nevšímá

Musel by zdanit banky, musel by zdanit supermarkety, zahraniční subjekty, které za loňský rok vyvedly z ČR na dividendách kapitál ve výší přes čtvrt bilionu korun [5]. To jsou ty velké ryby z onoho českého rybníka. Na ty si ovšem Babiš nemůže dupnout, protože by mu ukously nohu, nebo spíš hlavu. Takže látání státního rozpočtu obstarává veřejná komedie s pokladničkami připojenými online na ministerstvo, kde úředníci hlídají správně započtené počty knedlíků a gramáž zelí na talíři v hospodě, zatímco velké firmy vyvádějí rok co rok z ČR stovky miliard. A co to má všechno společného s Novou Evropou a Berlínem?

intervence3Posílení koruny ihned po oznámení konce intervencí ČNB.

Česko se bude muset zapojit do Eurozóny a přijmout Euro. Narovnání kurzu koruny je proto nezbytností. A v Německu se na Das neue Europa už připravují s velkou vervou. Německá vláda schválila návrh zákona na pokutování sociálních sítí až do výše 50 milionů EUR, pokud nebudou odstraňovat fake news německých opozičních politiků [6]. Všechny výroky, které nebudou označeny německou vládou za pravdivé, budou muset sociální sítě a jejich provozovatelé mazat, jinak je čeká pokuta. Návrh musí ještě schválit německý Bundestag, ale to je pouze formalita. Takže německá opozice už nebude moci na sociálních sítích působit, protože Facebook a Twitter jim bude všechno mazat a označovat za fake news. Nová Evropa potřebuje stát na pevných základech, opoziční názor je nežádoucí.

Nová Evropa ukazuje Británii zuby, Farage označil EU parlament za mafii

A naprostou ukázkou síly a brutality je současné projednávání Brexitu v EU parlamentu, kde minulý týden skupina poslanců předložila Velké Británii požadavky a ultimátum, které Londýn musí splnit, jinak poslanci v EU dohodu o Brexitu zablokují [7]. Nigel Farage tak během svého proslovu přirovnal EU k mafii (viz. video v úvodu článku) a po upozornění předsedajícího se opravil, když označil EU za gangstery. Válka v EU o vznik Nové Evropy zuří na všech frontách a procesy v EU se kopírují i do České republiky. V pondělí ČNB oznámila, že regulace koruny pokračuje a že konec regulace může přijít kdykoliv, ale už po 3 dnech regulace koruny opravdu končí.

intervence4Nigel Farage označil EU parlament za mafii a gangstery.

Hospodářský propad ČR 40 miliard, procesy v EU parlamentu a uvolnění víz s Ukrajinou staví českou ekonomiku do zcela nové pozice. Andrej Babiš si bude muset začít dělat domácí úkoly, jinak mu hrozí, že nepochopí procesy, které Berlín řídí v celé Evropě. Jak zaznělo už na summitu EU v Římě před 2 týdny směrem k premiérům členských zemí: „Evropa pojede dvourychlostně a v té pomalejší rychlosti integrace nikdo z vás nechce zůstat!“ Uvolnění koruny, bezvízový styk s Ukrajinou, pokuty a mazání názorů opozičních politiků v Německu na sociálních sítích a mafiánské loučení s Londýnem v Bruselu jsou jasnými příklady procesů nasunování Nové Evropy do evropského prostoru.

Zdroj textu a foto: AE News