Českou televizi ovládají úchyláci. Jinak si ten jejich další úlet nejde vysvětlit

Autor: Robert Troška

Česká televize zůstává dál věrna svému ideovému zabarvení a tuto skutečnost potvrdilo pondělní vydání pořadu Události, komentáře, které se věnovalo v samém závěru divadelnímu představení znázorňující znásilnění muslimky Ježíšem.

Již několik týdnů se propírá divadelní zvrácenost (čtenáři mi odpustí, ale jinak tato odpornost nazvat nejde) slovinského režiséra, kde Ježíš znásilňuje muslimku. A nešlo jen o znásilnění „na krev“, ale i o vytahování našeho státního symbolu (vlajky) z jisté části ženského otvoru.

Byl jsem zvědav, jak o této kauze budou informovat jednotlivá mainstreamová média. A nezklamal jsem se!

Odvěká finta na odpoutání pozornosti od problému: řešit zástupný problém

Místo toho, aby se v médiích řešil problém samotného uvedení této hry, kde jsou hranice tzv. umělecké svobody, zda je vytahování našeho státního symbolu z ženských genitálií ještě přípustné či nikoliv, ke svému zděšení jsem zjistil, že média coby největší problém spatřují v narušení tohoto „dílka“ 20 jedinci, kteří po 10 minutách úchylností vygradovaných vytahováním naší vlajky z pochvy jedné z protagonistek to již nevydrželi a udělali na pódiu řetěz rukou, aby zabránili pokračování představení, aby poté byli policií vyvedeni ven z divadla.

V pořadu Události, komentáře jako již pokolikáté se tato emočně vypjatá událost řešila „objektivně“ pozváním jediného hosta s tím správným názorem. Jaký je ten jediný a správný názor, o tom se divák mohl přesvědčit na vlastní kůži, kdy pozvaný host začal diváky poučovat o svobodě v umění, o tom, že diváci sice mají právo na kritiku, ale to je asi tak všechno a úplně zlatým hřebem ve vyprávění přesněji poučování dotyčného hosta byla ukázka fotografie z 80.let, kdy připomínal paralelu se zákazem divadelního představení státní bezpečností z důvodu pošlapávání státního symbolu, naší vlajky. A byli prý i obvinění.

Co ale zarazilo nejvíce, byla v tomto případě reakce moderátora, který neustále používal termín kontroverzní a ani se divákům neobtěžoval připomenout nechutnosti zmíněné výše. Divák pak mohl nabýt dojmu, že bídní chuligáni a bývalí vyhazovači narušili trošku kontroverznější představení, ale naštěstí je tu stále bdělá a progresivní ČT, která se dokáže za každou hru (není přesnější nechutnost?) postavit a její „objektivní zhodnocení dotyčné události“.

Takže místo toho, aby Česká televize řešila, jak se může taková zvrácenost povolit a ještě k tomu platit z daní našich občanů nebo jak si může dovolit pan ředitel Národního divadla Brno Glaser dovolit mluvit o svobodě projevu, pokud svým jednáním právě hodnoty jako je svoboda a odpovědnost pošlapává a překrucuje, ČT řešila podobně jako jiná média zástupný problém. Je to podobné jako když bude vedle v bytě znásilňovaná oběť a vy, abyste ji pomohli, rozrazíte dveře z pantů. A místo pachatele se policie zaměří na vás, toho, kdo chce oběť zachránit. A v tomto případě obětí je Ježíš Kristus a jeho hodnoty, na kterých vyrostla naše civilizace.

Pan ředitel Glaser, krystalon čistoty a svobodomilovnosti

A ještě pár slov k „svobodymilovnému“ řediteli Glaserovi, jen se ptám, podporoval by pan ředitel a ostatní radní tak vehementně v brněnském zastupitelstvu (ANO, Žít Brno, Zelení) svobodu divadelního projevu, pokud by na jevišti Mohamed znásilňoval židovku? V tomto případě „umělecká rovina“ by dokonce měla i historickou oporu, protože Mohamed si bral leckdy zajatkyně pro své sexuální potěšení. (Mezi zajatci byla krásná Židovka jménem Safíja. Mohamed si ji zabral pro své sexuální potěšení.Síra od ibn Isháka [I758])

Na podobnou otázku pan ředitel Glaser již v jednom rozhovoru neodpověděla ví proč, určitě by mu vidina možné tvrdé odplaty ze strany islámských fundamentalistů nezajistila klidný spánek. A pokud by již musel odpovědět, určitě by se zaštiťoval svobodou vyznání, vsadím se, že by se k němu přidalo tolik bojovníků nejrůznějších politických neziskovek obhajující svobodu náboženského vyznání a ochranu menšin, že bychom je nestihli spočítat. Takže křesťanské symboly a Ježíš se hanobit mohou, to je v dnešní mutikulti vyspělé umělecké frontě in, kdežto islám a další náboženství jsou pod zvláštní ochranou dnešních neomarxisticky smýšlejících jedinců na radnicích.

Celá kauza této divadelní zvrácenosti ukazuje naprosto neuvěřitelnou nenávist ultralevicové multikulturalistické fronty, která se nezastaví před ničím. A platí to jak pro autory této nechutnosti, tak i pro „novodobé destruktory“ sedící v čele některých kulturních a veřejnoprávních institucí i zastupitelstvech našich některých měst.

Zdroj: Blog autora – titulek upraven.