101. americká výsadková divize v Rumunsku – dva články plus video

Autor: Declan Hayes, 30. 10. 2022

Joe Biden nechává svou skupinu Křičících orlů házet od rumunských hranic obrazce, aby ochránili biolaboratoře Huntera Bidena. Ale ani to nedopadne dobře. Pro Ameriku.

Ačkoli Bidenovo vyslání 4 500 stormtrooperů, což je více než čtvrtina celkového počtu příslušníků 101. výsadkové divize, na práh Ruska je prohlášením o záměru, které vyvolá patřičnou odpověď, americké rodiny organizovaného zločinu by si měly dávat pozor na to, co si přejí, protože jejich Křičící orli nebudou první skupinou loupeživých gangsterů, která se v Rusku objeví. Napoleonova císařská garda a Hitlerova 1. SS Leibstandarte SS Adolf Hitler SS Das Reich, SS Hitlerjugend a SS Wiking, chlouby svých armád, tam dostaly na frak dávno předtím, než Hunter Biden vůbec spatřil dýmku kokainu.

Biden by odpověděl, že 101. letecká výsadková jednotka, Křičící orli, jak si tito šašci rádi říkají, jsou nejlepší z nejlepších, crème de la crème, špička kopí. Ale to byly i posily Hitlerjugend, o kterých vypráví Guy Sayer v knize Zapomenutý voják. Crème de la crème ti stateční Bavoři, kteří dokázali odolat úderu pěstí do čelisti. Což jim nebylo příliš platné, protože je hned první den boje rozdrtily tanky T34.

Hollywoodští fajnšmekři tvrdí, že tohle se jim nemůže stát, že Band of Brothers, Hamburger Hill a Saving Private Ryan ukazují jejich odvahu. Band of Brothers, kde vraždili německé zajatce, holili hlavy Francouzkám a loupili všude kolem sebe. Zachraňte vojína Ryana, kde Matt Damon ze 101. jednotky zjevně neprošel základním výcvikem, a Hamburger Hill, kde vraždili nevinné Vietnamce ve válce, kterou Vietnam vyhrál. Jasně!

Rusko bude ještě tvrdším oříškem než Vietnam, který nakonec rozbil mocné Křičící orly a poslal je domů v pytlích na mrtvoly. Pokud by se 101. výsadková skupina rozmístila na Ukrajině a přímo tak ohrozila ruské civilisty, ruské vojáky nebo ruskou výzbroj, pak ruským ozbrojeným silám nic nebrání v tom, aby se k 101. výsadkové skupině chovaly stejně jako tanky T34 k nešťastným drsňákům z Hitlerjugend, kteří se jim nechtíc připletli do cesty. Pokud budou Křičící orli trvat na tom, že poletí jako wagnerovské hejno na onen svět, rakety ruské armády, námořnictva a letectva zčeří nebe nad nimi, a pokud si ti američtí lemplové a jejich příbuzní myslí, že jejich smrt stojí za to, aby si parta Huntera Bidena přilepšila v listopadových průběžných volbách, budiž. Až odložíte svou dýmku, křičte spoušť a vypusťte válečné psy.

Pokud se západní svět zbláznil, chladná ruská ocel ho přivede k rozumu. USA si myslí, že mohou rozmístit hejna mariňáků nebo výsadkářů jako nástražné dráty sem, tam a všude jako prohlášení, že smrt čeká na ty, kdo překročí jejich svévolné hranice. Generálové Armageddon a Šojgu tak mají jednoduchou volbu. Mohou se podřídit, hrát podle amerických pravidel, klanět se a možná emigrovat do New Yorku a pracovat jako baristé. To je jedna z možností.

Druhou volbou je dělat práci, za kterou jsou placeni a kterou po nich chce celé Rusko a svobodný svět. To znamená splnit úkol, který jim byl stanoven, osvobodit ty oblasti Ruska, které jsou v současné době pod ukrajinskou okupací, vymýtit nacistickou hrozbu a poslat rumunskému prezidentovi CIA a celému Západu tupý a jednoznačný vzkaz, který pochopí i Pentagon a Zelenský, bez ohledu na to, kolik prášku mají pod nosem.

Zde je velmi důležité oddělit dobrý rumunský lid od Klause Johannise, jejich CIA vnuceného prezidenta, který pochází z nepatrné německé menšiny v Rumunsku a jehož nástup k moci byl stejně nezasloužený jako nástup klauna Zelenského, jeho ukrajinské obdoby. Přestože tento Američany inspirovaný loutkový prezident není členem rumunského vládního kabinetu a pochází ze samozvaného Demokratického fóra Němců v Rumunsku, které má méně než 1 % hlasů, Johannis donutil k rezignaci ministra obrany Vasile Dinctu za to, že řekl, že rusko-ukrajinská válka musí skončit, jako všechny války, jednáním. Dinctu ukazuje, že stále existuje naděje, že ne každý evropský politik je loutkou CIA, která za třicet stříbrných a pytel kolumbijského koksu plní příkazy strýčka Sama.

Biden se zatraceně snaží, aby jeho ukrajinští nacističtí poskoci vypustili špinavou bombu nebo vyhodili do povětří přehrady jako záminku k vyslání svých zabijáků. Ale na tom nebude ani trochu záležet, protože síly generála Armageddona Bidenův blaf označily za neúspěšný. Ukrajina je dnešní Stalingrad, kde Rumunsko a jeho spojenci narazili na své Waterloo, když se příliv obrátil proti nim, stejně jako se nyní musí obrátit proti NATO. USA zpustošily Irák, Sýrii, Palestinu, Arménii, Libyi, Somálsko a opět Haiti. Rusko a všichni jeho spojenci musí zajistit, aby Ukrajina byla pro americkou válečnou mašinérii koncem tohoto krvavého procesu. Už žádné Abu Ghraib. Žádné další MyLai. Žádný další zisk funkčních biolaboratoří na Ukrajině nebo v Bostonu. Žádný další americký terorismus. Žádné další americké válečné zločiny.

Ačkoli jsou to jednoduché požadavky, které by pochopil i šašek z NATO nebo rumunský prezident, lze jich dosáhnout pouze tím, že ještě více Rusů obětuje své životy, jako to dělali jejich předkové nejen proti hrotu kopí, ale proti celé lavině oštěpů, které jim Hitler a Napoleon poslali do cesty. Ačkoli je tato zbytečná válka strašnou tragédií pro všechny sloužící ruské vojáky a jejich přátele a rodiny, mají alespoň jednu velkou útěchu.

Kromě tohoto symbolického nasazení 4 500 křičících orlů už nic jiného nezbývá. Johannis chce z Rumunska, podobně jako předtím z části Filipín a Thajska, udělat klepárnu pro Křičící orly, kteří jsou přeplacení, přehnaně sexuálně nadopovaní a je jich tu příliš. Němci se rozhodli mrznout ve tmě, když ničí svou ekonomiku, a protože Britové si ani nedokážou vybrat vůdce, nechali si vnutit miliardáře Rishiho Sunaka ze Světového ekonomického fóra. Pokud hrot kopí chce, aby tato parta tvořila násadu kopí, skončí jako Napoleonovi nejlepší, opuštění a ubití k smrti ruskými sedláky.

Napoleon hloupě napadl Rusko, aby si vynutil blokádu Anglie. Jeho síly byly zničeny. Hitler hloupě napadl Rusko, aby si zajistil zdroje a ukojil své rasistické fetiše. Jeho síly byly zničeny. Joe Biden nechá svůj soubor Křičících orlů házet obrazce od rumunských hranic, aby ochránil biolaboratoře Huntera Bidena. Ani toto nedopadne dobře pro Ameriku.

Originál článku: Strategic Culture Foundation

****

Přesuňme se teď z Irska do Tampy na Floridě a podívejme se, jak se na tento problém dívá náš známý odborník Larry Johnson:

Pozor na Rooskies. Přicházejí „Křičící orli“, tj. slavná 101. výsadková divize. Tato 101. výsadková divize byla jednou z jednotek, které za druhé světové války bránily Bastogne před nacistickým útokem. Nyní, o 78 let později, si 4700 vnuků a pravnuků, nová generace vzdušných mobilních vojáků, hraje na válku v Rumunsku poblíž hranic s Ukrajinou.

CBS News přináší speciální psyops reportáž:

 

Bojový tým 2. brigády se skládá z následujících jednotek:

  • Velitelská rota
  • 1. prapor 502. pěšího pluku („First Strike“)
  • 2. prapor, 502. pěší pluk („Úderná jednotka“)
  • 1. prapor, 26. pěší pluk („Blue Spaders“)
  • 1. eskadrona, 75. jezdecký pluk („Widowmakers“)
  • 1. prapor, 320. pěší pluk („Top Guns“)
  • 39. pěší pluk („Raptor“)
  • 526. BSB („Nejlepší podle výkonu“)

Všimněte si, že tito vojáci nahradili 82. výsadkovou divizi, takže tehdy nešlo a ani nyní nejde o nové nasazení amerických vojáků. Navíc jsou tyto jednotky na místě o něco déle než čtyři měsíce:

Na leteckou základnu Mihail Kogalniceanum v Rumunsku začaly 20. června přijíždět jednotky 101. výsadkové divize (Air Assault) a jejich příjezd je naplánován na několik následujících dní.

Velitelství 101. výsadkové divize (Air Assault) a 2. brigádní bojový tým podpoří misi V. sboru americké armády, jejímž cílem je posílit východní křídlo NATO a zapojit se do mnohonárodních cvičení s partnery napříč evropským kontinentem s cílem uklidnit spojence a odradit další ruskou agresi.

Nasazení vojáci 101. výsadkové divize nepředstavují další americké síly v Evropě, ale nahrazují vojáky přidělené k velitelství 82. výsadkové divize a 3. pěšímu brigádnímu bojovému týmu 82. výsadkové divize.

Celkem je naplánováno nasazení přibližně 4 700 vojáků 101. výsadkové divize na místech po celé Evropě.

Lehká pěchota označuje určité typy lehce vybavené pěchoty v historii. Mají mobilnější nebo pohyblivější funkci než jiné typy pěchoty, například těžká pěchota nebo řadová pěchota. Historicky lehká pěchota často bojovala jako průzkumníci, nájezdníci a skirmishers. Jedná se o volné formace, které bojují před hlavní armádou, aby obtěžovaly, zdržovaly, narušovaly zásobovací linie, zapojovaly se do vlastních skirmishingových sil nepřítele a obecně „změkčovaly“ nepřítele před hlavní bitvou. Lehcí pěšáci byli také často zodpovědní za krytí hlavní části vojenské formace.

101. divize je v podstatě pomocnou skupinou. Jejím hlavním úkolem je snažit se zpomalit útočící armádu. Jinými slovy, 101. divize je drahý, smrtící rychlík. Výzvou pro 101. brigádní bojový tým je přijít na to, jak bojovat s rovnocennou armádou. Upřímně řečeno, nasazení těchto mužů na Ukrajině by byla sebevražedná mise. 101. brigádě chybí útočný úder, aby se mohla postavit ruské těžké pěchotní jednotce.

Andrej Marťanov má na schopnosti 101. jednotky správný pohled:

Nasazení 4700 amerických výsadkářů v Rumunsku je riskantní i vzhledem k realitě jediného operačního směru divadla SMO, kde je v současné době zhruba stejný týdenní počet obětí (KIA, MIA a zraněných) VSU a žádný americký důstojník ani voják se nikdy v životě nesetkal s takovou bojovou realitou. Ani US Army nikdy nečelila takovému úbytku vojáků, jakému čelí VSU dnes. To se zkrátka vymyká americkým vojenským zkušenostem. O tom, jak dlouho bude trvat bojová stabilita – tedy schopnost plnit bojové úkoly při současném úbytku – 101. jednotky v současných podmínkách palebného působení, lze jen spekulovat, ale řekl bych, že v nejlepším případě dva tři týdny.

Pak ovšem přichází další problém, který brigádní generál John Lubas nepochopil – jediný způsob, jak může 101. divize „vstoupit“ na Ukrajinu, je za podmínky totální války NATO proti Rusku, což si vyžádá i v konvenčním (tedy nejaderném) rámci něco mezi 500 000 až 700 000 pozemními vojáky NATO pro první „vlnu“ – což je pro NATO a USA nesplnitelný úkol, pokud NATO nepřejde do plného odvodu a jsem si jist, že americká veřejnost tuto zprávu přijme s nadšením a odhodláním. To je mimochodem myšlení pana Petraeuse, který v životě nevyhrál ani hovno, a přesto se nějakým způsobem stal generálem. Teď přemýšlí o „mnohonárodních“ silách – jsem si jist, že jeho hvězdné zkušenosti z Afghánistánu se budou také studovat (už se studují) po celém světě, jak nebojovat COIN, zapomeňte na skutečné operace s kombinovanými zbraněmi, o jejichž rozsahu má jen mlhavé povědomí.

Je NATO natolik hloupé, aby se pokusilo masivně posílit ukrajinské jednotky, pokud Rusko provede velký průlom? Skutečnost je taková – samotná 101. divize není dostatečnou silou a NATO by potřebovalo MĚSÍCE – zopakuji to – MĚSÍCE, aby shromáždilo a rozmístilo tisíce vojáků, potřebných k tomu, aby představovali věrohodnou hrozbu pro ruský postup. Myslíte si, že Rusko bude nečinně sedět a nic nedělat, zatímco NATO se bude snažit shromáždit síly, aby vtrhlo na Ukrajinu a vyzvalo Rusko? To se nestane.

Souhlasím s Andreiovým postřehem, že první telefonát ministra obrany Lloyda Austina ruskému Šojguovi od května měl pravděpodobně Rusy ujistit, že zprávy, které se objevily o prvku 101. výsadkové divize v Rumunsku, jsou humbuk a že Spojené státy nemají v úmyslu tuto jednotku na Ukrajině rozmístit. Cílovou skupinou zprávy CBS je americká veřejnost. Nepřestávají je krmit nesmysly v zoufalé snaze přesvědčit je, že by Amerika měla na Ukrajině bojovat. Nemyslím si, že většina Američanů má žaludek na další bezohledné zahraniční vojenské přešlapy.

*****

Larry C. Johnson, bývalý analytik CIA, generální ředitel společnosti Burger Associates a komentátor témat národní bezpečnosti o sobě píše. „Jsem v dobré víře Syn amerických revolucionářů. Nejméně 24 mých předků, mužů a žen, bojovalo za osvobození amerických kolonií od britské nadvlády. Někteří z nich za svobodu zemřeli. Ačkoli od doby, kdy se moji pradědové a babičky chopili zbraní, uplynulo již dvě a půl století, zásady, za které bojovali, zůstávají platné a aktuální i v 21. století. Můj blog, který je i nadále spojen s organizací Sic Semper Tyrannis, se věnuje hledání pravdy bez ohledu na stranické výhody“.

Originál článku: A Son of the New American Revolution
Překlad obou článků a české titulky: Admin Nekorektní TOP-CZ