Cenzura na Facebooku?

Dnes cca v 21:00 jsem našel na stránce skupiny Facebooku, kde jsem členem příspěvek jedné členky jako rakci na vítězství Zemana ve volbách za prezidenta. Ta paní reagovala takto: 

Půlka národa se dnes odpoledne dozví, že prohrála. Té druhé to dojde trochu později.

Tento příspěvek byl okomentován dalším členem:

Bohužel ta druhá se spokojí s tím že na hradě bude muž z lidu a ne kníže….smutná skutečnost

Dále byl přidán další komentář:

Muž z lidu??? Arogantní zlej pokrytec. Tak v týhle republice já nebudu.

Přidal jsem se ke komentujícím a vložil poměrně dlouhý komentář:

Já bych to napsal trochu jinak. Půlka národa se dozvěděla, že vyhrála a té druhé půlce to dojde za pár měsíců. Nebo si snad myslíte, že výhrou knížete bychom něco vyhráli? Můžete mi konkretizovat co? Ale pro boha ne kecy o tom, jak je slušný, vzdělaný, zajímavý, atd. Vyhráli bychom to, že možná za 2 roky by platila nová ACTA (tu co neprošla, přes podporu pana knížete, zdaleka nešlo jen o autorská práva, ale v důsledku o svobodu každého jednotlivce na Internetu), privatizace s možným vytunelováním fondu zdravotního pojištění (Chrenek a spol), což bylo a je úmyslem Nečasovy vlády se silnou podporou knížete, kejkle s tzv. důchodovou reformou a další.

Zeman je možná arogantní hulvát, ale rozhodně není zlej a pokrytec. Na rozdíl od knížete ale perfektně rozumí ekonomice a politice. Je u mě zárukou, že stávající vláda „rozpočtové odpovědnosti“, která i přes přijatá opatření, jež poškodila 90% občanů této země, stát neustále zadlužuje, nebude mít ulehčenou cestu k rozkradení i toho zbytku co zde ještě máme. A pokud příští volby vyhraje soc.demokracie, snad se jim společně podaří i když ne zcela, tak alespoň částečně dostat tuto zemi ze srabu v kterém je dnes po úspěšném vládnutí Topolánka, Fišera a Nečase.

Můj komentář byl klasicky přidán a zobrazen. Když jsem se ale cca po dvou hodinách opět podíval na stránku, můj komentář zmizel. Prostě a jednoduše tam nic není. Teď nevím, buď to někdo (možná automat) odstranil, protože byl dlouhý, ale v tom případě by tam mělo být nějaké automatické omezení pro psaní dalších znaků, nebo se to někomu nelíbilo? Ale komu? Kdo má přístup ke komentářům na českém FB? To mě jen utvrzuje v tom, chodit tam co nejuméně, nebo to zrušit.

Sdílejte
Předchozí článekHezké Vánoce všem.
Další článekBudoucnost?