Chytrý mobil – blbci uživatelé

Vložil: Admin

Patřím mezi těch, pravděpodobně ne moc lidí, kteří nevlastní žádný „chytrý mobil“. Nemám nic podobného. Kdysi hodně dávno jsem si koupil, dnes již stařičkou nemoderní tlačítkovou Nokii. Vyhovuje mi, má docela slušný foťák, mohu nahrát krátké video, nebo záznam diskuse s policajty, když mě poučují, že mi změřili rychlost 62 km/hod., čímž jsem překročil povolenou rychlost o zhoubných 12 km/hod. a zařadil se tak mezi ty „pyráti“, co s oblibou porážejí maminky s děckama v kočárcích. Mobil totiž z 95% používám k tomu, k čemu byl vynalezen – k telefonování, aniž bych musel mít pevnou linku s drátem. Přímo mě fascinuje, když doma vlezu v 12. patře do výtahu, v desátem přitoupí kluk, nebo holka, (myšleno tak od 25 nahoru) a první co udělá je, že sáhne do kapsy (kabelky), vyndá „ajfón“ a začne v něm něco hledat. Z toho 10. patra dolu to trvá 50 vteřin. Co asi tak důležitého hledají, když na to mají 50 vteřin? Asi jsem opravdu již staromódní, ale připadá mi to, že velká část mých mladších spoluobčanů již totálně zblbla. Neustále potkávám mladé lidi a vidím, slucchátka v uších, mobil v ruce a nic jiného nevidím a neslyším. Pak to může dopadnout jak ve videu níže.

Upozorňuji, že video je opravdu jen pro otrlé. Celé video je sestřih nehod, kdy auta porážejí chodce s mobilem v ruce. Jsou to záběry ze skutečných nehod, nic není nahrané! 

Apeluji na každého. Používejte své iPhony jen tam, kde neohrozíte ani sebe, ani nikoho jiného! Mobilů je moře, život máte jen jeden!