Jak vložit video na web

0

Autor: Admin

V dávných pionýrských dobách, jsme my, co jsme začínali s podnikáním na Internetu, byli rádi, když při tvorbě našich prodejních, nebo informativních stránek, jsme našli možnost, jak tam vložit nějaký hezký reklamní banner, nebo dokonce nějakou hezkou animaci. O tom, že bychom do stránky vložili vlastní, nebo stažené video, se nám ani nezdálo. JúTrubka začínala a o nějakém Vimeu nikdo nic neslyšel. Jenomže čas letěl a dnes si bez vloženého videa, snad nikdo ani neumí představit svou vlastní stránku.

Vytvořit vlastní video dnes není až tak velký problém. Buď přímo nahráním vlastní video kamerou, nebo vytvořením hezké prezentace a jejím transformováním na video. Aplikací, které to umožňují, najde každý na síti tunu a převážná většina z nich je Free. Takže jo, máme hotové hezké video a teď bychom chtěli vložit ho do stránky. Otázkou je jak?

Teď je mi jasné, že 99% čtenářů si okamžitě řekne, „ten Admin je ale vůl, vždyť stačí to video nahrát na Youtube (nebo Vimeo, nebo jinam) a pak do stránky zkopírovat iFrame tag a je vymalováno. Tak co blbne„.  Jenomže pravdu budou mít jen částečně. Vložíte video do stránky touto jednoduchou metodou a za 14 dnů najednou místo krásného videa je na stránce jen černý obdélník s bílým textem – „z důvodu porušení autorských práv třetí strany, bylo video zrušeno„. K tomu může dojít z tisíce důvodů. Stačí, když do svého videa vložíte fotku staženou z „Google obrázky“, nebo odkudkoliv a společnost (autor fotky), která tu fotku vytvořila se ozve. JúTrubka je v tomto nekompromisní, nic neověřuje a jakmile dostane podobnou stížnost, video okamžitě zruší. Vaše dvouhodinová práce s doprovodným textem k videu je v háji.

Mně se již podobné případy staly, ani ne tak u mých vlastních videí, jako spíše stažených z JúTrubky. U mých vlastních videí si dávám dobrý pozor, abych do něj nevkládal, jako doprovod písně českých autorů, nebo fotky publikované českým mainstreamem. Takže co v takových případech dělat? Holt to chce vložit do stránky video jiným způsobem. Na síti pravděpodobně existuje řada softwarových aplikací pro vložení videa na stránku. Já znám dvě. Tou první, kterou používám je Video Web Vizard, druhá je vygenerování HTML5 MP4 Movie nějakým vhodným softwarem, který to umožňuje. Jak to funguje v praxi, můžete vidět kliknutím na:

Co k tomu potřebujete.

  1. Kliknutím v horním menu na odkaz Free Download, stáhnout softwarovou aplikaci Video Web Wizard v kompresním souboru ZIP. Po rozbalení obdržíte sadu SKIN – rámů, které lze poté používat. Součásti balíčku je „manuál“ s odkazy na dvě instruktážní videa, jak tento software používat. Upozorňuji znovu, instalovat do PC jen pokud je váš operační systém Win 32 bit (např. XP). Na Win s 64 bin to nefunguje. Ale stáhněte si to stejně, protože v tom manuálu najdete návod, jak program použít i v operačním systému 64 bit.
  2. Stáhněte si a nainstalujte software Any Video Converter. Je jen na vás, zda zvolíte Free verzi zdarma, nebo koupíte PRO verzi. Upřimně řečeno, nevím jak to nyní dělají, ale já jsem měl původně Free verzi a klikl jsem na „Upgrade PRO“, přičemž mi přišla nabídka na roční předplatné. nepamatuji již kolik, ale bylo t v řadu stokorun (200-350.- Kč). Jenomže nyní jsem se podíval na jejich Home stránku http://www.any-video-converter.com/ a tam již vidím že za PRO verzi chtějí 56,86 EUR (včetně 21% DPH), což se mi zdá dost. Nevím doporučuji stáhnout Free verzi a poté zkusit kliknout na „upgrade“ a uvidíte co to udělá. Program je v české verzi, kterou je nutné nastavit při instalaci. Velmi stručný manuál k němu najdete rovněž v balíčku.

Na stránce pro Download postupně budou přibývat další produkty, které vám mohou být nápomocné při vaši práci na Interneru, nebo jen tak po zábavu.

Abych z toho také něco měl, jelikož víme, že dnes při budování rozvinutého kapitalizmu ani to kuře nehrabe zdarma, tak stránka pro Download je přístupná pouze zaregistrovaným návštěvníkům. Nic to nikomu neudělá, registrace je zcela zdarma, a vyžaduji jen „přihlašovací jméno a funkční emailovou adresu“.

Přejí všem hodně úspěchů a zábavy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code