Autor: Jan Běhůnek
To všechno je možné! Placenta se dá usmažit, uvařit nebo vypít jako nápoj, takže se ženám doporučuje, aby si ji nechaly pro sebe. Některé ženy se rozhodnou pro lasagne s placentou, placentu s chilli nebo pizzu obloženou placentou. Pak je tady také nový trend, a to je placenta v tabletách. Podle časopisu Forbes taková terapie obvykle stojí kolem 200 až 350 dolarů.
V Jižní Koreji v roce 2012 vypukl obrovský skandál poté, co jihokorejští celníci zadrželi tisíce kapslí naplněných práškem z těl mrtvých dětí a plodů. Kapsle se propašovaly z Číny a byly určené na podporu výkonu a léčbu nemocí. Při výrobě prášku se těla malých dětí nařezaly na malé kousky a pak se vysušily. Podle koreaexpose.com jihokorejští celníci mezi srpnem 2011 a červencem 2014 zajistili 117 takových ilegálních zásilek. V roce 2013 to bylo 27 852 kapslí.
V Jižní Koreji je kanibalismus nezákonný, ale má poměrně dlouhou tradici. Dynastie Joseon v Koreji vládla od roku 1392 až do konce císařství v roce 1910. Tato dynastie v Koreji vládla víc než 500 let, během kterých se lidské maso používalo pro léčebné účely. Poslední známý případ se datuje asi 50 let poté, co jeden člověk uvěřil, že svou nemoc porazí lidským masem. O to víc je překvapující, že se do Jižní Koreje stále víc pašují tablety s lidským masem. V několika čínských městech se mají nacházet výrobní centra, která své zboží pašují do Jižní Koreje. Patří to totiž k tradiční čínské medicíně. V Jižní Koreji panuje neustálý tlak na výkonnost, a proto se sahá ke skrytým znalostem tradiční čínské medicíny.
Placentu je možné konzumovat samotnou…
Živočišné složky jsou obsažené ve šťávách, v barvivech, nebo je dokonce může obsahovat monitor počítače. Takové informace jsou již dnes známé. Tyto složky se vyrábí z želatiny z prasečí kůže, kostí a kůže. Ve výrobcích nemusí být označená, protože želatina není složkou v pravém slova smyslu, protože se jedná o „pomocnou látku při zpracování“. Některé barvy také obsahují „pravý karmín“, který se na etiketě skrývá pod značkou E120. E120 se vyrábí ze sušených samic červce nopálového (Dactylopius coccus) a u řady potravin se jedná o schválené barvivo. Podle Wirtschaftswoche se v LCD displejích nachází cholesterol.
Cholesterol je steroid, který je součástí membrán mnoha živočišných buněk. Firmy tento cholesterol využívají ve formě tekutých krystalů pro barevné teploměry (barevné indikátory) a LCD displeje. Je docela možné, že ve vaší televizi, počítači, mobilním telefonu nebo digitálním fotoaparátu je obsažen cholesterol.
V Německu je povolené vzít si s sebou domů placentu. Existují dokonce kuchařky s recepty, jak placentu uvařit. Zdá se, že se jedná o trend, který se lavinově šíří. New York Magazine již v roce 2011 napsal o tom, že stále víc matek placentu sní nebo si z ní připravuje prášky. Její účinná látka by měla působit proti poporodní depresi, stimulovat produkci mléka, posílit dělohu a vrátit tělu všechny živiny, které plod dostal během těhotenství. Nová studie zjistila, že pokud se žena snaží získat železo, drahé prášky z placenty jí moc nepomohou. „Doporučená“ dávka 3000 mg denně podle tradiční čínské medicíny nemá žádný význam. Američtí vědci se tomuto problému věnovali a zkoumali množství železa v placentě. (Journal of Midwifery & Women´s Health 2016, online 3. November).
Na internetu se o pozdvižení postarala britská umělkyně Amy Childs (26). Po porodu své dcery oznámila, že chce svoji placentu nejen sníst, ale také ji použít jako krém na obličej. Tento zázračný prostředek rovněž objevily další hvězdy showbyznysu.
Jedna čerstvá matka doporučuje udělat si smoothie, které se po porodu nemusí žvýkat. Pokud se z placenty vypije krev, mělo by to mít stejné léčebné účinky. Podle dalšího receptu se může nechat vykapat do koktejlu Bloody Mary.
Pozřít ji lze i v tabletce…
Z placenty se rovněž dá vyrobit krém, který mnozí považují za superkosmetiku. Hvězda Amy Childs na Instagramu nyní sdílí obrázky výrobků, které hned po porodu vyrobila. Tabletky, krém na obličej, mast – to všechno chce Amy nyní používat.
Kmenové buňky z lidských plodů se používají pro výzkumné účely v kosmetických nebo farmaceutických firmách.
V Rusku se roce 2012 našlo 248 potracených plodů. Některá lidská embrya byla v děloze víc než šest měsíců. Zbytky zřejmě pocházely z výzkumné laboratoře. Pro výzkumné účely se ve farmaceutickém nebo kosmetickém průmyslu používají kmenové buňky z lidských plodů.
Biotechnologická společnost Senomyx používá lidské tkáně z ledvin embryí na výrobu ochucovadel a parfémů. Služeb této společnosti využívá mimo jiné Nestlé, Firmenich a Pepsi. Protože lidské buňky umělé příchutě poznají, tak se místo chuťových testů s lidmi používají rovnou tyto lidské buňky.
Extrakt z placenty
Extrakt se získává z lidské nebo zvířecí placenty a používá se ve vlasových kondicionérech, šamponech a dalších přípravcích pro osobní péči. NTP je progesteron, což je prioritní hormonální kontaminant v placentovém extraktu, který byl označen jako potenciálně karcinogenní.
Matky na sociálních sítích nebo na YouTube sdílejí různé návody, jak placentu vařit a jak ji dál použít. Dokonce existuje celá sbírka receptů. Co všechno se dá vyrobit z mateřského mléka, nemá též naprosto žádné hranice. Nabídka například zahrnuje mléčné koktejly, zmrzlinu z mateřského mléka, a dokonce i šperky, které jsou vyrobené z mateřského mléka. Nyní je v kurzu mýdlo z mateřského mléka. Proto není divu, že mléčné banky rostou jako houby po dešti.V Rusku se roce 2012 našlo 248 potracených plodů. Některá lidská embrya byla v děloze víc než šest měsíců. Zbytky zřejmě pocházely z výzkumné laboratoře. Pro výzkumné účely se ve farmaceutickém nebo kosmetickém průmyslu používají kmenové buňky z lidských plodů.
Ale pizza je pizza… Stačí kromě rajčat a mozzarelly přidat třeba místo pršutu placentu… Foto lifehacker.com.au
Existují firmy, které potracené plody vykupují, a se ziskem je dál prodávají. Jedná se o výnosný obchod bez ohledu na to, zda se jedná o lidské tkáně pro kosmetický a farmaceutický průmysl. Dokonce i v potravinářském průmyslu se jako surovina používají potracené lidské plody, a to dokonce za pomoci státem financovaných poraden.
Zřejmě už neexistuje žádné tabu. Rodiče dokonce nechávají zmrazit kmenové buňky z pupečníkové krve svého dítěte. Pro tento účel rodiče sáhnou hluboko do kapsy. Soukromé firmy si za své služby, tj. poradenství a délku uchování, účtují až 2000 eur.
Vítejte ve světě neomezených možností. A dobrou chuť…
Zdroj textu a foto: Šifra