Coronavirus a nadace Bill & Melinda Gates

Autor: F. William Engdahl, 18.03.2020

Je pravděpodobné, že nikdo nebyl aktivnější v propagaci a financování výzkumu vakcín zaměřených na koronaviry než Bill Gates a Bill & Melinda Gates Foundation. Značné iniciatívy Gatese můžeme vidět v celé škále. Od sponzoringu simulace globální pandemie koronavirů, jen několik týdnů před oznámením ohniska  Wu-han, až po financování četných firemních snah přijít s novou očkovací látkou pro zjevně nový virus. Co to vlastně znamená?

Musíme uznat, že Bill Gates je přinejmenším prorocký. Celé roky tvrdil, že přijde globální pandemie zabijáků a že na to nejsme připraveni. 18. března 2015 Gates přednesl projev TED o epidemiích ve Vancouveru. Ten den na svém blogu napsal: „Právě jsem krátce hovořil o tématu, které jsem se v poslední době hodně naučil – epidemií. Vypuknutí eboly v západní Africe je tragédie – jak píšu, zemřelo více než 10 000 lidí.“ Gates pak dodal: „Jak hrozná to byla epidemie, ale další by mohla být mnohem horší. Svět prostě není připraven se vypořádat s nemocí – zvláště virulentní chřipkou, která velmi rychle infikuje velké množství lidí. Ze všech věcí, které by mohly zabít 10 milionů lidí nebo více, je zřejmě nejpravděpodobnější epidemie.

Ve stejném roce 2015 napsal Bill Gates článek pro časopis New England Journal of Medicine s názvem „Další epidemie – lekce z eboly“. Tam hovořil o speciální třídě léků, která „zahrnuje podávání pacientům řadu konkrétních konstruktů založených na RNA, které jim umožňují produkovat specifické proteiny (včetně protilátek). Ačkoli je to velmi nová oblast, je to slibné, protože je možné, že bezpečná terapie by mohla být navržena a uvedena poměrně rychle do velkovýroby. Základní výzkum a pokrok společností, jako jsou Moderna a CureVac, by nakonec mohl tento přístup učinit klíčovým nástrojem pro zastavení epidemií.“ Moderna a CureVac dnes získávají finanční prostředky od nadace Gates Foundation a soutěží ve vývoji schválené vakcíny COVID-19 založené na mRNA.

Rok 2017 a založení CEPI

Globální pandemie podobná chřipce je ve skutečnosti něco, na co Gates a jeho dobře dotovaná nadace strávili roky přípravami. V roce 2017 během Světového ekonomického fóra v Davosu, inicioval Gates, spolu s vládami Norska, Indie, Japonska, Německa a společnosti Wellcome Trust z Velké Británie, něco s názvem CEPI – „Coalition for Epidemic Preparedness Innovations“, (Koalice pro inovace připravenosti na epidemii), jehož účelem je „urychlit vývoj vakcín, které nám umožní likvidovat“ budoucí epidemie. V té době poznamenal, že „Jedna slibná oblast výzkumu vývoje vakcín využívá pokrok v genomice pro mapování DNA a RNA patogenů a výrobu vakcín.“ K tomu se vrátíme.

Akcee 201

Do roku 2019 Bill Gates a jeho nadace šli naplno s jejich pandemickými scénáři. Natočil video Netflix, s děsivým imaginárním scénářem. Video, které je součástí série „Explained“, (Vysvětlení), zobrazovalo mokrý trh v Číně, kde jsou naskládána živá a mrtvá zvířata a kde vypukne vysoce smrtící virus, který se rozšíří do celého světa. Gates se ve videu objevuje jako odborník, který varuje: „Pokud uvažujete o něčem, co by mohlo přijít, které by zabilo miliony lidí, pandemie je naše největší riziko.“ Dále poznameenal, že pokud se neudělá nic pro lepší přípravu na pandemie, přijde čas, kdy svět prohlédne a začne více investovat do potenciálních vakcín. To bylo týdny před tím, než se svět dozvěděl o netopýrech a mokrém trhu ve Wuhanu.

V říjnu 2019 se Nadace Gates spojila se Světovým ekonomickým fórem a Johns Hopkinsovým centrem pro zdravotní bezpečnost a společně vytvořili fiktivní počítačovou simulaci s názvem „Event 201„, která simulovala vypuknutí nového zoonotického koronaviru přenášeného z netopýrů na prasata a na lidi, jenž se nakonec stane účinně přenosným z člověka na člověka, což vede k těžké pandemii. Patogen a onemocnění, které způsobuje, jsou modelovány převážně na SARS, ale v komunitním prostředí je přenosnější u lidí s mírnými příznaky. Podívejte se na video s českými titulky, (nové okno).

Čtěte více: Kronavirus versus stav hromadného sledování. Co představuje větší hrozbu?

Ve scénáři Event 201 nemoc pochází z chovu prasat v Brazílii, která se šíří regiony s nízkými příjmy a nakonec exploduje v epidemii. Nemoc je přenášena leteckou dopravou do Portugalska, USA a Číny a dále do té míry, že ji žádná země nemůže ovládat. Scénář předpokládá, že v prvním roce nebude dostupná žádná vakcína. „Protože je celá lidská populace náchylná, během počátečních měsíců pandemie se kumulativní počet případů exponenciálně zvyšuje a každý týden se zdvojnásobuje.“

Scénář pak končí po 18 měsících, kdy fiktivní koronavirus způsobil 65 milionů úmrtí. „Pandemie se začíná snižovat kvůli klesajícímu počtu vnímavých lidí.“ Pandemie bude do jisté míry pokračovat, dokud nebude účinná vakcína nebo dokud nebude zasaženo 80-90% světové populace.“

Akce 201 – účastnící

Stejně zajímavý, jako může být fiktivní scénář předpovězené události Gates-Johns Hopkins Event 201 z října roku 2019, je i seznam panelistů, kteří byli pozváni k účasti na imaginární globální reakci.

Mezi vybranými „hráči“, jak se jim říkalo, byl George Fu Gao. Prof. Gao je od roku 2017, ředitelem Čínského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí. Jeho specializace zahrnuje výzkum „přenosu mezidruhových virů chřipky. Také se zajímá o ekologii virů, zejména ve vztahu mezi chřipkovým virem a migračním virem ptáků nebo živých drůbežích trhů a ekologii virů a molekulární biologii. Ekologii virů pocházejících z netopýrů.

Na panel se k panu prof. Gao také připojila Avril Haines, bývalá zástupkyně ředitele CIA během Obamova období, jenž také působila jako asistentka prezidenta Obamy a hlavní zástupce poradce prezidenta pro národní bezečnost. Dalším z hráčů na akci Gates byl admirál Stephen C. Redd, ředitel Úřadu pro ochranu veřejného zdraví připravenosti a reakce v CDC – „Center for Disease Control and Prevention“ (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí). Stejné CDC je ve středu obrovského skandálu, protože nemá k dispozici adekvátní funkční testy pro testování případů COVID-19 v USA. Jejich připravenost byla vše jiné, jen ne chvályhodná.

Skupinu doplnil Adrian Thomas, viceprezident skandální společnosti Johnson & Johnson, obří lékařské a farmaceutické společnosti. Thomas je zodpovědný za pandemickou připravenost v J&J včetně vývoje vakcín proti Ebole, dengue horečky, HIV. A za společnost Lufthansa Group Airlines se zůčastnill Martin Knuchel, ředitel krizového řízení a kontinuity podnikání. Lufthansa byla jednou z prvních leteckých společností, které během pandemické krize COVID-19 dramaticky přerušily lety.

To vše ukazuje, že Bill Gates měl pozoruhodné znalostí o možností vypuknutí globální pandemie, o které řekl, že by mohla být ještě horší než údajná úmrtí způsobená záhadnou španělskou chřipkou z roku 1918. Nadace Bill & Melinda Gates se také podílela na financování vývoje nových vakcín pro genové úpravy CRISPR a dalších technologií.

Vakcíny proti koronaviry

Gates Foundation významně podporuje vývoj vakcíny na všech frontách. Inovio Pharmaceuticals v Pensylvánii obdržela 9 milionů dolarů od CEPI podporovanou Gatesovou „Koalici pro inovace epidemií“, aby vyvinula vakcínu INO-4800, kdy testování na lidech se předpokládá již v dubnu 2020, což je podezřelě rychlý časový rámec. Kromě toho Gates Foundation společnosti právě poskytla dalších 5 milionů dolarů na vývoj inteligentního zařízení pro intradermální aplikaci nové vakcíny.

Kromě toho prostředky Gates Foundation prostřednictvím CEPI financují vývoj radikálně nové očkovací metody známé jako messenger RNA nebo mRNA.

Spolufinancují biotechnologickou společnost Moderna Inc., v Cambridge, Massachusetts, s cílem vyvinout vakcínu proti wuhanskému novému koronaviru, nyní nazývanému SARS-CoV-2. Moderna je dalším partnerem „US National Institute of Allergy and Infectious Diseases„, (Americký národní institut alergických a infekčních nemocí) (NIAID), který je součástí Národních institutů zdraví (NIH). Vedoucí NIAID dr. Anthony Fauci, je členem centra pro řešení nouzových situací v administraci prezidenta Trumpa.

Pozoruhodné u této vakcíny, mRNA-1273, je to, že byla zavedena během několika týdnů, a ne let, a 24. února šla přímo do Fauciho NIH pro testy na lidských morčatech, nikoli, jak je obvyklé na myších. Hlavní lékařský poradce Moderny, Tal Zaks, tvrdil: „Nemyslím si, že testování toho na zvířatech je rozhodující, aby se to dostalo do klinického hodnocení.“

Dalším pozoruhodným přiznáním Moderny na jejích webových stránkách je právní vyloučení odpovědnosti: „Zvláštní poznámka týkající se výhledových prohlášení:… Mezi tato rizika, nejistoty a další faktory patří mimo jiné:… skutečnost, že nikdy neexistoval komerční produkt využívající technologii mRNA schváleny k použití.“ Jinými slovy řečeno, je to zcela neprokázané pro lidské zdraví a bezpečnost.

Další biotechnologickou společností, která pracuje s neprokázanou technologií mRNA na vývoji vakcíny pro COVID-19, je německá společnost CureVac. Od roku 2015 získala CureVac peníze od Gatesovy nadace na vývoj své vlastní technologie mRNA . V lednu udělila společnost CEPI s podporou Gatese více než 8 milionů dolarů na vývoj vakcíny mRNA pro nový koronavirus.

Přidejte k tomu skutečnost, že Gatesova nadace a související subjekty, jako je CEPI, představují největší investory veřejného a soukromého subjektu známého jako WHO a že její současný ředitel, Tedros Adhanom, první historický ředitel WHO nikoli lékař, pracoval celé roky na HIV s Gates Foundation, kdy byl Tedros ministrem vlády v Etiopii a vidíme, že v současné době neexistuje žádná oblast současné pandemie koronavirů, kde by nebyly nalezeny stopy všudypřítomných Gatesů. Jen čas ukáže, zda jer to pro dobro lidstva nebo důvod k obavám.

****

F. William Engdahl je konzultant a lektor strategických rizik, je držitelem politického titulu na Princetonské univerzitě a je nejprodávanějším autorem v oblasti ropy a geopolitiky.

Poznámka pro čtenáře: Sdílejte tento článek, přepošlete ho do e-mailových seznamů. Publikujte na vašem blogu, na internetových fórech. atd.

Originál zdroj článku: New Eastern Outlook
Překlad: Administrátor