V Británii si najali experta na jedy ještě před případem Skripal!

Vložil: Admin

Hackeři Anonymous zveřejnili dokumenty, podle nichž zaměstnanci projektu Integrity Initiative několik let před incidentem v Salisbury žádali o vyhoštění ruských diplomatů z Velké Británie.

A – což je ještě zajímavější – uvedli potřebu nějaké „katastrofy“ na podporu britské obrany.

Upřesňují, že lidé zapojeni do tohoto projektu přilákali ke své práci odborníky na chemické zbraně a rovněž kontaktovali náboráře a souseda Sergeje Skripala.

V loňském listopadu Anonymous publikovaly poprvé dokumenty o Integrity Initiative, o kterých se domnívali, že by mohly být použity v Británii k vměšování do evropských záležitostí a k informační válce proti Rusku. Britské úřady s výhradami potvrdily pravost zveřejněných dokladů.

V poslední době se na portálu Cyberguerrilla.org objevily nové údaje jménem Anonymous, které podle autora také souvisí s projektem Integrity Initiative. Jedná se dokumenty a faktury za platbu zpráv o činnostech ruských mediálních struktur, zejména RT a Sputniku. Publikované dokumenty také odkazují na událost v Salisbury.

V tomto anglickém městě byli otrávěni bývalý důstojník GRU Sergej Skripal a jeho dcera Julia, což vyvolalo velký mezinárodní skandál. Londýn obvinil ruský stát z pokusu o atentát, Moskva to kategoricky popírá, a poukazuje na naprostoý nedostatek důkazů.

Potřeba opakovat

Mezi dokumenty, které byly nyní zveřejněny, je dokument připravený Victorem Madeirem v roce 2015. Madeira je vědecký pracovník britského Institutu veřejné správy financovaného z Integrita Iniciative.

Dokument obsahuje soubor návrhů na sankce proti Rusku, včetně „současně vyhnat všechny ruské zpravodajské důstojníky a letecké síly / obranu / námořní příslušníky z co nejvíce zemí“. Madeira to viděl jako opakování operace FOOT v roce 1971, kdy Londýn vyhnal 105 sovětských diplomatů.

Po incidentu v Salisbury opustily desítky ruských diplomatů Spojené království a několik dalších zemí.

V roce 2018 byl ředitel Ústavu veřejné správy, Christopher Donnelly, povýšen na velitele pluku ve vojenské zpravodajské skupině. Tato jednotka je součástí Britské první brigády pozorování a průzkumu, založené v roce 2014 a odpovědné za veškeré vojenské zpravodajství. K potvrzení hackeři poslali soubor s doporučeními na jmenování.

Telepolis: Jak západní dezinformátoři chtějí bojovat s dezinformacemi!

Independent: Případ Skripal? Celé je to nepřesvědčivé anepravděpodobné!

Další dokument ukazuje, že v říjnu 2016 Donnelly společně s generálem Richardem Barronem, který opustil funkci předsedy společného velení britských ozbrojených sil v daném roce, dává neuspokojivé hodnocení připravenosti britských sil odolat Rusku.

„Pokud nedojde k žádné katastrofě, která by probudila lidi a požadovala odpověď, musíme najít způsob, jak si má vláda uvědomit tento problém a přenést ho do politického prostoru. Můj závěr je, že buď musíme zahájit debatu, nebo čekat na něco strašného, což nás rozhořčí a donutí konat,“ napsal Donnelly.

Poté přijal do skupiny rozvědky Marca Laveryho, odborníka na chemické a biologické zbraně z vojenské laboratoře v Portonu Down, napsali Anonymous.

Rusko opakovaně uvedlo své podezření, že se v této laboratoři v blízkosti Salisbury vyvíjejí chemické zbraně, včetně toxické chemikálie náležející do skupiny nervových činidel, kterými podle Londýna byli otráveni Skripalovi a která se v Británii nazývá „novičok“. A a stejném místě – Porton Downu, pak zkoumali látku, kterou byli Skripalovi otráveni.

Operace Iris

Když došlo v březnu 2018 k otravě v Salisbury, projekt Integrity Initiative okolo ní aktivně zahájil informační kampaň. Projekt přivlekl společnost Harod Associates ke studiu předních médií a sociálních sítí a nazval projekt „Operation Iris“.

Dodnes hackeři zveřejnili 25 dokumentů, které byly podle jejich údajů připraveny jako součást tohoto programu. Jsou to zprávy o pokrytí incidentu a množství publikací v britských, amerických, evropských a ruských médiích, analýza publikací na dané téma sociálních sítí v různých zemích, informace o „údajných trollech“ a jejich umístění.

Anonymous také zveřejnil dopis Andyho Price, který je v britském ministerstvu zahraničních věcí odpovědný za informační boj. Byl napsán v dubnu 2018 a byl určen „pouze pro důvěryhodné kolegy a partnery“. Dopis obsahoval analýzu pokrytí incidentu v Salisbury v ruských médiích se závěrem, že se Moskva pokouší dezinformovat společnost. Brzy poté ruští diplomaté opustili Londýn.

„Plán Madeiry z 13. ledna 2015 byl důsledně proveden v polovině roku 2018,“ shrnuli hackeři.

„Náhodný“ rozhovor

Podle Anonymous se v červenci 2018 náborář a soused Sergeje Skripala Pablo Miller podle jejich prohlášení zúčastnil schůzky s představiteli „Bílých přileb“, kteří byli Moskvou a Damaškem obviněni z organizování provokací s chemickými zbraněmi v Sýrii. Setkání se konalo ve zdech „Ústavu veřejné správy“, uvedla publikace.

„Říjen 2018. Spolupracovník Millera ze čtvrtého královského tankového pluku Mark Urban publikuje knihu s rozhovorem se Skripalem, který se náhodou podařilo uskutečnit šest měsíců před „otravou“. Závěr je zřejmý,“ dodali Anonymous.

Zdroj: ( 1 )