Video: „Udělám z tebe homosexuála. USA, USA.“ Americký senátor couval s holým zadkem proti falešnému protiteroristickému instruktorovi. Naletěl známému komikovi, celý svět se baví

Autor textu: Milan Vidlák

Kdo všechno může zastávat veřejné funkce a rozhodovat o osudech lidí? Nad tím, co se přihodilo ve Spojených státech amerických, již opravdu zůstává rozum stát. Republikánský senátor za americký stát Georgia Jason Spencer se nechal tak ostudně napálit a vyváděl takové šílenosti, že musel rezignovat.

A neomlouvá ho ani fakt, že si ho jako oběť do svého komediálního pořadu vybral slavný britský komik Sacha Baron Cohen, jenž se proslavil jako Borat, Diktátor, Bruno, Ali G a další charaktery, se kterými vyváděl neuvěřitelné věci.

Pro svoji novou show si Cohen vybral zjevně přiléhavý název – Who is America. V nedělním díle šlo o to, že si komik vymyslel roli fiktivního izraelského bezpečnostního experta a pro účinkování v pořadu získal politika Spencera. Samozřejmě pod úplně jinou záminkou – senátora vyzval, aby se zúčastnil demonstrování vojenských technik. Z celého představení měl vzniknout „protiteroristický“ agitační film. Místo toho ae vznikla nehorázná legrace na senátorův účet.

Senátorův odhad situace se neukázal jako nejlepší, to je nutno říct. Cohen se mu představí jako kapitán Erran Morad, jenž byl, tedy vlastně nebyl 13 let v Mossadu (Věta „Nebyl jsem v Mossadu 13 let“), a že ho naučí, jak čelit islámskému radikálnímu terorismu, který by mohl „úplně zničit vaši narozeninovou party“.

Senátor evidentně bere hrozbu islámského terorismu, který jeho země stvořila a importovala do celého světa, velmi vážně. Jeho strach z teroristů je očividně tak obrovský, že mu zcela zatemnil rozum a zdravý úsudek, měl-li kdy nějaký.

Hned na začátku učí Cohen politika, jak zjistit pomocí selfie tyče, zda není žena v burce teroristkou. Spencer předstírá, že je čínský turista, žvatlá jakože čínsky, odláká pozornost muslimky a mezi nohy ji strčí selfie tyč, která (bez blesku) vyfotí její mezinoží. Cohen v převlečení za izraelského agenta na obrázek kalhotek koukne a s vážnou tváří konstatuje: Není to terorista. Ten by musel mít jiné nástroje…

Senátor ještě komikovi vysvětlí, že musí být politicky korektní a zákon, který prosazoval zákaz zákazu zahalování, nenazývá zákazem nošení burky, ale zákon zahalování, protože nelze jít proti prvnímu dodatku ústavy.

Korektnost mu ale nevydržela dlouho, když si ho začal Cohen vodit. Během chvíle vykřikoval rasistické poznámky, napodoboval Číňany, sáhl si kalhoty a na kameru vystrčil holou řiť. Vše ve jménu boje proti terorismu.

Cohen Spencera například učí, jak upoutat pozornost v Americe v případě, že by byl senátor unosen Islámským státem – má prý nejvýše dvě sekundy na to přitáhnout pozornost. „V Americe je jediné zakázané slovo – slovo na N,“ radí falešný instruktor. Přesně to musí senátor křičet. „Negr, negr, negr…“ řve jako na lesy senátor Spencer. Cohen mu odpoví: „Jste blázen? Ne tohle slovo. Myslel jsem slovo nooni. (dámský pohlavní orgán.)“ Je to fakt vtipné, ale senátorovoi bohužel ani tady nedojde, že si z něj dělá někdo srandu, natož pak sám velký Borat.

Jede se tedy dál: Další lekce je homofobie Islámského státu. Islamisté maj podle Cohena strach z homosexuálů, a tak je musí v případě nebezpečí senátor zastrašit vlastním zadkem. Nejdřív si sundá kalhoty, ale nechá si aspoň trenýrky. Za křiku „Amerika“ couvá prdelí na teroristu, kterého hraje Cohen. „ještě jednou, ale Amerika hlasitěji,“ pobízí falešný izraelský instruktor. Zlatý, nebo v tomto případě spíš hnědý hřeb přijde v momentě, kdy senátorovi Cohen sdělí. „V Mossadu máme rčení: Když chceš vyhrát, musíš ukázat kůži. If you want to win, you show some skin.“

A co udělá poctivý americký senátor? Stáhne trenýrky, vystrčí ještě víc zadní část těla a couvá s křikem USA na „teroristu“. „Jestli se tě dotknu zadkem, udělám z tebe homosexuála. Odhoď zbraň, odhoď zbraň. USA, USA, USA,“ křičí senátor. A pak nemá být Amerika v zadku…

Že křičel negr a chtěl z teroristy udělat homosexuála, toho se možná chytnou Demokraté a aktivisté, kteří mají podobně pošramocenou psychiku jako senátor, jen v jiném gardu. Na celé akci je snad nejvíc zarážející ta naivita, hloupost a naprostá bezelstnost a vážnost, s jakou k akci republikánský politik přistupuje. Ta neschopnost reálně zhodnotit situaci a alespoň zapochybovat je vskutku děsivá.

Reakce byly prudké, a tak senátor raději odstoupil. A jak svou roli v pořadu obhajoval? Cohena pak v prohlášení obvinil, že zneužil jeho strachu, že by teroristé mohli napadnout jeho rodinu. „Můj strach v tu dobu tak zesílil, že jsem nemohl jasně uvažovat a ani si uvědomit, k čemu jsem dal souhlas, když jsem se zmíněného ‚výcviku‘ zúčastnil,“ uvedl Spencer. O to je to horší.

Návrat Sachy Barona Cohena na obrazovky je vskutku velkolepý. Hned v prvním červencovém díle nové show Cohen vystupuje jako falešný izraelský bezpečnostní expert a vyzývá politiky, aby dětem ve školkách opatřili zbraně a zajistili bojový výcvik. Tak se dá totiž podle jeho „odborného“ doporučení nejlépe předejít teroristickým útokům. Snaží se politiky přesvědčit vymyšlenými vědeckými poznatky o tom, že děti mají rychlejší reflexy než dospělí a dokážou díky tomu výborně zacházet se střelnou zbraní.

Výsledek? Dva přítomní kongresmani, Dana Rohrabacherová z Californie a Joe Wilson z Jižní Karolíny, začnou nadšeně program podporovat…

Zdroj textu: Šifra