Termín "politická korektnost" není v mém slovníku. Zmocnila se mne zvědavost a rozhodl jsem se, že si musím zjistit, co to vlastně je. Po dvou týdnech neplodného hledání, jsem konečně našel, co jsem hledal.

Našel jsem to na jednom americkém webu, kde byly publikovány čtyři telegramy, které si vzájemně vyměnili prezident Harry Truman a generál Douglas MacArthur den před podpisem kapitulace Japonska. Obsah těch čtyř telegramů, které následují, je přesnou kopií, ani slovo nebylo přidáno, nebo vymazáno.

(1) Tokyo, Japonsko
08:00, září 1, 1945
Pro: President Harry S. Truman
Od: Generál D MacArthur
Zítra se setkáme s těmi žlutobřichými bastardy a podepíšeme kapitulační dokumenty. Nějaké poslední instrukce?

(2) Washington, D C
13:00, září 1, 1945
Pro: D. MacArthur
Od: H. S. Truman
Gratuluji, dobrá práce, ale musíte zmírnit své zjevné nepřátelství k Japoncům při diskusi s novináři o podmínkách kapitulace, protože některé vaše výrazy nejsou politicky korektní.

(3) Tokyo, Japonsko
16:30, 1. září 1945
Pro: H. S. Truman
Od: D. MacArthur a Ch. Nimitz
Provedu, pane, ale oba, Chester i já, jsme poněkud zmatení, co přesně znamená termín "politicky korektní"?

(4) Washington, D C
21:20, září 1, 1945
Pro: D. MacArthur / Ch. Nimitz
Od: H. S. Truman
Politická korektnost je doktrína, v poslední době oblíbená blouznivcí a nelogickou menšinou. Podporují ji mocná mainstreamová média, která si myslí, že je možné uchopit kus hovna za čistý konec!

Myslím, že k definici presidenta Trumana není potřebné dodat jediné slovo.

Na závěr bych si rád vypůjčil některá upozornění, která zveřejnil na svém blogu D-Fens. Naprosto přesně vystihují to, co platí i o Nekorektním TOP-CZ:

1) Publikované články na tomto webu mohou být politicky nekorektní, xenofobní, sexistická, nacionalistická, heterosexuální, rasistická, záštiplná, obsahují často sprostá slova nebo alespoň překlepy a gramatické chyby. Jejich čtením můžete přijít o iluze, které vám nikdo nenahradí.

2) Veškerá podobnost popisovaných osob, jevů nebo věcí s reálně existujícími osobami, jevy nebo věcmi je čistě náhodná.

3) Můžete vyjádřit váš názor v komentářích, nečekejte ale, že s Vámi někdo bude souhlasit, odpovídat Vám nebo se Vám omlouvat.

4) Pokud se Vám to nelíbí, nečtěte to.Administrátor TOP-CZ