Bude rok 2023 horší než rok 2022? Je Joe Biden ochoten zničit svět, aby „oslabil Rusko“?

Autor: Philip Giraldi. 10. 01. 2023

I když si člověk zvykl, že vláda Spojených států se chová iracionálně v obrovském měřítku a vůbec se nestará o to, co se děje s průměrným občanem, který nepatří k některému z voličů Demokratické strany, stále je možné být překvapen nebo dokonce šokován. Krátce před koncem roku 2022 se v mainstreamových médiích objevil článek, který byl poměrně široce rozšířen. Titulek, pod kterým byl uveden v původní verzi pro Business Insider, zněl: „Jaderný útok by s největší pravděpodobností cílil na jedno z těchto 6 amerických měst – ale podle experta není žádné z nich připraveno.“. Těmito městy podle něj byly New York, Washington, Los Angeles, Chicago, Houston a San Francisco.

Článek se snaží poskytnout informace a rady, které by umožnily přežít jaderný útok, a opakuje komentáře několika „odborníků“ na krizové řízení a „veřejné zdraví“, podle nichž by jaderná válka byla katastrofou, ale ne nutně koncem světa. Člověk by měl být připraven. Poznamenává, že tato města by měla problémy s poskytováním záchranných služeb zraněným. Tato města již také nemají určené protiatomové kryty, které by chránily lidi před radiací. Je plný moudrých rad a postřehů, včetně Dokážete si představit, že by veřejný činitel udržoval budovy pro protiatomové kryty, když je trh s nemovitostmi tak napjatý? Nebo ještě lepší rady z příručky pro plánování jaderných detonací Federální agentury pro řešení mimořádných událostí (FEMA), která je určena pro běžné občany ve městě, které bylo zasaženo atomovou bombou: Zalezte dovnitř, zůstaňte uvnitř a schovejte havu. Dr. Ron Paul se ptá: Zbláznili se? Chovají se, jako by jaderný útok na Spojené státy byl jen další nepříjemností, kterou je třeba naplánovat, jako ledová bouře nebo hurikán.

V článku se uvádí, že těchto šest měst by bylo hlavním cílem, protože se jedná o centra důležité infrastruktury. Výbuchy bomb by zabily statisíce nebo dokonce miliony Američanů a mnoho dalších by zemřelo na otravu radiací, ale článek se nepokouší vysvětlit, proč by Rusko s relativně rozumným vedením chtělo rozpoutat jadernou válku, která by potenciálně zničila planetu. Také seznam měst, na která se odborníci zaměřují, je sám o sobě poněkud zvláštní. Rusko by jistě v první řadě zaútočilo na vojenské a vládní cíle, aby omezilo možnou odvetu a zároveň ochromilo schopnost Bílého domu a Pentagonu velet a kontrolovat situaci. Mezi takové cíle by patřily San Diego i Norfolk, kde sídlí americká atlantická a tichomořská flotila, stejně jako různé základny strategického velení letectva a podzemní evakuační místo federální vlády v Mount Weather ve Virginii.

Při čtení článku si člověk vzpomene na první léta studené války, která se snažila ujistit veřejnost, že jaderná válka je nějakým způsobem zvládnutelná. Byly to časy, kdy nás, děti na základní škole, cvičili v tom, abychom se při vyhlášení poplachu schovávali pod lavicemi. Herman Kahn byl v té době nejznámějším zastáncem myšlenkové školy, že Spojené státy mohou přežít nemyslitelné, tedy jadernou válku. Kahn, vzděláním fyzik, se stal zakládajícím členem záhrobního neokonzervativního nacionalistického Hudsonova institutu, který bohužel stále existuje. Kahn, který za druhé světové války sloužil v americké armádě jako nebojový telefonista, začal svou kariéru jako vojenský stratég v RAND Corporation. Kahn podporoval politiku tzv. odstrašování a tvrdil, že pokud Sovětský svaz uvěří, že Spojené státy mají zničující schopnost druhého úderu, pak Moskva nezahájí nepřátelské akce, což vysvětlil ve svém článku nazvaném „Povaha a proveditelnost války a odstrašování“. Rusové museli věřit, že i dokonale koordinovaný masivní útok by jim zaručil takovou míru odvety, která by je rovněž zničila. Svou představu o „vítězné“ jaderné výměně Kahn rovněž vyslovil ve své knize O termonukleární válce z roku 1960, pro kterou je často uváděn jako jedna z inspirací pro titulní postavu klasického filmu Stanleyho Kubricka  Dr. Strangelove .

Objevení se článku na Business Insideru, který se zabývá chladnou diskusí o možnosti přežití jaderné války, naznačuje, že cvoci opět utíkají z psychiatrické léčebny zde v USA a získávají nejvyšší posty ve vládě a médiích. I když člověk stále doufá, že se v Bílém domě někdo nějak probudí a uvědomí si, že hluboká temná díra, v níž se my, Američané, nacházíme, si žádá změnu kurzu a skutečný reset, v temnotě je vidět jen málo denního světla.

Moje obavy se týkají zejména propletených vztahů, které udržují naši zemi v permanentní válce, přestože od konce studené války v roce 1991 žádný potenciální protivník Spojené státy skutečně neohrožoval. Nyní se zdá, že federální vláda pěstuje nebezpečné vztahy, aby ospravedlnila výdaje na obranu a postavila národ na pokraj něčeho, co se může ukázat jako katastrofální. Současná mise Spojených států oslabit Rusko a nakonec i Čínu, aby si udržely svůj vlastní „mezinárodní řád založený na pravidlech“, zahrnuje takové pokrytecké a z hlediska mezinárodního práva zcela nezákonné anomálie, jako je pokračující vojenská okupace části Sýrie s cílem zabránit vůdcům této země v přístupu k jejich ropným polím a nejlepší zemědělské půdě. Nedávné vyšetřování humanitární agentury OSN zjistilo, že syrský lid v důsledku toho a sankcí uvalených USA, které Bidenova administrativa udržuje v rozporu s veškerým rozumem a lidskostí, trpí a dokonce hladoví.

V současné době je však ze všech vztahů nejproblematičtější, a to ještě více než s Izraelem, angažmá USA v zástupné válce vedené proti Rusku jménem Ukrajiny, která hrozí přerůst v jadernou, pokud někdo v nesprávný čas mrkne. Zkorumpovanému režimu prezidenta Zelenského byly poskytnuty miliardy dolarů přímé pomoci a další miliardy v podobě zbraní vyřazených z arzenálů v Evropě a USA, zatímco Zelenský nadále usilovně pracuje na podojení situace a zatažení Washingtonu do hlubší války přímo konfrontující Moskvu.

Podle některých názorů již válka začala, protože USA a jejich spojenci se zjevně snaží ochromit ruskou ekonomiku a zároveň se zbavit prezidenta Vladimira Putina. V Rumunsku vedle Ukrajiny se nyní nachází 101. výsadková jednotka, která má varovat Kreml, zatímco Pentagon nedávno přiznal, že část amerického vojenského personálu se již na Ukrajině nachází, což je v rozporu s popíráním ze strany mluvčích Bílého domu. Britové rovněž odhalili, že část jejich elitních speciálních jednotek je na místě. A objevily se zprávy, že brzy budou na cestě další američtí vojáci, údajně proto, aby „sledovali zbraně“ poskytované Zelenskému, mezi nimiž budou baterie raket Patriot americké výroby, z nichž některé by mohly být dokonce umístěny v Polsku, členském státu NATO, aby poskytovaly vzdušné krytí nad západní Ukrajinou, což je z pohledu Ruska, které varovalo, že takový krok by znamenal, že se USA a jejich spojenci „fakticky stali stranou“ války na Ukrajině a že to bude mít „následky“, jednoznačný válečný akt. „Důsledky“ znamenají eskalaci.

Mise vojáků „stopařů“ může být reakcí na zprávy, že zbraně poskytnuté NATO byly Ukrajinci korupčně prodány nebo předány třetím zemím. Několik amerických iniciativ dohromady by mohlo vést k rychlé eskalaci konfliktu doplněné o mrtvé Američany vracející se domů v pytlích na mrtvoly a nevyhnutelné přímé zapojení USA do bojových rolí, které by mohlo vést kamkoli, ale v tuto chvíli jsou to Rusové, kteří jednají zdrženlivě, když se nezaměřují na „poradce“ NATO a USA, kteří již na Ukrajině působí.

Roste také podezření, že Spojené státy daly předem „zelenou“ nedávným útokům řízenými střelami, které Ukrajina provedla proti cílům hluboko uvnitř Ruska. Od těchto útoků Bílý dům prohlásil, že Ukrajina má „povolení“ zaútočit na Rusko, a v podstatě přiznal nevyrovnanému Zelenskému právo činit veškerá rozhodnutí a vést válku, kterou USA z velké části financují, což je recept na katastrofu. Je již známo, že Ukrajina dostává zpravodajské informace nejvyšší úrovně, které jí poskytují jak USA, tak i další státy NATO. Přesné útoky na Rusko naznačují, že ukrajinská armáda dostala souřadnice možných aktivních cílů, což jsou USA schopny poskytnout, ale co by bylo nad možnosti Ukrajiny, která nedisponuje žádnými možnostmi satelitního sledování. Pokud je pravda, že se Bílý dům podílel na eskalaci konfliktu, byl by to velmi nebezpečný krok, který by Moskvu vybízel k odvetě.

Jistě, někteří idioti ve Washingtonu, většinou z řad neoconů, stále považují válku proti Rusku za něco jako křížovou výpravu za světovou svobodu. Rick Newman, přední finanční sloupkař Yahoo, si všímá, jak „se rozpočtoví jestřábi v Kongresu obávají vyhovět žádosti prezidenta Bidena o dodatečnou pomoc ve výši 38 miliard dolarů pro Ukrajinu, která má pomoci porazit invazní Rusy“. A uzavírá: „Mají pravdu. Třicet osm miliard je málo. Ať je to padesát miliard dolarů. Nebo dokonce 100 miliard dolarů. Čím více, tím lépe, dokud nebude práce hotova.“

Válečnický Rick zjevně tak docela nechápe, že Rusko dalo jasně najevo, že pokud se chystá být poraženo vyšší mocí, přejde k jaderným zbraním. A zdá se, že to nechápe ani Kongres ani Bílý dům, přičemž jak republikánská, tak demokratická strana zapomínají na skutečné nebezpečí, kterému čelí americký lid. Jaderná válka? Jistě! Stačí se schovat do sklepa, pokud nějaký máte, a schovat hlavu.

****

Philip M. Giraldi, Ph.D., je výkonným ředitelem Rady pro národní zájmy (Council for the National Interest), vzdělávací nadace 501(c)3, a která usiluje o zahraniční politiku USA na Blízkém východě více založenou na zájmech.

Originál článku a obrázků: The Unz Review
Překlad a úpravy obrázků: Admin Nekorektní TOP-CZ