Další podvodná firma na českém Internetu?

Chcete vědět čím (kým) jste byli ve svém minulém životě? Nebo dokonce byste si přáli vědět přesné datum kdy se odeberete, jak říkáme na Onen Svět? Maličkost. Konečně i k nám dorazily tyto možnosti.

Celosvětová (jak jinak) společnost „Before your life“ (beforeyourlife.com) vám nabízí test, kde prý zjistíte čím, nebo kým jste byli ve vašem předchozím životě. Za malý poplatek – 99.- korun tvrdé české měny se, podle vyjádření organizátorů dozvíte, zda jste v předchozím životě patřili mezi privilegovanou vrstvu, nebo byl (jak v mnoha případech i dnes) otrokem. No nekupte to za ty peníze!

Tak jsem si řekl, vyzkouším to jak to funguje. Ne, že bych byl nějak moc zvědavý, čím (kým) jsem byl v nějakém imaginárním předchozím životě (osobně na reinkarnaci moc nevěřím), ale byl jsem zvědavý, jak to mají ošetřeno.

31.07.2013 večer jsem klikl na „Spustit test“:

zacatek

a docela pravdivě (jen málo jsem si vymyslel) jsem postupně zaškrtával jednotlivá okénka na stránečkách za sebou. No a na konci samozřejmě stránka s INFO, jak zaplatit a dostat výsledek:

konec

OK zaslal jsem mobilem SMS v požadovaném tvaru na požadované číslo a čekal co bude dál. Podle propozic jsem měl obdržet kód pro vložení do vyžádaného políčka. Jenomže, jak jsem předpokládal, žádný kód na můj mobil nepřišel ani za dlouhých 10 minut. Po těchto cca 10 minutách jsem otevřel jejich stránku „Kontakt“ a vložil dotaz proč jsem po odeslání SMS neobdržel jejich kód a jak se tedy nyní dozvím výsledek mého testu. Tento článek píši druhý den t.j. 01.08.2013 v 12:15 hodin. Do této doby žádná odpověď na můj dotaz. Takže to vypadá, že se nám zde usídlila další „Celosvětová společnost„, na tahání peněz lidem z jejich kapsy.

O tom, že tato společnost nebude nic poctivého, svědčí i jejich stránky na Google. Po zadání jejich názvu obdržíte X výpisů, ale ať si kliknete na kterýkoliv z nich, o společnosti jako takové se nedozvíte vůbec nic. Kdo za tím stojí, kdo je majitel, sídlo společnosti, prostě nic. Pouze odkazy na stránky testu, hodnocení domény atd.

Samozřejmě, dá-li si člověk práci, na Google najde vše. Takže jsem se podíval kdo stojí za Celosvětovou společnosti „Before your life“? Žádné překvapení, žádná celosvětová společnost, jednoduše české sróčko  Larpet Group. s.r.o. No a kdopak jsou majitelé této bohulibé společnosti? Jak můžete vidět sami:

larpet2

Zkušený, 26 let starý podnikatel pan Petr Špaček a jeho 23 let starý přítel Lars Henn.

Takže vážení přátelé, má-li někdo z vás zájem vyhodit z okna 99.- Kč, nedělejte to. Pusťte si Test této společnosti a výsledek bude stejný.

hr

Jak jsem psal v úvodu druhým jejich testem je, dle jejich reklamy, možnost zjisti datum vašeho úmrtí. No nevím, zda někdo má zájem vědět, kdy umře, ale podle jejich statistiky ano. Tak jsem si řekl, když jsi již vyhodil jednou 99 korun, podíváš se i na tento druhý test. Sice oficiální stránky jsou na http://www.dyingtest.com, ale jde o stejnou společnost což dokladuje styl stránek, jejich grafické provedení, a v závěru stejné číslo telefonu, kam poslat zaplacenou sms.

Otevřel jsem jejich stránku „Spustit test“:

zacatek2

Poctivě (i méně poctivě) jsem zaškrtal všechna políčka jak se postupně zobrazovala na stránkách, až jsem opět došel na poslední stránku, v podstatě se stejným obsahem, jen v jiném zobrazení:

konec3

Odeslal jsem SMS dle návodu a ani jsem nebyl překvapen, když výsledek byl naprosto stejný. Žádná zpětná SMS s nějakým kódem.  Tedy podvod číslo dva.

Co napsat na závěr? Ještě nikdy jsem nikoho policii nenahlásil. V tomto případě mám silné nutkání to udělat. Ne kvůli 198.- Kč, které jsem zaplatil. Nakonec chtěl jsem si to otestovat, tak nenaříkám. Ale když se podíváte na jejich statistická data (pokud jsou pravdivá), tak jen za jeden den v tom prvním testu to bylo 3904 x 99 = 386.496 Kč plus v druhém jen za dnešní dopoledne 2524 x 99 = 249.876 Kč. Tedy příjem jen za jediný den 636.372 Kč. I když z toho dají nějaké procento providerovi za platby mobilem, i tak to je do nebe volající neskutečný denní příjem. A nejhorší na tom je to, že za tyto doslova „zlodějské“ peníze neposkytnou žádnou službu.