Je Biden vydírán, aby vyslal americké bojové jednotky na Ukrajinu?

Autor: Mike Whitney, 12. 01. 2023

Bilionářské elity využívají své moci nad médii, politickou třídou a veřejným míněním, aby přiměly Joea Bidena k vyslání amerických vojáků na Ukrajinu a zabránily tak ruskému vítězství. Idiotští konzervativci si myslí, že média pro jednou skutečně dělají svou práci a přesně informují o Bidenových údajných prohřešcích. Skutečnost je však taková, že média pouze ukazují, že mohou kdykoli změnit názor na svou stranu, aby prosadila elitářskou agendu.

Nikoho by nemělo překvapit, že se problém s tajnými dokumenty Joea Bidena objevil ve stejné době, kdy bylo ruskými vojsky osvobozeno klíčové město na Ukrajině (Soledar). Všechny nedávné zprávy z frontových linií naznačují, že ruská armáda neustále zabírá další území ve východní části země a zároveň způsobuje těžké ztráty přesile ukrajinských sil. Stručně řečeno, ukrajinská armáda je těžce porážena a nutí americké válečné plánovače, aby přehodnotili svůj přístup. To, co USA potřebují udělat, aby zvítězily ve své zástupné válce s Ruskem, je získat koalici zemí (USA, Polsko, Rumunsko a Velká Británie), které jsou ochotny nasadit do konfliktu bojové jednotky s tichým souhlasem, že se NATO nebude přímo účastnit žádné pozemní války s Ruskem. Biden již dříve odmítl myšlenku vyslání vojsk na Ukrajinu, přičemž uznal, že by se to rovnalo zahájení třetí světové války. Ale vzhledem k tomu, že skandál s tajnými dokumenty nabírá na obrátkách, slabý prezident se pravděpodobně přizpůsobí a udělá vše, co po něm jestřábí zahraničněpolitický establishment bude požadovat. Stručně řečeno, aféru s dokumenty využívají zákulisní mocipáni, kteří prezidenta vydírají, aby prosadili své vlastní úzké zájmy. Mají Brandona na lopatkách.

biden-vydirani-01

Většina čtenářů si jistě vzpomene, že notebook Huntera Bidena obsahuje množství informací souvisejících s rozsáhlým obchodem s vlivem Bidenovy rodiny. Všechny tyto informace byly v mainstreamových médiích záměrně potlačeny, aby byla připravena půda pro Bidenovo vítězství v prezidentských volbách v roce 2020. Tak proč se divíme, že se tento nový skandál stal hlavní zprávou, zatímco příběh o laptopu byl zcela pohřben? A proč nejzarytější neoconi v Senátu, jako je Lindsey Graham, volají po „zvláštním poradci“, když se o odhalení špinavých detailů ohledně laptopu vůbec nesnažili? Toto je z článku na Zero Hedge:

Senátor Lindsey Graham (R.S.C.), vysoce postavený člen senátního výboru pro soudnictví, ve středu vyzval generálního prokurátora Merricka Garlanda, aby jmenoval zvláštního poradce, který by vyšetřil nakládání s tajnými dokumenty prezidentem Bidenem v době, kdy zastával funkci viceprezidenta.

Myslím si, že pokud se domníváte, že je třeba seznámit veřejnost o nakládání s utajovanými dokumenty Donaldem Trumpem, měli byste použít zvláštního poradce pro špatné nakládání s utajovanými dokumenty prezidentem Bidenem v době, kdy byl viceprezidentem, řekl Graham v rozhovoru s Martou MacCallumovou v televizi Fox News…

Garlande, jestli mě posloucháte, pokud jste si myslel, že je nutné jmenovat zvláštního poradce ohledně prezidenta Trumpa, pak musíte udělat přesně to samé ohledně prezidenta Bidena, pokud jde o nakládání s utajovanými informacemi,“ řekl Graham. („Sen. Graham požaduje zvláštního právního poradce, když Biden přerušil mlčení kvůli utajovaným dokumentům, Zero Hedge)

Takže teď je Lindsey Graham zastáncem pravdy a transparentnosti?

Tomu nemůže věřit ani on sám.

Ujišťuji vás, že kdyby Biden zítra oznámil vyslání amerických bojových jednotek na Ukrajinu, Graham by svou žádost o zvláštního poradce okamžitě stáhl. Tady jde o Ukrajinu, ne o tajné dokumenty nebo potenciálně nezákonné chování prezidenta. Ale ať už si o Bidenovi myslí kdokoli cokoli, zajisté nechce být prezidentem, který rozpoutá třetí světovou válku. Bohužel naše elity, které ovládají média, politiky a většinu národního bohatství, jsou odhodlány konflikt rozšířit, což je důvod, proč se narativ v médiích v posledním týdnu dramaticky změnil. Podívejte se na tento krátký úryvek z článku na CNN, která – až dosud – posledních 11 měsíců nepřetržitě propagovala meme Ukrajina vítězí.

Situace je kritická. Obtížná. Držíme se z posledních sil,“ řekl voják.

Voják je ze 46. vzdušné mobilní brigády, která vede ukrajinský boj o udržení Soledaru tváří v tvář masivnímu útoku ruských jednotek a žoldnéřů z PMC Wagner řekl, že věří, že ukrajinští vojenští velitelé nakonec boj o Soledar opustí, a položil si otázku, proč to ještě neudělali.

Všichni chápou, že město bude opuštěno. Všichni to chápou, řekl. Chci jen pochopit, jaký má smysl bojovat dům od domu. Proč umírat, když ho dnes nebo zítra stejně opustíme? Nikdo vám neřekne, kolik je mrtvých a zraněných. Protože to nikdo neví jistě. Ani jeden člověk, řekl. Ani na velitelství. Nikde. Pozice se neustále obsazují a opět znovu obsazují. Co bylo dneska naše, je druhý den Wagnerovo.

V Soledaru nikdo nepočítá mrtvé,“ dodal.“ „Situace je kritická. Obtížná. Držíme se z posledních sil,“ řekl voják.“ (Situace ve východoukrajinském městě je kritická, CNN)

Více podrobnosti o bojích u Soledaru  ZDE a ZDE

RT_russian_rocket_launcher_jt_140727_16x9_992

Vidíte ten rozdíl ve zpravodajství? Už žádné příběhy o „statečných“ Ukrajincích, kteří odrážejí úpěnlivé ruské skřety. Ne. Místo toho je tu chladná hořká pravda: Ukrajina prohrává a prohrává tvrdě. Jak si ale vysvětlit tuto náhlou „změnu narativu“? A proč deník Washington Post poskytl platformu dvěma válečným jestřábům z administrativy George W. Bushe, aby se zaníceně přihlásili k mimořádné vojenské podpoře, která by odvrátila ruskou zimní ofenzívu. Zde bývalá ministryně zahraničí Condoleezza Riceová a bývalý ministr obrany Robert Gates zoufale a na poslední chvíli vyzývají k okamžité pomoci, která by zabránila kolapsu ukrajinských sil v Donbasu:

Pokud jde o válku na Ukrajině, jediné, co je v tuto chvíli jisté, je, že boje a ničení budou pokračovat….Ačkoli reakce Ukrajiny na invazi byla hrdinská a její armáda si vedla skvěle, ekonomika země je v troskách, miliony lidí uprchly, infrastruktura je zničena a většina jejího nerostného bohatství, průmyslové kapacity a značná část zemědělské půdy je pod kontrolou Ruska.

Vojenské schopnosti a ekonomika Ukrajiny jsou nyní téměř zcela závislé na záchranných linkách ze Západu, především ze Spojených států. Za současných okolností by jakékoli vyjednané příměří ponechalo ruským silám silnou pozici, aby mohly obnovit invazi, kdykoli budou připraveny. To je nepřijatelné.

Jediným způsobem, jak se takovému scénáři vyhnout, je, aby Spojené státy a jejich spojenci urychleně poskytli Ukrajině dramatické zvýšení vojenských dodávek a schopností – dostatečné k tomu, aby odradily obnovenou ruskou ofenzívu a umožnily Ukrajině zatlačit ruské síly na východě a jihu.

Členové NATO by také měli Ukrajincům poskytnout rakety delšího doletu, moderní bezpilotní letouny, značné zásoby munice (včetně dělostřeleckých granátů), více průzkumných a pozorovacích schopností a další vybavení. Tyto schopnosti jsou potřeba v řádu týdnů, nikoliv měsíců. Způsob, jak se vyhnout konfrontaci s Ruskem v budoucnu, je pomoci Ukrajině zatlačit útočníka nyní. (Čas není na straně Ukrajiny, Condoleezza Riceová a Robert Gates, WVNews)

Obvykle jsou starší členové politického establishmentu ve svých prohlášeních zdrženlivější, ale ne zde. Tohle je čiré, nestydaté zoufalství. Riceová a Gates bez obalu prohlašují, že Ukrajina je v zoufalé situaci, její hospodářství a infrastruktura jsou v troskách, miliony lidí uprchly ze země a většina přírodního bohatství země je pod kontrolou Ruska. Je to katastrofa; a tuto katastrofu chtějí Gates a Riceová řešit tím, že do zhrouceného státu, který má nulové vyhlídky na vítězství ve válce, napumpují další zbraně. Dává to smysl?

Zatímco spolu hovoříme, ukrajinské frontové linie se hroutí, stejně jako se hroutí iluze, že o válkách rozhoduje zdatnost něčích propagandistických služeb. Zbývá jen hrozivá vyhlídka, že Rusové jsou v podstatě na pokraji vítězství v nejkrvavějším a nejdůslednějším požáru této války, v Bachmutu, východním dopravním uzlu, který bude pravděpodobně zlomovým bodem širšího tažení. Až Bachmut padne, budou Ukrajinci nuceni ustoupit na svou třetí a čtvrtou obrannou linii a posunout válku blíže a blíže k Dněpru a pak dál ke Kyjevu. Šachovnicový prapor se postupně přibližuje na dohled. Ale to netvrdím já, níže to říká odborník. Zde je výňatek z rozhovoru s generálem Valerijem Zálužným, který je vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny:

Ruská mobilizace zabrala, říká generál Zálužný. Nepřítele nelze podceňovat. Nejsou slabí a mají velmi velký potenciál, pokud jde o lidské zdroje. Mobilizace podle něj také umožnila Rusku častěji střídat své jednotky na frontové linii a mimo ni, což jim umožnilo odpočívat a regenerovat síly. V tomto ohledu mají výhodu.

Vše tedy skutečně závisí na množství zásob, a to v mnoha případech rozhoduje o úspěchu bitvy. Generál Zalužný, který vychovává nový armádní sbor, odříkává seznam přání. „Vím, že tohoto nepřítele mohu porazit,“ říká. „Ale potřebuji zdroje. Potřebuji 300 tanků, 600-700 IFV bojových vozidel pěchoty, 500 houfnic.“ Všichni se mu budou smát. Jeho požadovaný arzenál je větší než celkové obrněné síly většiny evropských armád.

V soukromí však ukrajinští a západní představitelé připouštějí, že mohou být i jiné výsledky. „Můžeme a měli bychom zabrat mnohem více území,“ trvá na svém generál Zálužný. Ale nepřímo připouští možnost, že ruský postup se může ukázat silnější, než se očekávalo, nebo ukrajinský slabší.

Zdá se mi, že jsme na pokraji sil, varuje generál Zálužný. Nepochybuji o tom, že se na Kyjev vrhnou znovu. Děti začínají mrznout, říká. V jaké náladě budou bojovníci? Bez vody, světla a tepla, můžeme mluvit o přípravě záloh na další boj? (Volodymyr Zelenskyj a jeho generálové vysvětlují, proč válka visí na vlásku, The Economist)

Mluví snad jako generál, který věří svým vyhlídkam na úspěch, nebo jako vojevůdce, který je fatalisticky smířený s porážkou?

Zálužný říká, že potřebuje zcela novou armádu, aby mohl vůbec konkurovat Rusům. (Potřebuji zdroje. Potřebuji 300 tanků, 600-700 IFV, 500 houfnic.) Ale i když budou jeho požadavky splněny, ukrajinský lid zůstane „mrznout“ ve tmě „bez vody, světla a tepla„. Proto, podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), již 8 milionů Ukrajinců uprchlo do Evropy, zatímco další 3 miliony utekly do Ruska. (Tass)

Válka USA proti Rusku proměnila zemi v neobyvatelnou pustinu, jenž je podporována výhradně zahraniční charitou výměnou za odhodlanou oddanost globalistické agendě. Ve skutečnosti „Stojím při Ukrajině“ znamená „Podporuji plošné vyhlazení vzkvétající civilizace, aby Washington mohl dosáhnout svých zhoubných ambicí“. To je to, co to ve skutečnosti znamená.

power-station-targeting-not-war-crime_up

Nekritizujeme Zalužného, který jen dělá svou práci. Kritizujeme americké válečné jestřáby a neocony, kteří tuto válku vyprovokovali, ale nikdy nepředpokládali, jakou katastrofu tím způsobí. Nikdy nepředpokládali, že přijde den, kdy bude nejvyšší ukrajinský důstojník požadovat novou armádu, aby porazil Rusy. Nikdy neočekávali, že nejrozsáhlejší ekonomické sankce, jaké kdy byly uvaleny na nějakou zemi, se obrátí proti nám a jen poškodí naše nejbližší spojence v Evropě. Nikdy nečekali, že tytéž sankce poslouží k obohacení Ruska a posílení jeho vazeb se zeměmi, které jsou strategickými soupeři Spojených států. Nikdy nečekali, že Čína a Indie budou nad americkými sankcemi ohrnovat nos a plně využijí ruského levného plynu a ropy k růstu svých ekonomik a nechají Evropu živořit v trvalém propadu, který způsobila jejich iracionální náklonnost ke Spojeným státům. S ničím z toho nepočítaly, což nás vede k závěru, že ukrajinský gambit je pravděpodobně nejhůře naplánovaným zahraničněpolitickým debaklem všech dob, který vede k největší strategické katastrofě v americké historii.

Lidem, kteří pozorně sledují dění na Ukrajině, bude většina mých slov připadat známa. Pro ty, kteří věří zprávám médií, no, myslíme si, že budou nadcházejícími událostmi velmi překvapeni. O výsledku pozemní války s kombinovanými zbraněmi nerozhodují beletristé z New York Times. Válka na Ukrajině skončí ve prospěch té strany, která je silnější; to je jisté. Podívejte se na toto stručné shrnutí od amerického podplukovníka Alexe Vershinina, veterána bojových akcí, který působil jako důstojník pro modelování a simulace v NATO a v americké armádě pro vývoj koncepcí a experimenty:

Války v opotřebení se vyhrávají pečlivým hospodařením s vlastními zdroji a zároveň ničením zdrojů nepřítele. Rusko vstoupilo do války s obrovskou materiální převahou a větší průmyslovou základnou, která umožňovala udržet a nahradit ztráty. Své zdroje pečlivě chránilo a ustupovalo pokaždé, když se taktická situace obrátila proti němu. Ukrajina začala válku s menší zásobou zdrojů a spoléhala se na západní koalici, že udrží své válečné úsilí. Tato závislost tlačila Ukrajinu do řady takticky úspěšných ofenziv, které spotřebovávaly strategické zdroje, jež bude mít Ukrajina podle mého názoru problém plně nahradit. Skutečnou otázkou není, zda Ukrajina dokáže získat zpět celé své území, ale zda dokáže způsobit ruským mobilizovaným záložníkům dostatečné ztráty, aby podkopala vnitřní jednotu Ruska a donutila ho zasednout k jednacímu stolu za ukrajinských podmínek, nebo zda bude fungovat ruská „strategie vyčerpání“, která povede k anexi ještě větší části Ukrajiny.“ („Co nás čeká ve válce na Ukrajině„, Alex Vershini, Russia Matters)

Otázka, zda se Rusko dopustilo chyb na začátku své vojenské operace, pomáhá utvářet naše chápání toho, co se děje nyní. Přemýšlejte o tom. Putin v září povolal dalších 300 000 záložníků. To je přiznání, že špatně odhadl, kolik bojových jednotek potřebuje ke splnění mise. Nyní však tuto chybu napravil. Proč by jinak povolal 300 000 záložníků a pozastavil válku, dokud se nepřipojí ke svým jednotkám a nebudou připraveni k útočným operacím?

Pointa, kterou se snažíme vyjádřit, je jednoduchá: Putin nyní shromáždil armádu, kterou potřebuje k dokončení práce vojenskou silou. Jednoduše řečeno, je připraven válčit. Ve skutečnosti jeho armáda již významně postupuje na východě, kde bylo v úterý osvobozeno klíčové město. (Soledar) Očekáváme, že tato regionální vítězství budou pokračovat po celou zimu a na jaře. Nedomníváme se, že poskytnutí tanků, obrněných vozidel, javelinů, patriotů nebo jiných zbraňových systémů bude mít na výsledek války zásadní vliv. Jediný způsob, jak může Washington zabránit ponižující porážce na Ukrajině, je vést koalici zemí, které jsou ochotny vyčlenit bojové jednotky a letectvo pro boj s ruskou armádou. Jinými slovy, rychle se blížíme k „okamžiku pravdy“, který mnozí očekávali od samého počátku, ke střetu mezi Spojenými státy a Ruskem.

To je válka, kterou fanatičtí neoconi chtějí, a proto využívají „tajné dokumenty“, aby si vynutili Bidenovu podporu. Je to vydírání.

 ****

Mike Whitney je renomovaný geopolitický a sociální analytik působící ve státě Washington. Svou kariéru nezávislého občanského novináře zahájil v roce 2002 s odhodláním věnovat se poctivé žurnalistice, sociální spravedlnosti a světovému míru. Je výzkumným spolupracovníkem Centra pro výzkum globalizace (CRG).

Originál článku a obrázků: The Unz Review
Překlad a úpravy obrázků: Admin Nekorektní TOP-CZ

1 komentář

  1. Nic jiné se ani od U-SSA očekávat nedá, pro své zájmy jsou ochotni rozpoutat světový jaderný konflikt pod falešnou vlajkou aniž by si sami uvědomovali, že je to i jejich konec. Na druhou stranu Rusko už by konečně mělo přestat brát ohledy v tom kdo je v ukradinském konfliktu jaké národnosti a bez milosti likvidovat, pokud nezačnou být tvrdí problémů s žoldáky se nezbaví.

Comments are closed.