COVID končí, přichází „Davos Velký Reset“ – článek plus video

Autor: F. William Engdahl, 10. února 2021

Nástupem Bidena do prezidentské funkce, se Washington opět připojil k agendě globálního oteplování Pařížské dohody. Vzhledem k tomu, že Čína hlasitě slibuje splnění přísných emisních norem CO2 do roku 2060, chystá se Světové ekonomické fórum odhalit, co změní způsob, jakým žijeme, v projektu WEF, který jeho zakladatel Klaus Schwab pojmenoval Great Reset.

To vše zapadá do agendy, kterou po celá desetiletí plánují staré rodiny bohatých, jako jsou Rockefeller a Rothschild. Brzezinski to označil za konec suverénního národního státu. David Rockefeller to nazval „jedinou světovou vládou“. George HW Bush, v roce 1990, to pojmenoval Nový světový řád. Nyní, pokud to dovolíme, můžeme lépe vidět, realizaci jejich plánu.

Velký Reset Světového ekonomického fóra v 21. století, je začátkem nové formy globální úplné kontroly.

Máme pouze jednu planetu a víme, že změna klimatu by mohla být další globální katastrofou s ještě dramatičtějšími důsledky pro lidstvo. Musíme dekarbonizovat ekonomiku v krátké době, která ještě zbývá a znovu zavést naše myšlenky a chování do souladu s přírodou,“ prohlásil zakladatel WEF Schwab o agendě z ledna 2021.

Naposledy tito herci udělali něco podobného co do rozsahu v roce 1939 v předvečer druhé světové války.

Válečné a mírové studie

V té době Rockefellerova nadace financovala přísně tajnou strategickou skupinu, která pracovala v Newyorské radě pro zahraniční vztahy. Byla známá pod názvem War and Peace Studies a vedl ji „americký Haushofer“, geograf Isaiah Bowman z Johns Hopkins University. Již předtím, než německé tankové divize vtrhly do Polska, plánovali poválečný svět, kde se jako jediný vítěz objeví USA a nahradí Brity jako globální hegemonickou moc.

Součástí jejich projektu byla formulace měnové objednávky OSN a Bretton Woods založené na dolaru. V roce 1941, když USA formálně vstoupily do války, poslala skupina CFR zprávu americkému ministerstvu zahraničí:

Budou-li stanoveny válečné cíle, které se zdají být výhradně zaměřené na anglo-americký imperialismus, nabídnou lidem ve zbytku světa jen málo. Je třeba zdůraznit zájmy jiných národů. To by mělo lepší propagandistický efekt.

Tento úspěšný projekt byl rámcem toho, co Henry Luce v roce 1941 nazval americkým stoletím a trval až donedávna.

Ty samé rodiny, opět včetně Rockefellerovy nadace a Rothschildů v osobě „Rady pro inkluzivní kapitalismus Lynna de Rothschilda s Vatikánem“, nyní usilují o vytvoření další generace ve snaze o globální nadvládu. Říká se tomu Great Reset. Vyžaduje to globální vládu, na bázi výrazně schválené jezuitským papežem Františkem. Její PR, Klaus Schwab, je samozvaným chráněncem Rockefellerova insidera Henryho Kissingera, z doby před 50 lety na Harvardu.

Budovat svět lépe

V květnu roku 2020, kdy koronavirus způsobil globální záchvaty paniky daleko za počátečním vypuknutím ve Wu-hanu, britský korunní princ Charles, společně se zakladatelem Světového ekonomického fóra Klausem Schwabem, odhalili to, co s radostí pojmenovali Great Reset. Světoví političtí a podnikatelští vůdci stále častěji používají výrazy jako „Velký reset“ nebo „Čtvrtá průmyslová revoluce“ a volání „Budujte lépe„, které preferuje Bidenova administrativa. Všechny jsou zakotveny ve stejné sadě dramatických globálních změn. Součástí je zelená dohoda USA a evropská zelená dohoda EU.

Nejvýraznějším faktem na agendě Velkého resetu je, že ho prosazují stejné rodiny giga bohatých plutokratů, zodpovědné za nedostatky současného světového ekonomického modelu. Oni, ne my, vytvořili ruiny organických polí a luk, s jejich Roundup glyfosátem a toxickými pesticidy. Zničili kvalitu ovzduší v našich městech dopravními modely, které nám vnucují. Vytvořili model globalizace „na volném trhu“, který zničil průmyslovou základnu Spojených států a průmyslových zemí EU. Nyní, když nás obviňují z údajné katastrofické emise CO2, chtějí hodit jejich vinu na nás a trestat nás, abychom „zachránili planetu Zemi“ pro Grétu a její přátelé.

Čtvrtá průmyslová revoluce

Za svůdnou rétorikou mocností, které jsou při vytváření „udržitelného“ světa, se skrývá agenda surové eugeniky, depopulace lidí v míře jakou historie nepamatuje. Člověk již nebude člověkem, ale transhumanem. (Poznámka překladatele – Transhumanismus se vyznačuje svým zaměřením na aplikaci technologií k vylepšení lidského těla na úrovni jednotlivců, využitím velkého potenciálu v technologiích a inovativních společenských systémech 4. průmyslové revoluce)

V roce 2016 napsal šéf WEF Schwab knihu nazvanou „Shaping the Future of the Fourth Industrial Revolution„, (Tvarování budoucnosti čtvrté průmyslové revoluce). V knize popisuje technologické změny přicházející s 4 průmyslovou revoluci a 5G sítěmi, chytré telefony, internet věcí a umělou inteligenci, jež budouu za nás vyřizovat vše potřebné k životu. Současně budou všechna tato data centralizována v soukromých společnostech jako je Google nebo Facebook, aby sledovala doslova každý náš krok a každou naši myšlenku.

Schwab popisuje, jak technologie nové generace, které již zavádějí Google, Huawei, Facebook a nespočet dalších, umožní vládám „vniknout do dosud soukromého prostoru našich myslí, číst naše myšlenky a ovlivňovat naše chování … Technologie čtvrté průmyslové revoluce se nestanou fyzickou součástí světa kolem nás, ale stanou se součástí nás, našich těl a mozků. Jak řekl Schwab, „dnešní externí zařízení, od notebooků až po hlavní soupravy pro virtuální realitu, se téměř jistě stanou implantovatelnými do našich těl a mozků.“

Schwab dodává: „Čtvrtá průmyslová revoluce povede k fúzi naší fyzické, digitální a biologické identity“. Její součástí budou technologie, jako pod kůži zavedené „aktivní implantovatelné mikročipy a další.“ Tato „implantovaná zařízení pravděpodobně také pomohou s komunikaci myšlenek, které jsou obvykle vyjádřeny slovně, prostřednictvím „vestavěného smartphonu“ a potenciálně nevyjádřené myšlenky, nebo nálady, čtením mozkových vln a dalších signálů. Nevím jak vy, ale já nejsem dychtivý, aby stát, nebo Google četl moje myšleenky

Ovládání našeho jídla

Matoucím aspektem pro mnohé je nepřeberné množství předních skupin, nevládních organizací a programů, jež všechny vedou ke stejnému cíli – Agendě OSN 2030, drastické kontrole nad každým členem společnosti ve jménu udržitelnosti.

Nikde to není zlověstnější než v jejich plánech pro budoucnost našeho jídla. Po vytvoření současného systému globalizovaného průmyslového zemědělství, agropodnikání, projektu zahájeného v 50. letech Rockefellerovou nadací, nyní stejné kruhy prosazují „udržitelné“ zemědělství, což bude znamenat přechod ke geneticky upraveným falešným potravinám, laboratornímu syntetickému masu, dokonce včetně červů a plevelů jako nových zdrojů potravy.

Schwab za WEF uzavřel partnerství s něčím, čemu se říká EAT Forum, které se označuje jako „Davos pro potraviny„, jenž plánuje „stanovit politickou agendu“. EAT bylo vytvořeno ve Švédsku v roce 2016 s podporou britského Wellcome Trustu, (založeného z fondů Glaxo Smith Kline) a německého Postupimského institutu pro výzkum dopadů na klima. Laboratorně pěstovaná syntetická masa upravená genem jsou podporována mj. Billem Gatesem, podporujícím Modernu a další společnosti Big Pharma s geneticky upravenými vakcínami. EAT spolupracuje mimo jiné s Impossible Foods a dalšími biotechnologickými společnostmi. Společnost Impossible Foods byla původně spolufinancována společnostmi Google, Jeffem Bezosem, (Amazon) a Bill Gatesem. Nedávné laboratorní výsledky ukázaly, že napodobeniny masa společnosti obsahovaly hladiny toxického glyfosátu 11krát vyšší než jeho nejbližší konkurenti.

V roce 2017 EAT zahájila FReSH (Food Reform for Sustainability and Health – Potravinovou reformu pro udržitelnost a zdraví), s podporou společností Bayer AG, jenž je jedním z nejtoxičtějších producentů pesticidů a GMO na světě, kterou nyní vlastní společnost Monsanto, čínským gigantem GMO a dalšími jako jsou Syngenta, Cargill, Unilever, DuPont a dokonce Google. Toto je plánovaná budoucnost potravin po Velkém resetu. Zapomeňte na tradičního rodinného farmáře.

Schwab ve své knize „The Great Reset“ z roku 2020 tvrdí, že biotechnologie a geneticky modifikované potraviny by se měly stát ústředním pilířem globálních problémů s nedostatkem potravin, které COVID ještě zhoršil. Prosazuje GMO a zejména kontroverzní úpravy genů. Píše: „Globální potravinové bezpečnosti bude dosaženo pouze tehdy, pokud budou předpisy o geneticky modifikovaných potravinách přizpůsobeny tak, aby odrážely realitu, že úpravy genů nabízejí přesnou, účinnou a bezpečnou metodu zlepšování plodin.“ Gates, který je projektovým partnerem společnosti WEF – Schwab, tvrdí totéž již několik let.

EAT vyvinula to, co nazývá „planetární zdravá strava„, kterou WEF prosazuje jako „udržitelné dietní řešení budoucnosti„. Ale podle Federica Leroye, profesora potravinářských věd a biotechnologií na bruselské univerzitě, „dieta si klade za cíl snížit příjem masa a mléčných výrobků globální populace v některých případech až o 90% a nahradit ji laboratorními potravinami, obilovinami a olejem“.

Stejně jako všechno ostatní s Great Reset, ani v jídle nám nebude dána skutečná volba. EAT konstatuje, že nás k tomu přinutí „tvrdé politické zásahy, které zahrnují zákony, fiskální opatření, subvence a pokuty, rekonfiguraci obchodu a další ekonomická a strukturální opatření“. Všichni budeme nuceni jíst stejnou syntetickou stravu nebo hladovět.

 

To je jen náznak toho, co se připravuje pod rouškou uzamčení COVID-19 a ekonomického kolapsu. Přičemž rok 2021 bude pro tuto antihumánní agendu rozhodujícím rokem. Zavedení AI, robotů a dalších digitálních technologií umožní těm co budou u moci, disponovat stovkami milionů pracovišť. Na rozdíl od jejich propagandy nebudou nová pracovní místa dostatečná. Budeme stále více „nadbyteční“.

To vše se zdá příliš neskutečné, dokud si to nepřečtete z jejich vlastních materiálů. Skutečnost, že kabala nejvlivnějších korporací a miliardářů na světě sedí ve správní radě WEF s Kissingerovým studentem Klausem Schwabem, spolu s hlavou OSN a MMF, s generálními řediteli největších světových finančních gigantů včetně Blackrock, BlackStone, Christinou Lagarde z Evropské centrální banky, Davidem Rubensteinem ze skupiny Carlyle, Jack Ma, nejbohatší miliardář v Číně, je dostatečným důkazem toho, že Great Reset se nedělá pro naše skutečné zájmy, navzdory jejich hedvábným slovům. Tato dystopická agenda je Orwellův 1984 o steroidech. COVID-19 je pouze předehrou.

Originál článku: Global Research,
České titulky ve videu: Otevři svou mysl,
Překlad: Administrátor TOP-CZ